Praca po studiach na kierunku architektura wnętrz w Warszawie

Komentarze (0)

Praca po studiach na kierunku architektura wnętrz w Warszawie

Komentarze (0)
Praca po studiach na kierunku architektura wnętrz w Warszawie

Praca po studiach na kierunku architektura wnętrz w Warszawie

Dziś coraz częściej dążymy do tego, by nasze mieszkania były nie tylko funkcjonalne, lecz również urządzone ze smakiem. Dotyczy to również wspólnych przestrzeni biurowych czy też miejsc rozrywki, muzeów, kawiarni lub restauracji. Co jednak zrobić, gdy cenimy sobie piękne wnętrza, lecz sami nie wiemy, jak je pomysłowo zaprojektować? Wtedy też śmiało możemy skorzystać z pomocy architekta wnętrz.

Studia architektoniczne na tym kierunku mają przede wszystkim praktyczny charakter. Obfitują w przedmioty rozwijające zdolności plastyczne, które są szczególnie ważne w sektorze związanym z projektowaniem. W programach dydaktycznych kierunków takich jak architektura wnętrz odnaleźć można między innymi: kompozycja, rysunek, wstęp do historii architektury. Studenci uczestniczyć będą zarówno w wykładach teoretycznych, jak i ćwiczeniach praktycznych. Zakończenie pełnej nauki na studiach w Warszawie wiązać się będzie także z otrzymaniem tytułów zawodowych inżynierów magistrów. Niektóre uczelnie po studiach I stopnia pozwalają zdobyć tytuł licencjata zamiast inżyniera.

 

Wiedza i umiejętności po studiach na kierunku architektura wnętrz w Warszawie

Architektura wnętrz w Warszawie wybierane są przede wszystkim przez tych studentów, którym zależy na zdobyciu praktycznego wykształcenia. To w końcu ono pozwoli na odnoszenie zawodowych sukcesów w przyszłości. Trzeba pamiętać, że doskonałe kwalifikacje muszą opierać się na dwóch stabilnych filarach, czyli wiedzy i umiejętnościach. Studenci w trakcie wszystkich semestrów kształcenia poznają więc przykładowo:

 • dyscypliny techniczne takie jak budownictwo, geometria wykreślania czy podstawy konstrukcji budowlanych;
 • dyscypliny pokrewne zbieżne z architekturą wnętrz takie jak rysunek, malarstwo, rzeźba czy fotografia;
 • różnorodne style i tendencje w sztukach plastycznych;
 • najnowsze technologie stosowane w sztukach projektowych itd.

Najważniejszy trzon kształcenia związany będzie jednak z konkretnymi umiejętnościami. Studenci architektury wnętrz w Warszawie uczą się między innymi:

 • tworzenia i realizowania własnych koncepcji artystycznych;
 • posługiwania się narzędziami warsztatu projektanta;
 • formułowania różnorodnych problemów projektowych;
 • prowadzenia świadomych działań projektowych zróżnicowanych tematycznie i stylistycznie;
 • projektowania wnętrz budynku mieszkalnego lub użyteczności publicznej.

 

Miejsca pracy po studiach na kierunku architektura wnętrz w Warszawie

Architektura wnętrz jest jednym z kierunków, który pozwala przekuć pasje w rzetelne wykształcenie. To z kolei daje szansę na zdobycie atrakcyjnej pracy zgodnej z indywidualnymi zainteresowaniami. Gdzie zatrudnienie znajdą absolwenci warszawskich uczelni? Możliwości jest całkiem sporo. Na absolwentów architektury wnętrz czekają między innymi:

 • firmy projektowe;
 • biura projektowe;
 • firmy budowalne itd.

Absolwenci architektury wnętrz swoje umiejętności związane z projektowaniem mogą wykorzystywać także w pracy kreatywnej w agencjach marketingowych i reklamowych. Czekają na nich również instytucje związane z działalnością wystawienniczą. Ciekawy rozwój zawodowy może dotknąć tych architektów wnętrz, którzy zwiążą swoją karierę z branżą filmową, teatralną czy też artystyczną.

Studia architektoniczne w Warszawie pozwalają również na założenie własnej działalności gospodarczej związanych ze świadczeniem działalności projektowej. Architekci wnętrz mogą wykonywać wtedy różnorodne zlecenia zarówno dla firm, jak i osób indywidualnych.

 

Stanowiska absolwentów kierunku architektura wnętrz w Warszawie

A jakie stanowiska będą mogli obejmować absolwenci kierunków studiów w Warszawie takich jak architektura wnętrz? Wszystko zależeć będzie od zawodowego doświadczenia oraz od… ukończonej specjalności! Początkowe lata kariery zawodowej upływać mogą na zajmowaniu stanowisk związanych z byciem asystentem głównego projektanta, który zajmuje się przygotowywaniem i opracowywaniem projektów.

A jakie specjalizacje będą mogli wybrać studenci architektury?

 • projektowanie wnętrz;
 • projektowanie wystaw;
 • projektowanie scenograficzne;
 • czy projektowanie wystawiennictwa.

Na absolwentów architektury wnętrz czekają więc przede wszystkim stanowiska związane z projektowaniem i aranżacją przestrzeni – mieszkalnych, biurowych czy użytkowych.

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ - WARSZAWA

Komentarze (0)