Finanse i rachunkowość studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Finanse i rachunkowość - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Finanse i rachunkowość studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku finanse i rachukowość można podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Gdańskim. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 4350 zł za pierwszy rok studiów.

 

Uniwersytet Gdański

Finanse i rachunkowość znajdujące się w ofercie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego realizowane są w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 150 osób)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4350 zł)

 

Finanse i rachunkowość są skierowane dla osób, które interesują się finansami, a także gospodarką, która wiąże się z rachunkami. Kandydaci na ten kierunek nie powinni mieć problemów z matematyką, ponieważ to właśnie na tej dziedzinie opiera się ten kierunek studiów. W ofercie Uniwersytetu Gdańskiego możemy znaleźć dwie specjalności, takie jak:

  • finance and accouting,
  • financial analyst.

Dzięki nim studenci mogą rozwijać się w interesującej ich dziedzinie i przygotować się do podjęcia przyszłej pracy.

Jeśli podjąłeś decyzje o studiowaniu kierunku studiów Finanse i rachunkowość to będziesz mieć szansę na zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu matematyki, ekonomii, gospodarki oraz podstaw prawa, które jest podstawą w pracy np. księgowej. Dowiesz się również, jak funkcjonują instytucje odpowiedzialne za finanse i ubezpieczenia. W trakcie studiów będziesz stopniowo rozwijać swoje umiejętności matematyczne, jednak już początkowo muszą być na nieco wyższym poziomie, a trudniejsze równania matematyczne nie mogą być dla ciebie większym kłopotem.

Studenci Finansów i rachunkowości będą brać udział w zajęciach, które opierają się na takich dziedzinach jak m.in. matematyka, statystyka, prawo, rachunkowość, bankowość, język obcy oraz ubezpieczenia. Dodatkowo studenci są zobowiązani do podjęcia obowiązkowych praktyk, które mogą odbyć w bankach, instytucjach odpowiedzialnych za finanse, a nawet na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Po skończeniu studiów na kierunku Finanse i rachunkowość absolwenci mogą szukać zatrudnienia m.in. jako doradcy finansowi, księgowi, analitycy, specjaliści do spraw finansów i podatków oraz pracownicy Urzędu Skarbowego.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)