Praca po studiach na kierunku ekonomia w Warszawie

Komentarze (0)

Praca po studiach na kierunku ekonomia w Warszawie

Komentarze (0)
Praca po studiach na kierunku ekonomia w Warszawie

Praca po studiach na kierunku ekonomia w Warszawie

Jak wydawać mniej? Czy można zadbać o ograniczenie konsumpcjonizmu? Co zrobić, by bardziej świadomie zarządzać finansami? Oto pytania, które co dziennie zadaje sobie wiele osób chcących w bardziej przemyślany sposób funkcjonować we współczesnej gospodarce. To między innymi z myślą o nich zostały stworzone studia ekonomiczne.

Ekonomia sama w sobie jest interdyscyplinarną nauką, która przygląda się z bliska procesom, jakie towarzyszą wszelkim dobrom, usługom i produktom. Można stwierdzić więc, że jest to kierunek ściśle związany z zagadnieniami społecznymi. Jego studenci uczestniczą więc w szeregu zajęć, dzięki którym można z bliska przyjrzeć się tendencjom towarzyszącym konsumpcjonistycznemu stylowi życia. Absolwenci wszystkich etapów nauki na kierunku ekonomia dysponują tytułami zawodowymi licencjata magistra, dzięki którym można zadbać o pełnię rozwoju kariery. Nim jednak do tego dojdzie studentów czeka kilka lat kształcenia i stykania się z przedmiotami takimi jak makro- i mikroekonomia, podstawy zarządzania czy ekonometria.

 

Wiedza i umiejętności po studiach na kierunku ekonomia w Warszawie

Studenci, którzy wybierają studia wyższe, chcieliby mieć pewność, że ich wykształcenie opierać się będzie na stabilnych podstawach. Przed przystąpieniem do rekrutacji warto sprawdzić więc, jak mogą wyglądać ich konkretne kwalifikacje zawodowe. Studenci ekonomii poznają więc między innymi:

 • różnorodne mechanizmy społeczne odnoszące się do poszczególnych działów gospodarki;
 • relacje zachodzące pomiędzy ekonomią a gospodarką;
 • struktury społeczno-ekonomiczne występujące w różnorodnych instytucjach;
 • metody i narzędzia (matematyczno-statystyczne), w tym techniki pozyskiwania danych właściwe dla nauk ekonomicznych.

Z bliska warto przyjrzeć się również poszczególnym umiejętnościom, jakie mogą zdobyć studenci podczas wszystkich semestrów nauki. Uczą się oni przykładowo:

 • krytycznej analizy różnorodnych zjawisk ekonomicznych;
 • interpretowania danych ekonomicznych;
 • prognozowania procesów i zjawisk gospodarczych z wykorzystywaniem różnorodnych narzędzi ekonomicznych;
 • korzystania z terminologii ekonomicznej;
 • identyfikowania konsekwencji poszczególnych rozwiązań problemów społeczno-ekonomicznych.

 

Miejsca pracy po studiach na kierunku ekonomia w Warszawie

Każdy, kto kończy studia, chciałby mieć pewność, że jego wykształcenie przyczyni się do znalezienia dobrej i satysfakcjonującej pracy. Wiele osób swoją przyszłość wiąże więc z ekonomią w Warszawie. Może to być trafne posunięcie – zwłaszcza, jeśli przypatrzymy się temu, jak dynamicznie rozwija się dziś sektor finansowy. Dlatego też absolwenci tego kierunku mogą ubiegać się o zatrudnienie między innymi w bankach oraz firmach ubezpieczeniowych. Na absolwentów studiów ekonomicznych w Warszawie będą czekać także biura rachunkowe czy fundusze inwestycyjne. Możliwości jest jednak znacznie więcej! Osoby, które posiadają wykształcenie z tego obszaru, znajdą także pracę na stanowiskach eksperckich w przedsiębiorstwach o różnych profilach działalności – ze szczególnym uwzględnieniem finansowym.

O rozwój warto zadbać już w trakcie studiów w Warszawie. Podczas kształcenia wyższego w Warszawie można odbyć inspirujące praktyki i staże – one nie tylko wzbogacą CV i urozmaicą doświadczenie. Dzięki nim będzie można zobaczyć, jak z bliska wygląda codzienna praca ekonomisty.

 

Stanowiska absolwentów kierunku ekonomia w Warszawie

Doradztwo inwestycyjne, ekonomia menedżerska, rynki zagraniczne czy finanse i rachunkowość – to tylko przykłady specjalności, jakie czekają na studentów ekonomii w Warszawie. Dzięki nim będzie można wzbogacić swoją wiedzę oraz sprawić, że nabierze ona wąskiego – wręcz eksperckiego – charakteru. Jakie stanowiska obejmować mogą absolwenci ekonomii? Oto najciekawsze i najpopularniejsze przykłady stanowisk. Ekonomiści mogą pracować między innymi jako:

 • doradcy bankowi;
 • analitycy kredytowi;
 • księgowi;
 • maklerzy na giełdzie;
 • doradcy podatkowi i finansowi;
 • pośrednicy nieruchomości;
 • doradcy inwestycyjni.

Sprawdź

Kierunki studiów w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU EKONOMIA - WARSZAWA

Komentarze (0)