Kryminologia - Wrocław

Kryminologia - Wrocław

Kryminologia - Wrocław

Studia we Wrocławiu na kierunku

kryminologia

Odkryj kierunek kryminologia we Wrocławiu i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Kryminologia studia Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku kryminologia we Wrocławiu to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Wrocławskim w trybie niestacjonarnym

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kryminologia, w roku akademickim 2021/2022, Uniwersytet Wrocławski oferuje 350 miejsc w ramach płatnych studiów niestacjonarnych. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 5500 zł.

czytaj dalej wszystko o Kryminologia - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek kryminologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Jednostka prowadząca

Kryminologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie kryminologia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Jednostka prowadząca

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kryminologia we Wrocławiu?

Osoby, które wybierają się na studia kryminologiczne, podczas rekrutacji mogą wybrać trzy dowolne przedmioty maturalne. Dzieje się tak dlatego, że studia we Wrocławiu na kierunku kryminologia mają interdyscyplinarny charakter, więc podczas procedury rekrutacyjnej sprawdzana jest również ogólna wiedza przyszłych studentów.

Oczywiście na studia dostaną się jedynie te osoby, które otrzymały jak najlepsze wyniki. Zastanów się, które z przedmiotów mogą w przyszłości znacznie ułatwić twoją naukę na tym kierunku. Dobre wyniki uzyskane na egzaminie dojrzałości to nie tylko przepustka na studia, lecz także inwestycja w komfort studiowania. Nie zwlekaj zatem i swoje przygotowania do matury zacznij już dziś.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kryminologia w mieście Wrocławiu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KRYMINOLOGIA WROCŁAW STUDIA I STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KRYMINOLOGIA WROCŁAW STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku kryminologia we Wrocławiu?

 

1. Dla kogo ten kierunek

Marzysz o rozwiązywaniu kryminalnych zagadek? Chcesz podążać tropami zabójców niczym Sherlock lub panna Marple? Od zawsze intrygują cię motywacje, które pchają ludzi do popełnienia zbrodni? Jeżeli tak, to dobrze trafiłeś, studia na kierunku kryminologia czekają bowiem właśnie na ciebie. To innowacyjna propozycja kształcenia dla osób, które chciałby zdobyć prestiżowe wykształcenie, a dla których studia prawnicze wydają się zbyt nudne. Niech nie zwiedzie cię jednak fascynujący profil tego kierunku, ponieważ na tych studiach nie odnajdzie się każdy absolwent szkoły średniej.

Profesjonalny kryminolog bada przede wszystkim postępowanie sprawcy przestępstwa – analizuje czynniki, które pchnęły go do popełnienia zbrodni, obserwuje jego środowisko, wyciąga wnioski. To nauka z pogranicza prawa oraz socjologii, kryminolog bowiem zajmuje się całościowym opisem zjawiska jakim jest przestępstwo. Osoby, które decydują się na studia na kierunku kryminologia musi charakteryzować przede wszystkim analityczność i logiczność myślenia. To propozycja jedynie dla najbardziej ambitnych absolwentów szkół średnich, którzy podczas studiów będą rozwijać nie tylko wiedzę prawniczą, lecz przede wszystkim psychologiczną i socjologiczną.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku kryminologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku kryminologia we Wrocławiu realizowane są w ramach pierwszego. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie w trybie niestacjonarnym. Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.


3. Program kształcenia i gdzie studiować

Uczelnie we Wrocławiu starają się nadążyć za aktualnymi trendami naukowymi i tworzą taką ofertę kształcenia, która będzie atrakcyjna dla większości absolwentów szkół średnich. Swoją przygodę z kryminologią możesz zatem rozpocząć na Uniwersytecie Wrocławskim lub na Wyższej Szkole Prawa. Oba te ośrodki akademickie kształcą jedynie najlepszych specjalistów z zakresu kryminologii, oferty kształcenia każdej z tych uczelni mogą się od siebie różnić. Wybierz więc taką, która najpełniej będzie odpowiadać twoim oczekiwaniom.

