• FIZJOTERAPIA Stopień: II Jednolite REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Fizjoterapia
  Na skutek wypadków i schorzeń coraz więcej osób ma problemy z poruszaniem się i samodzielnym funkcjonowaniem. Codzienne zmaganie się z bólem jest także walką o akceptację. Dla takich osób najlepszym lekarstwem staje się ruch. To fizjoterapeuci własnymi rękoma pozwalają chorym odzyskiwać sprawność fizyczną i wiarę w siebie.
  Dzięki studiom nauczysz się jak prawidłowo kształtować, podtrzymywać i przywracać funkcje ruchowe osobom chorym i niepełnosprawnym. Dowiesz się jak usuwać dolegliwości towarzyszące chorobie oraz jak zapobiegać jej postępowi i nieoczekiwanym nawrotom. Podczas praktyk poprawisz umiejętności komunikacji z pacjentem cierpiącym, który potrzebuje szczególnej uwagi, delikatności i zrozumienia.
  Absolwenci, jako fizjoterapeuci i masażyści, pracują w szpitalach, przychodniach specjalistycznych, poradniach i gabinetach rehabilitacyjnych, placówkach oświatowych, zakładach pracy chronionej, warsztatach terapii zajęciowej, uzdrowiskach, gabinetach odnowy biologicznej i domach opieki społecznej.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia jednolite magisterskie

   

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Farmacja brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia

  Dowiedz się więcej

   


   

  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Fizjoterapia jest dyplom licencjata oraz obowiązuje konkurs ocen ze studiów pierwszego stopnia. 

   

   

  Dowiedz się więcej

   

 • PIELĘGNIARSTWO Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Pielęgniarstwo
  Pielęgniarstwo to jeden z najtrudniejszych, ale i najpiękniejszych zawodów. To służba wymagająca odwagi, pogody ducha i zrozumienia cierpiącego człowieka. Co roku do polskich szpitali trafia 7 milionów pacjentów. Każdy z nich wymaga indywidualnej opieki, wsparcia i słowa otuchy. 
  Dzięki studiom pielęgniarskim nauczysz się sedna zawodu - niesienia pomocy, pielęgnacji, asystowania w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów oraz prowadzenia edukacji w zakresie profilaktyki. Rozwiniesz swoją cierpliwość, wyrozumiałość oraz gotowość służenia potrzebującym. Studia to nie tylko teoria, wykłady i książki, to w 50% zajęcia praktyczne w szpitalach klinicznych. Na każdym kroku wspierać Cię będzie specjalistyczna kadra i profesjonalny personel. To od nich nauczysz się jak dbać o pacjenta, jak z nim rozmawiać i pocieszać w momentach kryzysu.
  Absolwenci pielęgniarstwa to osoby poszukiwane do pracy w szpitalach, sanatoriach, zakładach opieki środowiskowej, domach pomocy społecznej oraz jednostkach systemów ratowniczych.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Pielęgniarstwo brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia lub chemia lub fizyka/fizyka i astronomia

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Pielęgniarstwo jest konkurs ocen ze studiów I stopnia oraz wymagany jest dyplom licencjata pielęgniarstwa.  

   

   

  Dowiedz się więcej

 • POŁOŻNICTWO Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Położnictwo
  Narodziny dziecka to prawdziwy cud dla jego rodziców. To także moment, który zostaje w pamięci każdej położnej. Ten zawód to nie tylko wiedza, to także pasja i powołanie, gdyż w rękach położnej spoczywa odpowiedzialność za spokój matki i życie jej dziecka. 
  W trakcie studiów zapoznasz się z zagadnieniami medycyny perinatalnej oraz działaniami profilaktycznymi i pielęgnacyjnymi kobiety ciężarnej, rodzącej oraz noworodka w pierwszych dniach jego życia. Przygotujesz się do monitorowania przebiegu ciąży i samodzielnego przyjmowania porodu. Dzięki zajęciom w szpitalach klinicznych i współpracy z najwyższej klasy specjalistami dowiesz się, jak postępować w sytuacjach patologicznych, zagrażających zdrowiu i życiu.
  Absolwenci położnictwa znajdują zatrudnienie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej - w oddziałach położniczych, ginekologicznych i neonatologicznych. Podejmują pracę w ośrodkach położniczej opieki domowej oraz szkołach rodzenia, gdzie położne, często samodzielnie, udzielają fachowych porad i otaczają opieką kobiety ciężarne.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Położnictwo brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia lub chemia lub fizyka/fizyka z astronomią

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Położnictwo jest konkurs ocen ze studiów I stopnia oraz dyplom licencjata.  

