Architektura - Warszawa

Architektura - Warszawa

Architektura - Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

architektura

Odkryj kierunek architektura w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Architektura studia Warszawa 2021| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Architektura w Warszawie to studia inżynierskie, magisterskie lub jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 4 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) lub 6 lat (jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć  na uczelni publicznej - Politechnice Warszawskiej oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

W rekrutacji na kierunku architektura, w roku akademickim 2021/2022, Politechnika Warszawska oferuje 150 miejsc (studia II stopnia) lub 100 miejsc (studia jednolite magisterskie) w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na PW oraz uczelniach prywatnych. Ceny wahają się od 5500 zł do 10680 zł za pierwszy rok studiów.

 

W czasie studiów architektonicznych studenci nauczą się projektowania architektonicznego i urbanistycznego. Ponadto rozwiną techniki warsztatowe i tym samym nauczą się wykonywania rysunku technicznego oraz wykorzystania narzędzi i programów informatycznych, wspierających proces projektowania. Co więcej rozwiną wiedzę z zakresu nauk artystycznych i technicznych, które będą stanowić podstawę kształcenia na kierunku architektura.

Po ukończeniu studiów można podjąć pracę w biurach i pracowniach architektonicznych. Ponadto absolwenci mogą związać swoją przyszłość z wydziałami architektury i urbanistyki w urzędach powiatowych i wojewódzkich, przedsiębiorstwami budowlanymi, służbami konserwatorskimi, firmami deweloperskimi czy z firmami meblowymi. 

 

czytaj dalej wszystko o Architektura - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek architektura

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Jednostka prowadząca

Architektura stopień: (I), czas trwania: 4 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Jednostka prowadząca

Architektura stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku architektura

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie architektura jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie informacją stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie informacją

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Jednostka prowadząca

Budownictwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku budownictwo

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Architektura w Warszawie?

Architektura to kierunek specyficzny, nie tylko dlatego, że łączy w sobie wiele, nierzadko abstrakcyjnych zagadnień. Aby zostać studentem tego kierunku nie wystarczy przejść procesu rekrutacji w postaci konkursu świadectw.

Należy jeszcze przejść egzamin sprawdzający umiejętności plastyczne, zazwyczaj z różnych gatunków rysunku. Wymagania na studia architektoniczne w Warszawie są wysokie, między innymi dlatego, by w toku nauki poradzić sobie z szeregiem przedmiotów o różnym zakresie tematycznym.

Wśród nich wyróżnić można: budownictwo ogólne, fizykę budowli, cyfrowe techniki geometryczne, projektowanie architektoniczne zabudowy mieszkaniowej, projektowanie terenów zielonych, prawo budowlane, projektowanie architektoniczne małych obiektów użyteczności publicznej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

ARCHITEKTURA WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku Architektura w Warszawie?

Zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób został zaprojektowany twój dom? Jak od podszewki powstają wszystkie budynki mieszkalne, ogromne centra handlowe, a także inne budowle, które pełnią rozmaite funkcje społeczne? Wszystko zaczyna się od szkiców wykonywanych przez architektów.

Nie mogą być to jakiekolwiek rysunki – projekty architektoniczne muszą spełniać określone normy prawne, brać pod uwagę materiały, które zostaną użyte do budowy, a także wszelkie czynniki środowiskowe i niedające się kontrolować, które będą nieustannie wywierały wpływ na efekt końcowy danego projektu.

Jeśli nauki ścisłe od zawsze były twoim atutem, prace plastyczne twojego autorstwa były wyróżniane przez nauczycieli, ogrom twojej wyobraźni jest niemal nieograniczony, a ponadto chciałbyś w przyszłości uprawiać poważany zawód to studia na kierunku Architektura w Warszawie są stworzone dla ciebie!
 
