Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Architektura w Krakowie?

Komentarze (0)

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Architektura w Krakowie?

Komentarze (0)
Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Architektura w Krakowie?

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Architektura w Krakowie?

Każdy student może mieć inny pomysł na swoją naukę, jak również może przedstawiać odmienne powody, dla których zdecydował się studiować. Na studia możemy iść po to, aby zdobyć wyższe wykształcenie. Możemy iść na studia, aby zdobyć wyższe wykształcenie i na nim oprzeć karierę zawodową. Możemy iść na studia również z powodu braku innych zajęć. Ale Architektura jest kierunkiem wyjątkowym. Nie chodzi wyłącznie o zagadnienia zawarte w programie kształcenia oraz zdobywane na studiach umiejętności. Chodzi o to, że Architektura jest kierunkiem, który można obrać wyłącznie z konkretnych powodów.

Architektura to dyscyplina, która łączy w sobie nauki techniczne, nauki ścisłe oraz sztukę. Jej specyfika skłania nas do stwierdzenia, że nie da się ubiegać o przyjęcie na studia bez konkretnych zainteresowań, posiadanej już wiedzy oraz jasno określonych planów na przyszłość. To kierunek dla tych, którzy nie tylko chcą zdobyć wykształcenie i otrzymać dyplom ukończenia studiów. To kierunek dla tych, którzy ze zdobytym wykształceniem wiążą zdefiniowane plany.

A dlaczego kandydaci biorą pod uwagę Kraków? Przede wszystkim dlatego, że Architekturę można studiować w różnych uczelniach, zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Każdy zainteresowany nauką otrzymuje wybór. Ponadto, Kraków jest miastem, które może bardzo wiele zaoferować studentom i to nie tylko w aspekcie samej nauki.

 

Komu studia architektoniczne przyniosą najwięcej satysfakcji?

Każdy powinien posiadać pomysł. Pomysł na siebie. Każdy ma jakieś marzenia, plany i cele, które chciałby osiągnąć. Studia architektoniczne należą do tych, które skierowane są do osób o sprecyzowanych pomysłach, planach i zawodowych marzeniach. To studia, które mają być poważnym etapem na drodze do realizacji założeń.

Studia sprawiają przyjemność i przynoszą satysfakcję tylko wtedy, gdy podejmowane są świadomie, a w stronę nauki pchają zainteresowania i chęć rozwijania umiejętności. Architektura jest kierunkiem studiów w Krakowie, którego nie da się obrać przez przypadek, drogą losowania, czy też z powodu braku innych pomysłów. To kierunek niełatwy, na którym poradzą sobie nie tylko najwytrwalsi, ale i najmocniej zdeterminowani.

 

Sylwetka studenta Architektury.

Z przymrużeniem oka możemy powiedzieć, że każdy student Architektury bacznie przygląda się każdemu napotkanemu na drodze budynkowi. Brzmi to banalnie, ale studia architektoniczne mają wiele wspólnego ze studiami artystycznymi, zatem choć lekkie bujanie w obłokach jest nawet wskazane. Dlaczego? Ponieważ od studenta Architektury wymaga się nie tylko określonych wiadomości, nabycia konkretnych umiejętności praktycznych, ale i wyobraźni. Pomysłowość, wyobraźnia i kreatywność – to słowa, które wydają się niemal kluczowe.

Każde studia wymagają wysiłku i intensywnej nauki. Ale student Architektury nawet po zakończeniu kształcenia musi dbać o aktualizację swojej wiedzy. Architektura to dyscyplina, która się zmienia, rozwija i modyfikuje. Mówiąc kolokwialnie, należy za nią nadążyć.

 

Dlaczego maturzyści wybierają studia na kierunku Architektura?

Studia architektoniczne są studiami specjalistycznymi i nie tylko wiążą się z konkretnymi zawodami, ale i stanowią wymóg, by móc je wykonywać. Zatem, jeśli ktoś marzy o karierze Le Corbusiera najpierw musi ukończyć studia.

Warto zaznaczyć, że zawody związane z architekturą to zawody pozbawione granic, które można wykonywać w niemal dowolnym miejscu na świecie. Swoista wolność przyciąga.

Sprawdź

Studia architektoniczne

Studia architektoniczne w Krakowie

Studia w Krakowie

Architektura w Krakowie

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA - KRAKÓW

Komentarze (0)