Automatyka i robotyka studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Automatyka i robotyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Automatyka i robotyka studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku automatyka i robotyka można podjąć na 1 uczelni publicznej: Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte. Studia stacjonarne są bezpłatne.

 

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni

Automatyka i robotyka będąca propozycją Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte realizowane są w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne)
  • niestacjonarne

 

Kierunek studiów Automatyka i robotyka przeznaczony jest dla osób, które nie mają kłopotów z przedmiotami ścisłymi takimi jak matematyka, fizyka czy chemia, ponieważ to właśnie na tych dziedzinach nauki opierają się te studia. Akademia Marynarki Wojennej w trosce o swoich studentów, aby każdy mógł rozwijać się w wybranym przez siebie kierunku, oferuje dwie specjalności, są to:

  • informatyka stosowana,
  • elektroautomatyka okrętowa.

 

Wybierając kierunek studiów Automatyka i robotyka, zdobędziesz wiedzę z zakresu matematyki i fizyki, a także informatyki, dzięki czemu nauczysz się m.in. analizować i konstruować systemy automatyki. W trakcie studiów dowiesz się również, jak tworzyć oprogramowania i systemy sterowania, które są wykorzystywane w nowoczesnych maszynach i urządzeniach. Zdobyta wiedza pozwoli ci na podjęcie pracy wielu branżach, a także sektorach np. w przemyśle.

Na studentów czeka również specjalnie opracowany program studiów, na którym studenci będą musieli zmierzyć się z takimi przedmiotami jak m.in. budowa sieci komputerowych, matematyka, automatyka, tworzenie stron internetowych oraz język obcy. Program zajęć przewiduje również obowiązkowe praktyki dla każdego studenta, aby wykształcić jak najlepszych specjalistów w dziedzinie automatyki.

Absolwenci Automatyki i robotyki mogą podjąć pracę m.in. jako projektanci PCB, programiści, inżynierowie utrzymania ruchu lub projektanci systemów informatycznych.

 

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU AUTOMATYKA I ROBOTYKA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)