Zarządzanie dziedzictwem kulturowym w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Zarządzanie dziedzictwem kulturowym w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Zarządzanie dziedzictwem kulturowym w Warszawie – uczelnie publiczne 

Studia w Warszawie na kierunku zarządzanie dziedzictwem kulturowym można podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w WarszawieStudia stacjonarne są bezpłatne, z kolei studnia niestacjonarne są płatne.

 

1. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Nauk Historycznych)

Kierunek studiów Zarządzanie dziedzictwem kulturowym będący propozycją Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu historii, zarządzania, kultury, a także sztuki i chciałbyś połączyć wszystkie te dziedziny, to kierunek studiów Zarządzanie dziedzictwem kulturowym może być właśnie dla ciebie. Dodatkowym atutem każdego z kandydatów na ten kierunek będą umiejętności w zakresie przedmiotów ścisłych oraz humanistycznych, ponieważ ten kierunek łączy ze sobą te dwie przeciwstawne dziedziny.  

Decydując się na kierunek studiów Zarządzanie dziedzictwem kultury, będziesz mieć szansę na rozwijanie swoich umiejętności w zakresie wielu różnych dziedzin takich jak np. historia, ekonomia, kultura, sztuka, a także prawo. Jako student poznasz wiele różnych zagadnień kulturowych oraz dowiesz się, jak chronić kulturę, zabytki i działać na rzecz ich ochrony. Poza zajęciami teoretycznymi będziesz uczęszczać na zajęcia praktyczne m.in. w instytucjach kulturalnych.

W programie studiów na kierunku Zarządzanie dziedzictwem kulturowym możemy znaleźć wiele różnych przedmiotów teoretycznych, jak i praktycznych. Niektóre z nich to m.in. historia sztuki, ekonomia, język obcy, zarządzanie, ekonomia, a także podstawy prawa. Plan przewiduje również czas przeznaczony na praktyki zawodowe.

Po ukończeniu studiów na kierunku Zarządzanie dziedzictwem kulturowym absolwenci mogą podjąć zatrudnienie m.in. w galeriach sztuki, domach kultury, muzeach, przedsiębiorstwach turystycznych, jednostkach administracji rządowej i samorządowej zajmujących się dziedzictwem kulturowym, a także w instytucjach odpowiedzialnych za ochronę zabytków. Absolwenci są również świetnie przygotowani do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

WSZYSTKO O KIERUNKU ZARZĄDZANIE DZIEDZICTWEM KULTUROWYM - WARSZAWA

Komentarze (0)