Kierunek lekarsko-dentystyczny - Warszawa

Kierunek lekarsko-dentystyczny - Warszawa

Studia na kierunku kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne, niestacjonarne

23.06.2024

Kierunek lekarsko-dentystyczny studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Warszawie to 5-letnie studia (jednolite magisterskie), które kończą się uzyskaniem dyplomu lekarza dentysty. Studia przygotowują do wykonywania zawodu stomatologa. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu profilaktyki dentystycznej czy fizjologii narządu żucia. 

Kierunek lekarsko-dentystyczny - Warszawa
Studia na kierunku kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Opis kierunku

Kierunek lekarsko-dentystyczny od wielu lat cieszy się niegasnącą popularnością. Kierunki medyczne dają nie tylko możliwość zdobycia wszechstronnej wiedzy, lecz przyczyniają się przede wszystkim do znalezienia satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy! Studenci kierunku lekarsko-dentystycznego poznają tajniki współczesnej stomatologii — uczą się nie tylko jak leczyć, lecz również jak skutecznie zapobiegać różnorodnym chorobom zębów i jamy ustnej. W programie kształcenia studenci mogą spodziewać się przedmiotów takich jak np.: periodontologia, chirurgia szczękowo-twarzowa, protetyka, farmakologia kliniczna, a także stomatologia dziecięca i profilaktyka stomatologiczna.

Jaka zawodowa przyszłość czeka absolwentów kierunku lekarsko-dentystycznego? Podczas kształcenia studenci odbywają roczny staż, doskonaląc zdobyte dotychczas umiejętności. Następnie, po zdaniu odpowiednich egzaminów, stomatologowie znajdują zatrudnienie nie tylko w publicznych placówkach, ale także w prywatnych klinikach. Część absolwentów decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, otwierając własne gabinety stomatologiczne.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) w Warszawie rozpocznie się 8 maja 2024 r. i potrwa do 23 sierpnia 2024 r. | Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) Warszawa - terminy rekrutacji >

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej.

Gdzie studiować kierunek lekarsko-dentystyczny w Warszawie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku lekarsko-dentystyczny (stomatologia) możesz podjąć na  1 uczelni publicznej: Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (Wydział Lekarsko-Stomatologiczny WUM).

Kierunek lekarsko-dentystyczny - uczelnie w Warszawie:

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lekarsko-dentystyczny w Warszawie

Jeżeli poważnie myślisz o rozpoczęciu nauki na studiach stomatologicznych, powinieneś zacząć intensywne przygotowania do egzaminów maturalnych. To wyniki, jakie zdobędziesz, zadecydują o tym, czy staniesz się jednym ze studentów warszawskiej uczelni medycznej.

Nie powinno cię także zdziwić, że szczególną uwagę powinieneś poświęcić na naukę przedmiotów ścisłych, czyli biologii oraz chemii. Nie odpuszczaj także nauki innych przedmiotów ścisłych – matematyki oraz fizyki, ich dogłębna znajomość przyda ci się podczas lat nauki akademickiej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie realizowane są w ramach studiów jednolitych magisterskich. Studia jednolite trwają pięć lat i kończą się tytułem magistra.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Uczelnie w Warszawie - kierunek kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia):

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Warszawski Uniwersytet Medyczny stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Studenci stomatologii muszą liczyć się z tym, że będą ich czekać naprawdę intensywne lata kształcenia. Bloki zajęciowe są rozbudowane, ponieważ przyszli stomatolodzy muszą najpierw poznać obligatoryjne podstawy z zakresu nauk medycznych. W siatce dydaktycznej znajdą się zatem przedmioty takie jak:

 • fizjologia i anatomia człowieka;
 • immunologia;
 • biochemia z elementami chemii;
 • neurobiologia;

 

Każdy, kto zasiada na fotelu stomatologicznym chce mieć bowiem pewność, że znajduje się w rękach profesjonalisty. Przyszli stomatolodzy spędzają podczas studiów mnóstwo czasu na ćwiczeniach laboratoryjnych, zajęciach oraz praktykach w szpitalach i klinikach, które pozwolą na wykształcenie wszystkich niezbędnych umiejętności. Program kształcenia na studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym wypełniony jest bowiem treściami kierunkowymi, które przykładowo obejmują:

 • profilaktyka stomatologiczna;
 • materiałoznawstwo i sprzęt stomatologiczny;
 • propedeutyka chirurgii stomatologicznej;
 • radiologia stomatologiczna;
 • fizjologia narządu żucia.

