Studia prawnicze Wrocław

Studia prawnicze Wrocław

Studia prawnicze Wrocław

Największy wybór studiów

prawniczych we Wrocławiu

Odkryj kierunki prawnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia prawnicze Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia prawnicze we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

STUDIA PRAWNICZE I ADMINISTRACJA W MIEŚCIE WROCŁAWIU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Administracja stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Administration in international organizations stacjonarne II stopnia
Bachelor of business and administration stacjonarne I stopnia
Criminal justice stacjonarne I stopnia
Konsulting prawny i gospodarczy niestacjonarne II stopnia
Kryminologia niestacjonarne I stopnia
Kryminologia prawnicza niestacjonarne II stopnia
Prawo stacjonarne, niestacjonarne jednolite
Prawo w biznesie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu są studia prawnicze

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PRAWNICZE I ADMINISTRACJA W MIEŚCIE WROCŁAWIU

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia prawnicze we Wrocławiu

Jeśli chcesz dostać się na studia prawnicze we Wrocławiu to lepiej już dziś siadaj do nauki historii, matematyki, wiedzy o społeczeństwie, geografii, jak i języka polskiego i języka obcego. W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę punkty z matury za wymienione wyżej przedmioty. Im lepsze wyniki zdobędziecie na maturze, tym większe będziecie mieć szanse, by dostać się na jedne z najbardziej prestiżowych studiów w Polsce.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia prawnicze niestacjonarne we Wrocławiu

Wrocław to nie tylko miasto o wyjątkowej architekturze, lecz również ważny ośrodek akademicki. W związku z tym na wszystkich chętnych do nauki czekają bardzo dobre warunki. Mówiąc o studiach prawniczych wielu kandydatów zastanawia się nad tym, czy dadzą sobie radę studiować tak wymagające kierunki w formie studiów niestacjonarnych. Nauka w końcu przebiega inaczej, zajęcia nie są prowadzone codziennie, a w razie nieobecności trudniej nadrobić zaległości.

Chociaż brzmi to banalnie, ale dla chcącego nic trudnego. O tym, że studia prawnicze w wydaniu niestacjonarnym nie są czymś niemożliwym świadczy sam fakt, iż prowadzone są w takiej formie. Jak dać sobie radę? Prawdą jest, że studia prawnicze niestacjonarne wymagają sporego wysiłku i dobrej organizacji.

Jak już wspomnieliśmy zajęcia odbywają się w weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie, więc obowiązujący materiał musimy przyswoić w stosunkowo krótszym czasie i na dodatek bez takiego dużego wsparcia wykładowców jak ma to miejsce na studiach dziennych.

Studia niestacjonarne wymagają od nas większej samodzielności i zaradności w poszukiwaniu potrzebnych informacji, aby dobrze przygotować się do kolejnych zajęć, a w przypadku nieobecności nie pozostać daleko w tyle. Wszystko jest możliwe – i słowa te można podpiąć również w dyskusji o studiach.

czytaj dalej studia prawnicze niestacjonarne (zaoczne) we Wrocławiu

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU POLECANE DLA CIEBIE

KIERUNKI PRAWNICZE I ADMINISTRACJA W MIEŚCIE WROCŁAWIU

STUDIA PRAWNICZE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

A
C
I
K
N
O
P
W
Z
Rozwiń

Jak wyglądają studia prawnicze we Wrocławiu?

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego to jeden z największych ośrodków kształcących przyszłych prawników i administratywistów w Polsce. Na Wydziale tym studiuje prawie 16 tysięcy adeptów prawa, administracji i ekonomii.

Uczelnia w trosce o swoich podopiecznych organizuje liczne możliwości kształcenia międzynarodowego, dokształcania w ramach warsztatów i kursów doszkalających, a także dba o stwarzanie jak najlepszych możliwości trenowania uczonych umiejętności w praktyce. Liczne koła naukowe, organizowane konferencje i sympozja naukowe świadczą o sporej aktywności studentów, którzy mogą pozwolić sobie na dodatkowe aktywności poza podstawowym tokiem nauki.

Studia prawnicze we Wrocławiu to nie tylko przyjemność płynąca ze studiowania, ale także prestiż, jakim cieszy się tutejszy ośrodek prawa. Prawnicy wrocławscy znani są w całym kraju, często pytani o opinię w telewizji, stanowią autorytet w środowisku prawniczym.

