Kryminologia studia prywatne w Wrocławiu - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Kryminologia studia prywatne w Wrocławiu - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Kryminologia studia prywatne we Wrocławiu - uczelnie niepubliczne

Studia we Wrocławiu na kierunku kryminologia można podjąć na 3 uczelniach prywatnych - niepublicznych:

 • Dolnośląska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 

1. Dolnośląska Szkoła Wyższa

Kryminologię możesz również studiować na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne, który znajduje się w ofercie Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, realizowane są w systemie dwustopniowym. Są to trzyletnie studia licencjackie, a następnie dwuletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne
 • niestacjonarne

Jeśli interesujesz się polityką, prawem oraz ekonomią, a w przyszłości chciałbyś pracować np. w służbach bezpieczeństwa lub mundurowych to studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne mogą być dla ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem. Dolnośląska Szkoła Wyższa chcąc zaoferować swoim studentom jak najszersze możliwości rozwoju, oferuje takie specjalności, jak:

 • kryminologia z elementami kryminalistyki
 • bezpieczeństwo państwa,
 • menedżer BHP,
 • ochrona danych osobowych i informacji niejawnych,
 • służby policyjne i bezpieczeństwo lokalne,
 • cyberbezpieczeństwo i systemy informatyczne w bezpieczeństwie,
 • bezpieczeństwo państwa.

 

Bezpieczeństwo wewnętrzne jest kierunkiem studiów, który łączy ze sobą takie dziedziny nauki jak prawo, polityka i ekonomia. Jednak osoby, które interesują się naukami społecznymi również znajdą coś dla siebie. Specjalność kryminologia z elementami kryminalistyki łączy ze sobą wszystkie te dziedziny. Wybierając tę specjalność, dowiesz się jak przebiega śledztwo oraz mechanizmy, którymi kieruje się przestępca, a także jak dostrzec jego błędy, dzięki którym można do niego dotrzeć. Poznasz także wszystkie realne zagrożenia, które mogą zagrażać bezpieczeństwu państwa i jego obywatelom. W trakcie studiów zdobędziesz również umiejętności językowe na poziomie B2. W czasie obowiązkowych praktyk, które możesz odbyć np. w zakładach karnych lub policji, sprawdzisz swoje umiejętności w praktyce pod nadzorem profesjonalistów.

Przedmioty, z jakimi będą musieli zmierzyć się studenci Bezpieczeństwa wewnętrznego, są uzależnione od wybranej specjalności, na kryminologii z elementami kryminalistyki są to m.in. podstawy prawa karnego i wykroczeń, kryminologia oraz podstawy wiktymologii.

Absolwenci Bezpieczeństwa wewnętrznego mogą podjąć pracę np. w służbach mundurowych lub organach ścigania, prywatnych firmach zajmujących się bezpieczeństwem oraz w Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Dowiedz się więcej

 

2. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Kryminologia znajduje się również w ofercie Bezpieczeństwa wewnętrznego proponowanego przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu realizowane jest na studiach I stopnia, które trwają trzy lata i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne
 • niestacjonarne

 

Kierunek studiów Bezpieczeństwo wewnętrzne jest przeznaczone dla tych osób, które interesuje praca detektywa lub w służbach mundurowych odpowiadających za bezpieczeństwo w kraju. Wyższa Szkoła Bankowa chcąc dać swoim studentom możliwości poszerzenia wiedzy, oferuje takie specjalności jak:

 • kryminologia i kryminalistyka,
 • cyberbezpieczeństwo,
 • służby mundurowe i bezpieczeństwo państwa.

 

Studia oferowane przez Wyższą Szkołę Bankową są syntezą wielu dziedzin nauki, po to, aby wykształcić jak najlepszych specjalistów. Specjalność kryminologia i kryminalistyka oferuje studentom zdobycie wiedzy z zakresu prawa karnego i rozbudowanych metod śledczych, które są niezwykle istotne w czasie prowadzenia śledztwa i poszukiwania sprawcy. Podczas studiów dowiesz się jak analizować ślady pozostawione na miejscu zbrodni. Wykwalifikowana kadra pokaże ci metody zdobywania informacji stosowane przez śledczych. W czasie praktyk będziesz mieć okazję do wykorzystania swoich umiejętności i logicznego myślenia w praktyce.

Program studiów dla Bezpieczeństwa wewnętrznego o specjalności kryminologia i kryminalistyka przewiduje m.in. takie przedmioty jak: analiza kryminalna, metody pozyskiwania informacji czy profilowanie sprawców przestępstw.

Po uzyskaniu dyplomu absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w organach ścigania, Policji, firmach zajmujących się ochroną lub mogą otworzyć własną działalność świadczącą usługi detektywistyczne.

Dowiedz się więcej

 

3. Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu oferuje także naukę z zakresu kryminologii na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne, który realizowany jest systemie jednostopniowym – są to trzyletnie studia, kończące się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne
 • niestacjonarne

 

Wiele osób, które rozważają podjęcie studiów na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne, zadaje sobie pytanie czy są to studia właśnie dla nich. Jest to kierunek, który obejmuje kilka dziedzin nauki, także z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, zwłaszcza że w ofercie znajdują się takie specjalności jak:

 • kryminologia i kryminalistyka,
 • cyberprzestępczość,
 • zarządzanie kryzysowe.

 

Dzięki temu każdy może rozwijać się w interesującym go kierunku.

Studiując na Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu, zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu prawa karnego, a także nauk społecznych, które obejmują np. psychologię. Pozwoli ci to zrozumieć postępowanie sprawcy, dzięki czemu poznasz mechanizmy jego działania. Podczas zajęć dowiesz się również, jak wygląda kwestia bezpieczeństwa nie tylko w skali krajowej, ale i globalnej. Jako adept poznasz także prawa człowieka, funkcjonowanie administracji państwowej, a także co zrobić i jak się zachować w sytuacji kryzysowej przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa.

Realizując program studiów, będziesz uczestniczyć w przedmiotach, które poruszają zagadnienia z patologii społecznej, psychologii, a także prawa międzynarodowego. Przewidziano również czas na praktyki zawodowe.

Absolwenci będą mogli szukać zatrudnienia w Policji, służbach bezpieczeństwa oraz mundurowych, firmach prywatnych zajmujących się zapewnianiem bezpieczeństwa np. ochroniarskich, a także w firmach detektywistycznych.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU KRYMINOLOGIA - WROCŁAW

Komentarze (0)