Studia architektoniczne Warszawa

Studia architektoniczne Warszawa

Studia architektoniczne Warszawa

Największy wybór studiów

architektonicznych w Warszawie

Odkryj kierunki architektoniczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia architektura w Warszawie | woj. mazowieckie

Studia architektoniczne są idealne dla kandydatów mających z jednej strony twórcze zapędy i osobowość Van Gogha, a z drugiej ścisły, matematyczny umysł. Architektura jest swego rodzaju sztuką wizjonerstwa. Najpierw, za pomocą wyobraźni trzeba zwizualizować sobie obiekt, jaki będzie budowany, a następnie – zrobić jego konkretny projekt, przedstawić go innym, przekonać ich, że Wasza wizja jest poparta jakąś głębszą ideą, a potem dopilnować, by projekt ten został w pełni zrealizowany. To trudna i odpowiedzialna praca. Jeśli projekt zostanie źle wykonany, to jego realizacja będzie zagrażała życiu ludzi.

Każdy początkujący architekt powinien mieć tego pełną świadomość – architektura tak naprawdę niewiele ma wspólnego z estetyką, jest to dziedzina stworzona na bardzo trudnej kanwie budownictwa – w tym zawodzie większości zasad nie wolno łamać.

Studia architektoniczne same w sobie już są trudne, mają bowiem w jak najlepszy sposób przygotować kandydatów do ciężkiej pracy. Wykonanie projektu to żmudne i długotrwałe zajęcie, należy mu poświęcić wystarczającą ilość czasu, by dopilnować najdrobniejszych szczegółów. Nieco przyjemniejszą wersją studiów architektonicznych, która nie niesie za sobą aż tak dużej odpowiedzialności, jest architektura wnętrz i architektura krajobrazu. Studia te mają na celu wykształcenie kadry profesjonalistów, którzy bezbłędnie będą zagospodarowywać przestrzeń i pomagać ludziom w świadomym rozlokowaniu niezbędnych elementów do życia – mebli, schowków, krzewów i drzew. Sprawdźcie, jakie opcje studiów architektonicznych przygotowała dla Was Warszawa!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE SĄ STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W WARSZAWIE

Rekrutacja i wymagania na studia architektoniczne w Warszawie

Aby wejść na ścieżkę ciężkiej i odpowiedzialnej pracy architekta, należy się solidnie przygotować do egzaminów wstępnych. W odróżnieniu od większości studiów na kierunek architektura obowiązują egzaminy wstępne – praktyczne, polegające na sprawdzeniu umiejętności rysunkowych i technicznych kandydatów. Dlatego, jeśli myślicie o wyborze studiów architektonicznych (niezależnie czy to będzie po prostu architektura czy architektura krajobrazu) to powinniście od razu zacząć ćwiczyć motorykę ręki i wykonywanie rysunków.

Im lepsze wyniki osiągniecie na maturze (przyłóżcie się do matematyki, królowej nauk), tym większe szanse macie na dostanie się do grona studentów architektury, jednak bez umiejętności rysunkowych, nawet najlepiej zdana matura Wam nie pomoże.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia architektoniczne niestacjonarne w Warszawie

Jeszcze do niedawna trudno było uwierzyć w to, iż można prowadzić studia architektoniczne w formie niestacjonarnej. Dzisiaj już nikogo taka możliwość nie dziwi, a kształcenie niestacjonarne w tym zakresie zyskuje na popularności. Należy wspomnieć, że studia architektoniczne w Warszawie realizowane są na różnych uczelniach i tylko od kandydatów zależy jaką drogą kształcenia i późniejszej pracy zawodowej chcieliby podążać. Warto nadmienić jeszcze, że w przestrzeni merytorycznej pomiędzy studiami stacjonarnymi i niestacjonarnymi nie występują żadne różnice, a program nauczania na studiach dziennych jest analogiczny do programu studiów niestacjonarnych.

Wszelakie dyskusje na temat tego, który program kształcenia jest ciekawszy, bądź lepszy są zatem zupełnie bezzasadne. Rozbieżności występują i muszą występować na bazie samego procesu nauki, ponieważ studenci studiów stacjonarnych odbywają zajęcia od poniedziałku do piątku, po czym w soboty i niedziele zwalniają miejsce dla kolegów ze studiów niestacjonarnych.

Ci drudzy muszą wykazywać się większą skrupulatnością i umiejętnością samodzielnego przyswajania materiału, gdyż kondensacja zajęć i zagadnień sprawia, że wykładowcy muszą przejść przez obfity program w stosunkowo krótszym czasie. Ale nie jest to wada, czy też przeszkoda w osiągnięciu zamierzonych celów. To szansa. Szansa między innymi na to, aby w tygodniu znaleźć jakąś pracę, bądź zająć się inną działalnością, poszerzającą doświadczenie.