 
 

1. Na początek

W związku z tym, że studia architektoniczne są nauką interdyscyplinarną, stanowiącą połączenie nauk ścisłych oraz artystycznych, nie zdziwi cię fakt, że twoje początki przygody z tym kierunkiem będą poszerzeniem posiadanych już umiejętności i kompetencji właśnie w tych dziedzinach.
Solidnie powtórzysz wyniesione ze szkoły średniej wiadomości matematyczne oraz poszerzysz je o całkiem nowe zagadnienia, dzięki którym realizacja wykonywanych przez ciebie planów architektonicznych, będzie dla techników przyjemnością.
Poznasz podstawowe procesy fizyczne, które bez wątpienia będą miały wpływ na kondycję przyszłych budowli i innych obiektów architektonicznych. Wiedza umożliwi ci stosowanie odpowiednich środków zapobiegawczych, aby nie dopuścić do przedwczesnej degradacji nowopowstałych obiektów.
 
 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura możemy podzielić na:

1. Typ:
 • Studia I stopnia i jednolite (inżynierskie, jednolite magisterskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
 
 
Studia na kierunku architektura w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 4 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub półtora roku. Studia jednolite magisterskie trwają sześć lat.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 
 

3. Program studiów i przedmioty

Podstawy materiałoznawstwa maszynowego i budowlanego wprowadzą cię w świat stosowanych w architekturze i budownictwie substancji, ich wzajemnych zależności oraz możliwości zastosowania w zależności od ukształtowania geograficznego, warunków pogodowych oraz innych czynników nieustannie oddziałujących na końcowy efekt zastosowania wybranych materiałów.
Nie bez znaczenia pozostanie zgłębienie wiedzy historycznej na temat dziejów sztuki na przestrzeni wieków, zwłaszcza tej związanej bezpośrednio z architekturą. Poznanie dorobku cywilizacyjnego najwybitniejszych praktyków nauki, której wkrótce będziesz częścią, pozwoli ci na bardziej świadome obranie odpowiedniego dla ciebie zawodowego kierunku.
Studia w Warszawie na kierunku Architektura to możliwość zgłębienia architektury i urbanistyki, pod różnym kątem i przeznaczeniem. Studenci mogą poznać dziedzictwo architektoniczne, architekturę przemysłową, a także zbadać miasto jako miejsce do życia.
Kierunek Architektura w Warszawie niczym dobrze postawiona budowla składa się z fundamentalnych elementów, w postaci:
 • prawa budowlanego
 • organizacji procesu projektowego
 • wykonawstwa i nadzoru budowlanego
 • technologii budowlanych

 

Pozyskanie wiedzy ze wszystkich tych elementów stanowi kolejny fundament – bycia wykwalifikowanym specjalistą.

W programie studiów na kierunku architektura znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 
 
4. Nabywane umiejętności
Architektura to jeden z najciekawszych kierunków studiów w Warszawie, gdyż rozwija wyobraźnię, abstrakcyjne myślenie, a także zdolności ścisłe, charakteryzujące się jasno określonymi regułami. Architektura to dziedzina dla osób wrażliwych, o otwartych umysłach, potrafiących tworzyć zarazem wyrażając własne wizje z przeznaczeniem dla innych. Architektura idei, Architektura środowiska zamieszkania, Architektura informacyjna – aby przekonać się jak wiele różnych gałęzi może mieć ta dziedzina, należy studiować ją w Warszawie.
Architektura jest również jednym z najbardziej obleganych kierunków studiów. Ze względu na prestiż związany z samym faktem bycia studentem, dobrymi zarobkami w zawodzie oraz możliwości ciągłego samorozwoju na studiach oraz w pracy zawodowej, rok rocznie zgłoszenia aplikacyjne napływające od kandydatów przewyższają liczbę dostępnych miejsc.
Architektura w Warszawie to kierunek, który można poznać na studiach pierwszego i drugiego stopnia aż na pięciu różnych uczelniach, zarówno publicznych jak i prywatnych. Kandydaci otrzymują do wyboru różnorakie specjalności, dające szanse pokierowania przyszłą karierą zawodową oraz dopasowanie kierunku kształcenia do indywidualnych predyspozycji, zainteresowań oraz potrzeb.
Ile trwają studia na kierunku Architektura w Warszawie?

Ile trwają studia na kierunku Architektura w Warszawie?

