Fizjoterapia studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Fizjoterapia studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Fizjoterapia studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Studia w Warszawie na kierunku fizjoterapia można podjąć na 4 uczelniach prywatnych - niepublicznych: Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie, Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie, Społeczna Akademia Nauk w Warszawie, Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie. Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

Fizjoterapia studia - uczelnie niepubliczne (prywante) w Warszawie

 • Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie

 

1. Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie

Studia na kierunku Fizjoterapia oferowane przez Mazowiecką Uczelnię Medyczną w Warszawie, realizowane są w systemie jednostopniowym. Fizjoterapię możesz podjąć na dwuletnich studiach II stopnia bądź na jednolitych pięcioletnich studiach magisterskich,

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym
 • niestacjonarnym

Fizjoterapia w Warszawie jest świetnym kierunkiem studiów dla osób interesujących się zagadnieniami z zakresu nauk medycznych, a także dla tych, którzy na co dzień chcą pomagać osobom przewlekle chorym, bądź z kontuzjami. Dlatego, jeśli przedmioty takie jak biologia czy chemia nie stanowią dla ciebie większego wyzwania, to ten kierunek studiów może być właśnie dla ciebie.

Decydując się na studiowanie kierunku Fizjoterapia, zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu nauk medycznych, dzięki czemu będziesz świetnie przygotowany do pracy fizjoterapeuty. W czasie studiów poznasz metody porozumiewania się z pacjentem, a także prowadzenie właściwego leczenia. W ramach studiów będziesz również zobowiązany do zaliczenia praktyk zawodowych w różnych szpitalach i klinikach pod okiem specjalistów, dzięki czemu będziesz mieć okazję do sprawdzenia swoich wiadomości w praktyce.

Przedmioty, jakie czekają na studentów kierunku studiów Fizjoterapia to m.in. kinezjologia, masaż leczniczy, fizjoterapia ogólna, biologia medyczna, biochemia, a także wybrany język obcy ze słownictwem specjalistycznym na poziomie B2, dzięki czemu będziesz mógł komunikatywnie porozumiewać się w tym języku.

Będąc absolwentem kierunku studiów Fizjoterapia, będziesz mógł podjąć zatrudnienie m.in. w szpitalach, prywatnych oraz publicznych klinikach, gabinetach rehabilitacyjnych, sanatoriach, klubach sportowych, a także w gabinetach SPA i Wellness.

Dowiedz się więcej

 

2. Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Kierunek studiów Fizjoterapia będący ofertą Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka w Warszawie jest realizowany w systemie jednostopniowym jako pięcioletnie jednolite studia magisterskie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5800 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5800 zł)

Fizjoterapia jest świetną opcją dla osób, które interesują się naukami medycznymi, a także chcą zawodowo zajmować się pomaganiem osobom chorym lub po kontuzjach. Dlatego, jeśli biologia, chemia i fizyka nie sprawiają ci trudności, a także jesteś osobom empatyczną i odporną na stres, to ten kierunek studiów medycznych może cię zainteresować.

Wybierając kierunek studiów Fizjoterapia, jako student, będziesz mieć szansę na zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu nauk o człowieku i funkcjonowaniu jego organizmu. W trakcie zajęć dowiesz się, jak pracować z ludzkim ciałem, dzięki czemu będziesz wiedzieć jakie ćwiczenia dobrać do konkretnego pacjenta, aby pomóc mu w powrocie do sprawności. Jako student będziesz również uczęszczać na zajęcia praktyczne np. do szpitali, gdzie pod okiem profesjonalistów nauczysz się pracować z pacjentem, a także będziesz mógł wykorzystywać swoją wiedzę w praktyce oraz zdobywać cenne doświadczenie.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Fizjoterapii w Warszawie, opierają się głownie na biologii i chemii, dlatego tak ważne jest, aby kandydat na ten kierunek nie miał problemu z nauką tych przedmiotów. Niektóre z zajęć to m.in. diagnostyka, anatomia prawidłowa człowieka, kinezjologia, masaż leczniczy, rekreacja, biochemia, a także wybrany język obcy ze słownictwem specjalistycznym.

