Studia prawnicze Wrocław

Studia prawnicze Wrocław

Studia prawnicze Wrocław

Największy wybór studiów

prawniczych we Wrocławiu

Odkryj kierunki prawnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia prawnicze Wrocław | woj. dolnośląskie

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego to jeden z największych ośrodków kształcących przyszłych prawników i administratywistów w Polsce. Na Wydziale tym studiuje prawie 16 tysięcy adeptów prawa, administracji i ekonomii. Uczelnia w trosce o swoich podopiecznych organizuje liczne możliwości kształcenia międzynarodowego, dokształcania w ramach warsztatów i kursów doszkalających, a także dba o stwarzanie jak najlepszych możliwości trenowania uczonych umiejętności w praktyce. Liczne koła naukowe, organizowane konferencje i sympozja naukowe świadczą o sporej aktywności studentów, którzy mogą pozwolić sobie na dodatkowe aktywności poza podstawowym tokiem nauki.

Studia prawnicze we Wrocławiu to nie tylko przyjemność płynąca ze studiowania, ale także prestiż, jakim cieszy się tutejszy ośrodek prawa. Prawnicy wrocławscy znani są w całym kraju, często pytani o opinię w telewizji, stanowią autorytet w środowisku prawniczym. Jeśli rzeczywiście czujesz, że prawo to mógłby być Twój konik i wiesz, że sprawdzisz się w tej trudnej roli jak nikt inny, to postaraj się zadbać o swoje wyniki w nauce w liceum i startuj w rekrutacji, jak tylko uzyskasz ku temu prawo! Studia prawnicze we Wrocławiu realizowane są przez Uniwersytet Wrocławski, sprawdźcie szczegóły oferowanych kierunków z dziedziny.

KIERUNKI PRAWNICZE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA PRAWNICZE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia prawnicze we Wrocławiu

Jeśli chcesz dostać się na studia prawnicze we Wrocławiu to lepiej już dziś siadaj do nauki historii, matematyki, wiedzy o społeczeństwie, geografii, jak i języka polskiego i języka obcego. W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę punkty z matury za wymienione wyżej przedmioty. Im lepsze wyniki zdobędziecie na maturze, tym większe będziecie mieć szanse, by dostać się na jedne z najbardziej prestiżowych studiów w Polsce.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach prawniczych

Absolwenci prawa znajdują oczywiście zatrudnienie w kancelariach, sądach, w prywatnych firmach w roli doradców prawnych, bądź jako kontrolerzy ds. dokumentacji. W zależności do tego, co lubicie i co Was kręci, możecie po studiach prawniczych dobrać odpowiednią ścieżkę kariery dla siebie. Prawo nie blokuje żadnych dróg rozwoju. Sporo osób rezygnuje z aplikacji, nie stara się o uprawnienia samodzielnego adwokata, prokuratora, bądź radcy prawnego, a realizuje karierę np. w dziale finansowym międzynarodowej korporacji, bądź w dziale HR. 

Różne są drogi absolwentów prawa. Studia te uczą nie tylko technik szybkiego zapamiętywania i kojarzenia, ale przede wszystkim skupiają się na empatyzacji i umiejętności dociekliwego szukania przyczyn danych sytuacji, problemów na podstawie podanych skutków. Ta rzadko spotykana umiejętność doceniana jest w dużym biznesie, w którym dociekliwość i skrupulatność śledcza ma często spore znaczenie.

Świetnie umiejętności te wykorzystuje się w branży Human Resources, kiedy poznanie człowieka, jego historii ma niemałe znaczenie. Oczywiście studia prawnicze pozwalają na rozwijanie kariery naukowej i związanie się z placówkami naukowymi. Prawnicy również znajdują zatrudnienie w instytucjach państwowych, a także na najważniejszych stanowiskach w państwie.

STUDIA PRAWNICZE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

A
B
K
L
O
P
Rozwiń

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WROCŁAWSKI STUDIA PRAWNICZE

Studia prawnicze we Wrocławiu możecie podjąć na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

  • kryminologia - studia I stopnia, niestacjonarne
  • administracja - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: bezpieczeństwo wewnętrzne, administracja sektora publicznego, administracja europejska, samorząd terytorialnych
  • bachelor of Business and Administration
  • International and European Law
  • ekonomia - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: prawo w biznesie
  • polski system prawny - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, trwają 5 semestrów, specjalności: prawo cywilne, prawo karne, prawo publiczne
  • konsulting prawny i gospodarczy - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • prawo - studia jednolite magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej >

 TEMATY POWIĄZANE

 

Studia na Wydziale Prawa, Admnistracji i Ekonomii UWR

 

Komentarze (0)