Dlaczego warto iść na studia na kierunku Psychologia w Krakowie?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Psychologia w Krakowie?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku Psychologia w Krakowie?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Psychologia w Krakowie?

Psychologia jest kierunkiem, który od wielu lat należy do grona najchętniej wybieranych. Trudno się temu dziwić, gdyż dziedzina ta zajmuje się człowiekiem, a więc niezwykle ciekawym przedmiotem badań. Poza tym, zdobyte na studiach wykształcenie stanowi fundament wielu interesujących zawodów.

Kandydaci na studia w Krakowie odnajdą szereg różnorodnych ofert kształcenia i każda z nich zasługuje na baczniejszą uwagę. Wszystko zależy od tego, jaki mamy pomysł na siebie i w jaki sposób chcielibyśmy wykorzystać zdobyte wykształcenie.

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Mówiąc najogólniej, studia na kierunku Psychologia w Krakowie dostarczają wiedzy na temat funkcjonowania ludzkiego umysłu. Studenci zapoznają się z mechanizmami powstawania emocji, podstawami konkretnego zachowania, czy prawidłowościami rządzącymi procesami poznawania.

Decydując się na podjęcie nauki, należy zdawać sobie sprawę z tego, iż programy kształcenia są bardzo bogate i wymagające.

W toku studiów studenci zgłębiają między innymi takie zagadnienia jak:

  • biologiczne mechanizmy zachowania,
  • psychologia emocji i motywacji,
  • psychologia osobowości,
  • psychologia rozwoju człowieka.

 

Studenci Psychologii bardzo często otrzymują szereg specjalności, spośród których mogą wybrać tę, która najbardziej odpowiada ich zainteresowaniom. Może to być Psychologia w biznesie, Psychologia w reklamie, czy Psychologia kliniczna.

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Studia psychologiczne to połączenie teorii z praktyką. Wśród licznych wykładów można odnaleźć zajęcia, których celem jest pozyskanie umiejętności wykorzystywania zdobywanej wiedzy. W jaki sposób wykorzystać swoją wrażliwość do pomocy innym? Jak skutecznie wspomagać rozwój człowieka? Jak prawidłowo formułować diagnozę psychologiczną? To tylko część pytań, na które studenci znajdą odpowiedź.

Każdy, kto wybierze psychologiczne studia w Krakowie może być pewnym, że oprócz wiedzy teoretycznej nabędzie wielu, niezbędnych do pracy zawodowej umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi:

  • umiejętność prawidłowej komunikacji,
  • analitycznego myślenia,
  • wsłuchiwania się w potrzeby drugiego człowieka.

Ale to nie wszystko, gdyż studenci Psychologii rozwiną w sobie więcej zdolności, wśród których wyróżnić można empatię, tolerancję, wrażliwość.

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Psychologia wykorzystywana jest w wielu dziedzinach. Na pewno każdy słyszał o tym, że znajduje zastosowanie w biznesie, sporcie, reklamie, czy medycynie. To sprawia, że obszar zawodowy dla absolwentów jest bardzo szeroki.

Dzięki ścieżkom kształcenia i specjalnościom oferowanym przez krakowskie uczelnie każdy może zaprojektować swoją drogę kształcenia, jak również przyszłą drogę zawodową. Po zakończeniu nauki można pracować w poradniach psychologicznych, placówkach oświatowych, ośrodkach diagnozujących. Ponadto, coraz większą popularnością cieszą się zawody związane z coachingiem, doradztwem zawodowym, negocjacjami i mediacjami, czy sferą public relations.

Od wybranego przez nas profilu kształcenia zależy w którym obszarze zawodowym odnajdziemy się najlepiej. Należy jednak pamiętać o aktualizacji swojej wiedzy, ciągłym rozwoju, nabywaniu kolejnych umiejętności i podnoszeniu kwalifikacji. Psychologia to dyscyplina, która wymaga uzupełniania wiadomości.

Sprawdź

Studia psychologiczne w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

WSZYSTKO O KIERUNKU PSYCHOLOGIA - KRAKÓW

Komentarze (0)