Położnictwo studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Położnictwo studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Położnictwo studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Studia w Wrocławiu na kierunku położnictwo można podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich. Studia stacjonarne są bezpłatne.

 

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Studia medyczne na kierunku Położnictwo odbywają się na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Położnictwo realizowane jest w systemie dwustopniowym – jako pierwsze są to trzyletnie studia licencjackie, a następnie dwuletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc 70 osób)
  • niestacjonarne

 

Osoby, które interesują się medycyną, a zwłaszcza przebiegiem ciąży i rozwojem niemowląt, świetnie odnajdą się na kierunku studiów Położnictwo. Istotnymi cechami są tutaj empatia oraz cierpliwość, której będą potrzebować kobiety w ciąży oraz w okresie połogu.

Studia na kierunku Położnictwo we Wrocławiu, są świetnym wyborem, jeśli chcesz dowiedzieć się wszystkiego na temat ludzkiego organizmu, ciąży, noworodków oraz niemowląt. W czasie zajęć poznasz dokładną budowę ciała oraz jak funkcjonuje organizm. Jako przyszła położna dowiesz się jak przyjąć poród i przy nim asystować oraz jak powinny odżywiać się kobiety w ciąży i noworodki – jest to wiedza, którą będziesz przekazywać swoim pacjentkom. Z pewnością, nie jest to prosty zawód, jednak jego wykonywanie niesie ze sobą ogromną radość i satysfakcję.

Przedmioty, z którymi mogą się zmierzyć studenci Położnictwa, dotyczą głównie nauk około medycznych i medycznych, a także komunikacji z pacjentką i jej bliskimi, są to m.in. mikrobiologia, farmakologia, patologia ciąży oraz anatomia. Studenci muszą odbyć praktyki w szpitalach lub klinikach pod okiem specjalistów.

Absolwenci Położnictwa mogą znaleźć zatrudnienie na oddziałach ginekologiczno-położniczych, oddziałach patologii ciąży oraz w specjalistycznych klinikach, a także mogą prowadzić prywatną praktykę.

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

​Studia medyczne we Wrocławiu

WSZYSTKO O KIERUNKU POŁOŻNICTWO - WROCŁAW

Komentarze (0)