Kto idzie na studia na kierunku dietetyka we Wrocławiu?

Komentarze (0)

Kto idzie na studia na kierunku dietetyka we Wrocławiu?

Komentarze (0)
Kto idzie na studia na kierunku dietetyka we Wrocławiu?

Kto idzie na studia na kierunku dietetyka we Wrocławiu?

Studia dietetyczne coraz chętniej wybierane są przez absolwentów szkół średnich. Warto podkreślić jednak, że nie odnajdzie się na nich każdy student. Przed podjęciem ostatecznej decyzji można więc przeanalizować swoje zainteresowania, predyspozycje oraz przede wszystkim wiedzę, która umożliwi rozpoczęcie studiów dietetycznych. Trzeba pamiętać bowiem, że kierunek taki jak dietetyka należy do grupy kierunków medycznych – w praktyce oznacza to więc, że sama miłość do zdrowej kuchni może oznaczać za mało, by znaleźć się na listach osób przyjętych. Sprawdźmy więc, co powinno cechować przyszłego studenta dietetyki we Wrocławiu!

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Przed przystąpieniem do rekrutacji warto sprawdzić, jakie przedmioty zdawać na maturze. Ich odpowiednio wczesna znajomość pomoże określić, co jeszcze wymaga szlifowania. Aby rozpocząć więc studia dietetyczne w stolicy Dolnego Śląska w swoich przygotowaniach maturalnych trzeba więc uwzględnić przykładowo przedmioty takie jak: biologia czy chemia. Warto zadbać także, by jeden z nich zdawać na poziomie rozszerzonym – na pewno zwiększy to szanse znalezienia się na listach osób przyjętych.

A czy są jakieś predyspozycje, które ułatwią naukę oraz przyszłą pracę? Na początku trzeba wymienić zainteresowania kulinarne. Osoby lubiące spędzać czas w kuchni na smacznym i zdrowym gotowaniu na pewno czerpać będą dużo satysfakcji ze studiów dietetycznych. W codziennej pracy z pacjentami przydatne będą też cechy takie jak empatia, tolerancja czy komunikatywność.

 

Program kształcenia, specjalności, praktyki

Przyszli studenci, którzy nie wiedzą, czego spodziewać się po kierunkach takich jak dietetyka, mogą sprawdzić, co za przedmioty znajdują się w programie kształcenia. Zobrazuje to mniej więcej, jakich treści można spodziewać się podczas wszystkich semestrów kształcenia. Należy pamiętać, że początkowo przedmioty będą mieć dość ogólny charakter, by nabierać z czasem coraz bardziej precyzyjnego, kierunkowego charakteru. Początkowo studenci zetkną się więc przykładowo z:

  • biochemią ogólną;
  • anatomią i fizjologią człowieka;
  • genetyką;
  • czy podstawami opieki nad chorym.

A wśród przedmiotów medycznych i kierunkowych będzie można wymienić między innymi:

  • kliniczny zarys chorób wewnętrznych, zakaźnych, wieku dziecięcego itd.;
  • żywienie człowieka;
  • farmakoterapia żywieniowa;
  • żywienie osób starszych;
  • żywienie w chorobach metabolicznych i chorobach przewodu pokarmowego itd.

Na studentów dietetyki czekać będą także praktyki oraz zajęcia organizowane w placówkach szpitalnych. Pomogą one nie tylko w lepszym przyswojeniu wiedzy, lecz także nauczą, jak umiejętności poznawane w trakcie studiów wykorzystywać podczas praktycznych działań zawodowych.

 

Dlaczego studia na kierunku dietetyka są popularne?

Kierunki takie jak dietetyka cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ pozwalają na zdobycie doskonałej wiedzy i unikalnych kwalifikacji, które przełożą się w przyszłości na atrakcyjne perspektywy zawodowe. Studia medyczne wciąż uznawane są także za jedne z bardziej prestiżowych. Co więcej – coraz częściej dostrzegamy, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa mądre i zbilansowane żywienie. Chcemy korzystać również z pomóc profesjonalistów, którzy będą wiedzieli, jak zaplanować naszą dietę. Jest to szczególnie ważne w dobie wszechstronnego dostępu do informacji – często niezgodnych z prawdą. Dlatego też musimy nauczyć się, że godni zaufania będą wyłącznie absolwenci dietetyki posiadający doskonałe wykształcenie kierunkowe.

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

​Studia we Wrocławiu

​Studia medyczne we Wrocławiu

WSZYSTKO O KIERUNKU DIETETYKA - WROCŁAW

Komentarze (0)