Fizjoterapia - Warszawa

Fizjoterapia - Warszawa

Fizjoterapia - Warszawa

Studia w Warszawie

fizjoterapia

Odkryj fizjoterapię w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Fizjoterapia studia Warszawa | woj. mazowieckie

Jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych obecnych czasów jest występowanie wad postawy u dzieci. Nieleczone dolegliwości, pozornie niegroźne i niedające wyraźnych objawów, z czasem ewoluują do niebotycznych rozmiarów, znacznie utrudniając codzienne funkcjonowanie poprzez wypełnienie go bólem.

Studia w Warszawie na kierunku Fizjoterapia stanowią swoistą odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku pracy na wykwalifikowanych specjalistów, zdolnych do rozwiązania ludzkich kłopotów związanych z narządami ruchu oraz układem kostnym, a także samych przyszłych studentów, zainteresowanych tematyką medyczną, a zwłaszcza zagadnieniami z pogranicza zainteresowania tego kierunku.

Chętnych na zasilenie grona studentów Fizjoterapii w Warszawie nie brakuje, rok rocznie większość uczelni musi przeprowadzać rygorystyczne postępowania kwalifikacyjne, w których znaczna część chętnych zostaje odrzucona. Dlatego ważne, abyś naukę do matury rozpoczął już dzisiaj.

Jeśli jesteś sprawny fizycznie oraz posiadasz dużą wytrzymałość na długotrwałe stanie podczas wykonywanej pracy, interesujesz się naukami medycznymi ze szczególnym uwzględnieniem fizjoterapii, chciałbyś wykonywać potrzebną i przyszłościową pracę z dobrymi perspektywami na przyszłość, a ponadto cenisz sobie pracę z ludźmi i nie boisz się nawet najbardziej kapryśnych klientów? Jeśli tak, to studia na kierunku Fizjoterapia w Warszawie to z pewnością coś, co powinieneś rozważyć!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK FIZJOTERAPIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Fizjoterapia  stopień: (II)  (Jednolite)

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Fizjoterapia w Warszawie

Wszystkie kierunki studiów w Warszawie mają odgórnie narzucone procedury rekrutacyjne, którym musi sprostać każdy kandydat, chcący dołączyć do grona studentów danej uczelni. W związku z tym, że Fizjoterapia należy do zbioru nauk medycznych, wiodącymi przedmiotami maturalnymi dla tego kierunku są Biologia, Fizyka i astronomia lub fizyka lub chemia lub matematyka, Język obcy nowożytny, których zgłębienie może zapewnić ci bilet wstępu na rozpoczęcie edukacji na Fizjoterapii w wybranej uczelni w Warszawie.

Warto pamiętać, że procedury rekrutacyjne mogą ulegać zmianie, dlatego warto zasięgnąć informacji u źródła poprzez bieżące śledzenie strony internetowej wybranej uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie Termin rekrutacji I stopnia:
od 16.04.2020
do 14.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 16.04.2020
do 30.08.2020
Dowiedz się więcej
Warszawski Uniwersytet Medyczny Warszawski Uniwersytet Medyczny Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2020
do 30.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.06.2020
do 30.09.2020
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie Termin rekrutacji I stopnia:
od 09.05.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 09.05.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Ceny za pierwszy rok studiów na kierunku FIZJOTERAPIA (2020/2021)

stacjonarne niestacjonarne
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie stacjonarne:
bezpłatne (limit:)
niestacjonarne:
-
Dowiedz się więcej
Warszawski Uniwersytet Medyczny Warszawski Uniwersytet Medyczny stacjonarne:
bezpłatne (limit: 150)
niestacjonarne:
-
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie stacjonarne:
7700 zł
niestacjonarne:
7560 zł
Dowiedz się więcej

Źródło: Strony internetowe uczelni (25.06.2020)

Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni klikając powyższy link "Dowiedz się więcej".

Harmonogram rekrutacji +

Studia na kierunku fizjoterapia mają prestiżowy profil medyczny, co oznacza, że znajduje się on w kręgu zainteresowań wielu absolwentów szkół średnich. Powinni oni przede wszystkim pilnować harmonogramu rekrutacji na studia wyższe, by nie zaniedbać żadnego kroku. Rekrutacja bowiem zaczyna się jeszcze przed oficjalnym przyjmowaniem zgłoszeń, ponieważ kandydaci mogą rejestrować się w internetowej platformie już w maju.

Na ogół rekrutacja na studia ma kilka etapów, tak by osoby, które nie dostały się podczas pierwszego z nich, mogły ubiegać się o ponowne przyjęcie wraz z drugą turą osób rekrutowanych. Pierwszy etap rekrutacji najczęściej odbywa się w lipcu tuż po ogłoszeniu wyników z matur. To, czy dostaną się na studia, zależy wyłącznie od wyników, uzyskanych podczas egzaminów dojrzałości.

Jeżeli nie zakwalifikowałeś się na studia w pierwszym etapie rekrutacji, nie musisz od razu załamywać rąk. Uczelnie w Warszawie przygotowują kolejny termin rekrutacji, który odbywa się na przełomie sierpnia oraz września. Wtedy też szansę na przyjęcie na studia wyższe w Warszawie mają te osoby, które z różnych przyczyn nie dostały się na nie podczas pierwszego terminu rekrutacji.

Dokumenty rekrutacyjne +

Osoby, które znalazły się na listach osób przyjętych, muszą dostarczyć do dziekanatu zestaw podstawowych dokumentów. Szczegółowe informacje znajdziesz zawsze na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Musisz pamiętać jednak, by wśród tych dokumentów znalazły się na pewno:

 • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
 • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
 • aktualna fotografia;
 • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
 • różnego rodzaju podpisane umowy.

Pamiętaj też, że z racji tego że studia na kierunku fizjoterapia mają charakter medyczny, to może być także potrzebne ci zaświadczenie wystawione przez lekarza medycyny pracy, który potwierdzi twoje predyspozycje do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu fizjoterapeuty.

Opłaty rekrutacyjne +

Rekrutacja na studia na kierunku psychologia w Warszawie wiąże się na ogół z uiszczeniem opłaty rekrutacyjnej. Jej dokładna wysokość zależeć będzie od poszczególnych ośrodków akademickich, oscyluje ona na ogół w okolicach 85 i 100 zł. Dokonaj jej odpowiednio wcześnie, by mieć pewność, że twoja kandydatura zostanie rozważona w procesie rekrutacji. Możesz ją uiścić za pośrednictwem systemu płatności elektronicznych lub za pośrednictwem poczty oraz przelewu bankowego. Pamiętaj także, żeby dowód wpłaty dostarczyć do dziekanatu danej uczelni w Warszawie.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Jeżeli poważnie myślisz o rozpoczęciu studiów na kierunku fizjoterapia w Warszawie, to swoje przygotowania do matury powinieneś zacząć już dziś. To bardzo popularny kierunek kształcenia, więc jest nim zainteresowanych wiele osób. Twoje przygotowania powinny objąć przede wszystkim przedmioty ścisłe, wśród których znajdą się: matematyka, biologia oraz chemia. Pamiętaj, że część z nich powinieneś zdawać na poziomie rozszerzonym, a twoim dodatkowym atutem będzie doskonała znajomość wybranego języka obcego nowożytnego.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Wyniki z egzaminów maturalnych stanowią punkt wyjścia dla przelicznika rekrutacyjnego. Każda uczelnia ustala go indywidualnie, ale wiąże się on przede wszystkim z poziomem, na jakim zdawany był dany przedmiot. Konkretne informacje o przeliczaniu punktów maturalnych znajdziesz zawsze na stronach internetowych ośrodków akademickich. Pamiętaj jedynie, że w procesie rekrutacji poziom rozszerzony zawsze punktowany jest dużo wyżej. Dlatego jeżeli zależy ci, by znaleźć się na listach osób przyjętych, powinieneś wybierać na ogół poziom rozszerzony.