Jeśli rzeczywiście czujesz, że prawo to mógłby być Twój konik i wiesz, że sprawdzisz się w tej trudnej roli jak nikt inny, to postaraj się zadbać o swoje wyniki w nauce w liceum i startuj w rekrutacji, jak tylko uzyskasz ku temu prawo! Studia prawnicze we Wrocławiu realizowane są przez Uniwersytet Wrocławski, sprawdźcie szczegóły oferowanych kierunków z dziedziny.

 

Studia prawnicze we Wrocławiu możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia i jednolite (licencjackie, jednolite magisterskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Planujesz rozpoczęcie kształcenia na jednym z kierunków prawniczych we Wrocławiu? W takim razie staniesz przed wyborem studiów pierwszego stopnia lub jednolitych magisterskich. Jeżeli twój wymarzony kierunek jest dostępny w ramach studiów licencjackich, na jego ukończenie będziesz potrzebował trzech lat.

Następnie możesz kontynuować edukację na pokrewnym kierunku magisterskim drugiego stopnia, trwającym dwa lata lub dowolnym kierunku podyplomowym. Niekoniecznie musi on być spójny ze specyfiką ukończonego przez ciebie kształcenia.

Studia jednolite magisterskie, jak na przykład prawo, trwają przynajmniej pięć lat. Po pozytywnym ukończeniu każdego z dziesięciu semestrów, absolwenci mogą zaplanować swoją karierę zawodową lub zdecydować się na kształcenie podyplomowe. Oferta wrocławskich uczelni wyższych jest na tyle szeroka, że każdy bez trudu znajdzie idealny kierunek prawniczy dla siebie.

Studiować możesz stacjonarnie lub zaocznie. Pierwsza z opcji jest znacznie częściej wybierana przez osoby chcące poświęcić się przede wszystkim kształceniu wyższemu. Kształcenie w trybie niestacjonarnym będzie idealne dla osób, które z jakichś powodów wolałyby uczyć się weekendowo co dwa lub trzy tygodnie. Pamiętaj, że wybierając studia zaoczne, zobowiązujesz się do wnoszenia systematycznych opłat za czesne.

czytaj dalej studia we Wrocławiu

 

Kierunki studiów prawniczych we Wrocławiu

Niezależnie od tego, czy marzysz o karierze światowej sławy sędziego, radcy prawnego, obrońcy, czy prokuratora, we Wrocławiu bez trudu znajdziesz kierunek prawniczy odpowiadający twoim zainteresowaniom i planom na zawodową przyszłość. Osoby chcące zadbać o wszechstronne wykształcenie będą mogły aplikować na jeden z interdyscyplinarnych kierunków, jak na przykład gospodarka mieniem publicznym lub konsulting prawny i gospodarczy.

Warto zwrócić uwagę na wrocławskie kierunki anglojęzyczne, otwierające wiele możliwości zawodowych na arenie międzynarodowej. Właśnie tutaj podejmiesz criminal justice oraz bachelor of business and administration.

Wrocławskie uczelnie wyższe oferują również bogatą ofertę prawniczych kierunków podyplomowych, na których odnajdą się nie tylko absolwenci prawniczych studiów pierwszego stopnia, ale również osoby chcące się przebranżowić z całkiem innego obszaru kształcenia. We Wrocławiu możesz studiować stacjonarnie oraz zaocznie, w zależności od oferty danej uczelni.

 

Popularne kierunki studiów prawniczych

 • Prawo
 • Prawo w biznesie
 • Konsulting prawny i gospodarczy
 • Bachelor of buisness and administration
 • Kryminologia prawnicza
 • Criminal justice
 • Administracja

kierunki studiów we Wrocławiu

 

Gdzie studiować kierunki prawnicze we Wrocławiu?

W procesie planowania kształcenia wyższego nie bez znaczenia pozostaje wybór placówki edukacyjnej. Osoby zainteresowane kierunkami prawniczymi, we Wrocławiu znajdą pięć uczelni wyższych, których program pozwoli im na realizację określonych celów związanych z nauką. Zarówno osoby chcące uczyć się na jednej z uczelni prywatnych, jak i ci marzący o kształceniu w placówkach publicznych, znajdą coś dla siebie.

Uczelniami podbijającymi rankingi popularności wrocławskich szkół wyższych są niewątpliwie Uniwersytet Wrocławski, na którym możesz zgłębiać między innymi prawo czy administrację oraz Uniwersytet Ekonomiczny, gdzie podejmiesz unikalne kierunki łączące dziedziny prawne z ekonomicznymi. Na szczególną uwagę zasługują również pozostałe uczelnie niepubliczne, których poziom jest także bardzo wysoki.

