Kierunek Lekarski - Warszawa

Kierunek Lekarski - Warszawa

Kierunek Lekarski - Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

lekarskim

Odkryj kierunek lekarski w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Kierunek Lekarski - studia Warszawa | woj. mazowieckie

Lekarz to postać szanowana, ciesząca się zaufaniem społecznym, pełniąca ważną i odpowiedzialną misję. Nic w tym dziwnego – codzienna praca absolwentów medycyny polega na ratowaniu ludzkiego życia oraz niesieniu pomocy chorym, zmagającym się z różnymi przypadłościami. Odpowiedzialność spoczywająca na każdym lekarzu, wymaga od niego bardzo solidnego przygotowania merytorycznego oraz odbycia wielu godzin praktyk zawodowych w różnych placówkach medycznych. Dlatego, aby stać się taką osobą, należy się solidnie napracować. Studia medyczne na Kierunku Lekarskim nie tylko trwają o rok dłużej, niż większość innych najpopularniejszych kierunków, ale również wymagają od studentów poświęcenia znacznej części wolnego czasu na utrwalanie zdobytej na zajęciach i wykładach wiedzy oraz umiejętności w zaciszu domowym.

 

Czego nauczysz się podczas studiów

Sama nauka przewidziana dla studiów na Kierunku Lekarskim dla większości studentów nie jest źródłem największej przyjemności, jakiej mieli okazję w życiu doświadczyć. Skomplikowane terminy medyczne, anatomia i genetyka, które uchodzą za zmorę medycznych kierunków oraz wyczerpujące zajęcia praktyczne w formie warsztatów – to tylko część codzienności każdego studenta medycyny. Wiedza, jaką zdobywa się studiując Kierunek Lekarski, to szeroka gama zagadnień związanych z ludzkim organizmem i jego kondycją, ale także człowiekiem, który w roli pacjenta posiada swoje prawa. Pomimo wszystkich trudności wynikających ze studiowania tego kierunku, perspektywy zawodowe oraz prestiż społeczny, spotykający absolwentów na każdym kroku, są tego warte. W związku z tym rok rocznie na jedno miejsce przypada nawet kilkunastu kandydatów do poszerzenia grona studentów medycyny w Warszawie!

 

Dla kogo ten kierunek

Kierunek Lekarski w Warszawie to nauka prowadzona na jednolitych studiach magisterskich, której celem jest przygotowanie do wypełniania obowiązków jednego z najważniejszych zawodów. Bilet wstępu, uprawniający do możliwości podjęcia nauki na tym prestiżowym kierunku otrzymują tylko nieliczni – statystyki pokazują, że osoby, które z przyrodniczych przedmiotów wiodących otrzymały na maturze mniej niż 90%, praktycznie nie mają szans na przyszłą karierę lekarską.

Cechuje cię niesamowita wytrwałość w dążeniu do utartych celów, a jednym z nich są studia medyczne w Warszawie na Kierunku Lekarskim? Twoje ponadprzeciętne uzdolnienie przekładające się na oceny uzyskiwane z biologii, chemii oraz fizyki było zawsze podziwiane przez nauczycieli? Posiadasz ogromne pokłady empatii, którą chciałbyś przelać na swoich przyszłych pacjentów? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco przynajmniej na jedno pytanie, śmiało spróbuj swojego szczęścia podczas aplikacji na Kierunek Lekarski w Warszawie – prawdopodobnie to najlepsza droga edukacji dla ciebie! 

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK KIERUNEK LEKARSKI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na Kierunek Lekarski w Warszawie?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek lekarski w Warszawie? Aby ubiegać się o miejsce w gronie studentów należy wziąć udział w konkursie świadectw, a w nim pochwalić się bardzo dobrymi wynikami z biologii i chemii oraz fizyki, bądź matematyki. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni. Listy przedmiotów do zaliczenia w toku nauka bywają nie najkrótsze, a widnieją na nich, między innymi, takie zagadnienia jak: etyka lekarska, histologia z embriologią, genetyka, psychologia lekarska, immunologia, farmakologia i toksykologia, radiologia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na Kierunku Lekarskim w Warszawie?