Olimpiady oraz konkursy +

Studia fizjoterapeutyczne to doskonała okazja, by wziąć udział w takiej olimpiadzie i znaleźć się na liście osób przyjętych poza kolejnością. Rekrutacja na większość kierunków w Polsce wiąże się nie tylko z doskonałymi wynikami maturalnymi. Ciekawą alternatywą może być udział w różnego rodzaju olimpiadach oraz konkursach. To propozycja dla najbardziej ambitnych kandydatów, ponieważ ich wiedza oraz umiejętności powinny wykraczać poza mury szkoły średniej. Możesz wybierać spośród olimpiad takich jak:

 • Olimpiada Matematyczna;
 • Olimpiada Biologiczna;
 • czy Olimpiada Chemiczna.

Pamiętaj, że wzięcie udziału w olimpiadzie nie zwalania cię z obowiązku przystąpienia do egzaminów maturalnych, ponieważ jest to warunek obligatoryjny, by móc wziąć udział w rekrutacji na studia wyższe.

KIERUNKI MEDYCZNE W WARSZAWIE

Rozwiń

Jak wyglądają studia na kierunku Fizjoterapia w Warszawie

 

1. Na początek

Chciałbyś wiedzieć, czego możesz się spodziewać po siatce studiów na kierunku Fizjoterapia w Warszawie? Z pewnością wiele będzie zależało od uczelni, na którą ostatecznie się zdecydujesz, jednakże każdy z absolwentów posiądzie identyczne prawa do wykonywania upragnionego zawodu, a co za tym idzie, kompletny zbiór niezbędnych umiejętności oraz wiedzy.

Naukę na Fizjoterapii można podzielić na blok zajęć praktycznych, podczas których studenci będą nabywać i doskonalić nowe techniki pracy z klientem w zależności od jego potrzeb oraz blok zajęć teoretycznych, wprowadzających w poszczególne zagadnienia oraz dający pogląd na specyfikę zawodu po ukończeniu studiów.

Przyszli absolwenci poznają szczegółową budowę anatomiczną oraz fizjologię człowieka, dzięki czemu będą zdolni do wstępnego rozpoznania przyczyn określonych dolegliwości oraz wdrożenia działań leczniczych i profilaktycznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

W trakcie studiów nauczysz się wykonywania masaży relaksacyjnych oraz leczniczych, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb, wieku oraz kondycji fizycznej każdej jednostki. Dzięki licznym zajęciom warsztatowym wzmocnisz wytrzymałość fizyczną oraz uodpornisz się na ewentualne niedogodności wynikające z wykonywania długotrwałych masaży.

Podstawy aromaterapii wprowadzą cię w świat relaksu, który będziesz mógł zapewnić swoim klientom podczas przyszłej pracy z nimi. Poznasz też esencję odnowy biologicznej, skupiając szczególną uwagę na różnych typach zabiegów.

Bardziej specjalistyczne kształcenie będzie w głównej mierze zależało od specjalności, jaką zdecydujesz się wybrać w trakcie studiów. Fizjoterapia w neurologii uposaży się w gruntowną wiedzę o układzie nerwowym człowieka oraz możliwych działaniach znoszących przykre objawy niektórych chorób.

Fizjoterapia w pediatrii pozwoli ci się skupić na najmłodszych, którzy borykają się z problemami wad postawy oraz innymi dolegliwościami związanymi z chorobami narządów ruchu. Pewnie zdążyłeś już zauważyć, że Fizjoterapia to ogrom ciężkiej nauki przedmiotów medycznych. Jednak możliwość wzięcia odpowiedzialności za ludzkie zdrowie i życie wymaga doskonałego przygotowania.

W siatce są takie przedmioty jak:

 

 

3. Nabywane umiejętności

Studia medyczne w Warszawie to ciężka praca i mnóstwo obowiązków przynoszonych po zajęciach do domu. W związku z tym nauka na Fizjoterapii nie będzie należała do najłatwiejszych, ale jedno jest pewne – dla prawdziwych pasjonatów bez wątpienia okaże się źródłem przyjemności i satysfakcji.