 

To jedynie nieznaczny wycinek z przedmiotów, które czekać będą na studentów stomatologii. Ich wiedza na zakończenie studiów musi być rozbudowana i jednocześnie usystematyzowana. Przyszli stomatolodzy muszą przystąpić bowiem do Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego. Osoby, które do niego przystępują, muszą otrzymać na nim ponad połowę punktów – to warunek konieczny, by móc z sukcesami wykonywać w przyszłości odpowiedzialny zawód stomatologa.

 

Nabywane umiejętności

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym są wyjątkowo prestiżowe i dostaną się na nie wyłącznie najlepsi. Dlatego też nie znajdują się one w ofercie wszystkich możliwych ośrodków akademickich. Mają one profil medyczny, dlatego też będziesz mógł je rozpocząć na uczelniach, które zajmują się edukacją z zakresu nauk medycznych właśnie. Jeżeli jesteś zainteresowany edukacją w stolicy, to studia w Warszawie na tym kierunku rozpoczniesz na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. To uczelnia z długą tradycją akademicką, która kształci co roku wielu doskonałych specjalistów.

Każdy, kto wybiera studia na kierunku lekarsko-dentystycznym musi mieć świadomość, że czeka na niego bardzo rozbudowany program kształcenia. Wiedza przyszłych specjalistów z tego zakresu musi przybrać bowiem wybitnie rozległy wymiar. Naszym uzębieniem zajmują się bowiem lekarze, którzy informacje z podstawowych nauk medycznych mają w małym palcu, są doskonale zaznajomieni z anatomią człowieka oraz różnego rodzaju patologiami oraz wiedzą, jak kompleksowo obsługiwać skomplikowaną aparaturę stomatologiczną.

Polecane:

 

Po jakim profilu na kierunek lekarsko-dentystyczny w Warszawie

Solidna wiedza z biologii, chemii, matematyki i fizyki to baza, która pozwoli odnaleźć się na studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym. Jednak przede wszystkim to podstawa do tego by dobrze zdać maturę na poziomie rozszerzonym.

Najlepiej jest więc iść na ten kierunek po liceum ogólnokształcącym o profilu biologiczno-chemicznym, bądź matematyczno-fizycznym. Bez problemu na studiach stomatologicznych w Warszawie powinni odnaleźć się także absolwenci klas medycznych, które zapewniają podstawową wiedzę na temat dziedzin medycznych i okołomedycznych.

Sprawdź 

 

Czy studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie są trudne

Choć zdrowy uśmiech to najlepsza wizytówka stomatologa, to nie każdy student kierunku lekarsko-dentystycznego ma powody do uśmiechu. Ze względu na medyczny charakter tego kierunku, program pełen jest obszernej wiedzy przyrodniczej. Z pewnością nie jest to kierunek dla każdego i najlepiej odnajdą się na nim te osoby, które czują do tego powołanie.

Studenci kierunku lekarsko-dentystycznego w Warszawie zdobywają naukowe podstawy medycyny oraz kształcą swoje kompetencje społeczne niezbędne do pracy z pacjentami. Kluczowym punktem są jednak zajęcia, które pogłębiają zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę z obszaru stomatologii. Studia lekarsko-dentystyczne to kierunek dla osób, które z łatwością odnajdują się w naukach ścisłych i nie boją się wymagających egzaminów.

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie

Kierunek lekarsko-dentystycznym w Warszawie to jeden z bardziej wymagających kierunków studiów. Trudności mogą spotykać studentów już od pierwszych semestrów, w trakcie których studenci uczą się przedmiotów ogólnych, które obecne są także na studiach na kierunku lekarskim. Ich poziom trudności zależy jednak od indywidualnych predyspozycji.

W programie studiów można znaleźć jednak przedmioty, które są wymieniane jako najtrudniejsze na każdym kierunku medycznym. Wśród nich można wymienić anatomię, biochemię, biofizykę, patomorfologię oraz farmakologię.

