Kto idzie na studia na kierunku prawo we Wrocławiu?

Komentarze (0)

Kto idzie na studia na kierunku prawo we Wrocławiu?

Komentarze (0)
Kto idzie na studia na kierunku prawo we Wrocławiu?

Kto idzie na studia na kierunku prawo we Wrocławiu?

Prawo we Wrocławiu bije rekordy popularności w rankingach. Czy jest ono jednak kierunkiem, które przyniesie satysfakcję każdemu absolwentowi szkoły średniej. Oczywiście, że nie! Warto więc odpowiednio wcześnie przeanalizować swoje predyspozycje oraz poznać cechy charakterystyczne kierunku takiego jak prawo. Obfituje on bowiem w szereg zajęć teoretycznych, wykładów i konserwatoriów, kiedy to studenci zajęci są analizowaniem poszczególnych odmian prawa. To kierunek stworzony również z myślą o tych osobach, które chcą świadomie dążyć do rozpoczęcia przyszłej pracy w wymiarze sprawiedliwości.

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Maturzyści, którzy zainteresowani są kierunkiem kształcenia takim jak prawo, powinni na początku sprawdzić, jakie przedmioty brane są pod uwagę w procesie rekrutacji. Pomoże to na dobre przygotowanie do kwalifikacji i pomoże określić, co jeszcze wymaga szlifowania. Warto zadbać również o to, by jeden z przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym – zwiększy to szansę na znalezienie się na listach osób przyjętych. Jakie przedmioty brane są najczęściej pod uwagę? Oto przykłady: geografia, historia, język polski czy wiedza o społeczeństwie.

A czy są jakieś szczególne predyspozycje, które ułatwią naukę przyszłym studentom? Można zaliczyć do nich oczywiście dokładność oraz skrupulatność. Prawo jest również kierunkiem zaadresowanym głównie do osób, które nie boją się intelektualnych wyzwań. Pomocne mogą być także zainteresowania oscylujące wokół historii, polityki czy gospodarki.

 

Program kształcenia, specjalności, praktyki

Studia we Wrocławiu na kierunku prawo mają charakter jednolity. Oznacza to więc, że pierwsze semestry kształcenia pozwolą na zdobycie podstawowej, ogólnej wiedzy. Będą obfitować w przedmioty między innymi takie jak:

 • prawoznawstwo;
 • doktryny polityczno-prawne;
 • prawo rzymskie;
 • czy historia prawa prywatnego.

Każdy kolejny semestr kształcenia nabierać będzie jednak coraz węższego charakteru. W siatce programowej odnaleźć będzie można przykładowo przedmioty takie jak:

 • prawo karne;
 • prawo Unii Europejskiej;
 • publiczne prawo gospodarcze i ochrony konkurencji;
 • postępowanie karne;
 • prawo pracy i ubezpieczeń społecznych i wiele, wiele innych.

Uczelnie we Wrocławiu przygotowały także dla swoich studentów możliwość wyboru dwóch specjalności takich jak prawo w funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości oraz obsługa prawna przedsiębiorców i konsumentów. To specjalności, które nie tylko pomogą poszerzyć kwalifikacje, lecz również pokazują, w jakim kierunku zmierzają dziś nauki prawnicze. Po zakończeniu kształcenia każdy z absolwentów prawa będzie mógł odbyć również aplikację, dzięki której zdobędzie unikalne kompetencje zawodowe.

 

Dlaczego studia na kierunku prawo są popularne?

Prawo to jeden z kierunków o bardzo długiej tradycji akademickiej. To, że wśród propozycji poszczególnych ośrodków akademickich widnieje od wielu lat, wcale nie zniechęca kandydatów. Każdego roku więc o znalezienie się na listach osób przyjętych walczy wielu absolwentów szkół średnich. Co powoduje tak duże zainteresowanie? Spróbujemy to wyjaśnić!

 • wiedza: absolwenci kierunku takiego jak prawo otrzymują potężną dawkę wiedzy teoretycznej, która świadczyć będzie o ich doskonałym przygotowaniu do przyszłego wykonywania zawodu prawnika;
 • umiejętności: dziś to one coraz częściej wysuwają się na pierwszy plan – sama wiedza stanowi bowiem ważną bazę – jednak bez umiejętności jej wykorzystania będzie mieć bezużyteczny charakter. Współczesne studia prawnicze obfitują jednak w ćwiczenia praktyczne, dzięki którym studenci nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje.
 • praca: to perspektywy zatrudnienia sprawiają, że studia prawnicze we Wrocławiu wciąż są tak chętnie wybierane przez absolwentów szkół średnich! Po zakończeniu wszystkich etapów kształcenia wyższego mogą oni pracować nie tylko w wymiarze sprawiedliwości. Obecnie prawnicy znajdą zatrudnienie także w wielu firmach i korporacjach na stanowiskach eksperckich. Każdy może mieć więc pewność, że uda mu się znaleźć coś w pełni dostosowanego do indywidualnych oczekiwań zawodowych.

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

WSZYSTKO O KIERUNKU PRAWO - WROCŁAW

Komentarze (0)