Studia na kierunku Zarządzanie w Krakowie. Stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Studia na kierunku Zarządzanie w Krakowie. Stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Studia na kierunku Zarządzanie w Krakowie. Stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Studia na kierunku Zarządzanie w Krakowie. Stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Studia stacjonarne.

Studia stacjonarne to inaczej studia dzienne. Dlaczego? Ponieważ polegają na uczęszczaniu na uczelnie w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku oraz rozpoczynaniu zajęć w godzinach porannych. Taki tryb kształcenia pozwala dogłębniej zaznajomić się z danym tematem w trakcie zajęć, jak również umożliwia ewentualne powtórki materiału, czy też dłuższe dyskusje.

Osoby wybierające studia stacjonarne bardzo często tłumaczą swój wybór tym, iż są to studia bezpłatne. Ale pamiętać należy o tym, że studia stacjonarne są bezpłatne wyłącznie w uczelniach publicznych. Za naukę w tym trybie w uczelniach niepublicznych należy zapłacić.

Kandydaci na studia z zarządzania, jeszcze przed rozpoczęciem nauki, planują podjęcie jakiejś pracy, aby poczuć choć odrobinę niezależności. Bywa tak, że połączenie nauki na studiach dziennych z pracą zarobkową jest dość trudne. Oczywiście, nie oznacza to, że jest to niemożliwe.

 

Studia niestacjonarne.

Studia niestacjonarne dzielą się na dwie formy kształcenia: wieczorową i zaoczną. Tryb wieczorowy polega na odbywaniu zajęć w tygodniu, z tym że nie zawsze w godzinach popołudniowych i wieczornych. Zdarza się, że forma ta jest wieczorową wyłącznie z nazwy, a zajęcia w praktyce odbywają się przez cały dzień.

 

Mówiąc o studiach wieczorowych warto dodać, że dość często ich oferta bywa znacznie skromniejsza w porównaniu ze studiami dziennymi i zaocznymi.

Studia zaoczne to studia weekendowe. Polegają na uczęszczaniu na zajęcia w soboty i niedziele, bądź w piątki, soboty i niedziele. Taki zjazdy organizowane są na uczelniach zazwyczaj co dwa tygodnie.

Studia niestacjonarne są płatne. W każdej uczelni, również tych publicznych. Ile kosztuje nauka? Niestety, nie istnieje jeden, obowiązujący cennik za usługi edukacyjne, dlatego przed podjęciem decyzji o studiowaniu należy dokładnie zapoznać się z zasadami nauki.

Kto wybiera zaoczny tryb kształcenia? Najczęściej te osoby, które w tygodniu wykonują mniejsze, bądź większe obowiązki zawodowe.

 

Jak podjąć decyzję?

Należy zastanowić się, która forma kształcenia będzie dla nas bardziej wygodna. Warto zadać sobie pytanie: czy chcemy skupić się wyłącznie na nauce, czy może też podjąć jakąś pracę? Jeśli chcemy rozpocząć życie zawodowe, to studia niestacjonarne mogą okazać się lepszym wyborem.

Bardzo często słyszy się dyskusje na temat tego, która forma nauki jest lepsza. Otóż, nie ma formy lepszej i gorszej. Tryby kształcenia różnią się wyłącznie kalendarzem oraz intensywnością odbywania zajęć. Pod względem merytorycznym, a więc programowym różnic żadnych nie ma.

Czy chcemy uczyć się tak jak w liceum, a w weekendy wypocząć albo skupić się na innych aktywnościach? Czy może chcemy już zdobywać jakieś doświadczenie zawodowe, a w weekendy pogłębiać wiedzę? Takie pytania należy zadać sobie w rozważaniach na temat tego, czy studiować stacjonarnie czy niestacjonarnie.

Sprawdź

Studia w Krakowie

Studia z zarządzania w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Zarządzanie w Krakowie

WSZYSTKO O KIERUNKU ZARZĄDZANIE - KRAKÓW

Komentarze (0)