Uczelnie w Warszawie, które oferują możliwość podjęcia studiów na kierunku Fizjoterapia, chcąc w jak najlepszy sposób odpowiedzieć na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy oraz zainteresowanie samych studentów, opracowują jak najlepsze siatki wykładanych przedmiotów, które mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni. Dzięki temu każdy z przyszłych absolwentów będzie w stanie dopasować program zajęć do własnych zainteresowań i oczekiwań.

Fizjoterapia to nie tylko czysta, medyczna teoria, w zasięgu której leżą takie dziedziny, jak:

 • anatomia
 • fizjologia
 • genetyka
 • dermatologia
 • patologie narządów ruchu
 • etiologia szeroko rozumianych zaburzeń
 • podstawy psychologii

 

To również praktyczna nauka umiejętności niezbędnych do wykonywania przyszłego zawodu oraz gruntowne przeszkolenie w zakresie kompetencji interpersonalnych.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FIZJOTERAPIA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

FIZJOTERAPIA WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku Fizjoterapia w Warszawie

Ile trwają studia na kierunku Fizjoterapia w Warszawie

Studia medyczne na kierunku Fizjoterapia w Warszawie, niezależnie od wybranej uczelni, można podjąć w ramach studiów jednolitych magisterskich. 

W związku ze specyfiką zawodu fizjoterapeuty, nie warto spoczywać na laurach i kończyć naukę na studiach. Istnieje szereg specjalizacji, które można wykonać w celu udoskonalenia swoich kompetencji.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FIZJOTERAPIA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA

FIZJOTERAPIA WARSZAWA STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Fizjoterapia w Warszawie

 

Tryb i typ stydiów

Pierwszym krokiem, jaki powinieneś wykonać zanim zdecydujesz się na podjęcie studiów na kierunku Fizjoterapia, będzie zapoznanie się z programem wybranej uczelni w Warszawie, która oferuje możliwość podjęcia tych studiów. Kluczowe są również procedury rekrutacyjne, ustalane przez władze poszczególnych uczelni, a więc mogące się różnić w zależności od ich wyboru.

Fizjoterapię można podjąć w ramach studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych, pierwszego oraz drugiego stopnia. Jak pewnie doskonale wiesz, bycie studentem niestacjonarnym wiąże się z koniecznością przyswojenia dosyć obszernego materiału w zaledwie dwa dni, podczas weekendowych zjazdów. Studia w tym trybie są także płatne, podobnie jak podjęcie edukacji na jednej z uczelni prywatnych – wówczas regularne opłaty należy uiszczać bez względu na tryb studiów.

 

Proces rekrutacji

W procesie rekrutacji na Fizjoterapię pierwszego stopnia na większości uczelni w Warszawie, brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: biologia, chemia oraz fizyka. W przypadku kandydatów na studia drugiego stopnia, o przyjęciu decyduje konkurs dyplomów ukończenia poprzedniego etapu edukacji.

Laureaci konkursów przedmiotowych i olimpiad o zasięgu ogólnopolskim zostaną wynagrodzeni stuprocentowym wynikiem z matury bez konieczności podchodzenia do egzaminu, co znacznie zwiększy ich szansę na zasilenie grona studentów wybranego kierunku.

Pierwszym krokiem w stronę aplikacji na Fizjoterapię jest elektroniczna rejestracja kandydatów, podczas której należy pochwalić się władzom uczelni uzyskanymi na maturze lub studiach pierwszego stopnia wynikami za pośrednictwem formularza, zamieszczonego na stronie internetowej wybranego instytutu.

 

Wymagane dokumenty

Dokumentami, jakie należy dostarczyć na biurko komisji rekrutacyjnej tuż po ogłoszeniu ostatecznych list z nazwiskami przyjętych, są: kserokopia świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, fotografia o wymiarach 35X45mm oraz rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny, który można pobrać z dziekanatu lub strony internetowej uczelni.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku Fizjoterapia w Warszawie

Jaka praca po studiach na kierunku Fizjoterapia w Warszawie

Praca, którą będziesz mógł podjąć po ukończeniu studiów na kierunku Fizjoterapia w Warszawie, z pewnością pozwoli ci na wykazanie się dużą sprawnością fizyczną i ogólną wytrzymałością na wykonywanie czynności, wymagających utrzymywania pozycji stojącej. Jednak zadowolenie pacjentów wynagrodzi ci wszelkie ewentualne niedogodności!

 

Jako absolwent Fizjoterapii w Warszawie znajdziesz zatrudnienie w placówkach rehabilitacyjnych, gdzie twoim zadaniem będzie manualne pobudzanie uszkodzonych części mięśni do pracy.

Zajmiesz się zarówno ludźmi dotkniętymi chorobami układu ruchu od urodzenia, jak i ofiarami nieszczęśliwych wypadków, których urazy unieruchomiły ich na dłuższy czas lub dożywotnio.

 

 

Jeśli szczególnie polubisz wykonywanie masaży relaksacyjnych, bez problemu odnajdziesz się w gabinetach SPA oraz ośrodkach dla sportowców, w których staniesz przed niełatwym zadaniem uporania się z utrudniającymi życie zakwasami.

 

Absolwent znajdzie zatrudnienie również w:

 • gabinetach medycyny estetycznej
 • placówkach oświatowych
 • uczelniach wyższych jako pracownik naukowy
 • gabinetach odnowy biologicznej

 

Gdzie przy współpracy z kosmetologami i lekarzami różnych specjalności sprosta wyzwaniom narzuconym przez wymagających klientów, którzy chcieliby zaznać chwili relaksacji nie tylko dla ciała, ale i duszy.

Niesłabnące zapotrzebowanie na wysokiej klasy fizjoterapeutów zapewni ci możliwość podjęcia pracy w dowolnie wybranej przez ciebie placówce. Jeśli jednak nie zdecydujesz się na żadną już istniejącą, będziesz mógł założyć swoją w ramach własnej działalności gospodarczej. Wybór będzie zależał od ciebie.

Studia na kierunku fizjoterapia Warszawa – zaoczne (niestacjonarne)

Uczelnie w Warszawie zaproponowały studentom możliwość podjęcia Fizjoterapii w trybie niestacjonarnym (zaocznym), aby zwiększyć ich komfort dokonania wyboru w kwestii organizacji czasu w trakcie każdego roku akademickiego.

Studia o tym charakterze odbywają się w weekendy, najczęściej dwa lub cztery każdego miesiąca. Całodzienne zjazdy w sposób kompleksowy uposażają studentów w komplet kierunkowej wiedzy i umiejętności i doskonale zastępują codzienną edukację w trakcie pięciu dni roboczych każdego tygodnia.

dowiedz się więcej na temat kierunku fizjoterapia studia zaoczne w Warszawie

Jakie są ceny studia zaoczne na kierunku Fizjoterapia

Cena kształcenia na Fizjoterapii w Warszawie jest wypadkową kilku elementarnych czynników, ustalanych indywidualnie przez uczelnie. Uśredniony koszt czesnego za każdy semestr nauki może się znacząco różnić. Dlatego aby zapoznać się z bardziej szczegółowymi informacjami, warto sprawdzić ceny na poszczególnych uczelniach.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku fizjoterapia - ceny w Warszawie

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Fizjoterapia w Warszawie

Jesteś ciekaw, jak o studiach na kierunku Fizjoterapia w Warszawie wypowiadają się sami studenci?

 

Paweł, student drugiego roku Fizjoterapii, mówi:

„Od zawsze marzyłem o tym, aby zostać fizjoterapeutą i pomagać tym samym ludziom w różnym wieku z uporaniem się ze wszelkimi dolegliwościami i wadami postawy, które mogą je powodować. Nauka na studiach w ogóle mnie nie zawiodła, chociaż jest może trochę trudniejsza niż początkowo myślałem. W każdym razie z czystym sercem mogę polecić te studia każdemu!”

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FIZJOTERAPIA

Komentarze (0)