 

Czy studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie to studia z przyszłością

Zdrowy uśmiech to podstawa! A jest on możliwy dzięki stomatologom i absolwentom kierunku lekarsko-dentystycznego w Warszawie. Osoby po tym kierunku nie mają problemów ze znalezieniem perspektywicznej i dobrze płatnej pracy. Dzięki powszechnej wiedzy na temat higieny jamy ustnej lekarze dentyści nie narzekają na małą liczbę klientów.

Kolejnym aspektem, który sprawia, że studia na kierunku lekarsko-dentystycznym są przyszłościowe, to możliwość rozwoju w wielu różnych kierunkach wywodzących się od stomatologii. Są nimi np. chirurgia stomatologiczna, protetyka czy ortodoncja.

Sprawdź 

 

Jak trudno się dostać na studia na kierunek lekarsko-dentystyczny w Warszawie

Studia lekarsko-dentystyczne to niezwykle popularny kierunek, z niewielkim limitem przyjęć. W efekcie są to studia, które przyciągają bardzo dużą liczbę kandydatów na jedno miejsce. Przez to na kierunek lekarsko-dentystyczny dostają się tylko najlepsi maturzyści.

Podstawą jest więc dobrze zdana matura. Nie zawsze to jednak wystarczy, dlatego na poziomie szkoły średniej warto jest brać udział w olimpiadach przedmiotowych stopnia centralnego z biologii, fizyki, chemii lub matematyki. Finaliści i laureaci olimpiad mają pewne miejsce na studiach, niezależnie od wyników zdanej matury.

Sprawdź 

 

Czy na studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie jest matematyka

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Warszawie to studia, które czerpią w głównej mierze z nauk przyrodniczych, takich jak biologia czy chemia. Siatkę przedmiotów uzupełniają przedmioty medyczne oraz przedmioty kierunkowe.

Choć proces rekrutacji może wymagać dobrze zdanej matury z matematyki, to na studiach nie ma zajęć poświęconych tej dziedzinie. Matematyka nie jest także częścią składową żadnego z wykładanych przedmiotów. Podstawowe umiejętności matematyczne mogą się jednak przydać na etapie pracy zawodowej, zwłaszcza w dziedzinie badań naukowych czy analizy danych.

 

Czy warto iść na studia na kierunku lekarsko-dentystycznym?

Kierunek lekarsko- dentystyczny kształci tych, którzy będą wykonywać zawód istotny i potrzebny zawsze i wszędzie, trudno bowiem wyobrazić sobie świat bez tej profesji. Oczywiście, osoby planujące studia muszą przygotować się na wytężoną naukę, bowiem Kierunek lekarsko- dentystyczny nie należy do najłatwiejszych, jak również nie należy do grona kierunków, który można wybrać bez głębszego namysłu. Co jednak warto zaznaczyć, wysiłek włożony w długi proces kształcenia może się opłacać, bowiem zarobki specjalistów należą do ponad przeciętnych.

Sprawdź czy warto iść na studia

Ile trwają studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie

Ile trwają studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie trwają 5 lat (studia jednolite).

Sprawdź

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat lekarz dentysta

Jaka praca po kierunku lekarsko-dentystycznym

Studia stomatologiczne cieszą się od wielu lat tak dużą popularnością właśnie ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Młodzi ludzie dziś chcą wybierać takie ścieżki kształcenia, dzięki którym nie będą musieli martwić się o pracę, odzwierciedlającą ich wykształcenie. Uczelnie w Warszawie też wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i dostosowują swoją ofertę do trendów, obowiązujących na rynku pracy.

Dziś doskonale widać, że zwiększyła się świadomość odnośnie do dbania o zdrowie w obrębie własnej jamy ustnej. Pojawił się także kult nieskazitelnego uśmiechu, a to oznacza, że stomatolodzy mają naprawdę bardzo dużo pracy! Podstawowe miejsca pracy absolwentów kierunku lekarsko-dentystycznego to:

 • publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej;
 • szpitale oraz kliniki;
 • klinki medycyny estetycznej;
 • instytucje naukowe;
 • ośrodki badawczo-rozwojowe;
 • placówki zajmujące się edukacją prozdrowotną;
 • koncerny stomatologiczne;
 • przemysł sprzętu stomatologicznego itd.