   

  Dowiedz się więcej

 • RATOWNICTWO MEDYCZNE Stopień: I REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Ratownictwo medyczne
  Każdego roku odnotowuje się ponad 3 miliony wyjazdów karetek pogotowia ratunkowego. Każde wezwanie to adrenalina, niepewność i walka o ułamki sekund. Ratownik w trakcie akcji nie ma czasu na wahanie. Musi być perfekcjonistą, by nieść pomoc tym, którzy jej naprawdę potrzebują.  
  W trakcie studiów zdobędziesz kompleksową wiedzę, obejmującą podstawowe nauki medyczne, dyscypliny kliniczne oraz specjalistyczne przedmioty z zakresu ratownictwa. Dzięki szerokiemu spektrum praktyk zawodowych i zajęć w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej dowiesz się, jak reagować w najtrudniejszych sytuacjach. Nauczysz się udzielać pierwszej pomocy oraz pomagać poszkodowanym w wypadkach i katastrofach.
  Absolwenci są doskonale przygotowani do pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, w tym szpitalnych oddziałach ratunkowych, zespołach ratownictwa medycznego, jednostkach straży pożarnej, w specjalistycznych służbach ratowniczych (WOPR, GOPR, TOPR) i zakładach pracy o dużym ryzyku wypadkowości.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Ratownictwo medyczne brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia lub chemia lub fizyka/fizyka i astronomia

  Dowiedz się więcej

   

 • TERAPIA ZAJĘCIOWA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Terapia zajęciowa
  Coraz więcej ludzi boryka się z niepełnosprawnością i brakiem akceptacji społecznej. Dzięki terapii zajęciowej osoby, które wymagają wsparcia w różnych obszarach swojego funkcjonowania, mogą przełamywać kolejne bariery, czuć się potrzebne i powoli wracać do zdrowia.
  W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne pozwalające wykorzystywać elementy terapii zajęciowej do aktywizacji osób niepełnosprawnych w obszarze edukacji, rynku pracy i adaptacji czasu wolnego. Nauczysz się prowadzić warsztaty terapeutyczne i rehabilitacyjne. Zdobędziesz kompetencje w zakresie komunikacji, budowania pozytywnych relacji z podopiecznymi, poszanowania godności osobistej drugiego człowieka, gotowości pracy w zespole oraz odporności psychicznej.
  Absolwenci terapii zajęciowej znajdują pracę w szpitalach, centrach rehabilitacji, hospicjach, ośrodkach pomocy społecznej, placówkach interwencji kryzysowej, warsztatach terapii zajęciowej, świetlicach terapeutycznych, ośrodkach profilaktyki i terapii uzależnień oraz szkołach specjalnych i integracyjnych.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Terapia zajęciowa brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: biologii lub z chemii lub z fizyki/fizyki i astronomii lub matematyki lub historii lub wiedzy o społeczeństwie

  Dowiedz się więcej

   


   

   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Terapia zajęciowa jest konkurs ocen ze studiów I stopnia.

  Dowiedz się więcej

 • ZDROWIE PUBLICZNE Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Poznań - kierunek Zdrowie publiczne

  Opieka zdrowotna, to nie tylko bezpośrednia praca przy łóżku pacjenta, dyżury w przychodni lub zabiegi na bloku operacyjnym. Służba zdrowia jest rozbudowaną strukturą, stawiającą przed pracownikami wiele ciekawych wyzwań. To przestrzeń, która łączy leczenie, profilaktykę i komunikację ze społeczeństwem. 

  Studiując zdrowie publiczne zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk medycznych, procesów społecznych, aspektów ekonomicznych oraz zarządzania ludźmi i organizacjami. Będziesz miał możliwość wyboru jednej z trzech specjalizacji: zarządzanie w opiece zdrowotnej, promocja zdrowia z epidemiologią, monitorowanie badań klinicznych.

  Absolwenci zdrowia publicznego to osoby zarządzające placówkami medycznymi, prowadzące usługi konsultingu promocji zdrowia, kierownicy rządowych projektów zdrowotnych, koordynatorzy i kontrolerzy międzynarodowych badań klinicznych.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Zarządzanie w opiece zdrowotnej
  • Promocja zdrowia z epidemiologią
  • Monitorowanie badań klinicznych

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Zdrowie publiczne brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: biologii lub z chemii lub z fizyki/fizyki i astronomii lub matematyki lub historii lub wiedzy o społeczeństwie

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Zdrowie publiczne jest konkurs ocen ze studiów I stopnia oraz dyplom licencjata.  

   

  Dowiedz się więcej

Opinie (2)

student Ocena

Bardzo dobry wydział, świetni nauczyciele i miła atmosfera! Dużo zajęć klinicznych!

pielęgniarz Ocena

studiuję pielęgniarstwo i powiem krótko nie polecam