Studia na kierunku Architektura w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 4 lata (studia I stopnia), 1,5 roku, 2 lata (studia II stopnia) lub 6 lat (studia jednolite magiterskie).
Architekturę w Warszawie można studiować aż na kilku uczelniach. Jeśli decydujemy się na rozpoczęcie studiów pierwszego stopnia na kierunku Architektura w Warszawie, będziemy musieli przygotować się na osiem semestrów nauki, zwieńczonej uzyskaniem tytułu inżyniera.
Dla absolwentów technicznego kierunku studiów pierwszego stopnia, istnieje możliwość kontynuowania nauki na drugim stopniu Architektury. Wówczas nauka będzie trwała trzy semestry, a więc półtora roku i zostanie zakończona uzyskaniem przez abiturientów tytułu magistra architekta. 
W przydaku studiów w trybie jednolitym trwają one 12 semestrów czyli 6 lat.

Gdzie studiować na kierunku architektura w Warszawie?

 

Architektura studia w Warszawie - uczelnie:

 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Politechnika Warszawska
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Polsko - Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

 

 

1. Uczelnie publiczne (państwowe)

Politechnika Warszawska

Architektura na Politechnice Warszawskiej, realizowana jest na Wydziale Architektury. Studia są jednolite – trwają 6 lat i kończą się tytułem magistra.

 

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • Stacjonarnym (studia bezpłatne limit miejsc 100 osób)

 

Studia na kierunku architektura, to świetny wybór dla ludzi o umysłach ścisłych, dbających o szczegóły i detale. Zajęcia projektowe, będącą osią tych studiów, zajmują ponad połowę czasu nauki studenta. Dzięki temu, kończący studia absolwent ma poczucie znajomości tajników pracy architekta.

Program przedmiotów projektowych został opracowany tak, by uwzględniać współczesne wyzwania stojące przed projektantami zarówno w zakresie architektury, jak i urbanistyki. W szczególności pojawiają się wątki troski o środowisko w zakresie racjonalnego gospodarowania zasobami i harmonijnego wpisania w kontekst przyrodniczy i kulturowy przy jednoczesnym uwzględnieniem różnorakich potrzeb wszystkich użytkowników.

W trakcie programie studiów przewidziano praktyki: rysunkową, inwentaryzacyjną i urbanistyczną (po 2 tygodnie w miesiącach letnich) oraz projektową (15 tygodni na semestrze 7 lub 8). Student w trakcie kształcenia może kontynuować studia za granicą, w ramach wymian międzynarodowych z innymi uczelniami partnerskimi.

Student będzie przygotowany do późniejszej pracy w biurach projektowych, instytucjach zarządzających gospodarką zielenią lub nauczy się prowadzenia własnej działalności gospodarczej, w zakresie architektury.

Dowiedz się więcej

 

 

2. Uczelnie niepubliczne (prywatne)

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

W Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, można studiować kierunek architektura, na studiach pierwszego stopnia – inżynierskich, trwających 4 lata.

 

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • Stacjonarnym (opłata za pierwszy rok studiów – 5500 zł)

 

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, to propozycja dla osób, które chcą zdobyć interdyscyplinarna wiedzę z zakresu architektury, urbanistyki i sztuki. Idealnym kandydatem na te studia będzie osoba wrażliwa na piękno, chcąca zmieniać swoją przestrzeń i otoczenie.

Studia pomogą w kreatywnym myśleniu i otwarciu się na nowe pomysły i artyzm. Akademia Finansów i Biznesu Vistula, umożliwi studentowi zdobycie niezbędnej wiedzy i umiejętności w zawodzie architekta, przygotowując go do późniejszej pracy w zawodzie. Student tego kierunku pozna budowę miast oraz zasady kształtowania ich infrastruktury przestrzennej.

Praktyki studenckie pokażą młodemu adeptowi tego kierunku, jak projektować otoczenie z poszanowaniem natury i ekologii. Po I roku studiów uczenia gwarantuje dwa tygodnie ćwiczeń terenowych, po II roku praktykę budowlaną, a w trakcie III roku praktykę architektoniczną w biurze projektowym. Wyspecjalizowana kadra wykładowców, dołoży wszelkich starań, by absolwent architektury mógł poradzić sobie w późniejszej pracy, a jego wiedza i umiejętności były dopasowane do potrzeb współczesnego rynku.

Dowiedz się więcej

 

 

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

W Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie, można studiować kierunek architektura, na studiach pierwszego stopnia – inżynierskich, trwających 4 lata.

