Studia prawnicze Wrocław

Studia prawnicze Wrocław

Studia prawnicze Wrocław

Największy wybór studiów

prawniczych we Wrocławiu

Odkryj kierunki prawnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia prawnicze Wrocław | woj. dolnośląskie

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego to jeden z największych ośrodków kształcących przyszłych prawników i administratywistów w Polsce. Na Wydziale tym studiuje prawie 16 tysięcy adeptów prawa, administracji i ekonomii. Uczelnia w trosce o swoich podopiecznych organizuje liczne możliwości kształcenia międzynarodowego, dokształcania w ramach warsztatów i kursów doszkalających, a także dba o stwarzanie jak najlepszych możliwości trenowania uczonych umiejętności w praktyce. Liczne koła naukowe, organizowane konferencje i sympozja naukowe świadczą o sporej aktywności studentów, którzy mogą pozwolić sobie na dodatkowe aktywności poza podstawowym tokiem nauki.

Studia prawnicze we Wrocławiu to nie tylko przyjemność płynąca ze studiowania, ale także prestiż, jakim cieszy się tutejszy ośrodek prawa. Prawnicy wrocławscy znani są w całym kraju, często pytani o opinię w telewizji, stanowią autorytet w środowisku prawniczym.

Jeśli rzeczywiście czujesz, że prawo to mógłby być Twój konik i wiesz, że sprawdzisz się w tej trudnej roli jak nikt inny, to postaraj się zadbać o swoje wyniki w nauce w liceum i startuj w rekrutacji, jak tylko uzyskasz ku temu prawo! Studia prawnicze we Wrocławiu realizowane są przez Uniwersytet Wrocławski, sprawdźcie szczegóły oferowanych kierunków z dziedziny.

POPULARNE KIERUNKI PRAWNICZE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA PRAWNICZE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI PRAWNICZE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

Rekrutacja i wymagania na studia prawnicze we Wrocławiu

Jeśli chcesz dostać się na studia prawnicze we Wrocławiu to lepiej już dziś siadaj do nauki historii, matematyki, wiedzy o społeczeństwie, geografii, jak i języka polskiego i języka obcego. W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę punkty z matury za wymienione wyżej przedmioty. Im lepsze wyniki zdobędziecie na maturze, tym większe będziecie mieć szanse, by dostać się na jedne z najbardziej prestiżowych studiów w Polsce.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia prawnicze niestacjonarne we Wrocławiu

Wrocław to nie tylko miasto o wyjątkowej architekturze, lecz również ważny ośrodek akademicki. W związku z tym na wszystkich chętnych do nauki czekają bardzo dobre warunki. Mówiąc o studiach prawniczych wielu kandydatów zastanawia się nad tym, czy dadzą sobie radę studiować tak wymagające kierunki w formie studiów niestacjonarnych. Nauka w końcu przebiega inaczej, zajęcia nie są prowadzone codziennie, a w razie nieobecności trudniej nadrobić zaległości.

Chociaż brzmi to banalnie, ale dla chcącego nic trudnego. O tym, że studia prawnicze w wydaniu niestacjonarnym nie są czymś niemożliwym świadczy sam fakt, iż prowadzone są w takiej formie. Jak dać sobie radę? Prawdą jest, że studia prawnicze niestacjonarne wymagają sporego wysiłku i dobrej organizacji. Jak już wspomnieliśmy zajęcia odbywają się w weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie, więc obowiązujący materiał musimy przyswoić w stosunkowo krótszym czasie i na dodatek bez takiego dużego wsparcia wykładowców jak ma to miejsce na studiach dziennych.

Studia niestacjonarne wymagają od nas większej samodzielności i zaradności w poszukiwaniu potrzebnych informacji, aby dobrze przygotować się do kolejnych zajęć, a w przypadku nieobecności nie pozostać daleko w tyle. Wszystko jest możliwe – i słowa te można podpiąć również w dyskusji o studiach.

POPULARNE KIERUNKI PRAWNICZE NIESTACJONARNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

STUDIA PRAWNICZE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

A
B
K
L
O
P
Rozwiń

Praca po studiach prawniczych

Absolwenci prawa znajdują oczywiście zatrudnienie w kancelariach, sądach, w prywatnych firmach w roli doradców prawnych, bądź jako kontrolerzy ds. dokumentacji. W zależności do tego, co lubicie i co Was kręci, możecie po studiach prawniczych dobrać odpowiednią ścieżkę kariery dla siebie. Prawo nie blokuje żadnych dróg rozwoju. Sporo osób rezygnuje z aplikacji, nie stara się o uprawnienia samodzielnego adwokata, prokuratora, bądź radcy prawnego, a realizuje karierę np. w dziale finansowym międzynarodowej korporacji, bądź w dziale HR. 

Różne są drogi absolwentów prawa. Studia te uczą nie tylko technik szybkiego zapamiętywania i kojarzenia, ale przede wszystkim skupiają się na empatyzacji i umiejętności dociekliwego szukania przyczyn danych sytuacji, problemów na podstawie podanych skutków. Ta rzadko spotykana umiejętność doceniana jest w dużym biznesie, w którym dociekliwość i skrupulatność śledcza ma często spore znaczenie.

Świetnie umiejętności te wykorzystuje się w branży Human Resources, kiedy poznanie człowieka, jego historii ma niemałe znaczenie. Oczywiście studia prawnicze pozwalają na rozwijanie kariery naukowej i związanie się z placówkami naukowymi. Prawnicy również znajdują zatrudnienie w instytucjach państwowych, a także na najważniejszych stanowiskach w państwie.

POZOSTAŁE UCZELNIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA PRAWNICZE

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WROCŁAWSKI STUDIA PRAWNICZE

Studia prawnicze we Wrocławiu możecie podjąć na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

  • kryminologia - studia I stopnia, niestacjonarne
  • administracja - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: bezpieczeństwo wewnętrzne, administracja sektora publicznego, administracja europejska, samorząd terytorialnych
  • bachelor of Business and Administration
  • International and European Law
  • ekonomia - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: prawo w biznesie
  • polski system prawny - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, trwają 5 semestrów, specjalności: prawo cywilne, prawo karne, prawo publiczne
  • konsulting prawny i gospodarczy - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • prawo - studia jednolite magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej >

 TEMATY POWIĄZANE

 

Studia na Wydziale Prawa, Admnistracji i Ekonomii UWR

 

Komentarze (0)