Grafika studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Grafika studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)
Grafika studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Grafika studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Studia w Poznaniu na kierunku grafika można podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Artystycznym. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 7200 zł za pierwszy rok studiów.

 

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Studia artystyczne na kierunku studiów Grafika odbywają się na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Studia można zrealizować w systemie jednostopniowym lub dwustopniowym – dostępne są jednolite studia magisterskie lub studia I i II stopnia, również kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne)
  • niestacjonarne (opłata za pierwszy rok studiów wynosi 7200 zł)

 

Na kierunku studiów Grafika w Poznaniu odnajdą się osoby zainteresowane szeroko pojętą kulturą i sztuką, posiadające zmysł estetyczny oraz predyspozycje artystyczne. Na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu można wybrać grafikę artystyczną lub grafikę projektową.

Studiując Grafikę, zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu tradycyjnych i nowoczesnych technik graficznych takich jak: litografia, offset lub druk cyfrowy. W toku studiów poznasz także działania edytorskie oraz różne techniki drukarskie, które wykorzystywane są np. w wydawnictwach i drukarniach. W czasie zajęć będziesz pracować z programami graficznymi oraz poznasz zagadnienia introligatorskie i jak dobrze zaprezentować swoje portfolio. Nauczysz się tworzyć np. komiksy, które nadal cieszą się popularnością.

Założenia programowe przewidują opanowanie standardów niezbędnych do profesjonalnego projektowania, kładąc przy tym nacisk na poszukiwanie oryginalnych rozwiązań, dlatego absolwenci Grafiki mogą znaleźć zatrudnienie m.in. jako grafik kreatywny, specjalista ds. DTP, art. director, ilustrator lub grafik-animator. Po uzyskaniu tytułu magistra możliwa jest także kontynuacja nauki na Niestacjonarnych Studiach Podyplomowych.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Kierunki studiów w Poznaniu

Studia artystyczne w Poznaniu

WSZYSTKO O KIERUNKU GRAFIKA - POZNAŃ

Komentarze (0)