Studia architektoniczne Warszawa

Studia architektoniczne Warszawa

Studia architektoniczne Warszawa

Największy wybór studiów

architektonicznych w Warszawie

Odkryj kierunki architektoniczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia architektura w Warszawie | woj. mazowieckie

Studia architektoniczne są idealne dla kandydatów mających z jednej strony twórcze zapędy i osobowość Van Gogha, a z drugiej ścisły, matematyczny umysł. Architektura jest swego rodzaju sztuką wizjonerstwa. Najpierw, za pomocą wyobraźni trzeba zwizualizować sobie obiekt, jaki będzie budowany, a następnie – zrobić jego konkretny projekt, przedstawić go innym, przekonać ich, że Wasza wizja jest poparta jakąś głębszą ideą, a potem dopilnować, by projekt ten został w pełni zrealizowany. To trudna i odpowiedzialna praca. Jeśli projekt zostanie źle wykonany, to jego realizacja będzie zagrażała życiu ludzi. Każdy początkujący architekt powinien mieć tego pełną świadomość – architektura tak naprawdę niewiele ma wspólnego z estetyką, jest to dziedzina stworzona na bardzo trudnej kanwie budownictwa – w tym zawodzie większości zasad nie wolno łamać.

Studia architektoniczne same w sobie już są trudne, mają bowiem w jak najlepszy sposób przygotować kandydatów do ciężkiej pracy. Wykonanie projektu to żmudne i długotrwałe zajęcie, należy mu poświęcić wystarczającą ilość czasu, by dopilnować najdrobniejszych szczegółów. Nieco przyjemniejszą wersją studiów architektonicznych, która nie niesie za sobą aż tak dużej odpowiedzialności, jest architektura wnętrz i architektura krajobrazu. Studia te mają na celu wykształcenie kadry profesjonalistów, którzy bezbłędnie będą zagospodarowywać przestrzeń i pomagać ludziom w świadomym rozlokowaniu niezbędnych elementów do życia – mebli, schowków, krzewów i drzew. Sprawdźcie, jakie opcje studiów architektonicznych przygotowała dla Was Warszawa!

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W WARSZAWIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE SĄ STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia architektoniczne w Warszawie

Aby wejść na ścieżkę ciężkiej i odpowiedzialnej pracy architekta, należy się solidnie przygotować do egzaminów wstępnych. W odróżnieniu od większości studiów na kierunek architektura obowiązują egzaminy wstępne – praktyczne, polegające na sprawdzeniu umiejętności rysunkowych i technicznych kandydatów. Dlatego, jeśli myślicie o wyborze studiów architektonicznych (niezależnie czy to będzie po prostu architektura czy architektura krajobrazu) to powinniście od razu zacząć ćwiczyć motorykę ręki i wykonywanie rysunków. Im lepsze wyniki osiągniecie na maturze (przyłóżcie się do matematyki, królowej nauk), tym większe szanse macie na dostanie się do grona studentów architektury, jednak bez umiejętności rysunkowych, nawet najlepiej zdana matura Wam nie pomoże.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach architektonicznych w Warszawie

Architekci zazwyczaj nie narzekają ani na swoje zarobki, ani na niemożność znalezienia pracy. Przez wzgląd na niewielką ilość uczelni, oferujących kształcenie architektów oraz dalszą konieczność zdobywania uprawnień budowlanych w specjalności architektonicznej, architektów wciąż jest w naszym kraju mało. Oczywiście w takich miastach jak Warszawa czy Wrocław konkurencja na rynku jest spora. Jednak jeśli tylko zdecydujecie się wyjechać w inne miejsce, może się okazać, że będziecie jedynym architektem w okolicy! Absolwenci studiów architektonicznych znajdą zatrudnienie w pracowniach projektowych – architektonicznych, jak i urbanistycznych. Wielu architektów zatrudnionych jest w urzędach, jednostkach administracji samorządowej i państwowej oraz w instytutach naukowo-badawczych.

Architekci również świetnie sprawdzą się w jednostkach zajmujących się doradztwem. Absolwenci mający sporo projektów na koncie, wypracowanych najczęściej pod okiem doświadczonych architektów, będących w branży od lat, mogą pokusić się o założenie własnego biura projektowego – aby to jednak uczynić, najlepiej jeszcze przed otworzeniem działalności, postarać się o obowiązkowe uprawnienia budowlane (należy zdać egzamin przed Krajową Komisją Kwalifikacyjną Izby Architektów RP), abyście mogli wykonywać pełne projekty dla swoich klientów. Nieco inaczej sprawa się rysuje w przypadku architektów krajobrazu oraz architektów wnętrz. Ich takie uprawnienia nie obowiązują i zaraz po studiach mogą się oni pokusić o otworzenie własnej działalności i zarabianie na własny rachunek. 

POPULARNE KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W WARSZAWIE

STUDIA ARCHITEKTONICZNE W WARSZAWIE - PODYPLOMOWE

A
B
F
I
O
P
R
S
T
W
Z
Rozwiń

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA WARSZAWSKA STUDIA ARCHITEKTONICZNE

W stolicy naszego kraju możecie się wybrać na studia architektoniczne na Politechnikę Warszawską – to jedyna publiczna uczelnia, jaka oferuje tego typu studia. Politechnika oferuje studia architektoniczne w języku polskim, jak i angielskim. Studia inżynierskie trwają 4 lata i studia magisterskie 2. Studia wprowadzają w świat nie tylko architektoniczny, ale również urbanistyczny, aby móc lokalnie i globalnie tworzyć swoje projekty. Studia te prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

dowiedz się więcej

 


SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Na studia architektury krajobrazu zaprasza Was Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu. Architektura krajobrazu to kierunek przyrodniczo-techniczno-artystyczny. W programie studiów znajdują się przedmioty z zakresu nauk przyrodniczych, rolniczych, technicznych i sztuk pięknych. Studia te prowadzone są dwustopniowo, podobnie jak studia architektoniczne.

dowiedz się więcej

 


SPOŁECZNA AKADEMIA NAUKA W WARSZAWIE STUDIA ARCHITEKTONICZNE

  • Architektura. 

dowiedz się więcej 


WYŻSZA SZKOŁA EKOLOGII I ZARZĄDZANIA STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Architekturę możecie również studiować na uczelniach niepublicznych, studia te są płatne i rządzą się podobnymi prawami – to znaczy, aby uzyskać tytuł inżyniera, należy studiować 4 lata, a tytuł magistra 2. Studia takie prowadzi na przykład Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)