Kierunek Lekarski w Warszawie to zestaw wiedzy, umiejętności i kompetencji. Po zapoznaniu się z wcześniejszymi akapitami artykułu pewnie już wiesz, że nauka na tym kierunku to bardzo ciężka praca, wymagająca wielu wyrzeczeń i ogromnego zaangażowania.

Studenci poznają rozwój, budowę i funkcje organizmu człowieka w warunkach prawidłowych i patologicznych, jak rozpoznawać problemy medyczne i stany zagrażające życiu, jak nawiązywać i utrzymywać głębokie i pełne szacunku relacje z pacjentami. To bardzo wiele, choć i tak zaledwie niewielka część. Bardziej szczegółowa część edukacji na Kierunku Lekarskim w Warszawie obejmie specjalistyczne zagadnienia z wszystkich gałęzi medycyny – bowiem pracy w jednym nurcie tego zawodu nie da się oddzielić od całości.

Studia w Warszawie na kierunku lekraskim rozpoczniesz od szybkiego przypomnienia zagadnień biologicznych i chemicznych, obejmujących budowę poszczególnych narządów człowieka, ich wzajemnych powiązań oraz szczegółowych zasad funkcjonowania. Za pomocą prostych krzyżówek genetycznych, tworzonych póki co na papierze, nauczysz się analizowania zależności między cechami organizmów macierzystych oraz potomnych.

Wykłady z toksykologii dadzą ci szerszy obraz na różnorakie substancje chemiczne, stosowane przy produkcji leków oraz na ich wpływ na poszczególne funkcje ludzkiego organizmu. Laboratoria, do których dostęp będziesz miał na późniejszych etapach nauki, dzięki szerokiemu wyposażeniu w medyczne rekwizyty pozwolą ci na naukę anatomii w skali 1:1 bez konieczności udawania się na sekcję zwłok.

Chociaż i to nieco przykre dla początkujących widowisko być może będzie miało miejsce w toku twojej edukacji na Kierunku Lekarskim w Warszawie. Studenci będą zobligowani do odbycia stażu w wybranych placówkach medycznych, a jeśli twój wybór padnie na jakikolwiek szpital, być może staniesz przed koniecznością wzięcia udziału w sekcji.

Jak sam widzisz, przedmioty składające się na całość nauki na Kierunku Lekarskim w Warszawie, są dość skomplikowane, ale dla najbardziej zdeterminowanych nie będą niczym strasznym!

 

Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KIERUNEK LEKARSKI WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

KIERUNEK LEKARSKI WARSZAWA STUDIA ZAOCZNE

 

kierunek lekarski studia Warszawa

 

Ile trwają studia na Kierunku Lekarskim w Warszawie?

Zastanawiasz się, ile trwają studia na medycynie w Warszawie? Czas, jaki będziesz musiał spędzić na wybranej warszawskiej uczelni będzie nieco dłuższy, niż w przypadku innych kierunków studiów. Sam przyznasz, że wykształcenie medyków o odpowiednich kompetencjach wymaga więcej czasu.

Kierunek Lekarski to studia jednolite, a więc nie możesz zdecydować się na nieograniczoną przerwę czasową pomiędzy dwoma etapami studiów. Ukończenie dwunastu semestrów studiów, a więc sześciu lat nauki, zostaje zwieńczone uzyskaniem tytułu magistra.

Zanim jednak rozpoczniesz swoją pracę w zawodzie, będziesz musiał przejść przez kilka lat lekarskich praktyk, które wydłużą czas przeznaczony na naukę.

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na Kierunek Lekarski w Warszawie?

Przede wszystkim zanim zdecydujesz się na aplikację na Kierunek Lekarski, warto, abyś wybrał warszawską uczelnię wyższą, której chciałbyś powierzyć swoją edukację. Na tę chwilę uczelnię, które oferują możliwość podjęcia studiów medycznych w Warszawie to Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Uczelnia Łazarskiego. Druga opcja jest uczelnią niepubliczną, dlatego kandydat musi mieć na względzie konieczność uiszczania opłat semestralnych o określonej przez władze uczelni kwocie.

 

Proces rekrutacji

Sam proces rekrutacyjny wygląda nieco inaczej na obu powyższych uczelniach. Żeby dostać się na Warszawski Uniwersytet Medyczny, należy wykazać się doskonałym opanowaniem programu biologii, chemii oraz fizyki podczas egzaminu maturalnego. Biorący udział w konkursie świadectw kandydaci zostaną wybrani na podstawie właśnie tych osiągnięć, jednak ci, którzy uzyskali średnio mniej, niż 90% mają małe szanse na ujrzenie swojego nazwiska na liście szczęśliwców przyjętych na ten kierunek.

W przypadku aplikacji na Uczelnię Łazarskiego rygor rekrutacyjny jest nieco mniejszy, jednak bez solidnego uposażenia w zestaw odpowiednich kompetencji, nasza kariera na Kierunku Lekarskim nie potrwa długo.

Kiedy po otrzymaniu wyników egzaminu dojrzałości stwierdzisz, że masz realne szanse na dostanie się na Kierunek Lekarski w Warszawie albo chciałbyś przynajmniej spróbować, będziesz musiał wziąć udział w elektronicznej rejestracji kandydatów. Po wypełnieniu odpowiednich rubryk w zamieszczonej na stronie internetowej wydziału tabeli, pozostanie ci oczekiwanie na ostateczny werdykt.

Chyba najprzyjemniejszym etapem rekrutacji jest ten końcowy, kiedy już wiesz, że od października rozpoczniesz wymarzoną przygodę ze studiami na Kierunku Lekarskim w Warszawie. Pozostanie ci już wówczas tylko dostarczenie kserokopii świadectwa maturalnego, formularza aplikacyjnego oraz zdjęcia o odpowiednich wymiarach, które znajdzie się na twojej legitymacji studenckiej.

zasady rekrutacji na studia

 

 

kierunek lekarski Warszawa studia

 

Jaka praca po studiach na Kierunku Lekarskim w Warszawie?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów medcznych na Kierunku Lekarskim w Warszawie? Absolwenci znajdą zatrudnienie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, absolwenci na początku swojej zawodowej kariery najczęściej decydują się na podjęcie zawodu w szpitalach, gdzie pełnią rozmaite funkcje, w zależności od specjalności, na jaką się zdecydowali.

Dla żądnych adrenaliny powstanie możliwość zatrudnienia się w pogotowiu ratunkowym, gdzie każda sekunda będzie na wagę życia, a pędząca na sygnale przez skrzyżowania na czerwonym świetle karetka to spełnienie marzeń z dzieciństwa nie jednego człowieka.

Szeroka, specjalistyczna wiedza z zakresu biologii i chemii medycznej zapewni ci dobrą pracę w instytucjach badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych, gdzie zajmiesz się badaniem fragmentów uszkodzonych tkanek, pozyskanych na drodze biopsji, a także wykonasz różne analizy toksykologiczne substancji chemicznych, zawartych w płynach ustrojowych pacjenta, czy denata.

Będziesz mógł również otworzyć swój własny gabinet lekarski, w którym przyjmiesz pacjentów w określonej grupie wiekowej, również dzieci, i zajmiesz się specyficznymi dolegliwościami, które działają destrukcyjnie na organizm.

 

Jakie opinie mają studia na Kierunku Lekarskim w Warszawie?

Podejmowanie decyzji o wyborze studiów czasem nie przychodzi z zakładaną lekkością. Nawet jeśli wybierzemy kierunek kształcenia, to możemy borykać się z problemem miejsca, w którym chcemy studiować. Jakie ma Kierunek Lekarski w Warszawie opinie?

Patrycja, studentka Kierunku Lekarskiego mówi:

„Studia na Kierunku Lekarskim to spełnienie moich marzeń i to jeszcze z lat wczesnego dzieciństwa. Zawsze chciałam leczyć, pomagać, wspierać; po prostu miałam to w genach. Studiując na Kierunku Lekarskim w Warszawie wiem, że zostanę do tego bardzo dobrze przygotowana, że pomagając ludziom będą mogła z całą pewnością wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje."

KIERUNKI MEDYCZNE W WARSZAWIE

Rozwiń

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku lekarskim - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Warszawie

Jakie są kierunki medyczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)