Farmacja w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Farmacja w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Farmacja w Warszawie – uczelnie publiczne

Studia w Warszawie na kierunku farmacja można podjąć na 1 uczelni publicznej: Warszawski Uniwersytet Medyczny. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei studnia niestacjonarne są płatne.

 

1. Warszawski Uniwersytet Medyczny (Wydział Farmaceutyczny)

Kierunek studiów Farmacja będący propozycją Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego realizowany jest w systemie jednostopniowym. Są to pięcioipółletnie jednolite studia magisterskie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu nauk biologiczno-chemicznych i chciałbyś poznać proces tworzenia leków, a także działanie poszczególnych substancji, to kierunek studiów Farmacja może być właśnie dla ciebie.

Wybierając kierunek studiów Farmacja w Warszawie, zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu rozwoju farmacji i leków na przestrzeni lat, a także poznasz działanie i skutki uboczne poszczególnych substancji. W trakcie studiów, na zajęciach m.in. z chemii, dowiesz się, jak zbudowane są dane substancje i jak oraz z czym można je łączyć. Dodatkowo w trakcie studiów jako student będziesz uczestniczyć w lektoracie z wybranego języka obcego oraz będziesz realizować półroczne praktyki zawodowe.  

Przedmioty, jakie czekają na studentów, opierają się w głównej mierze na wiedzy teoretycznej, ale także i na wiedzy praktycznej, którą studenci mają szansę zdobyć w czasie laboratoriów. Niektóre z przedmiotów, to m.in. biofizyka, immunologia, biologia molekularna, chemia analityczna, język obcy, a także chemia organiczna. W programie studiów przewidziano również godziny przeznaczone na praktyki zawodowe.  

Po ukończeniu studiów na kierunku Farmacja jako absolwent możesz szukać zatrudnienia m.in. w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, koncernach farmaceutycznych, instytucjach naukowych, ośrodkach badawczych, a także możesz otworzyć własną prywatną aptekę.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Studia medyczne

 

 

WSZYSTKO O KIERUNKU FARMACJA - WARSZAWA

Komentarze (0)