Kto idzie na studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie?

Komentarze (0)

Kto idzie na studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie?

Komentarze (0)
Kto idzie na studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie?

Kto idzie na studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie?

Czy studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie będą spełniać oczekiwania każdego absolwenta szkoły średniej? Warto odpowiednio wcześnie przyjrzeć się swoim predyspozycjom czy zainteresowaniom, które mogą stanowić niemałą podpowiedź w przypadku wyboru kierunku.

Studia medyczne są w szczególności dedykowane osobom, które nie boją się intelektualnych wyzwań i czują powołanie do wykonywania odpowiedzialnego zawodu lekarza dentysty. Warto pamiętać, że kierunek lekarsko-dentystyczny powinny być wybierany przez osoby nastawione na nieustanny rozwój zawodowy. Edukacja stomatologów powinna bowiem trwać także po zakończeniu nauki wyższej – pozwoli to zachować najwyższe standardy zawodowe odpowiadające na potrzeby dynamicznie rozwijającej się medycyny.

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Każdy maturzysta, który myśli o rozpoczęciu kształcenia wyższego, powinien na początku sprawdzić, jakie przedmioty uwzględnione są w rekrutacji. Pomoże to określić, czy wymagania kwalifikacyjne zbieżne są z indywidualnymi zainteresowaniami. W przypadku kierunku lekarsko-dentystycznego szczególną uwagę należy poświęcić przedmiotom takim jak: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia czy matematyka. Oznacza to więc, że na listach osób przyjętych znajdą się więc te osoby, których zainteresowania oscylują wokół zagadnień ścisłych.

Osoby wybierające kierunek lekarsko-dentystyczny powinny cechować się także skrupulatnością oraz dokładnością, które w przyszłej pracy odgrywać będą niemałe znaczenie. Warto podkreślić również, że studenci kierunków medycznych powinni czuć nieustanną chęć do poszerzania swoich kwalifikacji oraz czerpania radości z nauki.

 

Program kształcenia, realizowane przedmioty, praktyki

Przyszli studenci, którzy nie wiedzą, czego spodziewać się po studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym, mogą przeanalizować, jak wyglądać będzie program pięcioletniego kształcenia. Podczas pierwszych lat nauki przyszli stomatolodzy stykać się będą z przedmiotami takimi jak:

  • biologia medyczna;
  • chemia;
  • immunologia;
  • fizjologia;
  • czy farmakologia.

Warto podkreślić więc, że studenci otrzymają rozległe wykształcenie medyczne, które wykracza także poza samą stomatologię. Uczęszczać będą między innymi na zajęcia poświęcone chorobom zakaźnym, pediatrii czy okulistyce. Największe znaczenie odgrywać będą także przedmioty kierunkowe, do których zaliczyć można przykładowo: chirurgię stomatologiczną, radiologię stomatologiczną, protetykę czy stomatologię zachowawczą. Ważny człon kształcenia odgrywać będą także zajęcia kliniczne oraz praktyki – pozwolą one bowiem przekuć wiedzę teoretyczną w praktyczne działanie i pokażą, jak wygląda codzienna praca lekarza dentysty.

 

Dlaczego studia na kierunku lekarsko-dentystycznym są popularne?

Studia w Warszawie na kierunku lekarsko-dentystycznym są popularne z kilku względów. Ich studenci kształcić się będą bowiem na jednej z lepszej uczelni medycznej, którą cechują wysokie standardy dydaktyczne. Pozwoli to zadbać więc o jakościowe wykształcenie. Przyszli stomatolodzy nie tylko będą uczestniczyć w szeregu różnorodnych wykładów i ćwiczeń praktycznych. Będą oni również kształceni przez kadrę bardzo dobrze przygotowaną do nauczania.

Studenci chętnie wybierają studia medyczne w Warszawie ze względu na perspektywy zawodowego rozwoju. Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego powinni dość szybko po zdobyciu wszystkich uprawnień znaleźć satysfakcjonujące i dobrze płatne zatrudnienie zgodne z profilem wykształcenia.

Sprawdź

Kierunki studiów w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY - WARSZAWA

Komentarze (0)