Architektura - Warszawa

Architektura - Warszawa

Architektura - Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

architektura

Odkryj kierunek architektura w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Architektura studia Warszawa | woj. mazowieckie

Architektura to jeden z najciekawszych kierunków kształcenia, gdyż rozwija wyobraźnię, abstrakcyjne myślenie, a także zdolności ścisłe, charakteryzujące się jasno określonymi regułami. Architektura to dziedzina dla osób wrażliwych, o otwartych umysłach, potrafiących tworzyć zarazem wyrażając własne wizje, jak i w pełni altruistycznie, z przeznaczeniem dla innych. Architektura idei, Architektura środowiska zamieszkania, Architektura informacyjna – aby przekonać się jak wiele różnych gałęzi może mieć ta dziedzina, należy studiować ją w Warszawie.

Kierunek Architektura w Warszawie to możliwość zgłębienia architektury i urbanistyki, pod różnym kątem, funkcją i przeznaczeniem. Studenci mogą poznać dziedzictwo architektoniczne, architekturę przemysłową, a także zbadać miasto jako miejsce do życia. Kierunek Architektura w Warszawie niczym dobrze postawiona budowla składa się z fundamentalnych elementów, w postaci prawa budowlanego, organizacji procesu projektowego, wykonawstwa i nadzoru budowlanego, technologii budowlanych. Pozyskanie wiedzy ze wszystkich tych elementów stanowi kolejny fundament – bycia wykwalifikowanym specjalistą.

Architektura w Warszawie to kierunek, który można poznać na studiach pierwszego i drugiego stopnia. Kandydaci otrzymują do wyboru różnorakie specjalności, dające szanse pokierowania przyszłą karierą zawodową.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK ARCHITEKTURA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Kierunek architektura możesz studiować na:

Wydział Architektury PW

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Kierunek architektura możesz studiować na:

Architektura

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Kierunek architektura możesz studiować na:

Architektura

Grupa Uczelni Vistula w Warszawie

Kierunek architektura możesz studiować na:

Architektura

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Architektura w Warszawie?

Architektura to kierunek specyficzny, nie tylko dlatego, że łączy w sobie wiele, nierzadko abstrakcyjnych zagadnień. Aby zostać studentem tego kierunku nie wystarczy przejść procesu rekrutacji w postaci konkursu świadectw. Należy jeszcze przejść egzamin sprawdzający umiejętności plastyczne, zazwyczaj z różnych gatunków rysunku. Wymagania na studia architektoniczne w Warszawie są wysokie, między innymi dlatego, by w toku nauki poradzić sobie z szeregiem przedmiotów o różnym zakresie tematycznym. Wśród nich wyróżnić można: budownictwo ogólne, fizykę budowli, cyfrowe techniki geometryczne, projektowanie architektoniczne zabudowy mieszkaniowej, projektowanie terenów zielonych, prawo budowlane, projektowanie architektoniczne małych obiektów użyteczności publicznej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W WARSZAWIE

Jaka praca po studiach na kierunku Architektura w Warszawie?

Jaką pracę możemy znaleźć kończąc studia na kierunku Architektura w Warszawie Absolwenci studiów architektonicznych mogą znaleźć zatrudnienie zostając asystentem projektanta w pracowni architektonicznej lub urbanistycznej, pracownikiem pomocniczym w biurze inwestycyjnym, urzędnikiem w jednostkach administracji publicznej, pracownikiem studia designu, samodzielnym projektantem lub kierownikiem robót, kierownikiem pracowni, samodzielnych pracownikiem w firmie projektowej w specjalności architektonicznej, urbanistycznej, bądź konserwatorskiej.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Architektura w Warszawie?

Podjęcie decyzji o wyborze kierunku kształcenia już jest dużym sukcesem i krokiem ku naszej przyszłości, lecz kandydaci na studia muszą zmierzyć się z jeszcze jedną nie wiadomą: gdzie studiować? Jakie ma kierunek Architektura w Warszawie opinie? Karol, student Architektury mówi:

„Studiowanie Architektury w Warszawie to ciekawa przygoda. W tym mieście mieszają się różne style, koncepcje, historia ze współczesnością. Takie miasto napędza twój umysł, poszerza granice twojej pomysłowości. Czerpanie z charakteru miasta już jest pewną nauką.”

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W WARSZAWIE

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)