Kto idzie na studia na kierunku architektura w Warszawie?

Komentarze (0)

Kto idzie na studia na kierunku architektura w Warszawie?

Komentarze (0)
Kto idzie na studia na kierunku architektura w Warszawie?

Kto idzie na studia na kierunku architektura w Warszawie?

Studia w Warszawie na kierunku architektura są jednym z popularniejszych kierunków inżynierskich. Pozwalają one bowiem na zdobycie unikalnych kwalifikacji zawodowych. Warto pamiętać jednak, że na studiach architektonicznych nie odnajdzie się każdy przeciętny absolwent szkoły średniej.

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Kierunki studiów w Warszawie takie jak architektura cechuje szczególna interdyscyplinarność. I taką samą wszechstronnością powinni charakteryzować się ich przyszli studenci. Jakie zainteresowania pomogą w podjęciu decyzji? Oczywiście te związane ze sztukami plastycznymi. Studenci architektury muszą bowiem mieć wysoce rozwinięty zmysł plastyczny, a w szczególności zdolność do przestrzennego myślenia i rozumienie istoty poprawnej kompozycji.

Oprócz tego każdy przyszły student architektury powinien doskonale odnajdować się wśród zadań i zagadnień ścisłych związanych z dwiema najpotężniejszymi dyscyplinami ścisłymi, czyli matematyką i fizyką. To najważniejsze elementy. Jakie cechy prócz tego powinny towarzyszyć architektom? Przede wszystkim dokładność oraz skrupulatność – to one będą świadczyć o precyzji wykonanych projektów.

Przyszli studenci architektury w Warszawie przed przystąpieniem do rekrutacji powinni sprawdzić, jak właściwie ona wygląda. Nikogo nie powinno zdziwić, że doskonale zdana matura będzie dopiero początkiem kwalifikacyjnej drogi. Przedmioty, jakie trzeba uwzględnić podczas swoich maturalnych przygotowań to oczywiście matematyka i fizyka. Na kandydatów czekać będzie również egzamin wstępny – to on pomoże najlepiej określić predyspozycje plastyczne. Warto sprawdzić więc na stronach internetowych wybranych przez siebie szkół wyższych, jak może wyglądać ten szczególny organizm oraz czy trzeba uprzednio przygotować portfolio z pracami plastycznymi.

Jak wygląda sylwetka studenta architektura?

Studenci architektury muszą liczyć się z tym, ze będą na co dzień spotykać się z bardzo napiętym programem kształcenia. W podstawie znalazły się zarówno wykłady, jak i ćwiczenia praktyczne poświęcone podstawom projektowania i zgłębieniu najważniejszych zagadnień ścisłych wykorzystywanych w codziennej pracy architektonicznej.

Każdy, kto wybiera studia na tym na kierunku, powinien więc ze szczególnym zaangażowaniem uczestniczyć w zajęciach. To one dadzą bowiem największą szansę na rozwój umiejętności, które w przypadku tej dziedziny odgrywają największe znaczenie. Muszą być one co prawda osadzone na stabilnych podstawach teoretycznych.

Warto także bardziej szczegółowo przyjrzeć się przedmiotom, z którymi na co dzień spotkać będą się studenci architektury. Oto najczęściej spotykane z nich:

  • cyfrowe techniki geometryczne;
  • architektura krajobrazu;
  • malarstwo i grafika architektoniczna;
  • kształtowanie detalu budowlanego;
  • fizyka budowli;
  • projektowanie konstrukcji itd.

To jednak nie koniec! Studenci, którzy wybierają kierunek taki jak architektura na uczelniach w Warszawie, będą wybierać również specjalność lub ścieżkę kształcenia, dzięki której nie tylko usystematyzują, lecz również uzupełnią swojej wiedzę o wąskie kwalifikacje. Mogą wybierać spośród propozycji przykładowo takich jak: projektowanie architektoniczne; architektura technologii i struktur, architektura wnętrz i form przemysłowych czy też architektura środowiska zamieszkania.

Dlaczego architektura jest kierunkiem popularnym?

Uczelnie w Warszawie dążą do tego, by zapewnić swoim studentom wykształcenie najlepszej jakości. To ono sprawi, że będą oni mogli w przyszłości liczyć na satysfakcjonującą pracę. Studia architektoniczne w Warszawie właśnie dają takie możliwości zatrudnienia – nie tylko w Polsce, lecz również na arenie międzynarodowej. Żyjemy bowiem w świecie nieustannego rozwoju – zarówno technologicznego, jak i urbanistycznego. Chcemy zatem, by otaczały nas piękne budynki – nowe czy nawet te poddane renowacji. Wszędzie tam zaczyna się rola doskonale wykształconych architektów. Architekci po zakończeniu kształcenia dysponują takim wykształceniem, które pozwala na samodzielne prowadzenie działalności gospodarczej lub na współpracę z potężnymi biurami i firmami projektowymi.

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA - WARSZAWA

Komentarze (0)