STUDIA ARCHITEKTONICZNE W WARSZAWIE - PODYPLOMOWE

A
B
F
I
O
P
S
T
W
Z
Rozwiń

Praca po studiach architektonicznych w Warszawie

Architekci zazwyczaj nie narzekają ani na swoje zarobki, ani na niemożność znalezienia pracy. Przez wzgląd na niewielką ilość uczelni, oferujących kształcenie architektów oraz dalszą konieczność zdobywania uprawnień budowlanych w specjalności architektonicznej, architektów wciąż jest w naszym kraju mało. Oczywiście w takich miastach jak Warszawa czy Wrocław konkurencja na rynku jest spora.

Jednak jeśli tylko zdecydujecie się wyjechać w inne miejsce, może się okazać, że będziecie jedynym architektem w okolicy! Absolwenci studiów architektonicznych znajdą zatrudnienie w pracowniach projektowych – architektonicznych, jak i urbanistycznych. Wielu architektów zatrudnionych jest w urzędach, jednostkach administracji samorządowej i państwowej oraz w instytutach naukowo-badawczych.

Architekci również świetnie sprawdzą się w jednostkach zajmujących się doradztwem. Absolwenci mający sporo projektów na koncie, wypracowanych najczęściej pod okiem doświadczonych architektów, będących w branży od lat, mogą pokusić się o założenie własnego biura projektowego – aby to jednak uczynić, najlepiej jeszcze przed otworzeniem działalności, postarać się o obowiązkowe uprawnienia budowlane (należy zdać egzamin przed Krajową Komisją Kwalifikacyjną Izby Architektów RP), abyście mogli wykonywać pełne projekty dla swoich klientów. Nieco inaczej sprawa się rysuje w przypadku architektów krajobrazu oraz architektów wnętrz. Ich takie uprawnienia nie obowiązują i zaraz po studiach mogą się oni pokusić o otworzenie własnej działalności i zarabianie na własny rachunek. 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA WARSZAWSKA STUDIA ARCHITEKTONICZNE

W stolicy naszego kraju możecie się wybrać na studia architektoniczne na Politechnikę Warszawską – to jedyna publiczna uczelnia, jaka oferuje tego typu studia. Politechnika oferuje studia architektoniczne w języku polskim, jak i angielskim. Studia inżynierskie trwają 4 lata i studia magisterskie 2. Studia wprowadzają w świat nie tylko architektoniczny, ale również urbanistyczny, aby móc lokalnie i globalnie tworzyć swoje projekty. Studia te prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

dowiedz się więcej

 


SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Na studia architektury krajobrazu zaprasza Was Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu. Architektura krajobrazu to kierunek przyrodniczo-techniczno-artystyczny. W programie studiów znajdują się przedmioty z zakresu nauk przyrodniczych, rolniczych, technicznych i sztuk pięknych. Studia te prowadzone są dwustopniowo, podobnie jak studia architektoniczne.

dowiedz się więcej

 


SPOŁECZNA AKADEMIA NAUKA W WARSZAWIE STUDIA ARCHITEKTONICZNE

  • Architektura. 

dowiedz się więcej 


WYŻSZA SZKOŁA EKOLOGII I ZARZĄDZANIA STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Architekturę możecie również studiować na uczelniach niepublicznych, studia te są płatne i rządzą się podobnymi prawami – to znaczy, aby uzyskać tytuł inżyniera, należy studiować 4 lata, a tytuł magistra 2. Studia takie prowadzi na przykład Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (18)

Bella odpowiedz pokaż odpowiedzi (2)

Czy na tym kierunku można otrzymać dostępy studenckie do jakiś programów niezbędnych przy realizacji projektów?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Bella odpowiedz

Witaj, Bella! Kładziemy nacisk na zajęcia projektowe pod okiem doświadczonych architektów. Biorąc pod uwagę znaczenie prezentacji projektów architektonicznych na dzisiejszym rynku pracy, przywiązujemy szczególną wagę do kształcenia w zakresie wizualizacji i prezentacji graficznej w oparciu o profesjonalnie wyposażoną pracownię komputerową (3dsMAX, AutoCad, Revit, Sketchup, Photoshop, Blender, Rhinoceros). Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

daria W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Aż tyle licencji macie?! Ale super. Ja jestem po pierwszym miesiącu tych studiów na publicznej uczelni i jestem zawiedziona na maxa. Chyba zmienię