 

Uczelnie na których można studiować kierunki prawnicze we Wrocławiu

 • Uniwersytet Wrocławski
 • Dolnośląska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

 

Jakie kierunki prawnicze we Wrocławiu wybrać, aby mieć dobrą pracę?

Osoby wybierające kierunki prawnicze, niezależnie od ich szczegółowej specyfiki, nie powinny martwić się o swoją zawodową przyszłość. Zapotrzebowanie na wybitnych radców prawnych, sędziów, prokuratorów, komorników czy notariuszy nie brakuje, a nowe, dostępne dla nich miejsca pracy ciągle powstają.

Jeśli czeka cię wybór kierunku prawniczego we Wrocławiu, powinieneś spędzić trochę czasu na dokładnej analizie siatki programowej każdego z nich oraz zapoznaniu się z wymaganiami współczesnych pracodawców. Postaraj się szczerze odpowiedzieć samemu sobie na następujące pytania: w czym jesteś tak naprawdę dobry? Gdzie widzisz siebie za kilka lat po ukończeniu studiów?

Czym jest dla ciebie dobra praca? Interesuje cię bardziej podążanie za zdobywaniem kompetencji cenionych na rynku pracy, czy wolisz realizować swoje marzenia i rozwijać się intelektualnie w wymarzonej dziedzinie? Pomocne w dokonaniu ostatecznego wyboru często okazują się opinie aktualnych studentów i absolwentów interesujących cię kierunków prawniczych. Ich poznanie pozwoli ci na wyrobienie sobie własnej opinii na ich temat.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej

 • Adwokat
 • Prokurator
 • Sędzia
 • Radca prawny
 • Pracownik administracyjny
 • Notariusz
 • Referendarz sądowy
 • Komornik
 • Kurator sądowy
 • Asystent sędziego
 • Rzecznik patentowy

 

Wiele osób już na dość wczesnych etapach kształcenia doskonale wie, jak chciałoby ugruntować swoją zawodową przyszłość i stara się o wybór kierunku spójnego z charakterem przyszłej pracy. Jeżeli myślisz o pracy w sądach na stanowisku prokuratora, aplikuj na prawo, a następnie wykonaj aplikację prokuratorską. Droga do zawodu adwokata i radcy prawnego jest bardzo podobna, różni się jedynie specyfiką podejmowanej aplikacji po ukończeniu kształcenia.

Jeśli chciałbyś zostać niezależnym właścicielem działalności gospodarczej, zdecyduj się na prawo w biznesie lub e-administrację. Obecnie bardzo popularnymi kierunkami są te związane z wykrywaniem przestępców. We Wrocławiu możesz kształcić się na kryminologii prawniczej lub anglojęzycznym criminal justice.

Jak sam widzisz, obszerny zakres możliwości kształcenia pozwoli ci na intelektualny rozwój i ukształtowanie ścieżki kariery zawodowej w najbardziej optymalny sposób. Ważne, abyś już na etapie studiów zadbał o zdobywanie unikalnych kompetencji podczas staży, praktyk zawodowych oraz pogłębianiu materiału na własną rękę.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą we Wrocławiu?

Wybór uczelni wyższej we Wrocławiu może przysporzyć wielu problemów zwłaszcza tym, którzy nie mają konkretnie sprecyzowanych oczekiwań względem efektów kształcenia oraz pracy zawodowej. Jeśli rozważasz aplikację na kierunki prawnicze, staniesz przed wyborem jednej z pięciu uczelni wyższych, z których każda wyróżnia się wysoką jakością kształcenia.

Zanim zdecydujesz o wyborze miejsca kształcenia, zastanów się nad tym, jakie mocne i słabe strony ma według ciebie każde z nich. W tym celu będziesz musiał zapoznać się z ofertą kształcenia poszczególnych uczelni oraz zebrać opinie od bardziej doświadczonych osób. Dla niektórych pomocne okazuje się przeanalizowanie mapy Wrocławia pod kątem położenia danej uczelni wyższej. Pamiętaj, że dzięki optymalnym połączeniom komunikacyjnym możesz zaoszczędzić sporo czasu.

Decyzja będzie łatwa, jeżeli zależy ci na studiowaniu konkretnego kierunku, który jest dostępny wyłącznie na jednej z uczelni. Pamiętaj, aby ostateczny wybór był samodzielny i dobrze przemyślany.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia prawnicze we Wrocławiu?

