Kosmetologia studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Kosmetologia studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Kosmetologia studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Studia w Wrocławiu na kierunku kosmetologia można podjąć na 1 uczelni publicznej: Akademii Wychowania Fizycznego. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 6000 zł za pierwszy rok studiów.

 

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Kosmetologia, która odbywa się na Wydziale Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, realizowana jest w systemie dwustopniowym. Są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia magisterskie, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6000 zł)

 

Jeżeli interesujesz się zdrowym trybem życia kosmetykami oraz ich składami, a także zabiegami upiększającymi to ten kierunek studiów może być właśnie dla ciebie. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oferuje swoim studentom na studiach II stopnia specjalności takie jak:

  • podologia,
  • wizaż i stylizacja.

 

Program studiów został opracowany w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie i rozwijać się w interesującym go kierunku studiów we Wrocławiu.

W czasie studiów nauczysz się różnych technik makijażu, dowiesz się co wpływa negatywnie na skórę oraz całe ciało. Nauczysz się wykonywać zabiegi upiększające i lecznicze na skórę twarzy, jak i ciała. Wykwalifikowana kadra zapewni ci niezbędną wiedzę, dzięki której zostaniesz przygotowany do pracy kosmetologa np. w gabinetach kosmetycznych, klinikach zdrowia lub szpitalach uzdrowiskowych. Podczas studiów nauczysz się obsługiwać specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w gabinetach kosmetycznych, a także dowiesz się jak pracować z klientami, aby zapewnić im jak największy komfort. Program studiów przewiduje obowiązkowe praktyki, dzięki którym pod okiem profesjonalistów będziesz mógł sprawdzić swoje umiejętności w praktyce.

Na kierunku studiów Kosmetologia we Wrocławiu zetkniesz się z przedmiotami z takich dziedzin jak: wizaż i stylizacja, dermatologia, chemia kosmetyczna czy ziołolecznictwo. Oczywiście przedmioty będą zależeć w głównej mierze od wybranej specjalności.

Absolwenci kosmetologii mogą znaleźć zatrudnienie szerokiej branży beauty m.in. jako kosmetyczka, kosmetolog, makijażystka lub dermokonsultant.

Sprawdź

Studia medyczne

​Studia medyczne we Wrocławiu

 

WSZYSTKO O KIERUNKU KOSMETOLOGIA - WROCŁAW

Komentarze (0)