Studenci kryminologii uczestniczyć będą w wielu ciekawych zajęciach i wykładach, których celem rozwijanie jest wszystkich niezbędnych umiejętności niezbędnych w przyszłej pracy. Na pasjonatów tej dyscypliny czekają przedmioty z zakresu prawa, psychologii, socjologii, pedagogiki, czy nawet medycyny sądowej. To pasjonujące, lecz wymagające studia, ponieważ wiedza przyszłych kryminologów musi mieć charakter interdyscyplinarny. Tylko dzięki rozbudowanej wiedzy będą oni mogli w pełni profesjonalnie analizować czynniki towarzyszące popełnionej zbrodni.


4. Praca po studiach

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak kryminologia dają bardzo interesujące perspektywy zawodowej przyszłości. Absolwenci tego kierunku mogą śmiało ubiegać się o zatrudnienie w różnego rodzaju instytucjach, które zajmują się zwalczaniem przestępczości. Na kryminologów czeka praca zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Mogą oni współpracować z biurami detektywistycznymi oraz organami ścigania. Kryminologowie przygotowani są do pracy nie tylko z przestępcami, lecz także mogą oni pomagać osobom poszkodowanym. Tworzą nie tylko profile zbrodni, lecz także wspierają i dają oparcie ofiarom.

Studia we Wrocławiu na kierunku kryminologia przygotowują także do podejmowania współpracy z organizacjami pożytku publicznego i fundacjami zajmującymi się bezpieczeństwem oraz porządkiem publicznym. Kryminologowie mogą także wspierać służby mundurowe takie jak Policja. Absolwenci tego kierunku w swojej pracy wykorzystują bowiem techniki, których celem jest jak najszersze poznanie motywacji przestępstwa.

Studia we Wrocławiu na kierunku kryminologia przyciągają co roku bardzo wielu zainteresowanych, nie każda z tych osób jednak może sobie pozwolić na studia dzienne, czyli takie, które mają charakter regularnych spotkań w trakcie trwania tygodnia. Uczelnie we Wrocławiu wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kandydatów i przygotowują taką ofertę kształcenia, która wyda się najbardziej atrakcyjna. Studia kryminologiczne na Dolnym Śląsku możesz rozpocząć zatem także w trybie zaocznym. To propozycja dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na regularne uczęszczanie na zajęcia. Studia niestacjonarne mają bowiem charakter zjazdów naukowych organizowanych w weekendy. Warto jedynie pamiętać, że znaczną część materiału studenci muszą opanowywać we własnym zakresie, a studia te są płatne.

 

5. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku kryminologia jest wyjątkowo rozbudowany i musi obejmować wiele interdyscyplinarnych treści kształcenia. Na studentów czeka zatem intelektualna przygoda życia. Pasjonaci kryminologii będą się stykać z przedmiotami blisko przylegającymi do prawa. Poznają oni szczegółowo:

 • podstawy procesu karnego;
 • podstawy prawa karnego wykonawczego;
 • międzynarodowe prawo karne.

 

Oprócz tego na studentów czeka bardzo ciekawy blok zajęć z zakresu psychologii i socjologii zbrodni. Przyszli kryminologowie otrzymają zatem wieloaspektową wiedzę związaną z popełnianiem zbrodni. Muszą oni zapoznać się z takimi zagadnieniami, jak:

 • psychologia kryminalna;
 • patologie społeczne;
 • psychiatria sądowa itd.

 

Studenci kryminologii będą także szczegółowo przyglądać się różnym odmianom przestępczości:

 • seksualnej;
 • skarbowej;
 • nieletnich;
 • czy kobiet itd.

 

Wiedza w pracy przyszłych kryminologów odgrywa bardzo dużą rolę, najważniejsze są jednak umiejętności oraz kompetencje miękkie. Studenci będą rozwijać je podczas różnorodnych ćwiczeń i warsztatów. Profesjonalny kryminolog jest przede wszystkim otwarty, empatyczny, potrafi współpracować w grupie, a jego pracy towarzyszy niejednokrotnie działanie pod presją czasu. Każda osoba, która wybiera te studia, musi mieć świadomość, że są one wyczerpujące psychicznie i wymagają wielu poświęceń i predyspozycji.

