Kierunek lekarsko-dentystyczny - Warszawa

Kierunek lekarsko-dentystyczny - Warszawa

Kierunek lekarsko-dentystyczny - Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

lekarsko dentystycznym

Odkryj kierunek lekarsko dentystczny w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

16.08.2023

Kierunek lekarsko-dentystyczny studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Warszawie to 5-letnie studia (jednolite magisterskie), które kończą się uzyskaniem dyplomu lekarza dentysty. Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej.

Studia na kierunku kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Opis kierunku

Kierunek lekarsko-dentystyczny od wielu lat cieszy się niegasnącą popularnością. Kierunki medyczne dają nie tylko możliwość zdobycia wszechstronnej wiedzy, lecz przyczyniają się przede wszystkim do znalezienia satysfakcjonującej pracy! Studenci kierunku lekarsko-dentystycznego poznają tajniki współczesnej stomatologii. Nauczą się nie tylko jak leczyć, lecz również jak skutecznie zapobiegać różnorodnym chorobom zębów i jamy ustnej.

Jaka zawodowa przyszłość czeka absolwentów kierunku lekarsko-dentystycznego? Stomatolodzy po zdaniu odpowiednich egzaminów będą mogli pracować nie tylko w publicznych placówkach. Część dentystów decyduje się na prowadzenie własnej, prywatnej praktyki.

 

Uczelnie

W Warszawie kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (Wydział Lekarsko-Stomatologiczny WUM).
 

czytaj dalej wszystko o Kierunek lekarsko-dentystyczny - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY (stomatologia)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lekarsko-dentystyczny w Warszawie?

Jeżeli poważnie myślisz o rozpoczęciu nauki na studiach stomatologicznych, powinieneś zacząć intensywne przygotowania do egzaminów maturalnych. To wyniki, jakie zdobędziesz, zadecydują o tym, czy staniesz się jednym ze studentów warszawskiej uczelni medycznej.

Nie powinno cię także zdziwić, że szczególną uwagę powinieneś poświęcić na naukę przedmiotów ścisłych, czyli biologii oraz chemii. Nie odpuszczaj także nauki innych przedmiotów ścisłych – matematyki oraz fizyki, ich dogłębna znajomość przyda ci się podczas lat nauki akademickiej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Warszawie

Jak wyglądają studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie?

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak czarujący potrafi być promienny uśmiech. Dziś nieustannie spotykamy się z wizerunkami nieskazitelnych uśmiechów w mediach i sami robimy wszystko, by również móc pochwalić się pięknymi, zdrowymi, zadbanymi zębami.

To one bardzo często są świadectwem naszego zadbania. Ostatnie dziesięciolecia dodatkowo znacznie rozwinęły gabinety dentystyczne – nawet naturalna kolej utraty zębów nie oznacza, że dalej nie możemy cieszyć się szerokim uśmiechem. Rośnie także społeczna świadomość, że o zęby trzeba dbać nie tylko ze względów estetycznych, lecz przede wszystkim ze względów zdrowotnych.

Studia medyczne na kierunku lekarsko-dentystycznym budzą zawsze duże zainteresowanie wśród absolwentów szkół średnich. Trzeba od razu podkreślić, że nie odnajdzie się na tych studiach każda osoba. Wymagają one wielu predyspozycji oraz rozbudowanej wiedzy już na poziomie rekrutacji. Największą szansę na rozpoczęcie nauki na kierunku lekarsko-dentystycznym będą mieć te osoby, które nie mają problemów z naukami ścisłymi, takie jak biologia oraz chemia. Oprócz tego znaczenie mają predyspozycje – duża odporność na stres oraz empatia względem dolegliwości pacjentów. Jeżeli te cechy dostrzegasz w sobie, możesz pomyśleć o rozpoczęciu nauki na kierunku lekarsko-dentystycznym.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci stomatologii muszą liczyć się z tym, że będą ich czekać naprawdę intensywne lata kształcenia. Bloki zajęciowe są rozbudowane, ponieważ przyszli stomatolodzy muszą najpierw poznać obligatoryjne podstawy z zakresu nauk medycznych. W siatce dydaktycznej znajdą się zatem przedmioty takie jak:

 • fizjologia i anatomia człowieka;
 • immunologia;
 • biochemia z elementami chemii;
 • neurobiologia;

 

Każdy, kto zasiada na fotelu stomatologicznym chce mieć bowiem pewność, że znajduje się w rękach profesjonalisty. Przyszli stomatolodzy spędzają podczas studiów mnóstwo czasu na ćwiczeniach laboratoryjnych, zajęciach oraz praktykach w szpitalach i klinikach, które pozwolą na wykształcenie wszystkich niezbędnych umiejętności. Program kształcenia na studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym wypełniony jest bowiem treściami kierunkowymi, które przykładowo obejmują:

 • profilaktyka stomatologiczna;
 • materiałoznawstwo i sprzęt stomatologiczny;
 • propedeutyka chirurgii stomatologicznej;
 • radiologia stomatologiczna;
 • fizjologia narządu żucia.

 

To jedynie nieznaczny wycinek z przedmiotów, które czekać będą na studentów stomatologii. Ich wiedza na zakończenie studiów musi być rozbudowana i jednocześnie usystematyzowana. Przyszli stomatolodzy muszą przystąpić bowiem do Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego. Osoby, które do niego przystępują, muszą otrzymać na nim ponad połowę punktów – to warunek konieczny, by móc z sukcesami wykonywać w przyszłości odpowiedzialny zawód stomatologa.

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym są wyjątkowo prestiżowe i dostaną się na nie wyłącznie najlepsi. Dlatego też nie znajdują się one w ofercie wszystkich możliwych ośrodków akademickich. Mają one profil medyczny, dlatego też będziesz mógł je rozpocząć na uczelniach, które zajmują się edukacją z zakresu nauk medycznych właśnie. Jeżeli jesteś zainteresowany edukacją w stolicy, to studia w Warszawie na tym kierunku rozpoczniesz na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. To uczelnia z długą tradycją akademicką, która kształci co roku wielu doskonałych specjalistów.

Każdy, kto wybiera studia na kierunku lekarsko-dentystycznym musi mieć świadomość, że czeka na niego bardzo rozbudowany program kształcenia. Wiedza przyszłych specjalistów z tego zakresu musi przybrać bowiem wybitnie rozległy wymiar. Naszym uzębieniem zajmują się bowiem lekarze, którzy informacje z podstawowych nauk medycznych mają w małym palcu, są doskonale zaznajomieni z anatomią człowieka oraz różnego rodzaju patologiami oraz wiedzą, jak kompleksowo obsługiwać skomplikowaną aparaturę stomatologiczną.

Ile trwają studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie?

Ile trwają studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie?

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie trwają 5 lat (studia jednolite).

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym mają charakter jednolity. Zaliczają się one do nielicznego grona tego typu kierunków. Na studentów, którzy w przyszłości chcą być stomatologami, czeka pięć ciągłych lat kształcenia. Podział na edukację dwustopniową nie byłby możliwy ze względu na liczbę materiału, jaka musi być przyswojona przez studentów tego kierunku. Po trzech pierwszych latach nauki nie posiadają oni bowiem wiedzy, która pozwoliłaby na podejmowanie pierwszych aktywności zawodowych.

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat lekarz dentysta

Jaka praca po studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie?

Studia stomatologiczne cieszą się od wielu lat tak dużą popularnością właśnie ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Młodzi ludzie dziś chcą wybierać takie ścieżki kształcenia, dzięki którym nie będą musieli martwić się o pracę, odzwierciedlającą ich wykształcenie. Uczelnie w Warszawie też wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i dostosowują swoją ofertę do trendów, obowiązujących na rynku pracy.

Dziś doskonale widać, że zwiększyła się świadomość odnośnie do dbania o zdrowie w obrębie własnej jamy ustnej. Pojawił się także kult nieskazitelnego uśmiechu, a to oznacza, że stomatolodzy mają naprawdę bardzo dużo pracy! Podstawowe miejsca pracy absolwentów kierunku lekarsko-dentystycznego to:

 • publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej;
 • szpitale oraz kliniki;
 • klinki medycyny estetycznej;
 • instytucje naukowe;
 • ośrodki badawczo-rozwojowe;
 • placówki zajmujące się edukacją prozdrowotną;
 • koncerny stomatologiczne;
 • przemysł sprzętu stomatologicznego itd.

 

Zakres obowiązków stomatologów jest bardzo duży. Podstawową i najbardziej popularną ścieżką zawodowego rozwoju stomatologów jest praca z pacjentami. Abiturienci kierunku lekarko-dentystycznego przygotowani są do przeprowadzania diagnozy, wykonywania różnego rodzaju zabiegów chirurgicznych – także tych związanych z chirurgią szczękową. Stomatolodzy uczestniczą niejednokrotnie w procesie rekonwalescencji pacjentów i dbają o ich edukację prozdrowotną.

 

Praca po studiach

Kierunki studiów o profilu lekarsko-dentystycznym dają bardzo rzetelne i konkretne wykształcenie. To duży atut, ponieważ absolwenci rozwijać się będą w tych obszarach, które ściśle przylegają do ich wykształcenia. Uczelnie w Warszawie podczas edukacji przyszłych stomatologów kładą ogromny nacisk zarówno na przekazywaną wiedzę, jak i na umiejętności. Tylko to sprawi, że pacjenci stomatologów mogą się czuć bezpiecznie.

Podstawowe miejsca pracy stomatologów obejmują przede wszystkim prywatne oraz państwowe gabinety stomatologiczne, kliniki oraz szpitale. Stomatolodzy mogą także rozwijać swoją karierę zawodową w różnego rodzaju ośrodkach badawczych i instytucjach naukowych oraz zajmować się działalnością edukatorską w zakresie dbania o higienę jamy ustnej.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów lekarsko-dentystycznego?

Będąc absolwentem kierunku studiów lekarsko-dentystycznego w Warszawie, będziesz mieć przed sobą wiele możliwości zawodowych. Absolwenci lekarsko – dentystycznego mogą znaleźć zatrudnienie w wielu miejscach m.in. w szpitalach, klinikach, instytucjach naukowych, klinikach medycyny estetycznej, placówkach opieki zdrowotnej, a także w koncernach stomatologicznych. Część absolwentów decyduje się również na otworzenie własnego gabinetu stomatologicznego. Najczęściej po ukończeniu studiów absolwenci pracują właśnie jako stomatolodzy lub ortodonci. Czym się zajmują na co dzień oraz ile wynoszą ich średnie miesięczne zarobki?

 

Stomatolog

Absolwenci kierunku studiów lekarsko-dentystycznego najczęściej pracują właśnie jako stomatolodzy. Czym zajmuje się stomatolog? Odpowiada on za kontakt z pacjentem, przeprowadzenie z nim wywiadu, a także wykonuje zabiegi w obrębie jamy ustnej. Niektórzy mogą także zajmować się wykonywaniem zabiegów chirurgicznych, jeśli ukończyli wcześniej taką specjalność. Stomatolodzy mogą także zajmować się zabiegami profilaktycznymi lub estetycznymi takimi jak np. wybielanie zębów, lub piaskowanie. Mediana zarobków stomatologa wynosi około 5150 zł brutto miesięcznie.

 

Ortodonta

Po ukończeniu kierunku lekarsko-dentystycznego i studiów podyplomowych absolwenci mogą również pracować jako ortodonci. Ortodonci zajmują się przeważnie diagnostyką stanu uzębienia i wad zgryzu pacjenta, które następnie korygują poprzez ułożenie planu leczenia oraz założenie aparatu ortodontycznego. Po ukończonym leczeniu ortodonci przygotowują swoim pacjentom aparaty retencyjne, a także wybierają najlepszą metodę retencji dla danego przypadku. Mediana zarobków ortodonty wynosi około 4790 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl/ praca.pl (listopad 2021)

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

Ile zarabia się po Kierunku lekarsko- dentystycznym?

Absolwenci studiów na Kierunku lekarsko- dentystycznym wyróżniają się wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do wykonywania zawodu lekarza dentysty. Co warto jednak podkreślić, absolwenci tego kierunku muszą uzyskać uprawnienia do wykonywania zawodu, a uprawnień tych nabywają podczas specjalnego stażu. Oczywiście, warto podjąć wyzwanie, ponieważ stomatologia jest nieustannie rozwijającą się gałęzią medycyny, która otwiera liczne możliwości zawodowe. A jak przedstawiają się zarobki osób, które ukończyły Kierunek lekarsko- dentystyczny?

Średnie zarobki absolwentów Kierunku lekarsko- dentystycznego w 2023 roku:

 • stomatolog prowadzący własny gabinet – 7000 – 20000 złotych
 • lekarz dentysta – 5500 złotych – 9500 złotych

 

Czy warto iść na Kierunek lekarsko- dentystyczny?

Kierunek lekarsko- dentystyczny kształci tych, którzy będą wykonywać zawód istotny i potrzebny zawsze i wszędzie, trudno bowiem wyobrazić sobie świat bez tej profesji. Oczywiście, osoby planujące studia muszą przygotować się na wytężoną naukę, bowiem Kierunek lekarsko- dentystyczny nie należy do najłatwiejszych, jak również nie należy do grona kierunków, który można wybrać bez głębszego namysłu. Co jednak warto zaznaczyć, wysiłek włożony w długi proces kształcenia może się opłacać, bowiem zarobki specjalistów należą do ponad przeciętnych.

 

Gdzie warto studiować Kierunek lekarsko- dentystyczny?