 

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • Stacjonarnym (opłata za pierwszy rok studiów – 10680 zł)
 • Niestacjonarnym (opłata za pierwszy rok studiów – 10680 zł)

 

Studia na kierunku architektura, to doskonała propozycja dla wszystkich kandydatów, którzy interesują się szeroko pojętym pięknem oraz aranżacją.

Należy jednak podkreślić, że nie są to studia łatwe – już na pierwszym semestrze nauki, wykładowcy będą sprawdzać predyspozycje studenta do zawodu. Dlatego ważne jest, by nie mieć problemu z przedmiotami takimi jak: rysunek i malarstwo, podstawy projektowania architektonicznego i geometria wykreślana. Niezdanie dwóch z nich skutkuje usunięciem z listy studentów.

Jednak, jeśli wszystko pójdzie dobrze, student będzie mógł rozpocząć niesamowitą przygodę w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania. Absolwent po architekturze będzie potrafił samodzielnie opracowywać projekty budynków, kontrolować ich realizację oraz rozwiązywać problemy konstrukcyjne i inżynierskie, związane z ich przebudową.

Dzięki wszechstronnemu wykształceniu wyniesionemu z WSEiZ student poradzi sobie w przyszłej pracy architekta w biurach projektowych, wydziałach architektury i urbanistyki administracji samorządowej wszystkich szczebli: gminnej, powiatowej i wojewódzkiej.

Dowiedz się więcej

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Architektura w Warszawie?

 
Jakie przedmioty brane są pod uwagę
Przed aplikacją na Architekturę w Warszawie warto się upewnić co do miejsca, z którym chcielibyśmy związać się na okres nauki. Stolica Polski daje dosyć duże możliwości w kwestii wyboru, gdyż Architekturę można studiować na różnych uczelniach.
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania, Politechnika Warszawska, Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie co roku ustalają własne procedury rekrutacyjne w celu dobrania idealnych kandydatów do poszerzenia grona obecnych studentów Architektury.
Warto być na bieżąco z wymaganiami rekrutacyjnmi ustalanymi przez warszawskie uczelnie, ponieważ mogą się one zmieniać, a tylko dobrze poinformowani kandydaci będą mieli szansę na bezstresowe przejście całego procesu rekrutacji. Przedmiotami wiodącymi dla większości uczelni są: matematyka, fizyka, język obcy nowożytny, historia (wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni). Kandydat będzie również zobligowany do uczestnictwa w sprawdzianie umiejętności rysunkowych.
 
Proces rekrutacji
Kiedy już wybierzesz uczelnię, której powierzysz kilka lat swojej edukacji, będziesz musiał przystąpić do elektronicznej rejestracji kandydatów. 
W przypadku kandydatury na studia drugiego stopnia, w konkursie wezmą udział twoje oceny, uzyskane podczas nauki na studiach pierwszego stopnia, dlatego warto podejść do nich na poważnie i uczyć się na bieżąco.
 
Wymagane dokumenty
Po pozytywnym przejściu przez wszystkie procedury, będziesz musiał skompletować kilka niezbędnych dokumentów. Przyda ci się zdjęcie o wymiarach 35X45mm, kserokopia świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów drugiego stopnia, w przypadku aplikacji na studia magisterskie, oraz wypełniony danymi kandydata formularz aplikacyjny. Wszystko to należy złożyć na biurku komisji rekrutacyjnej w odpowiednim czasie.
Jaka praca po studiach na kierunku Architektura w Warszawie?

Jaka praca po studiach na kierunku Architektura w Warszawie?

Jaką pracę możemy znaleźć kończąc studia na kierunku Architektura? Z pewnością taką, która zapewni konieczność systematycznego samorozwoju, aby dopasować się do nieustannie zmieniających się trendów.

Absolwentów kierunku architektura czekają różnorodne i kreatywne formy zatrudnienia, które pozwolą im rozwinąć i zaprezentować cały aparat pozyskanych umiejętności. 

Szeroko rozumiana branża budowlana i architektoniczna wciąż poszukuje młodych i kreatywnych architektów.

Wybór przyszłego zawodu będzie w dużej mierze predysponowany przez czynniki takie, jak osobiste preferencje co do miejsca pracy, zainteresowania oraz osobowość samego kandydata. 

Praca w biurach projektowych, realizacja własnych planów czy działalność w charakterze pracownika pomocniczego w branży związanej z nadzorem budowlanym to tylko przykład twoich możliwości.

Można powiedzieć, że Architekt to inżynier z duszą estety, a to daje mu gwarant inspirującego rozwoju ścieżki zawodowej.

Studia na kierunku architektura Warszawa – zaoczne (niestacjonarne)

Uczelnie w Warszawiektóre oferują studia na kierunku Architektura, starają się zadbać o komfort nauki każdego studenta. Z oczywistych względów nikt nie jest w stanie podejść do każdego z osobna indywidualnie, dopasowując program nauki do ich potrzeb, jednak ogółowi zwykle wystarcza możliwość podjęcia decyzji w kwestii organizacji czasu podczas wszystkich lat akademickich.

Studia w trybie niestacjonarnym, zwanym również zaocznym, mają charakter weekendowy, co w praktyce oznacza, że jako student zobowiążesz się do regularnego uczęszczania na zjazdy, odbywające się co tydzień lub co dwa tygodnie. Całodzienne zgłębianie wiedzy może okazać się męczące i problematyczne, dlatego na opisany tryb edukacji powinni zdecydować się jedynie najwytrwalsi z kandydatów.

dowiedz się więcej na temat kierunku architektura studia zaoczne w Warszawie

Jakie są ceny za studia na kierunku Architektura?

Każdy kandydat na studia niestacjonarne powinien wiedzieć, że edukacja w tym trybie jest nierozerwalnie związana z koniecznością opłacania każdego semestru nauki w rocznych lub mniejszych, ratalnych opłatach, w odgórnie ustalonej wysokości. Chcąc poznać konkretne ceny, należy sprawdzić na poszczególnych uczelniach.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku architektura - ceny w Warszawie

Jakie opinie mają studia na kierunku Architektura w Warszawie?

Podjęcie decyzji o wyborze kierunku kształcenia już jest dużym sukcesem i krokiem ku naszej przyszłości, lecz kandydaci na studia muszą zmierzyć się z jeszcze jedną nie wiadomą: gdzie studiować? Jakie ma kierunek Architektura w Warszawie opinie?
 
Karol, student Architektury mówi:
„Studiowanie Architektury w Warszawie to ciekawa przygoda. W tym mieście mieszają się różne style, koncepcje, historia ze współczesnością. Takie miasto napędza twój umysł, poszerza granice twojej pomysłowości. Czerpanie z charakteru miasta już jest pewną nauką.”

Kierunki architektura i budownictwo w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (61)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! Uczelnie Vistula ponownie otwierają Biuro Rekrutacji. Od 27 maja bieżącego roku możecie zapisać się na Wasze wymarzone studia. Jesteśmy dostępni dla Was od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących studiowania na naszej uczelni - jestem tu dla Was. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

uaz odpowiedz pokaż odpowiedzi (20)

@Sona nie ma czego się bać tylko trzeba próbować. To nie wyrok na całe życie - zawsze można zmienić :) @Doradca jestem ciekaw czy pomagacie zdobyć doświadczenie podczas nauki - jakieś praktyki są organizowane przez Was czy raczej na własną rękę?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: uaz odpowiedz

Witaj, Uaz! To prawda. Należy pamiętać, że student ma prawo do zmiany kierunku, który studiuje. Wystarczy złożyć podanie do dziekana i czekać na rozpatrzenie decyzji. Pisemny wniosek należy złożyć do dziekana nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem roku akademickiego a w szczególnych przypadkach - semestru. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: uaz odpowiedz

Witaj, Uaz! W Akademii Finansów i Biznesu Vistula naszą misją jest przekazywanie praktycznej wiedzy, ale także umożliwienie studentom zdobywania doświadczenia już na studiach. Te priorytety obowiązują również na kierunku Architektura. Studia to czas, aby stawiać pierwsze kroki w wymarzonej branży. Po I i II roku studiów gwarantujemy trzy tygodnie ćwiczeń terenowych oraz pięć tygodni praktyki dyplomowej. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Sona W odpowiedzi do: uaz odpowiedz

No ale skoro już wybrałam to wolałabym jednak zostać i nie marnować sobie czasu na naukę, jeżeli nagle mi się coś odwidzi :p aczkolwiek będę trzymać się nogami i rękoma :) W ogóle widziałam, że na uczelniach ruszyły również studia online, myślicie że warto się na takie wybrać, czy lepsze są już te zaoczne ?

qmba W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@doradca i to jest zdrowe podejście a nie wyrok i poźniej chodzić jak na skazanie. @doradca bardzo fajnie że są jakieś dodatkowe cwiczenia. a jest jakaś pomoc po szkole w znalezieniu pracy jeżeli ktoś ma problemy?

Sara W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Ciekawią mnie opinie ludzi , którzy ukończyli już te staże i praktyki.

Ramona W odpowiedzi do: Sara odpowiedz

To jak cię ciekawią to idź na targi pracy albo dni otwarte i sobie z nimi pogadaj... tutaj to raczej nie licz na eseje od absolwentów.

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Sara odpowiedz

Witaj, Sara! Jeśli chcesz poznać opinie naszych absolwentów, to na naszej uczelni jest Koło Absolwentów. Możesz przyjść i zapytać. Myślę, że z chęcią udzielą Ci odpowiedzi. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Sara W odpowiedzi do: Ramona odpowiedz

a właśnie ,że liczyłam . Opinii o szkole powinni udzielać absolwenci ,ew j/w doradca, a nie chcący ewentualnie pomyśleć na wyborem

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Ramona odpowiedz

Witaj, Ramona! Przyjście na dni otwarte do doskonały pomysł. Na naszej stronie internetowej zawsze znajduje się informacja, jeśli takie dni mają się odbyć. Warto śledzić nasze aktualności. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Sona odpowiedz

Witaj, Sona! Studia Online są nowoczesną formą studiów realizowaną z wykorzystaniem najnowszej technologii informacyjno-komunikacyjnej w AFiB Vistula. Studia online doskonale przygotowują do pracy zawodowej, ponieważ najlepiej odzwierciedlają jej charakter. Podstawowa różnica polega na organizacji nauki ? 50% zajęć odbywa się w trybie online, 50% ? na uczelni. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Sara odpowiedz

Witaj, Sara! Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni, pytaj śmiało. Właśnie po to tutaj jestem, aby rozwiać wszelkie Wasze wątpliwości. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Tokio W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

A czy wiadomo co się dzieje dalej z absolwentami czy dany kierunek był dla nich dobrym wyborem, macie jakieś takie informację?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Tokio odpowiedz

Witaj, Tokio! Na naszej uczelni prowadzimy Klub Absolwenta. Jeśli masz jakieś pytania do absolwentów naszej uczelni to bez problemu możesz z nimi porozmawiać osobiście. W dodatku nasze statystyki pokazują, że zdecydowanie większa część naszych absolwentów pracuje w swoim zawodzie. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

fig W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@sara znajomy ukończył i jest bardzo zadowolony. @doradca fajnie, że poza samym nauczaniem są inne rzeczy które pomagają absolwentom np w szukaniu pracy. Zazwyczaj jak skończysz to zostajesz sam sobie.

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: fig odpowiedz

Witaj, fig! Naszym zadaniem jest pomoc studentom, dlatego nie pozostawiamy ich ''samym sobie'' :) Staramy się, aby uczelnia była jak drugi dom. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

kolek W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@fig zdecydowałem się na vistule i wszystko idzie zgodnie z oczekiwaniami. @Doradca to nie częste, że uczelnia interesuje się absolewntami.

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: kolek odpowiedz

Witaj, kolek! Nasza uczelnia stara się dbać o każdego studenta i o każdego absolwenta :) Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: kolek odpowiedz

Witaj, kolek! Cieszę się, że zdecydowałeś się na wybór naszej uczelni. Jaki kierunek wybrałeś? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Zosia W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@kolek to prawda, rzadko się zdarza. Na pewno jest to bardzo pomocne na start

Eliza W odpowiedzi do: Zosia odpowiedz

ogólnie bardzo dużo pomagają studentom. Miałam obawy wybierając się na studia w końcu to pierwszy rok najgorszy, ale jakoś to poszło i jestem zadowolona :)

Sona odpowiedz pokaż odpowiedzi (24)

Ogólnie od dawna wiedziałam, że będę studiować architekturę, jednak mam obawy że po prostu sobie nie poradzę ? Nie wiem czy to po prostu stres czy mała wiara w siebie :( @Doradco a czy absolwenci uczelni dostają pracę po ukończeniu studiów ? W ogóle uczelnia pomaga ogarnąć ten temat ?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Sona odpowiedz

Witaj, Sona! Pamiętaj, że wybierając kierunek studiów trzeba się kierować również swoimi pasjami/zainteresowaniami. Jeśli szeroko pojęta architektura Cię interesuje i widzisz siebie w zawodzie architekta - nie zwlekaj. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Sona odpowiedz

Witaj, Sona! 80% studentów ostatniego roku ma już pracę, a aż 90% absolwentów znajduje pracę do 3 miesięcy po ukończeniu studiów. Biuro Karier pomaga zarówno studentom jak i absolwentom w znalezieniu ofert staży/praktyk oraz pracy. Są one zamieszczane na stronie internetowej i wywieszane na tablicy ogłoszeń obok Biura. Można je również przejrzeć w Biurze, a przy okazji porozmawiać z doradcą. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

zygzak W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@doradca niestety ale dużo ludiz wybiera kierunek dla kasy a nie przyjemności - dlatego po roku czasu masa ludzi rezygnuje. @80% studentow ma prace ostatniego roku ? ta statystyka brzmi naprawdę bardzo obiecująco.

Ramona W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

A jak dają radę z połączeniem studiów dziennych i pracy? Ułatwiacie im to jakoś planem dostosowanym do pracy?

Roksana W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@DoradcaOnlineVistula A z jakim tytułem kończy się studia na architekturze? Inż arch. czy po prosu inż.?

Sara W odpowiedzi do: Ramona odpowiedz

Przecież jest tona róznych prac i różnych grafików. pod każdego z osobna sie nie dostosują. Nie wymagajmy od uczelni ,żeby słała płatki róż pod nogi .

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Ramona odpowiedz

Witaj, Ramona! Dla chcącego nic trudnego. Da się połączyć studia dzienne z pracą. Myślisz o pracy weekendowej czy w tygodniu? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Sara odpowiedz

Witaj, Sara! Oczywiście nie jesteśmy w stanie dostosować planu tak, aby każdemu pasowało, jednak myślę, że jest on dość przystępny. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Roksana odpowiedz

Witaj, Roksana! Studia na kierunku Architektura kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera architekta. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Roksana W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@DoradcaOnlineVistula A czy w programie studiów jest WF i jakiś lektorat? Jest on obowiązkowy ?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Roksana odpowiedz

Witaj, Roksana! Na pierwszym roku w semestrze I w spisie obowiązkowych przedmiotów znajduje się zarówno język obcy jak i sport i rekreacja. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Tokio W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Zawsze mnie zastanawiało po co ten wf ? :p no chyba że jest coś ciekawszego niż aerobik czy siłka

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Tokio odpowiedz

Witaj, Tokio! Oczywiście sport i rekreacja to nie tylko aerobik i siłownia. Do wyboru są różne dziedziny. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Monika W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

W sumie jakaś różnorodność a nie tylko siedzenie w sali wykładowej albo na ćwiczeniach.

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Monika odpowiedz

Witaj, Monika! Różnorodność to podstawa, staramy się, aby każdy odnalazł na naszej uczelni coś dla siebie. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ala W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@Doradca a czy dla kierunku architektura działa także biuro karier? Czy uczelnia pomaga w znalezieniu pracy ?

Monika W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Dlatego nie żałuje, że właśnie wybrałam akurat vistule na swoją uczelnię.

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Ala odpowiedz

Witaj, Ala! Nasze Biuro Karier działa dla wszystkich kierunków na uczelni, bez wyjątków. Głównym jego zadaniem jest pomoc studentom w znalezieniu ciekawych ofert pracy czy też praktyk. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

sanzo W odpowiedzi do: Monika odpowiedz

@Monika ja też nie żałuje i jestem pozytywnie zaszkoczony :) @Ala wydaje mi się, że każdemu pomogą, kto potrzebuje pomocy.