DoradcaOnlineVistula odpowiedz pokaż odpowiedzi (14)

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

Wiola W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Jestem na pierwszym roku studiów architektura, jeszcze mam pewien stres w końcu pierwszaki nigdy nie mają łatwo. Mam tylko nadzieję, że jakoś sobie poradzę i po kierunku otrzymam jakąś ciekawą pracę lub staż na którym będę mogła rozwijać dalej swoje umiejętności. Natomiast z ciekawości zapytam jaki kierunek cieszy się największą popularnością odnośnie ofert pracy ? Czy jest mi w stanie Pani odpowiedzieć czy dobrze wybrałam ?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Wiola odpowiedz

Witaj, Wiola! Pierwszy rok studiów to czas, w którym studenci dopiero się klimatyzują i oswajają z nową sytuacją - w końcu wkraczają w zupełnie nowy etap życiowy, nowe schematy, często wiąże się to z wyprowadzką z domu rodzinnego, co nie jest proste. Spokojnie, na pewno dasz sobie radę. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Wiola odpowiedz

Witaj, Wiola! Codziennie otrzymujemy dziesiątki nowych ofert pracy dla studentów i absolwentów z różnych kierunków. Biuro Karier w codziennej pracy aktywnie poszukuje nowych ofert. Nie martw się - aż 90% absolwentów do 3 miesięcy po zakończeniu studiów znajduje pracę. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

janek W odpowiedzi do: Wiola odpowiedz

Jak Ci się uczy na tym kierunku? Jest fajny poziom? Za trudny, za łatwy ? Na uczelniach prywatnych bywa różnie, jakie masz wrażenia?

qmba W odpowiedzi do: Wiola odpowiedz

@wiola pierwszy rok uchodiz za najcięzszy an wszystkich uczelniach. Mamy styczność z selekcją i masa ludzi sama rezygnuje. ;d @Wiola bez znaczenia co wybierzesz, ważne jest to jak sobie poradzisz i czy jestes obrotna. są ludzie którzy są poprostu lepsi i zawsze będą lepiej cenieni przez pracodawców.

janek W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Czy Biuro weryfikuje co to za oferty? Czy są to oferty godne , czy tylko aby były? Gdzie można znaleźć takie oferty?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: janek odpowiedz

Witaj, Janek! Nasi wykładowcy to niezwykli eksperci i praktycy w swoich dziedzinach, którzy przekazują studentom wiedzę zarówno z zakresu teoretycznego jak i praktycznego, a co za tym idzie program nauczania jest na wysokim poziomie. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Wiola W odpowiedzi do: janek odpowiedz

No jak pisałam wyżej jestem dość zestresowana, aczkolwiek sama atmosfera uczelni jest przyjemna. Jak narazie wdrażam się dość pomału, wiadomo to są studia więc wszystkiego też nie podadzą na tacy, ale ogólne wrażenie jak najbardziej okej.

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: janek odpowiedz

Witaj, Janek! Biuro Karier otrzymuje codziennie nowe oferty pracy. Są one zamieszczane na stronie internetowej i wywieszane na tablicy ogłoszeń obok Biura. Można je również przejrzeć w Biurze, a przy okazji porozmawiać z doradcą. Na pewno znajdziesz ofertę, która Cię zainteresuje. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Wiola W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

A czy Biuro Karier jest w stanie pomóc napisać CV ? Nie powinno to sprawiać problemu, jednak to nasza wizytówka, więc powinna być jak najlepsza :)

Dorota W odpowiedzi do: Wiola odpowiedz

@Wiola a na jakich programach architektonicznych pracujecie ? Zaczęliście już czy to dopiero w dalszej części jest wprowadzane? @DoradcaOnlineVistula A czy architekturę kończy się na Vistuli z tytułem inżyniera architekta czy tylko inżyniera?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Wiola odpowiedz

Witaj, Wiola! Jeśli masz problem z napisaniem swojego CV lub chcesz się upewnić, czy napisałaś je dobrze - zgłoś się do Biura Karier, a na pewno otrzymasz pomoc. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Dorota odpowiedz

Witaj, Dorota! Biorąc pod uwagę znaczenie prezentacji projektów architektonicznych na dzisiejszym rynku pracy, przywiązujemy szczególną wagę do kształcenia w zakresie wizualizacji i prezentacji graficznej w oparciu o profesjonalnie wyposażoną pracownię komputerową (3dsMAX, AutoCad, Revit, Sketchup, Photoshop, Blender, Rhinoceros). Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Dorota odpowiedz

Witaj, Dorota! Absolwenci kierunku Architektura otrzymują tytuł inżyniera architekta. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula