Dlaczego warto iść na studia na kierunku budownictwo w Bydgoszczy?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku budownictwo w Bydgoszczy?
Budownictwo - Bydgoszcz

Dlaczego warto iść na studia na kierunku budownictwo w Bydgoszczy?

Budownictwo to jednej z najpopularniejszych kierunków, który od lat cieszy się zainteresowaniem maturzystów w całej Polsce. Jednak przed przystąpieniem do rekrutacji. Warto rozpoznać się ze szczegółowym opisem kierunku budownictwo w Bydgoszczy, który znajduje się w poniższym artykule.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Studenci, którzy zdecydują się na studia inżynierskie będą mieli okazję zdobyć wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk technicznych oraz ścisłych. Ponadto rozwiną oni specjalistyczną wiedzę związaną z następującymi zagadnieniami:


 

  • geodezja
  • geometria wykreślana i matematyka
  • mechanika budowli
  • inżynieria środowiska
  • architektura i urbanistyka
  • informatyka


 

Uzyskana wiedza teoretyczna będzie podstawą do rozwijania dalszych, niezwykle istotnych w branży budowlanej , umiejętności praktycznych.

Kierunek budownictwo w Bydgoszczy można obecnie realizować na dwóch stopniach kształcenia. Studenci, którzy ukończą studia pierwszego stopnia zdobędą tytuł inżyniera. Natomiast studia drugiego stopnia umożliwiają uzyskanie wykształcenia magisterskiego.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Decydując się na studia inżynierskie trzeba być przygotowanym na rozwijanie umiejętności praktycznych, które później można z powodzeniem wykorzystać w swojej przyszłej pracy zawodowej. Studenci przede wszystkim skupią się na doskonaleniu zdolności technicznych. W czasie licznych warsztatów nauczą się mechaniki budowli, konstrukcji oraz wykorzystania materiałów budowlanych. Co więcej, poznają zasady profesjonalnej organizacji robót budowlanych, w tym fundamentowania, hydrauliki czy wykonywania konstrukcji metalowych i betonowych.

Ważnym elementem kształcenia będzie także uczestnictwo w zajęciach z zakresu geodezji oraz rozwijanie swoich zdolności podczas geodezyjnych zajęć terenowych. Osoby, które aplikują na powyższe studia naucza się także wykonywania prac wykończeniowych czy remontowych. Oprócz umiejętności inżynierskich, studenci zdobędą zdolności z obszaru zarządzania. Tym samym dowiedzą się, w jaki sposób nadzorować prace budowlane oraz cały proces inwestycyjny. Dodatkowo poznają zasady wykonywania kosztorysu prac budowlanych.

W zawodach związanych z branżą budowlaną niezwykle ważne jest posiadanie umiejętności informatycznych, dlatego też w planie znajdą się zajęcia, dzięki którym studenci nauczą się obsługi nowoczesnych narzędzi i programów, wspomagających proces projektowania. Dodatkowo, poznają oni zasady tworzenia grafiki inżynierskiej oraz rysunku technicznego. W ramach studiów, można także wykształcić kompetencje językowe i poznać specjalistyczną terminologię inżynierską, tym samym zwiększając swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

Program nauczania zakłada możliwość realizacji rozwijających kół naukowych, wymian studenckich czy praktyk zawodowych, dzięki którym studenci mogą rozwijać swoją wiedzę oraz zyskać cenne doświadczenie zawodowe.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Maturzyści, którzy decydują się kontynuować naukę na studiach wyższych często motywują to możliwością zdobycia wszechstronnego wykształcenia i szansy na ciekawą i przyszłościową pracę. Po ukończeniu kierunku budownictwo można liczyć na wiele atrakcyjnych ofert zawodowych. Absolwenci idealnie odnajdą się w firmach budowlanych i deweloperskich.

Ponadto mogą związać swoją przyszłość z biurami projektowymi i firmami remontowymi. Dobrym rozwiązaniem może być również założenie własnej działalności gospodarczej o profilu budowlanym. Znajomość języka obcego umożliwia rozpoczęcie kariery w środowisku międzynarodowym.

WSZYSTKO O KIERUNKU BUDOWNICTWO - BYDGOSZCZ

Komentarze (0)