Prawo studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Prawo studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Prawo studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Studia w Wrocławiu na kierunku prawo można podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Wrocławskim. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 7200 zł za pierwszy rok studiów.

 

Prawo studia - uczelnie publiczne (państwowe) we Wrocławiu

  • Uniwersytet Wrocławski
 

Uniwersytet Wrocławski

Studia na kierunku Prawo są propozycją Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Są to jednolite studia magisterskie- trwają one pięć lat.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc 200)
  • niestacjonarne (cena studiów za pierwszy rok wynosi 7200 zł)

 

Dla kogo studia na kierunku Prawo we Wrocławiu? Z pewnością jest to kierunek studiów, który wymaga bardzo dobrej pamięci i logicznego myślenia. Na Prawie odnajdą się z pewnością osoby, które w szkole średniej i na wcześniejszych etapach edukacji nie miały problemów z takimi przedmiotami jak historia czy wiedza o społeczeństwie. Studiując Prawo, możesz wybrać jedną z aplikacji np. adwokacką, sędziowską, prokuratorską, notarialną lub ogólną.

Kierunek studiów Prawo, jak i zawód prawnika, z pewnością nie należą do najłatwiejszych, jednak jest to jedna z profesji, która cieszy się ogromnym zaufaniem publicznym. Będąc studentem Prawa, zdobędziesz szeroką wiedzę z różnych jego dziedzin, a także z filozofii i ekonomii. Program obejmuje również naukę języka obcego oraz nauki społeczne, dzięki czemu przyszli prawnicy mogą już w czasie studiów nabyć umiejętności komunikacyjne i dowiedzieć się np. jak kierować własną mową ciała.

Z jakimi przedmiotami będą musieli zmierzyć się studenci kierunku studiów Prawo? Na każdym etapie studiów będą oni zgłębiać wiedzę z kolejnych dziedzin prawa takich jak np. cywilne, karne, konstytucyjne czy podatkowe. Program studiów obejmuje także przedmioty z zakresu historii oraz teorii prawa.

Po uzyskaniu dyplomu i po ukończeniu aplikacji absolwenci mogą podjąć pracę adwokata, prokuratora, radcy prawnego, komornika lub notariusza.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

Studia prawnicze we Wrocławiu

Studia prawnicze

WSZYSTKO O KIERUNKU PRAWO - WROCŁAW

Komentarze (0)