Kandydaci na studia w Warszawie, planujący podjąć naukę na Kierunku lekarsko- dentystycznym nie mają problemu z wyborem odpowiedniej uczelni, bowiem tylko jedna oferuje kształcenie. Jest nią Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Kierunek lekarsko- dentystyczny studia – uczelnie w Warszawie:

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny

 

Program studiów i przedmioty

Studenci Kierunku lekarsko- dentystycznego poruszają się po zagadnieniach reprezentujących nauki medyczne oraz nauki przyrodnicze, a wiedzę teoretyczną łączą z praktycznym szkoleniem. Celem realizowanego programu nauczania jest przygotowanie do prowadzenia praktyki stomatologicznej, wdrażania właściwych procedur profilaktyczno- terapeutycznych, jak również podejmowania działań w zakresie edukacji i promocji zdrowia. Jakie przedmioty widnieją w programie? Między innymi:

 • stomatologia społeczna
 • profilaktyka w stomatologii
 • fizjologia narządu żucia
 • patomorfologia
 • patologia jamy ustnej

 

Uczelnie w Warszawie - kierunek kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia):

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Warszawski Uniwersytet Medyczny stacjonarne, niestacjonarne studia jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek lekarsko-dentystyczny w Warszawie?

 

Czy te studia są dla ciebie

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o tym, że chcesz podjąć studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie, zastanów się, czy są to studia w pełni stworzone dla ciebie. Nie odnajdzie się na nich każdy absolwent szkoły średniej. Przyszli stomatolodzy muszą już odpowiednio wcześnie dostrzec sobie to, co będą mogli rozwijać podczas lat kształcenia wyższego. Aby uniknąć rozczarowań w przyszłości, już dziś odpowiedz sobie zatem na kilka podstawowych pytań:

 • Czy nauka biologii i chemii jest dla ciebie przyjemnością?
 • Czy jesteś osobą odpowiedzialną?
 • Czy czujesz w sobie powołanie do wykonywania odpowiedzialnego zawodu stomatologa?
 • Czy interesują cię nowiki ze świata nauk medycznych?

 

Proces rekrutacji

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to możesz śmiało rozważać rozpoczęcie studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie. Pamiętaj jedynie, że w twojej przyszłej pracy zawodowej czeka cię bardzo dużo stresu, który pojawia się naturalnie wtedy, gdy występujemy w ochronie ludzkiego zdrowia i życia. Ty w swojej pracy będziesz to robić każdego dnia. Zanim przystąpisz do procesu rekrutacji, pomyśl o tym, czy jesteś gotowy na takie działania i czy nie będą one dla ciebie zbyt bardzo obciążające psychicznie.

O zawodowych rozterkach najpoważniej zaczniesz myśleć jednak po zakończeniu studiów. Teraz najważniejsze dla ciebie powinno być to, abyś znalazł się na listach osób przyjętych na studia. By było to możliwe, musisz odpowiednio wcześnie zacząć intensywne przygotowania do matury. Przedmioty, które najwyżej punktowane są w rekrutacji na kierunek lekarsko-dentystyczny to oczywiście biologia oraz chemia. Uczelnie w Warszawie mogą zwracać także uwagę na przedmioty takie jak matematyka, fizyka, czy nawet język obcy nowożytni.

Prawdziwi pasjonaci nauk ścisłych, którzy już dawno odkryli w sobie powołanie do bycia lekarzem, mogą wziąć udział w olimpiadzie przedmiotowej. Szansę na wygraną mają jednak najlepsi – ich wiedza wykracza na ogół znacznie poza ramy szkoły średniej. Jest jednak o co walczyć – na laureatów oraz finalistów czekają miejsca na listach osób przyjętych. W rekrutacji studia stomatologiczne uwzględniane są na ogół olimpiady z przedmiotów ścisłych.

 

Wymagane dokumenty

Odpowiednio wcześnie zadbaj także o to, by sprawdzić, jakie dokumenty dostarczyć do dziekanatu w pierwszej kolejności. Na pewno powinny się wśród nich znaleźć skany dowodu, zdjęcia do legitymacji oraz oczywiście świadectwo maturalne.

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY - ważne informacje

kierunek lekarsko-dentystyczny studia

studia medyczne w Warszawie

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie?

Studia stomatologiczne mogą być fascynującą przygodą dla osób, które nie boją się intelektualnych wyzwań.

Sara, absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego, wspomina:

Studia wspominam bardzo dobrze. Zresztą dziś mogę powiedzieć, że spełniam się nieustannie w swoim zawodzie. Prowadzę własny gabinet i jestem szczęśliwa, że wybrałam taki kierunek kształcenia, który da mi aż tyle satysfakcji. Lekarzem chciałam być od zawsze, dopiero później pojawił się pomysł, by zajmować się tak wąską dziedziną, jaką jest uzębienie. Natomiast nic nie wyrazi radości, jaką czuję, gdy widzę u moich pacjentów uśmiech od ucha do ucha. To dla mnie jako lekarza najcenniejsza zapłata.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) Warszawa studia jednolite magisterskie


Kierunki medyczne w Warszawie

Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia