Inżynieria środowiskowa w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Inżynieria środowiskowa w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Inżynieria środowiskowa w Warszawie – uczelnie publiczne

Studia w Warszawie na kierunku inżynieria środowiskowa można podjąć na 3 uczelniach publicznych: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Biologii i Nauk o Żywności), Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska), Politechnika Warszawska. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei studnia niestacjonarne są płatne.

 

1. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska)

Studia na kierunku Inżynieria środowiska będące propozycją Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie realizowane są w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarne

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu ochrony środowiska i chcesz w przyszłości zajmować się minimalizowaniem negatywnego wpływu człowieka na środowisko, to kierunek studiów Inżynieria środowiska może być dla ciebie ciekawą propozycją. Atutem każdego z kandydatów na tym kierunku studiów będą także umiejętności z zakresu przedmiotów ścisłych, ponieważ to właśnie na nich opiera się ten kierunek i ważne jest, aby studenci nie mieli problemów nawet z najtrudniejszymi zadaniami matematycznymi.

Studiując kierunek Inżynieria środowiska, jako student zdobędziesz wiele umiejętności z zakresu działań na rzecz ochronę środowiska, a także lepiej zrozumiesz złożoność problemu, jakim jest kryzys klimatyczny. W trakcie studiów będziesz mieć szansę na poznanie zagadnień m.in. z zakresu naprawy terenów zniszczonych przez człowieka czy oczyszczania wód. Jako student będziesz mieć również okazję do samodzielnego sprawdzenia swojej specjalistycznej wiedzy w czasie obowiązkowych praktyk zawodowych.

W programie studiów na kierunku Inżynieria środowiska możemy znaleźć wiele przedmiotów ścisłych, są to m.in. ekonomiczne aspekty ochrony środowiska, matematyka, chemia, biologia, geodezja, a także podstawy informatycznego projektowania. Dodatkowo studenci będą także uczęszczać na zajęcia z wybranego języka obcego na poziomie B2 ze słownictwem specjalistycznym, co pozwoli na swobodną komunikację na arenie międzynarodowej.

Po ukończeniu studiów na kierunku Inżynieria środowiskowa absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w administracji, urzędach, samorządach, placówkach naukowo-badawczych, organizacjach pozarządowych, a także w organizacjach zajmujących się ochroną środowiska. Absolwenci są również świetnie przygotowani do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

2. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Biologii i Nauk o Żywności)

Kierunek studiów Inżynieria środowiska oferowana przez Wydział Biologii i Nauk o Żywności Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)

Inżynieria środowiska jest świetną propozycją dla osób, które interesują się zagadnieniami dotyczącymi nauk ścisłych takich jak np. matematyka oraz z zakresu zagadnień z ochrony środowiska. Dlatego, jeśli jesteś osobą, która nie ma problemów z przedmiotami ścisłymi, a nawet najtrudniejsze zadania matematyczne nie sprawiają ci trudności, to ten kierunek studiów może być właśnie dla ciebie. W ofercie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego możemy znaleźć kilka specjalności, które zostały dopasowane do zainteresowań studentów, a także wymagań współczesnego rynku pracy, są to m.in.:

  • biotechnologia środowiska i gospodarka odpadami,
  • chemia i monitoring środowiska,
  • odnawialne źródła energii,
  • technologie gospodarki cyrkulacyjnej.

Decydując się na kierunek studiów Inżynieria środowiska, będziesz mógł zdobyć wiele umiejętności z zakresu ochrony środowiska, a także zdobędziesz wiedzę z zagrożeń, jakie czekają na środowisko naturalne oraz jak wpłyną one na człowieka. W trakcie studiów będziesz również rozwijać się w zakresie wybranej przez siebie specjalności, a także w jej ramach będziesz odbywać ćwiczenia i praktyki, które sprawdzą twoje umiejętności teoretyczne w praktyce.

Przedmioty, jakie czekają na studentów kierunku studiów Inżynieria środowiska, często uzależnione są od wybranej specjalności przez studenta. Niektóre z nich to m.in.: odnawialne źródła energii, matematyka, fizyka środowiskowa, budownictwo, język obcy, a także podstawy nauk o Ziemi. Jako student będziesz także zobligowany do zaliczenia obowiązkowych praktyk zawodowych w wybranej przez ciebie instytucji lub placówce.

Absolwenci kierunku studiów Inżynieria środowiska mogą podjąć zatrudnienie m.in., w administracji, urzędach, samorządach, organizacjach zajmujących się ochroną środowiska, a także w instytucjach badawczych. Jak sam widzisz, możliwości jest wiele, jednak należy pamiętać, że niektóre zawody mogą być uzależnione od wcześniej ukończonej specjalności.

Dowiedz się więcej

 

3. Politechnika Warszawska

Studia na kierunku Inżynieria środowiska będące propozycją Wydziału Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej są realizowane w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to czteroletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarne

Inżynieria środowiska jest świetną propozycją dla osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu ochrony środowiska, a także nauk matematycznych. Dlatego, jeśli w przyszłości chcesz zajmować się zapobieganiem zmian klimatycznych, to kierunek studiów Inżynieria środowiska może być właśnie dla ciebie. W ofercie Politechniki Warszawskiej możemy znaleźć kilka specjalności, które zostały opracowane w taki sposób, aby jak najlepiej przygotować studentów do podjęcia przyszłej pracy zawodowej. Są to m.in.:

  • ciepłownictwo, ogrzewnictwo, wentylacja i gazownictwo,
  • inżynieria terenów zurbanizowanych,
  • inżynieria sanitarna i wodna,
  • zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków,
  • inżynieria gazownictwa.

Wybierając kierunek studiów Inżynieria środowisk możesz zdobyć szeroką wiedzę z zakresu ochrony środowiska, a także metod zapobiegawczych. Jako student będziesz mieć okazję do samodzielnego prowadzenia badań nad klimatem, a także działań na rzecz jego poprawy. W trakcie studiów będziesz również rozwijać się w zakresie wybranej przez ciebie specjalności, co pozwoli ci w przyszłości na objęcie interesującej cię pracy. Studiując, będziesz również mieć szansę na doskonalenie wybranego języka obcego na poziomie B2, co pozwoli ci na swobodną komunikację na arenie międzynarodowej, a także na pracę np. w zagranicznych korporacjach.

W programie studiów na kierunku Inżynieria środowiska możemy znaleźć wiele przedmiotów ścisłych m.in. matematyka, fizyka, informatyczne podstawy projektowania, ochrona powietrza, a także ekonomia. Część przedmiotów jest również ściśle uzależniona od wybranej specjalności przez studenta.

Będąc absolwentem kierunku studiów Inżynieria środowiska możesz podjąć zatrudnienie m.in. w firmach handlowych, consultingowych, administracji, samorządach, przedsiębiorstwach wykonawczych i projektowych, ośrodkach naukowo-badawczych, a także w firmach prywatnych zajmujących się ochroną środowiska.

Dowiedz się więcej

WSZYSTKO O KIERUNKU INŻYNIERIA ŚRODOWISKA - WARSZAWA

Komentarze (0)