Po ukończeniu studiów medycznych w Warszawie na kierunku Fizjoterapia absolwenci mogą podjąć zatrudnienie m.in. w szpitalach, klinikach, prywatnych placówkach, ośrodkach fizjoterapii i rehabilitacyjnych, gabinetach masażu, a także w jednostkach ochrony zdrowia. Absolwenci są również świetnie przygotowani do samodzielnego poprowadzenia placówki fizjoterapeutycznej lub rehabilitacyjnej.

Dowiedz się więcej

 

3. Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Fizjoterapia będąca w ofercie Społecznej Akademii Nauk w Warszawie jest realizowana w systemie jednostopniowym. Są to pięcioletnie jednolite studia kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 7000 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6640 zł)

Fizjoterapia jest świetną opcją dla osób, które chcą w przyszłości pracować z ludźmi, a także dla tych, którzy chcą rozwijać się w kierunku nauk medycznych i biologiczno-chemicznych. Dlatego, jeśli jesteś osobą empatyczną i chcesz pomagać osobom chorym, to ten kierunek studiów może być właśnie dla ciebie.

Studiując Fizjoterapię, będziesz rozwijać się w zakresie nauk medycznych oraz biologiczno-chemicznych oraz rozwiniesz swoje kompetencje miękkie. Dowiesz się, jak pracować z pacjentem, a także poznasz budowę ludzkiego ciała i poszczególnych układów, co pozwoli ci na dobieranie odpowiednich ćwiczeń do wybranych jednostek chorobowych. Jako student będziesz również rozwijać swoje kompetencje miękkie, które pomogą ci w komunikacji z pacjentem.

Program na kierunku studiów Fizjoterapia opiera się na wielu przedmiotach z zakresu nauk medycznych, są to m.in.: patologia ogólna, biologia medyczna, kinezjologia, diagnostyka fizjologiczna, biochemia, anatomia, a także masaż leczniczy. Studenci są również zobowiązani do uczęszczania na lektorat z wybranego języka obcego na poziomie B2 ze słownictwem specjalistycznym.

Absolwenci kierunku studiów Fizjoterapia, mogą podjąć zatrudnienie m.in. w ośrodkach rehabilitacyjnych, ośrodkach sportowych, szpitalach, ośrodkach fizjoterapeutycznych, klubach sportowych, zakładach opieki społecznej, a także w ośrodkach dla osób niepełnosprawnych.

Dowiedz się więcej

 

4. Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie

Kierunek studiów Fizjoterapia będący propozycją Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie, jest realizowany w systemie jednostopniowym jako pięcioletnie jednolite studia magisterskie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym
 • niestacjonarnym

Będąc studentem Fizjoterapii w Warszawie, zdobędziesz wiele cennych umiejętności z zakresu nauk medycznych, co przygotuje cię do zdania egzaminu końcowego, a także do przyszłej pracy fizjoterapeuty. Jako student poznasz budowę ludzkiego organizmu oraz dowiesz się, jak pracować z ciałem, aby poprawić jego sprawność i ulżyć pacjentom w doskwierającym bólu. W trakcie studiów poznasz także choroby i dysfunkcje, które można leczyć poprzez odpowiednie doprane zabiegi fizjoterapeutyczne oraz ćwiczenia.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć na kierunku studiów Fizjoterapia, opierają się na wiedzy z zakresu nauk medycznych, a studenci swoją wiedzę teoretyczną mogą sprawdzać i rozwijać na zajęciach praktycznych oraz na praktykach zawodowych. Niektóre z przedmiotów, jakie możemy znaleźć w programie studiów to m.in. anatomia, biochemia, genetyka, fizjologia, masaż leczniczy, a także farmakologia. Dodatkowo studenci są zobowiązani do uczestniczenia w lektoracie z wybranego języka obcego.

Absolwenci kierunku studiów Fizjoterapia, mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w gabinetach rehabilitacyjnych, gabinetach fizjoterapii, sanatoriach, szpitalach, klinikach, klubach sportowych, a także mogą otworzyć własną działalność gospodarczą np. prywatny gabinet fizjoterapii lub rehabilitacyjny.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Kierunki studiów w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU FIZJOTERAPIA - WARSZAWA

Komentarze (0)