Psychologia studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Psychologia studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)
Psychologia studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Psychologia studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Studia w Poznaniu na kierunku psychologia można podjąć na 4 uczelniach prywatnych - niepublicznch:

 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu

Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 
 

1. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu

Studia na kierunku Psychologia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu realizowane są w trybie dwustopniowym – jako pierwsze są trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5700 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5100 zł)

 

Kierunek studiów Psychologia przeznaczony jest dla osób chcących zgłębić mechanizmy działania ludzkiej psychiki. Wybierając Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa w Poznaniu, możesz zdecydować się na jedną ze specjalności, są to: neuropsychologia, psychologia dialogu w komunikacji społecznej, psychologia dzieci i młodzieży, psychologia emocji, psychologia kryminalistyczno-śledcza, psychologia kliniczna, psychologia służb mundurowych, psychologia sytuacji kryzysowych, psychologia w biznesie i zarządzaniu oraz psychologia w sporcie.

Studia psychologiczne na kierunku Psychologia, są świetnym wyborem dla osób, które są ciekawe mechanizmów działania ludzkiej psychiki. Jako adept dowiesz się jak diagnozować oraz jak pomagać swoim pacjentom lub klientom. Podczas zajęć praktycznych będziesz mieć okazję, aby wykorzystać umiejętności, które nabędziesz podczas ćwiczeń i wykładów, w praktyce. 

Przedmioty, z jakimi studenci Psychologii mogą się zetknąć to m.in. etyka zawodu psychologa, podstawy psychiatrii, psychologia rozwoju człowieka w ciągu życia, procesy poznawcze, podstawy epidemiologii oraz psychologia kliniczna z psychopatologią.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w szpitalach, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, ośrodkach realizujących poradnictwo indywidualne i rodzinne, ośrodkach pomocy społecznej i interwencji kryzysowej, firmach, organizacjach i przedsiębiorstwach, instytucjach państwowych, a nawet w sądach.

Dowiedz się więcej

 

2. Collegium Humanum w Poznaniu

Studia na kierunku Psychologia w Collegium Humanum w Poznaniu realizowane są w systemie jednostopniowym – są to jednolite studia magisterskie, które trwają pięć lat.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4900 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4900 zł)

 

Studia na kierunku Psychologia w Poznaniu są przeznaczone dla każdego kto interesuje się psychiką i naukami społecznymi. Studiując Psychologię, możesz wybrać jedną z wymienionych specjalności: neuropsychologia, psychologia biznesu i coaching, psychologia kliniczna, psychologia kryminalistyczno-śledcza, psychologia międzykulturowa, psychologia reklamy i mediów, psychologia sądowo-penitencjarna, psychologia sportu, psychologia zwierząt, psychoseksuologia czy psychoterapia.

Studiując Psychologię jako adept dowiesz się jakimi biologicznymi mechanizmami jest uwarunkowane zachowanie człowieka oraz zdobędziesz wiedzę, która pomoże ci w ocenie stanu psychicznego danej osoby, a także dowiesz się jak takiej osobie pomóc.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Psychologii to m.in. psychologia ogólna, metodologia badań, diagnoza psychologiczna, psychometria, filozofia z elementami logiki oraz zdrowie publiczne.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, ośrodkach pomocy społecznej, firmach, organizacjach i przedsiębiorstwach, instytucjach państwowych. Mogą znaleźć zatrudnienie jako psycholog kliniczny lub psychoterapeuta.

Dowiedz się więcej

 

3. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Studia na kierunku Psychologia w biznesie na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu realizowane są w trybie dwustopniowym – są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym
 • niestacjonarnym

 

Na kierunku studiów Psychologia odnajdą się osoby, które lubią pracę z ludźmi, chcą rozwijać kompetencje miękkie i są zainteresowane mechanizmami działania ludzkiej psychiki. Wybierając Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu, możesz wybrać jedną z oferowanych specjalności, są to: komunikacja wizerunkowa, psychologia marketingu i nowych mediów, psychologia menedżera i organizacji, psychologia negocjacji i mediacji oraz psychologia rozwoju kompetencji w organizacji.

Wybierając kierunek studiów Psychologia w biznesie nauczysz się jak wykorzystywać zagadnienia z zakresu psychologii w tak rozległym obszarze jakim jest biznes. W trakcie zajęć dowiesz się jak zmotywować zespół oraz jak nim prawidłowo zarządzać, co jest niezwykle ważne na dzisiejszym rynku pracy. Nauczysz się również prowadzić skuteczne negocjacje i mediacje, co jest niezbędne podczas rozmów z kontrahentami.

Przedmioty, z jakimi zmierzą się studenci Psychologii w biznesie to m.in. język obcy, psychologia poznawcza, marketing społeczny, psychologia różnic indywidualnych i osobowości, psychologia pracy i organizacji, psychospołeczne warunki pracy, technologia informacyjna oraz negocjacje w biznesie i przedmioty specjalnościowe.

Absolwenci mogą znaleźć pracę m.in. w firmach, organizacjach i przedsiębiorstwach oraz administracji. Mogą zostać zatrudnieni jako psycholog kliniczny, psychoterapeuta, psycholog dziecięcy, psycholog sportu, psycholog transportu, szkoleniowiec i psycholog pracy.

Dowiedz się więcej

 

4. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu

Wiedzę z zakresu psychologii możesz również zdobyć na kierunku Zarządzanie na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Zarządzanie realizowane jest w trybie dwustopniowym – jako pierwsze są trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

 • niestacjonarnym

 

Zarządzanie jest kierunkiem studiów dla osób interesujących się ekonomią, finansami i zarządzaniem. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu oferuje takie specjalności jak: marketing i e-biznes, psychologia biznesu, zarządzanie obsługą klienta, zarządzanie przedsiębiorstwem, zarządzanie projektami, bankowość, rachunkowość oraz kadry i płace.

Studia na kierunku Zarządzanie o specjalności psychologia biznesu, są świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce zdobyć wiedzę z zakresu zarządzania zespołem. W czasie studiów będziesz mieć okazję do rozwinięcia swoich kompetencji miękkich, co jest niezwykle istotne, nie tylko w życiu zawodowym, ale także i w prywatnym.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Zarządzania o specjalności psychologia biznesu to m.in. statystyka, finanse, zarządzanie zasobami ludzkim, socjologia, język obcy, komunikacja w zespole, trening i rozwój mózgu, motywowanie pracowników oraz ochrona przed manipulacją.

Absolwenci Zarządzania o specjalności psychologia biznesu mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w firmach, organizacjach i przedsiębiorstwach, administracji i instytucjach państwowych np. jako szkoleniowiec, menedżer do spraw komunikacji marketingowej lub specjalista do spraw kontaktów z klientem.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU PSYCHOLOGIA - POZNAŃ

Komentarze (0)