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Monika odpowiedz

Witaj, Monika! Cieszę się, że nie żałujesz wyboru naszej uczelni. Jaki kierunek studiujesz? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: sanzo odpowiedz

Witaj, sanzo! Cieszę się, że według Ciebie nasza uczelnia spełnia wszelkie wymagania. Jaki kierunek studiujesz? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: sanzo odpowiedz

Witaj, sanzo! Masz rację - pomagamy każdemu studentowi, bez żadnych wyjątków. Poza znalezieniem ciekawych ofert pracy pomagamy w napisaniu CV czy listu motywacyjnego :) Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Zosia W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@doradco napisać dobre cv to wcale nie taka prosta sprawa, dobrze że można się kogoś poradzić w takich kwestiach

Eryk W odpowiedzi do: Zosia odpowiedz

Dlatego fajnie, że można liczyć na ich pomoc. Jestem zadowolony że wybrałem ich uczelnie

DoradcaOnlineVistula odpowiedz pokaż odpowiedzi (13)

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl

Ramona W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Czy studenci architektury dostają od uczelni dostępy do bezpłatnych aczkolwiek pełnych programów niezbędnych do tworzenia projektów na zajęcia?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Ramona odpowiedz

Witaj, Ramona! Kładziemy nacisk na zajęcia projektowe pod okiem doświadczonych architektów. Biorąc pod uwagę znaczenie prezentacji projektów architektonicznych na dzisiejszym rynku pracy, przywiązujemy szczególną wagę do kształcenia w zakresie wizualizacji i prezentacji graficznej w oparciu o profesjonalnie wyposażoną pracownię komputerową (3dsMAX, AutoCad, Revit, Sketchup, Photoshop, Blender, Rhinoceros). Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ramona W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Faktycznie spory wachlarz dostępnych programów.. I na prawdę można ze wszystkich korzystać? Słyszałam wiele różnych opowieści z innych uczelni stąd moje niedowierzanie

Roksana W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

A czy wszystkie programy są realizowane w toku studiów? Bo jest ich na prawdę sporo i z tego co wiem niektóre są na prawdę wymagające. Zastanawiam się czy student zdąży je wszystkie opanować w dobry stopniu?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Ramona odpowiedz

Witaj, Ramona! Oczywiście nasi studenci mogą korzystać ze wszystkich dostępnych programów. W końcu po to pracownia komputerowa została w nie wyposażona. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Roksana odpowiedz

Witaj, Roksana! Na naszej stronie internetowej w zakładce dotyczącej programu studiów jest opisane dokładnie na którym etapie jako student będziesz korzystać z konkretnego programu. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Roksana W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@DoradcaOnlineVistula A kto wykłada architekturę? Czy wśród prowadzących są jacyś znani architekci ?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Roksana odpowiedz

Witaj, Roksana! Nasi wykładowcy to niezwykli eksperci i praktycy w swoich dziedzinach. Kadra na kierunku Architektura została dobrana tak, aby studenci mieli styczność zarówno z doświadczonymi architektami i specjalistami powiązanych branż, jak i z młodymi architektami czynnymi zawodowo. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ala W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@Doradca a czy w programie studiów są przewidziane jakieś obowiązkowe praktyki do odbycia??

Tomasz W odpowiedzi do: Ala odpowiedz

@Ala na każdej uczelni sa obowiązkowe praktyki. @Roksana jak się zdecydujesz nie będziesz żałować. uczelnia na wysokim poziomie.

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Ala odpowiedz

Witaj, Ala! W Akademii Finansów i Biznesu Vistula naszą misją jest przekazywanie praktycznej wiedzy, ale także umożliwienie studentom zdobywania doświadczenia już na studiach. Te priorytety obowiązują również na kierunku Architektura. Studia to czas, aby stawiać pierwsze kroki w wymarzonej branży. Po I roku studiów gwarantujemy dwa tygodnie ćwiczeń terenowych, po II roku praktykę budowlaną, a w trakcie III roku praktykę architektoniczną w biurze projektowym. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Tomasz odpowiedz

Witaj, Tomasz! Nie wszystkie kierunki studiów mają w programie obowiązkowe praktyki. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Tomasz odpowiedz

Witaj, Tomasz! Czy jesteś studentem naszej uczelni? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula