Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku prawo w Katowicach i woj. śląskim?

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku prawo w Katowicach i woj. śląskim?
Prawo - Katowice i woj. śląskie

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku prawo w Katowicach i woj. śląskim?

Wielu maturzystów w całej Polsce stoi przed wyborem swojej dalszej drogi życiowej. Część z nich decyduje się kontynuować naukę na uczelniach wyższych, aby rozwijać swoje zainteresowania i zwiększyć szanse na atrakcyjną pracę zawodową. Jednak decyzja dotycząca kierunku kształcenia nie może być podjęta w sposób spontaniczny, a przyszli studenci powinni rozważyć wiele czynników zanim zdecydują się na konkretne studia. W poniższym artykule przedstawiono opis studiów na kierunku prawo w Katowicach i woj. śląskim.

 

Komu studia prawnicze przyniosą najwięcej satysfakcji?

Studia prawnicze są jednymi z trudniejszych, dlatego też studenci powinni posiadać predyspozycje, dzięki którym studia będą dla nich źródłem satysfakcji i spełniania. Idealni kandydaci na kierunek prawo w Katowicach to osoby:

 

  • interesujące się naukami humanistycznymi, politycznymi i prawnymi
  • sumienne i odpowiedzialne
  • komunikatywne
  • empatyczne
  • posiadające umiejętność analitycznego myślenia
  • posiadające umiejętność pracy pod presją czasu
  • ambitne

 

Posiadanie powyższych cech jest dobrym zalążkiem do tego aby w przyszłości rozpocząć karierę w branży prawnej.

 

Sylwetka studenta prawa

Studia prawnicze wymagają od studentów zaangażowania, sumienności oraz ambicji. W toku kształcenia będą oni rozwijać specjalistyczną wiedzę z zakresu różnorodnych dziedzin prawa, między innymi cywilnego, karnego czy finansowego. Ponadto zapoznają się z tematyką związaną z administracją, ekonomią czy socjologią. Tak szeroki przekrój tematyczny będzie wymagać od studentów doskonałej pamięci oraz chęci do nauki nowych rzeczy.

Studenci muszą być także osobami odważnymi, które nie boją się wystąpień publicznych. Program nauczania zakłada realizacje symulacji rozpraw sądowych, dzięki którym będzie można rozwinąć powyższy zestaw cech. Podczas tego typu warsztatów nauczą się także analitycznego myślenia, sztuki mediacji, negocjacji i argumentacji, które są niezwykle ważne w zawodach związanych z prawem.

Jako, że prawo jest żywą nauką, która nieustannie się zmienia, studentów powinna charakteryzować ciekawość oraz ambicja, dzięki którym będą mogli nieustannie doskonalić swoje umiejętności praz wiedzę. Studia na kierunku prawo w Katowicach i woj. śląskim zakłada organizacje praktyk studenckich, dzięki którym studenci będą mogli rozwijać swoje kwalifikacje i zdobyć cenne doświadczenie zawodowe.W zawodzie prawnika niezwykle istotne są kompetencje miękkie, które znajdą zastosowanie podczas pracy z ludźmi. Dlatego też studenci skupią się na rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych. Ponadto nauczą się pracy zespołowej i działania pod presją czasu oraz stresu. Ważną cechą, którą powinien posiadać każdy student prawa jest empatia.

Osoby, które aplikują na kierunek prawo w Katowicach i woj. śląskim skupią się także na doskonaleniu umiejętności językowych i nauce wybranego języka obcego, dzięki czemu zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

Dlaczego maturzyści wybierają studia na kierunku prawo?

Prawo to kierunek o długiej tradycji akademickiej, który nadal cieszy się popularnością wśród maturzystów. Zapewne każdy z nich ma inny powód, dla którego wybiera studia prawnicze, jednak najczęściej decydują o tym następujące czynniki.

Ukończenie kierunku prawo w Katowicach i woj. śląskim daje możliwość dalszego rozwijania umiejętności i wiedzy z zakresu tej dziedziny i tym samym zwiększa szanse na zdbycie ciekawej i przyszłościowej pracy zawodowej.

Maturzyści często decydują się na powyższe studia ze względu na interesujący program nauczania, który zachowuje równowagę pomiędzy zajęciami teoretycznymi i praktycznymi. Studentów przyciąga także możliwość realizacji praktyk studenckich oraz wyjazdów na zagraniczne uczelnie partnerskie.

WSZYSTKO O KIERUNKU PRAWO - KATOWICE I WOJ. ŚLĄSKIE

Komentarze (0)