Fizjoterapia studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Fizjoterapia studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)
Fizjoterapia studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Fizjoterapia studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Studia w Poznaniu na kierunku fizjoterapia można podjąć na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego. Studia stacjonarne są bezpłatne.

Fizjoterapia studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Poznaniu
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

 

1. Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Studia na kierunki Fizjoterapia odbywają się na Wydziale Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Studia realizowane są w systemie jednostopniowym – są to jednolite studia magisterskie, które trwają pięć lat.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc 125 osób)
  • niestacjonarne 

 

Kierunek studiów Fizjoterapia przeznaczony jest dla osób opanowanych i cierpliwych, które są sprawne fizycznie i silne. Istotna jest także empatia, zainteresowanie anatomią człowieka oraz fizjonomią. Plusem będzie też łatwość w nawiązywaniu kontaktów, ponieważ może znacznie ułatwić późniejsze wykonywanie zawodu.

Studia medyczne w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia, które są idealną propozycją, dla tych, którzy w przyszłości chcą pracować jako fizjoterapeucii w placówkach specjalistycznych. Program studiów przewiduje naukę prawidłowego przebiegu procesu rehabilitacji. W trakcie studiów przewidziano praktyki, dzięki którym studenci nauczą się współpracy z pacjentem. 

Przedmioty, jakie czekają na studentów Fizjoterapii to m.in. fizjologia ogólna, patofizjologia bólu, anatomia, masaż, rozwój funkcjonalny człowieka, fizjoterapia ogólna, nauczanie ruchu oraz farmakoterapia.

Absolwenci kierunku studiów Fizjoterapia w Poznaniu mogą pracować jako fizjoterapeuci i masażyści, a zatrudnienie mogą znaleźć w szpitalach, przychodniach specjalistycznych, poradniach, gabinetach rehabilitacyjnych, warsztatach terapii zajęciowej, zakładach pracy chronionej, placówkach oświatowych, uzdrowiskach, gabinetach odnowy biologicznej oraz w domach opieki społecznej.

Dowiedz się więcej

 

2. Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

Fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu odbywa się na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Studia realizowane są w systemie jednostopniowym – są to jednolite studia magisterskie. Kończąc studia, zostaniesz upoważniony do przystąpienia do Państwowego Egzaminu Fizjoterapeutycznego (PEF), po którego zdaniu uzyskuje się prawo do wykonywania zawodu.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne)
  • niestacjonarne

 

Studia medyczne na kierunku Fizjoterapia, są świetnym wyborem dla każdego, kto chce pracować z ludźmi oraz pomagać im wrócić do zdrowia. Istotna jest także empatia i cierpliwość, ponieważ jest to zawód opierający się na współpracy z osobami chorymi i ich bliskimi. Na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu możesz wybrać jedną z oferowanych specjalności, są to: fizjoterapia uzdrowiskowa, fizjoterapia w sporcie, neurorehabilitacja, fizjoterapia w geriatrii oraz fizjoterapia w chorobach cywilizacyjnych.

Studiując Fizjoterapię, będziesz uczestniczyć w zajęciach dotyczących nauk medycznych, które przygotują cię do wykonywania przyszłego zawodu fizjoterapeuty i prowadzenia rehabilitacji. Nieodłącznym elementem są także nauki społeczne, takie jak: psychologia, pedagogika i etyka, które są niezwykle istotne przy pracy z osobami chorymi. 

Absolwenci mogą szukać zatrudnienia w ośrodkach medycyny sądowej, poradniach fizjoterapeutycznych, uzdrowiskach, ośrodkach dla seniorów, szpitalach, przychodniach, uzdrowiskach, w domach opieki społecznej, gabinetach rehabilitacyjnych oraz w placówkach oświatowych.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Kierunki studiów w Poznaniu

 

WSZYSTKO O KIERUNKU FIZJOTERAPIA - POZNAŃ

Komentarze (0)