Ile trwają studia na kierunku kryminologia we Wrocławiu?

Ile trwają studia na kierunku kryminologia we Wrocławiu?

Studia na kierunku kryminologia we Wrocławiu trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia prawnicze we Wrocławiu na kierunku kryminologia mają formę jednostopniowego kształcenia. Oznacza to w praktyce, że twoja przygoda z kryminologią będzie trwać przez sześć semestrów, podczas których poznasz niezbędną wiedzę do wykonywania tego zawodu. Ostatni rok nauki to także przygotowania do obrony pracy dyplomowej. Po jej obronieniu otrzymasz dyplom licencjata kryminologii, który pozwoli ci na pełny rozwój zawodowy.

Studia drugiego stopnia, czyli studia magisterskie będziesz mógł podjąć na innym, pokrewnym kierunku. W tym przypadku musiałbyś jedynie wyrównać różnice programowe, pojawiające się pomiędzy tymi dwoma kierunkami. Studia magisterskie trwają dwa lata i mają charakter uzupełniający, znacznie jednak zwiększają kompetencje zawodowe. Pamiętaj o tym przy wyborze studiów.

Jaka praca po studiach na kierunku kryminologia we Wrocławiu?

Jaka praca po studiach na kierunku kryminologia we Wrocławiu?

Studia na kierunku kryminologia dają bardzo dużo interesujących możliwości zawodowego rozwoju. Uczelnie we Wrocławiu kształcą bowiem jedynie najlepszych specjalistów, których charakteryzuje wysoki poziom uważności. Pamiętaj o tym, że wykonywanie twojego zawodu powinno wiązać się z pasją, ponieważ jedynie wtedy nie będzie ci grozić wypalenie zawodowe. Kryminologia jest bowiem dziedziną, która wiąże się z dużym zaufaniem społecznym, a osoby, które poruszają się w niej zawodowo musi cechować duża odporność na stres.

Jeżeli jesteś jednak osobą, która nie boi się wyzwań i rozwiązywania kryminalnych zagadek, to wykonywanie zawodu kryminologa jest stworzone dla ciebie. W swojej pracy będziesz zajmować się przede wszystkim osobami, które popełniły przestępstwo – będziesz badać ich motywację, czynniki zewnętrzne, cechy charakteru. Dobry i profesjonalny kryminolog potrafi także udzielić wsparcia osobom poszkodowanym. Twoje podstawowe miejsca zatrudnienia to:

 • instytucje ochronne;
 • organy prewencji;
 • organy ścigania takie jak Policja, czy ABW;
 • wymiar sprawiedliwości;
 • więzienia;
 • domy poprawcze itd.

 

Absolwenci kryminologii mogą także ubiegać się o zatrudnienie w państwowych i międzynarodowych fundacjach, zajmujących się ochroną praw człowieka. Kariera kryminologa może przybierać bardzo ciekawy obrót – wszystko zależy od jego indywidualnych predyspozycji i chęci.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Kryminologia?

Kierunek studiów Kryminologia jest dla osób, które chcą pracować w służbach bezpieczeństwa lub Policji, aby móc zajmować się sprawami kryminalnymi. Dlatego większość absolwentów wybiera pracę w tym sektorze na stanowiskach takich jak: kryminolog, detektyw, ochroniarz, policjant czy funkcjonariusz służby więziennej. Ile zarabiają i jak wygląda ich praca?

 

Kryminolog

Kryminolog po ukończeniu studiów może podjąć pracę w laboratoriach technicznych lub w szkołach wyższych jako pracownik naukowy. Oczywiście może on także zatrudnić się w policji, jednak najpierw będzie musiał on przejść cały proces rekrutacji i odpowiednie szkolenia. Do zadań kryminologa zależy m.in. analizowanie przyczyn postępowania sprawcy oraz dowodów. Mediana zarobków wynosi około 3500 zł brutto miesięcznie.

 

Detektyw

Detektyw najczęściej zatrudnia się w agencji detektywistycznej lub sam prowadzi własną działalność gospodarczą. Przyjmuje on różne zlecenia od swoich klientów i zajmuje się on zdobywaniem dowodów. Mediana zarobków detektywa to około 6200 zł brutto.

 

Policjant

Osoba po kierunku studiów kryminologia, podejmując pracę w policji, najprawdopodobniej będzie pracować w wydziale kryminalnym. Policjanci zajmują się prowadzeniem śledztwa, przesłuchiwaniem podejrzanych oraz starają dotrzeć się do sprawcy na podstawie śladów pozostawionych na miejscu zbrodni. Odpowiadają również za prowadzenie odpowiedniej dokumentacji. Mediana wynosi około 5150 zł brutto miesięcznie.

 

Ochroniarz

Pracownik ochrony najczęściej pracuje w firmach ochroniarskich, które odpowiadają za chronienie mienia i osób. Zajmują się utrzymaniem porządku np. w firmach lub na imprezach masowych. Mediana zarobków ochroniarza wynosi 2610 zł brutto.

 

Funkcjonariusz służby więziennej

Zajmuje się on utrzymaniem porządku w więzieniach i pilnuje on osadzonych. Odpowiada również za łagodzenie konfliktów między więźniami, a także za prowadzenie odpowiedniej dokumentacji. Mediana zarobków funkcjonariusza służby więziennej wynosi około 5050 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl/ praca.pl (sierpień 2021)

 

*Pamiętaj, że są to tylko szacowane stawki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływa na to wiele czynników. Wahania pomiędzy zarobkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami. Istotne jest także czy pracujemy na umowie, czy prowadzimy własną działalność gospodarczą.

Gdzie studiować na kierunku kryminologia we Wrocławiu?

 

Kryminologia studia we Wrocławiu - uczelnie:

 • Uniwersytet Wrocławski
 • Dolnośląska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

 

1. Uczelnie publiczne (państwowe)

Uniwersytet Wrocławski

Kryminologia jest kierunkiem studiów oferowanym przez Uniwersytet Wrocławski i realizowana jest na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii. Studia odbywają się w trybie niestacjonarnym i są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5500 zł)

 

Jeśli od zawsze interesowały cię zagadki kryminalne i lubisz czytać bądź słuchać o sprawach kryminalnych, a zawodowo chciałbyś związać się z tym sektorem, to te studia mogą być właśnie dla ciebie.

Studiując Kryminologię, zdobędziesz wiedzę z różnych dziedzin, które z pozoru wcale się ze sobą nie łączą. W czasie zajęć poznasz zagadnienia prawne, które są niezwykle istotne w pracy kryminologa, a także przyjrzysz się dokładnie nauką przyrodniczym, które również są bardzo ważne – jak inaczej zabezpieczyć miejsce zbrodni lub przyjrzeć się materiałom dowodowym? Podczas studiów zrealizujesz także blok zajęć społecznych, które pomogą ci zrozumieć postępowanie przestępcy lub ofiary, dzięki czemu będziesz wiedzieć jak prześledzić tok myślenia podejrzanego.

Studenci podczas studiów na kierunku Kryminologia, zmierzą się z przedmiotami, które dotykają takich zagadnień, jak: psychologia kryminalna, psychiatria sądowa oraz patologie społeczne. Adeptowi pozwoli to zdobyć interdyscyplinarną wiedzę i znacznie ułatwi pracę w organach ścigania.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w policji, domach poprawczych, więzieniach lub w wymiarze sprawiedliwości.

Dowiedz się więcej

 

2. Uczelnie niepubliczne (prywatne)

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Kryminologię możesz również studiować na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne, który znajduje się w ofercie Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, realizowane są w systemie dwustopniowym. Są to trzyletnie studia licencjackie, a następnie dwuletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne
 • niestacjonarne

Jeśli interesujesz się polityką, prawem oraz ekonomią, a w przyszłości chciałbyś pracować np. w służbach bezpieczeństwa lub mundurowych to studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne mogą być dla ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem. Dolnośląska Szkoła Wyższa chcąc zaoferować swoim studentom jak najszersze możliwości rozwoju, oferuje takie specjalności, jak:

 • kryminologia z elementami kryminalistyki
 • bezpieczeństwo państwa,
 • menedżer BHP,
 • ochrona danych osobowych i informacji niejawnych,
 • służby policyjne i bezpieczeństwo lokalne,
 • cyberbezpieczeństwo i systemy informatyczne w bezpieczeństwie,
 • bezpieczeństwo państwa.

 

Bezpieczeństwo wewnętrzne jest kierunkiem studiów, który łączy ze sobą takie dziedziny nauki jak prawo, polityka i ekonomia. Jednak osoby, które interesują się naukami społecznymi również znajdą coś dla siebie. Specjalność kryminologia z elementami kryminalistyki łączy ze sobą wszystkie te dziedziny. Wybierając tę specjalność, dowiesz się jak przebiega śledztwo oraz mechanizmy, którymi kieruje się przestępca, a także jak dostrzec jego błędy, dzięki którym można do niego dotrzeć. Poznasz także wszystkie realne zagrożenia, które mogą zagrażać bezpieczeństwu państwa i jego obywatelom. W trakcie studiów zdobędziesz również umiejętności językowe na poziomie B2. W czasie obowiązkowych praktyk, które możesz odbyć np. w zakładach karnych lub policji, sprawdzisz swoje umiejętności w praktyce pod nadzorem profesjonalistów.

Przedmioty, z jakimi będą musieli zmierzyć się studenci Bezpieczeństwa wewnętrznego, są uzależnione od wybranej specjalności, na kryminologii z elementami kryminalistyki są to m.in. podstawy prawa karnego i wykroczeń, kryminologia oraz podstawy wiktymologii.

Absolwenci Bezpieczeństwa wewnętrznego mogą podjąć pracę np. w służbach mundurowych lub organach ścigania, prywatnych firmach zajmujących się bezpieczeństwem oraz w Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Dowiedz się więcej

 

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Kryminologia znajduje się również w ofercie Bezpieczeństwa wewnętrznego proponowanego przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu realizowane jest na studiach I stopnia, które trwają trzy lata i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne
 • niestacjonarne

 

Kierunek studiów Bezpieczeństwo wewnętrzne jest przeznaczone dla tych osób, które interesuje praca detektywa lub w służbach mundurowych odpowiadających za bezpieczeństwo w kraju. Wyższa Szkoła Bankowa chcąc dać swoim studentom możliwości poszerzenia wiedzy, oferuje takie specjalności jak:

 • kryminologia i kryminalistyka,
 • cyberbezpieczeństwo,
 • służby mundurowe i bezpieczeństwo państwa.

 

Studia oferowane przez Wyższą Szkołę Bankową są syntezą wielu dziedzin nauki, po to, aby wykształcić jak najlepszych specjalistów. Specjalność kryminologia i kryminalistyka oferuje studentom zdobycie wiedzy z zakresu prawa karnego i rozbudowanych metod śledczych, które są niezwykle istotne w czasie prowadzenia śledztwa i poszukiwania sprawcy. Podczas studiów dowiesz się jak analizować ślady pozostawione na miejscu zbrodni. Wykwalifikowana kadra pokaże ci metody zdobywania informacji stosowane przez śledczych. W czasie praktyk będziesz mieć okazję do wykorzystania swoich umiejętności i logicznego myślenia w praktyce.

Program studiów dla Bezpieczeństwa wewnętrznego o specjalności kryminologia i kryminalistyka przewiduje m.in. takie przedmioty jak: analiza kryminalna, metody pozyskiwania informacji czy profilowanie sprawców przestępstw.

Po uzyskaniu dyplomu absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w organach ścigania, Policji, firmach zajmujących się ochroną lub mogą otworzyć własną działalność świadczącą usługi detektywistyczne.

Dowiedz się więcej

 

Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu oferuje także naukę z zakresu kryminologii na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne, który realizowany jest systemie jednostopniowym – są to trzyletnie studia, kończące się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne
 • niestacjonarne

 

Wiele osób, które rozważają podjęcie studiów na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne, zadaje sobie pytanie czy są to studia właśnie dla nich. Jest to kierunek, który obejmuje kilka dziedzin nauki, także z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, zwłaszcza że w ofercie znajdują się takie specjalności jak:

 • kryminologia i kryminalistyka,
 • cyberprzestępczość,
 • zarządzanie kryzysowe.

 

Dzięki temu każdy może rozwijać się w interesującym go kierunku.

Studiując na Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu, zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu prawa karnego, a także nauk społecznych, które obejmują np. psychologię. Pozwoli ci to zrozumieć postępowanie sprawcy, dzięki czemu poznasz mechanizmy jego działania. Podczas zajęć dowiesz się również, jak wygląda kwestia bezpieczeństwa nie tylko w skali krajowej, ale i globalnej. Jako adept poznasz także prawa człowieka, funkcjonowanie administracji państwowej, a także co zrobić i jak się zachować w sytuacji kryzysowej przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa.

Realizując program studiów, będziesz uczestniczyć w przedmiotach, które poruszają zagadnienia z patologii społecznej, psychologii, a także prawa międzynarodowego. Przewidziano również czas na praktyki zawodowe.

Absolwenci będą mogli szukać zatrudnienia w Policji, służbach bezpieczeństwa oraz mundurowych, firmach prywatnych zajmujących się zapewnianiem bezpieczeństwa np. ochroniarskich, a także w firmach detektywistycznych.

Dowiedz się więcej

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek kryminologia we Wrocławiu?

Studia prawnicze wybierane są przez wielu absolwentów szkół średnich, nie każdy z nich jednak dysponuje predyspozycjami, które niezbędne są podczas wykonywania tego wymagającego zawodu. By móc realizować się z sukcesami jako kryminolog, powinieneś posiadać zestaw odpowiednich cech. Zastanów się, czy dostrzegasz je w sobie:

 • otwartość;
 • analityczność myślenia;
 • umiejętność pracy pod presją;
 • duża odporność psychiczna;
 • umiejętność pracy w grupie.

 

To podstawowe cechy, które powinny towarzyszyć pracy kryminologa. Warto, abyś nieustannie pracował nad ich rozwojem i miał świadomość, że w twojej przyszłej pracy będą one niejednokrotnie potrzebne. Nie zweryfikuje ich egzamin dojrzałości, mają one jednak niebagatelne znaczenie. Pozytywne wyniki otrzymane podczas egzaminu dojrzałości stanowią podstawę rekrutacji, jako przyszły student tego kierunku możesz wybrać dowolne przedmioty. Zastanów się, które z nich ułatwią ci naukę w przyszłości – może będzie to WOS lub historia? Nacisk połóż także na rozwój kompetencji językowych, ponieważ one umożliwią ci także pracę poza granicami kraju.

Jeśli w kręgu twoich zainteresowań znajdują się nauki społeczne i humanistyczne, rozważ wzięcie w olimpiadzie przedmiotowej. To propozycja jedynie dla najbardziej ambitnych, jeżeli będziesz jej laureatem lub finalistą, to na listach osób przyjętych znajdziesz się poza kolejnością. W przypadku kryminologii rozważ olimpiady takie jakie:

 • Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym;
 • Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej;
 • Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie itd.

 

Nie zapomnij także o terminowym dokonaniu wszystkich niezbędnych opłat rekrutacyjnych. To one stanowią bowiem podstawę do rozpatrywania twojej kandydatury. Gdy już znajdziesz się na liście osób przyjętych będziesz musiał także dostarczyć do dziekanatu teczkę z dokumentami, w której znajdą się skany dowodu, świadectwo dojrzałości oraz zdjęcia do legitymacji.

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

kierunki studiów we Wrocławiu

studia we Wrocławiu

 

KRYMINOLOGIA - ważne informacje

kryminologia studia

studia prawnicze i administracja we Wrocławiu

studia prawnicze i administracja w Polsce

Jakie opinie mają studia na kierunku kryminologia we Wrocławiu?

Studia na kierunku kryminologia powinny być zawsze wybierane przez kandydatów z pasją, którzy nie boją się wyzwań i obciążającej psychicznie pracy.

Karol, student kryminologii, mówi:

Kryminologię wybrałem ze względu na zainteresowania – lubię psychologię, a to taka dyscyplina, która ma z nią bardzo dużo wspólnego. To pasjonujące studia!

Kierunki prawnicze i administracja w mieście Wrocławiu

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)