 

Zakres obowiązków stomatologów jest bardzo duży. Podstawową i najbardziej popularną ścieżką zawodowego rozwoju stomatologów jest praca z pacjentami. Abiturienci kierunku lekarko-dentystycznego przygotowani są do przeprowadzania diagnozy, wykonywania różnego rodzaju zabiegów chirurgicznych – także tych związanych z chirurgią szczękową. Stomatolodzy uczestniczą niejednokrotnie w procesie rekonwalescencji pacjentów i dbają o ich edukację prozdrowotną.

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie

Stomatolodzy to specjaliści poszukiwani w każdym mieście. Czasem na wizytę u dobrego dentysty trzeba czekać kilka miesięcy. To znaczy, że ludzie chętnie korzystają z ich usług, co daje duże szanse zatrudnienia po ukończeniu studiów.

Zawód ten pozwala na niezależność i prowadzenie własnej działalności. Pracę w swoim gabinecie można łączyć także z pracą w publicznych ośrodkach zdrowia. Praca w zawodzie stomatologa zapewnia dobre zarobki i stabilne zatrudnienie. Na liczbę klientów nie narzekają także specjaliści od chirurgii stomatologicznej, ortodoncji, czy chirurgii szczękowo-twarzowej.

 

Ile zarabia się po kierunku lekarsko- dentystycznym?

Absolwenci studiów na Kierunku lekarsko- dentystycznym wyróżniają się wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do wykonywania zawodu lekarza dentysty. Co warto jednak podkreślić, absolwenci tego kierunku muszą uzyskać uprawnienia do wykonywania zawodu, a uprawnień tych nabywają podczas specjalnego stażu. Oczywiście, warto podjąć wyzwanie, ponieważ stomatologia jest nieustannie rozwijającą się gałęzią medycyny, która otwiera liczne możliwości zawodowe. A jak przedstawiają się zarobki osób, które ukończyły Kierunek lekarsko- dentystyczny?

Średnie zarobki absolwentów Kierunku lekarsko- dentystycznego w 2024 roku:

 • stomatolog prowadzący własny gabinet – 7000 – 20000 złotych
 • lekarz dentysta – 5500 złotych – 9500 złotych

Jak wygląda rekrutacja na kierunek lekarsko-dentystyczny w Warszawie

Kierunek lekarsko-dentystyczny - rekrutacja na uczelniach w Warszawie:

sprawdź rekrutacja na studia w Warszawie

 

Jakie przedmioty liczą się na kierunek lekarsko-dentystyczny w Warszawie

Planowanie studiów, to proces, który rozpoczyna się najpóźniej przy wyborze przedmiotów maturalnych. Aby zwiększyć swoje szanse na dostanie się na wymarzone studia, przy deklaracji maturalnej warto przemyśleć wybór przedmiotów rozszerzonych. W przypadku studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie podczas rekrutacji wymagane są trzy przedmioty. Biologia, chemia i fizyka muszą być zdane na poziomie rozszerzonym. W przypadku matematyki, uwzględniane są wyniki z matury z poziomu rozszerzonego lub podstawowego.

Sprawdź kierunek lekarsko-dentystyczny Warszawa - przedmioty maturalne

 

Gdzie warto studiować kierunek lekarsko- dentystyczny?

Kandydaci na studia w Warszawie, planujący podjąć naukę na Kierunku lekarsko- dentystycznym nie mają problemu z wyborem odpowiedniej uczelni, bowiem tylko jedna oferuje kształcenie. Jest nią Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Kierunek lekarsko- dentystyczny studia – uczelnie w Warszawie:

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny

dowiedz się więcej

 

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) Warszawa studia jednolite magisterskie


Kierunek lekarsko-dentystyczny w Warszawie

Jakie opinie mają studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie?

Studia stomatologiczne mogą być fascynującą przygodą dla osób, które nie boją się intelektualnych wyzwań.

Sara, absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego, wspomina:

Studia wspominam bardzo dobrze. Zresztą dziś mogę powiedzieć, że spełniam się nieustannie w swoim zawodzie. Prowadzę własny gabinet i jestem szczęśliwa, że wybrałam taki kierunek kształcenia, który da mi aż tyle satysfakcji. Lekarzem chciałam być od zawsze, dopiero później pojawił się pomysł, by zajmować się tak wąską dziedziną, jaką jest uzębienie. Natomiast nic nie wyrazi radości, jaką czuję, gdy widzę u moich pacjentów uśmiech od ucha do ucha. To dla mnie jako lekarza najcenniejsza zapłata.

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia