Kierunek Lekarski - Warszawa

Kierunek Lekarski - Warszawa

Kierunek Lekarski - Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

lekarskim

Odkryj kierunek lekarski w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Kierunek Lekarski - studia Warszawa | woj. mazowieckie

Lekarz to postać szanowana, ciesząca się zaufaniem społecznym, pełniąca ważną i odpowiedzialną misję. Nic w tym dziwnego – codzienna praca absolwentów medycyny polega na ratowaniu ludzkiego życia oraz niesieniu pomocy chorym, zmagającym się z różnymi przypadłościami. Odpowiedzialność spoczywająca na każdym lekarzu, wymaga od niego bardzo solidnego przygotowania merytorycznego oraz odbycia wielu godzin praktyk zawodowych w różnych placówkach medycznych. Dlatego, aby stać się taką osobą, należy się solidnie napracować.

Studia medyczne na Kierunku Lekarskim nie tylko trwają o rok dłużej, niż większość innych najpopularniejszych kierunków, ale również wymagają od studentów poświęcenia znacznej części wolnego czasu na utrwalanie zdobytej na zajęciach i wykładach wiedzy oraz umiejętności w zaciszu domowym.

Kierunek Lekarski w Warszawie to nauka prowadzona na jednolitych studiach magisterskich, której celem jest przygotowanie do wypełniania obowiązków jednego z najważniejszych zawodów. Bilet wstępu, uprawniający do możliwości podjęcia nauki na tym prestiżowym kierunku otrzymują tylko nieliczni – statystyki pokazują, że osoby, które z przyrodniczych przedmiotów wiodących otrzymały na maturze mniej niż 90%, praktycznie nie mają szans na przyszłą karierę lekarską.

Cechuje cię niesamowita wytrwałość w dążeniu do utartych celów, a jednym z nich są studia medyczne w Warszawie na Kierunku Lekarskim? Twoje ponadprzeciętne uzdolnienie przekładające się na oceny uzyskiwane z biologii, chemii oraz fizyki było zawsze podziwiane przez nauczycieli? Posiadasz ogromne pokłady empatii, którą chciałbyś przelać na swoich przyszłych pacjentów? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco przynajmniej na jedno pytanie, śmiało spróbuj swojego szczęścia podczas aplikacji na Kierunek Lekarski w Warszawie – prawdopodobnie to najlepsza droga edukacji dla ciebie! 

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK KIERUNEK LEKARSKI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na Kierunek Lekarski w Warszawie?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek lekarski w Warszawie? Aby ubiegać się o miejsce w gronie studentów należy wziąć udział w konkursie świadectw, a w nim pochwalić się bardzo dobrymi wynikami z biologii i chemii oraz fizyki, bądź matematyki.

Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni. Listy przedmiotów do zaliczenia w toku nauka bywają nie najkrótsze, a widnieją na nich, między innymi, takie zagadnienia jak: etyka lekarska, histologia z embriologią, genetyka, psychologia lekarska, immunologia, farmakologia i toksykologia, radiologia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Uczelnia Łazarskiego w Warszawie Uczelnia Łazarskiego w Warszawie Termin rekrutacji I stopnia:
od 20.04.2020
do 30.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 20.04.2020
do 30.09.2020
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Termin rekrutacji I stopnia:
od 13.07.2020
do 17.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 13.07.2020
do 17.08.2020
Dowiedz się więcej
Warszawski Uniwersytet Medyczny Warszawski Uniwersytet Medyczny Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2020
do 30.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.06.2020
do 30.09.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Ceny za pierwszy rok studiów na kierunku KIERUNEK LEKARSKI (2020/2021)

stacjonarne niestacjonarne
Uczelnia Łazarskiego w Warszawie Uczelnia Łazarskiego w Warszawie stacjonarne:
29000 zł
niestacjonarne:
-
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie stacjonarne:
bezpłatne (limit: 120)
niestacjonarne:
brak danych
Dowiedz się więcej
Warszawski Uniwersytet Medyczny Warszawski Uniwersytet Medyczny stacjonarne:
bezpłatne (limit: 550)
niestacjonarne:
43200 zł
Dowiedz się więcej

Źródło: Strony internetowe uczelni (24.06.2020)

Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni klikając powyższy link "Dowiedz się więcej".

