Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Kandydaci na studia w Trójmieście mogą liczyć na interesujące programy kształcenia, a także szeroki wybór ścieżek kształcenia, w tym również takie związane z położeniem geograficznym. Kształcenie w Trójmieście to sposób na maksymalne wykorzystanie posiadanych już umiejętności oraz predyspozycji, jak również okazja do zdobycia zupełnie nowych, wymaganych na współczesnym rynku zatrudnienia.
Dlaczego warto studiować Budownictwo? Chociażby dlatego, że w całej Unii Europejskiej, a zatem również w Polsce, zapotrzebowanie na kadrę budowlaną cały czas utrzymuje wysoki poziom.
Wykształcenie zdobywane na studiach to bardzo szeroki temat. Studenci Budownictwa pozyskują wiedzę z zakresu: wykonawstwa obiektów budownictwa mieszkaniowego, komunalnego, przemysłowego i komunikacyjnego, projektowania obiektów i elementów budowlanych, technologii i organizacji budownictwa, kierowania zespołami i firmą budowlaną, wytwarzania, doboru i stosowania materiałów budowlanych.
Nietrudno się domyślić, że aby pozyskać tak obszerną wiedzę należy przebrnąć przez bogaty program kształcenia. Co się w nim znajduje? Między innymi takie zagadnienia jak: geometria wykreślna, rysunek techniczny, mechanika ogólna, mechanika gruntów, fundamentowanie, mechanika budowli, materiały budowlane, wytrzymałość materiałów, technologia i organizacja robót budowlanych.
Studenci Budownictwa w Trójmieście otrzymują paletę specjalności, z której mogą wybrać tą, która najbardziej ich interesuje. Może to być między innymi: Konstrukcje budowlane i inżynierskie, Budownictwo wodne i morskie, czy Technologia i zarządzanie w budownictwie.
Jak już wspomnieliśmy, wykształcenie w zakresie Budownictwa to szerokie zagadnienie. Co zrozumiałe, zawierają się w nim liczne umiejętności zdobywane w toku studiów. Studenci Budownictwa rozwijają umiejętności w zakresie matematyki, fizyki i chemii, ale do najistotniejszych zaliczyć możemy między innymi umiejętności:
Oczywiście, lista nabywanych umiejętności jest dłuższa. Znajdują się na niej jeszcze umiejętności związane z takimi zagadnieniami jak instalacje budowlane, fizyka budowli, hydraulika i hydrologia, technologia robót budowlanych, czy kierowanie procesem inwestycyjnym.
Oferty pracy dla absolwentów Budownictwa wydają się atrakcyjne, a największe zapotrzebowanie na nowych specjalistów zgłaszają duże, często międzynarodowe firmy. Branża się rozwija, co łatwo zauważyć w niemal każdym większym mieście. Poza tym, trudno wyobrazić sobie, aby budownictwo kiedykolwiek straciło na znaczeniu.
Omawiane przez nas studia techniczne przygotowują do przede wszystkim do pracy na budowie, w przedsiębiorstwach produkcji budowlanej, w pracowniach projektowych, jednostkach administracyjnych, a także w placówkach naukowo- badawczych i instytucjach doradczych związanych z budownictwem.
Sprawdź