Kierunek lekarski studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Kierunek lekarski studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Kierunek lekarski studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Studia w Warszawie na kierunku lekarskim można podjąć na 1 uczelni prywatnej - niepublicznej: Uczelnia Łazarskiego w Warszawie. Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 

1. Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

Kierunek studiów lekarski będący ofertą Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego w Warszawie realizowany jest w systemie jednostopniowym jako sześcioletnie jednolite studia magisterskie, które kończą się tytułem zawodowym lekarza po zdaniu Końcowego Egzaminu Lekarskiego.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 60000 zł)

Jeśli interesujesz się medycyną oraz czujesz, że pomaganie innym jest twoim powołaniem, to kierunek studiów lekarski w Warszawie może być dla ciebie interesującą propozycją. Ważne, aby każdy z kandydatów nie miał problemów z przedmiotami ścisłymi takimi jak biologia czy chemia, ponieważ to właśnie na tych przedmiotach opiera się ten kierunek studiów.

Wybierając kierunek studiów lekarski, poznasz nie tylko budowę ludzkiego ciała i zasady funkcjonowania poszczególnych układów, ale także zdobędziesz wiedzę z zakresu m.in. toksykologii, różnego rodzaju chorób, a także genetyki. Jako student będziesz mieć również szansę do zdobywania umiejętności w praktyce poprzez praktyki w czasie, których studenci będą mogli pracować razem z pacjentami i brać udział w badaniach oraz wywiadach.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku lekarskim to m.in. genetyka, biofizyka, histologia, genetyka, język obcy, a także język łaciński i anatomia. Studenci w trakcie studiów biorą również udział w zajęciach w prosektorium, a także są zobowiązani do zaliczenia praktyk w szpitalach pod okiem doświadczonych lekarzy.

Absolwenci kierunku studiów lekarskiego mogą szukać zatrudnienia m.in. w szpitalach, przychodniach, klinikach, a także mogą otworzyć własny prywatny gabinet. Konkretny zawód wykonywany przez absolwenta lekarskiego najczęściej jest uzależniony od ukończonej przez niego specjalizacji.

Sprawdź

Kierunki studiów w Warszawie

Studia medyczne w Warszawie

Studia medyczne

WSZYSTKO O KIERUNKU KIERUNEK LEKARSKI - WARSZAWA

Komentarze (0)