Harmonogram rekrutacji +

Studia na kierunku lekarskim zawsze cieszą się bardzo dużą popularnością wśród absolwentów szkół średnich. Warto pamiętać jednak, że szansę na dostanie się na nie mają wyłącznie jedynie najlepsi kandydaci. Ich rejestracja w internetowym systemie rekrutacyjnym odbywa się już w maju. Do połowy lipca mają oni czas, by uzupełnić wszystkie niezbędne dane, które potrzebne będą podczas postępowania kwalifikacyjnego.

Na ogół rekrutacja na studia na kilka etapów. Pierwszy z nich odbywa się mniej więcej w połowie lipca. To wtedy także kandydaci na studia na kierunek lekarski w Warszawie dowiadują się, czy zostali przyjęci. Trzeba mieć świadomość, że to, czy kandydaci dostaną się na wymarzony kierunek, zależy tylko i wyłącznie od wyników, jakie uzyskają podczas egzaminów dojrzałości. Uczelnie w Warszawie dbają o jak najwyższe standardy nauczania, więc podczas pierwszego etapu rekrutacji dostaną się na nie najlepsi kandydaci.

Jeżeli nie zakwalifikowałeś się na studia w pierwszym etapie rekrutacji, nie musisz od razu się zamartwiać. Bardzo często jest tak, że uczelnie w Warszawie przygotowują jeszcze jeden, dodatkowy termin rekrutacji, który odbywa się na przełomie sierpnia oraz września. Wtedy szansę na znalezienie się na listach osób przyjętych ma dodatkowa pula osób.

Dokumenty rekrutacyjne +

Każda uczelnia samodzielnie ustala pakiet dokumentów, które jako pierwsze będziesz musiał dostarczyć do dziekanatu. Powinny one na ogół znajdować się w opisanej, papierowej teczce. Pamiętaj, by nie zaniedbać tego ważnego etapu, ponieważ twoja opieszałość może sprawić, że mimo wstępnej kwalifikacji, zostałeś skreślony z listy osób przyjętych. Pośród takich dokumentów muszą się na ogół znaleźć:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
  • aktualna fotografia;
  • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • różnego rodzaju podpisane umowy.

Zorientuj się, jakie dokumenty musisz dostarczyć w pierwszej kolejności, ponieważ ich brak w systemie uczelni oznaczać będzie rezygnację ze studiów. W przypadku studiów medycznych bardzo ważną rolę odgrywa również uzyskanie zaświadczenia od lekarza medycyny pracy, który potwierdzi twoją zdolność do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu.

Opłaty rekrutacyjne +

Rekrutacja na studia na kierunek lekarski w Warszawie wiąże się na ogół z uiszczeniem opłaty rekrutacyjnej. Przyszli studenci dokonują jej za pośrednictwem płatności elektronicznych lub przelewu bankowego, który mogą wykonać internetowo lub na poczcie. Pamiętaj, że liczy się data zaksięgowania przelewu i to ona wyznaczać będzie czas jego dokonania. Zrób ją odpowiednio wcześnie, by mieć pewność, że twoja kandydatura zostanie rozważona. Taka opłata rekrutacyjna waha się na ogół w przedziale od 85 do 100 zł. Nie zapomnij także o tym, by dowód wpłaty dostarczyć do dziekanatu danej uczelni w Warszawie.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Nikogo nie trzeba przekonywać, że studia na kierunku lekarskim w Warszawie są wyjątkowo elitarne i dostają się na nie wyłącznie najlepsi. W przypadku rekrutacji na ten kierunek żaden z przedmiotów nie jest przypadkowy. Jeżeli myślisz poważnie o rozpoczęciu studiów na kierunku lekarskim, to swoje przygotowania do matury powinieneś zacząć już dziś. W kręgu twoich zainteresowań powinny się znaleźć przede wszystkim przedmioty ścisłe – matematyka, biologia, chemia, fizyka lub fizyka i astronomia. Pamiętaj, by wybrane przez siebie przedmioty zdawać na poziomie rozszerzonym.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych jest indywidualną sprawą każdego ośrodka akademickiego. Wyniki, jakie kandydaci uzyskają podczas egzaminów maturalnych, stanowią pewnego rodzaju punkt wyjścia. Liczy się przede wszystkim to, jak ich sytuacja będzie wyglądać po przeliczeniu. Przelicznik uwzględnia przede wszystkim poziom, na jakim wybrane przedmioty były zdawane. W zależności od poziomu, liczba punktów jest odpowiednio mnożona.