Nie od dziś wiadomo, że kierunki prawnicze cieszą się nienaganną renomą, a ich studenci i absolwenci uznawani są za osoby doskonale przygotowane do sprostania wymaganiom dynamicznie zmieniających się tendencji na dzisiejszym rynku pracy.

Szeroka i dobrze ugruntowana wiedza, jaką można wynieść ze studiów, przydaje się zarówno w życiu zawodowym, jak i podczas podejmowania istotnych z prawnego punktu widzenia decyzji w życiu codziennym. Czy warto iść na studia prawnicze we Wrocławiu? Pytanie to powinno mieć charakter retoryczny, jednak pod warunkiem posiadania kilku bardzo istotnych predyspozycji.

Kierunki prawnicze opierają się w dużej mierze na przedmiotach humanistycznych i społecznych. Praktyka wymaga aktywnego uczestnictwa w dyskusjach na forum oraz właściwego uzasadniania swojego zdania. Zatem osoby myślące o rozpoczęciu kształcenia prawniczego powinny wyróżniać się ponadprzeciętnymi kompetencjami interpersonalnymi, przydatna okaże się również charyzma, pewność siebie oraz zdolność do zapamiętywania rozległego materiału zawartego w różnego rodzaju kodeksach.

Czas kształcenia wyższego na kierunkach prawniczych we Wrocławiu to nie tylko długie godziny spędzone na pogłębianiu treści programowych danego kierunku. To również czas zdobywania nowych znajomości, poznawania miejsc przyjaznych studentom oraz odprężenia od nauki. Wychodząc na wrocławski rynek spotkasz na swojej drodze wiele pubów, restauracji, bibliotek i teatrów. Właśnie tutaj odbywają się jedne z najbardziej atrakcyjnych jarmarków bożonarodzeniowych, na których można zdobyć wysokiej jakości, rzemieślnicze produkty spożywcze i dekoracyjne.

Każdego roku na studia prawnicze do Wrocławia aplikują setki chętnych młodych ludzi. Przyświeca im wiele celów, chęci rozwoju intelektualnego oraz różne aspiracje zawodowe. Może warto, abyś i ty rozważył to miejsce akademickie?

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach prawniczych

Absolwenci prawa znajdują oczywiście zatrudnienie w kancelariach, sądach, w prywatnych firmach w roli doradców prawnych, bądź jako kontrolerzy ds. dokumentacji. W zależności do tego, co lubicie i co Was kręci, możecie po studiach prawniczych dobrać odpowiednią ścieżkę kariery dla siebie. Prawo nie blokuje żadnych dróg rozwoju. Sporo osób rezygnuje z aplikacji, nie stara się o uprawnienia samodzielnego adwokata, prokuratora, bądź radcy prawnego, a realizuje karierę np. w dziale finansowym międzynarodowej korporacji, bądź w dziale HR. 

Różne są drogi absolwentów prawa. Studia te uczą nie tylko technik szybkiego zapamiętywania i kojarzenia, ale przede wszystkim skupiają się na empatyzacji i umiejętności dociekliwego szukania przyczyn danych sytuacji, problemów na podstawie podanych skutków. Ta rzadko spotykana umiejętność doceniana jest w dużym biznesie, w którym dociekliwość i skrupulatność śledcza ma często spore znaczenie.

Świetnie umiejętności te wykorzystuje się w branży Human Resources, kiedy poznanie człowieka, jego historii ma niemałe znaczenie. Oczywiście studia prawnicze pozwalają na rozwijanie kariery naukowej i związanie się z placówkami naukowymi. Prawnicy również znajdują zatrudnienie w instytucjach państwowych, a także na najważniejszych stanowiskach w państwie.

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WROCŁAWSKI STUDIA PRAWNICZE

Studia prawnicze we Wrocławiu możecie podjąć na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

 • kryminologia - studia I stopnia, niestacjonarne
 • administracja - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: bezpieczeństwo wewnętrzne, administracja sektora publicznego, administracja europejska, samorząd terytorialnych
 • bachelor of Business and Administration
 • International and European Law
 • ekonomia - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: prawo w biznesie
 • polski system prawny - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, trwają 5 semestrów, specjalności: prawo cywilne, prawo karne, prawo publiczne
 • konsulting prawny i gospodarczy - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • prawo - studia jednolite magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej >

 TEMATY POWIĄZANE

 

Studia na Wydziale Prawa, Admnistracji i Ekonomii UWR

 

Komentarze (0)