Finanse i Rachunkowość studia w Katowicach - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Finanse i Rachunkowość studia w Katowicach - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Finanse i rachunkowość studia w Katowicach - uczelnie publiczne

Studia w Katowicach na kierunku finanse i rachunkowość można podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 4600 zł za pierwszy rok studiów.

 

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Kierunek studiów Finanse i rachunkowość będący propozycją Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach jest realizowany w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze odbywają się trzyletnie studia licencjackie, a następnie są to dwuletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 300 osób)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4600 zł)

Jeśli interesujesz się finansami i rachunkowością, a wszystkimi mechanizmami, które związane są z gospodarką i finansami to kierunek studiów Finanse i rachunkowość może być dla ciebie świetnym wyborem. W ofercie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach możemy znaleźć wiele specjalności, dzięki którym studenci mogą rozwijać się w interesującej ich dziedzinie, są to m.in.:

  • rachunkowość i podatki,
  • rachunkowość i rewizja finansowa,
  • współczesna bankowość,
  • analityk finansowy,
  • controlling,
  • finanse i technologie cyfrowe,
  • finance and accounting for business.

Studiując Finanse i rachunkowość będziesz w stanie trafnie ocenić kondycję finansową np. firmy lub przedsiębiorstwa, a także rozwiązywać problemy z zakresu finansów. W trakcie poznasz najnowocześniejsze aplikacje i programy, które wykorzystywane są na co dzień przez księgowych lub analityków finansowych, co da ci świetne przygotowanie do przyszłej pracy.

Program studiów na kierunku Finanse i rachunkowość w Katowicach opiera się m.in. na takich przedmiotach jak: matematyka, prawo finansowe i podatkowe, rachunkowość, mikroekonomia i makroekonomia, język obcy oraz ubezpieczenia.

Po ukończeniu studiów i zastaniu absolwentem kierunku Finanse i rachunkowość możesz podjąć zatrudnienie na takich stanowiskach jak m.in. księgowy, planista, ekspert do spraw finansów i podatków oraz analityk finansowy.

Sprawdź

Kierunki studiów w Katowicach

Studia ekonomiczne

​Studia ekonomiczne w Katowicach

 

WSZYSTKO O KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - KATOWICE I WOJ. ŚLĄSKIE

Komentarze (0)