Olimpiady oraz konkursy +

Rekrutacja na większość kierunków w Polsce wiąże się nie tylko z doskonałymi wynikami maturalnymi. Ciekawą alternatywą może być udział w różnego rodzaju olimpiadach oraz konkursach. To propozycja dla najbardziej ambitnych kandydatów, ponieważ ich wiedza oraz umiejętności powinny wykraczać poza mury szkoły średniej. Studia na kierunku lekarskim są bardzo wymagające już na poziomie rekrutacji, więc udział w takim prestiżowym konkursie na pewno pozytywnie wpłynie na twoją sytuację rekrutacyjną.

  • Olimpiada Matematyczna;
  • Olimpiada Biologiczna;
  • Olimpiada Chemiczna;
  • czy Olimpiada Lingwistyki Matematycznej.

Pamiętaj, że wzięcie udziału w olimpiadzie nie zwalania cię z obowiązku przystąpienia do egzaminów maturalnych.

KIERUNKI MEDYCZNE W WARSZAWIE

Rozwiń

WAŻNE TEMATY

Jak wyglądają studia na Kierunku Lekarskim w Warszawie?

 

 

1. Na początek

Kierunek Lekarski w Warszawie to zestaw wiedzy, umiejętności i kompetencji. Po zapoznaniu się z wcześniejszymi akapitami artykułu pewnie już wiesz, że nauka na tym kierunku to bardzo ciężka praca, wymagająca wielu wyrzeczeń i ogromnego zaangażowania.

Studenci poznają rozwój, budowę i funkcje organizmu człowieka w warunkach prawidłowych i patologicznych, jak rozpoznawać problemy medyczne i stany zagrażające życiu, jak nawiązywać i utrzymywać głębokie i pełne szacunku relacje z pacjentami. To bardzo wiele, choć i tak zaledwie niewielka część. Bardziej szczegółowa część edukacji na Kierunku Lekarskim w Warszawie obejmie specjalistyczne zagadnienia z wszystkich gałęzi medycyny – bowiem pracy w jednym nurcie tego zawodu nie da się oddzielić od całości.

 

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia w Warszawie na kierunku lekraskim rozpoczniesz od szybkiego przypomnienia zagadnień biologicznych i chemicznych, obejmujących budowę poszczególnych narządów człowieka, ich wzajemnych powiązań oraz szczegółowych zasad funkcjonowania. Za pomocą prostych krzyżówek genetycznych, tworzonych póki co na papierze, nauczysz się analizowania zależności między cechami organizmów macierzystych oraz potomnych.

Wykłady z toksykologii dadzą ci szerszy obraz na różnorakie substancje chemiczne, stosowane przy produkcji leków oraz na ich wpływ na poszczególne funkcje ludzkiego organizmu. Laboratoria, do których dostęp będziesz miał na późniejszych etapach nauki, dzięki szerokiemu wyposażeniu w medyczne rekwizyty pozwolą ci na naukę anatomii w skali 1:1 bez konieczności udawania się na sekcję zwłok.

Chociaż i to nieco przykre dla początkujących widowisko być może będzie miało miejsce w toku twojej edukacji na Kierunku Lekarskim w Warszawie. Studenci będą zobligowani do odbycia stażu w wybranych placówkach medycznych, a jeśli twój wybór padnie na jakikolwiek szpital, być może staniesz przed koniecznością wzięcia udziału w sekcji.

Jak sam widzisz, przedmioty składające się na całość nauki na Kierunku Lekarskim w Warszawie, są dość skomplikowane, ale dla najbardziej zdeterminowanych nie będą niczym strasznym!

W siatce są takie przedmioty jak m.in.:

 

 

3. Nabywane umiejętności

Sama nauka przewidziana dla studiów na Kierunku Lekarskim dla większości studentów nie jest źródłem największej przyjemności, jakiej mieli okazję w życiu doświadczyć. Skomplikowane terminy medyczne, anatomia i genetyka, które uchodzą za zmorę medycznych kierunków oraz wyczerpujące zajęcia praktyczne w formie warsztatów – to tylko część codzienności każdego studenta medycyny. 

Wiedza, jaką zdobywa się studiując Kierunek Lekarski, to szeroka gama zagadnień związanych z ludzkim organizmem i jego kondycją, ale także człowiekiem, który w roli pacjenta posiada swoje prawa. Pomimo wszystkich trudności wynikających ze studiowania tego kierunku, perspektywy zawodowe oraz prestiż społeczny, spotykający absolwentów na każdym kroku, są tego warte. W związku z tym rok rocznie na jedno miejsce przypada nawet kilkunastu kandydatów do poszerzenia grona studentów medycyny w Warszawie!

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KIERUNEK LEKARSKI WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

KIERUNEK LEKARSKI WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Ile trwają studia na Kierunku Lekarskim w Warszawie?

Ile trwają studia na Kierunku Lekarskim w Warszawie?

Zastanawiasz się, ile trwają studia na medycynie w Warszawie? Czas, jaki będziesz musiał spędzić na wybranej warszawskiej uczelni będzie nieco dłuższy, niż w przypadku innych kierunków studiów. Sam przyznasz, że wykształcenie medyków o odpowiednich kompetencjach wymaga więcej czasu.

Kierunek Lekarski to studia jednolite, a więc nie możesz zdecydować się na nieograniczoną przerwę czasową pomiędzy dwoma etapami studiów. Ukończenie dwunastu semestrów studiów, a więc sześciu lat nauki, zostaje zwieńczone uzyskaniem tytułu magistra.

Zanim jednak rozpoczniesz swoją pracę w zawodzie, będziesz musiał przejść przez kilka lat lekarskich praktyk, które wydłużą czas przeznaczony na naukę.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KIERUNEK LEKARSKI WARSZAWA STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na Kierunek Lekarski w Warszawie?

Przede wszystkim zanim zdecydujesz się na aplikację na Kierunek Lekarski, warto, abyś wybrał warszawską uczelnię wyższą, której chciałbyś powierzyć swoją edukację.

 

Proces rekrutacji

Sam proces rekrutacyjny wygląda nieco inaczej na poszczególnych uczelniach. Żeby dostać się na Warszawski Uniwersytet Medyczny, należy wykazać się doskonałym opanowaniem programu biologii, chemii oraz fizyki podczas egzaminu maturalnego. Biorący udział w konkursie świadectw kandydaci zostaną wybrani na podstawie właśnie tych osiągnięć, jednak ci, którzy uzyskali średnio mniej, niż 90% mają małe szanse na ujrzenie swojego nazwiska na liście szczęśliwców przyjętych na ten kierunek.

Kiedy po otrzymaniu wyników egzaminu dojrzałości stwierdzisz, że masz realne szanse na dostanie się na Kierunek Lekarski w Warszawie albo chciałbyś przynajmniej spróbować, będziesz musiał wziąć udział w elektronicznej rejestracji kandydatów. Po wypełnieniu odpowiednich rubryk w zamieszczonej na stronie internetowej wydziału tabeli, pozostanie ci oczekiwanie na ostateczny werdykt.

 

Wymagane dokumenty

Chyba najprzyjemniejszym etapem rekrutacji jest ten końcowy, kiedy już wiesz, że od października rozpoczniesz wymarzoną przygodę ze studiami na Kierunku Lekarskim w Warszawie. Pozostanie ci już wówczas tylko dostarczenie kserokopii świadectwa maturalnego, formularza aplikacyjnego oraz zdjęcia o odpowiednich wymiarach, które znajdzie się na twojej legitymacji studenckiej.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na Kierunku Lekarskim w Warszawie?

Jaka praca po studiach na Kierunku Lekarskim w Warszawie?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów medcznych na Kierunku Lekarskim w Warszawie? Absolwenci znajdą zatrudnienie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, absolwenci na początku swojej zawodowej kariery najczęściej decydują się na podjęcie zawodu w szpitalach, gdzie pełnią rozmaite funkcje, w zależności od specjalności, na jaką się zdecydowali.

Dla żądnych adrenaliny powstanie możliwość zatrudnienia się w pogotowiu ratunkowym, gdzie każda sekunda będzie na wagę życia, a pędząca na sygnale przez skrzyżowania na czerwonym świetle karetka to spełnienie marzeń z dzieciństwa nie jednego człowieka.

Szeroka, specjalistyczna wiedza z zakresu biologii i chemii medycznej zapewni ci dobrą pracę w instytucjach badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych, gdzie zajmiesz się badaniem fragmentów uszkodzonych tkanek, pozyskanych na drodze biopsji, a także wykonasz różne analizy toksykologiczne substancji chemicznych, zawartych w płynach ustrojowych pacjenta, czy denata.

Będziesz mógł również otworzyć swój własny gabinet lekarski, w którym przyjmiesz pacjentów w określonej grupie wiekowej, również dzieci, i zajmiesz się specyficznymi dolegliwościami, które działają destrukcyjnie na organizm.

Studia na kierunku lekarskim w Warszawie – niestacjonarne

Nauka na Kierunku lekarskim w trybie niestacjonarnym to wyzwanie, któremu mogą sprostać jedynie najlepsi. 

dowiedz się więcej na temat kierunku kierunek lekarski studia niestacjonarne w Warszawie

Jakie są ceny za studia na kierunku lekarskim w Warszawie?

Cena każdego semestru nauki na Kierunku lekarskim różni się w obrębie wszystkich uczelni, które proponują możliwość kształcenia w tej dziedzinie. W związku z tym warto zaczerpnąć informacji u źródła, dzwoniąc do dziekanatu lub zapoznając się z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej. Jedno jest pewne – warto przygotować sobie odpowiednio stabilne zaplecze finansowe, gdyż nauka na Kierunku lekarskim może okazać się dość kosztowna.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku lekarskim - ceny w Warszawie

Jakie opinie mają studia na Kierunku Lekarskim w Warszawie?

Podejmowanie decyzji o wyborze studiów czasem nie przychodzi z zakładaną lekkością. Nawet jeśli wybierzemy kierunek kształcenia, to możemy borykać się z problemem miejsca, w którym chcemy studiować. Jakie ma Kierunek Lekarski w Warszawie opinie?

Patrycja, studentka Kierunku Lekarskiego mówi:

„Studia na Kierunku Lekarskim to spełnienie moich marzeń i to jeszcze z lat wczesnego dzieciństwa. Zawsze chciałam leczyć, pomagać, wspierać; po prostu miałam to w genach. Studiując na Kierunku Lekarskim w Warszawie wiem, że zostanę do tego bardzo dobrze przygotowana, że pomagając ludziom będą mogła z całą pewnością wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje."

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku lekarskim - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Warszawie

Jakie są kierunki medyczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)