Analiza danych - Łódź

Studia w Łodzi

analiza danych

Odkryj kierunek analiza danych w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

09.02.2023

Analiza danych studia Łódź - 2023 | woj. łódzkie

Studia na kierunku analiza danych to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia na kierunku analiza danych w Łodzi
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lub 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku analiza danych w Łodzi rozpocznie się 5 maja 2023 r. i potrwa do 18 września 2023 r. | Analiza danych Łódź - terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

 

Uczelnie

W Łodzi analizę danych możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytet Łódzki (Wydział Matematyki i Informatyki UŁ), Politechnika Łódzka (Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ

Opis kierunku

Żyjemy w czasach daleko posuniętego rozwoju technologicznego. Gromadzenie i przetwarzanie danych odbywa się na ogromną skalę. Nie można nie zauważyć, jak duży jest popyt na specjalistów, którzy byliby w stanie wyszukiwać i selekcjonować zgromadzone informacje. Studenci kierunku mogą m.in. zdobyć wiedzę z zakresu statystyki matematycznej oraz nauczyć się tego, jak wykorzystywać narzędzia informatyczne, by móc skutecznie prowadzić analizę danych.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Instytucje finansowe, ośrodki badania opinii publicznej, czy firmy specjalizujące się w dziedzinie IT – absolwenci kierunku mają wiele szans na znalezienie miejsca pracy. Mogą sprawdzić się w zawodach: analityka danych, statystyka, administratora baz danych, czy analityka finansowego.

czytaj dalej wszystko o Analiza danych - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek ANALIZA DANYCH

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Analiza danych stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lub 3,5 roku • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie analiza danych jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Matematyka stosowana stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku matematyka stosowana

Pokaż więcej

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek analiza danych?

Kierunek analiza danych w Łodzi jest bardzo popularny wśród kierunków matematycznych. Ponieważ konkurencja jest naprawdę duża, warto wcześniej zapoznać się z wymogami rekrutacyjnymi, aby zapewnić sobie wysoką pozycję w rankingu punktowym.

Pamiętaj, że prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów egzaminów, warto pokusić się o zdawanie egzaminów dodatkowych na poziomie rozszerzonym. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Analiza danych w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALIZA DANYCH W ŁODZI?

Analiza danych to dynamicznie rozwijająca się dziedzina nauki, a zarazem interdyscyplinarny kierunek, który łączy nauki matematyczne i informatyczne.

Studenci tego typu kształcenia mają okazję nauczyć się, w jaki sposób korzystać z nowoczesnych narzędzi informatycznych, a także zapoznają się z najpopularniejszymi językami programowania.

Nowoczesne studia umożliwią Ci zgłębianie technik gromadzenia, przechowywania i przetwarzania różnego rodzaju informacji i danych. Z pewnością nauczysz się także przetwarzania, eksploracji i analizy danych.

Studenci zdobywają umiejętności projektowania, programowania i wdrażania oprogramowania dla firm z uwzględnieniem znajomości jego cyklu produkcji i utrzymania.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Analiza danych możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Kierunek analiza danych w Łodzi realizowany jest w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. W zależności od wybranej uczelni pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata, lub studia inżynierskie, trwające trzy i pół roku.

Studia drugiego stopnia mogą trwać półtora roku lub dwa lata i kończą się tytułem magistra/magistra inżyniera. Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia w zakresie analizy danych umożliwią Ci zdobycie gruntownego wykształcenia, które obejmuje nauki matematyczne i informatyczne. Studenci nauczą się przede wszystkim wykorzystywania i odpowiedniego stosowania narzędzi matematycznych i informatycznych w analizie danych.

Nauczysz się tworzyć podsumowania statystyczne zbiorów danych, przygotowywania danych i oceniania ich jakości, pobierania i łączenia danych z różnych źródeł: baz danych (m.in. MS Access, MS SQL Server, Oracle Database), arkuszy kalkulacyjnych, Internetu.

W trakcie poszczególnych etapów kształcenia zdobędziesz także potrzebną wiedzę i umiejętności, które okażą się niezbędne w przypadku tworzenia modeli danych, oceniania poprawności modeli i dokonywania ich modyfikacji.

Nauczysz się używać narzędzi matematycznych, statystycznych, a także tych związanych z eksploracją danych, jak chociażby Excel, VBA, R, Hadoop, MS SQL Server. Kierunek analiza danych pozwoli Ci zdobyć podstawy programowania oraz zapoznać się ze strukturami danych i algorytmami uczenia maszynowego.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA W ŁODZI?

Studia na kierunku Analiza danych trwają 3 lata lub 3,5 roku (studia I stopnia) oraz 1,5 roku lub 2 lata (studia II stopnia).

Analiza danych w Łodzi - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lub 3,5 roku inżynier / licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANALIZA DANYCH W ŁODZI?

Na rynku pracy brakuje specjalistów odnajdujących się w analizie danych. Absolwenci kierunki potrafią analizować i przetwarzać zaawansowane rozwiązania baz danych, metody sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego z wykorzystaniem Python.

Zajmują się konstruowaniem i uruchamianiem systemów przechowywania i przetwarzania danych oraz projektowaniem systemów złożonych, ale nieobce są im dziedziny programowania, przetwarzania danych, baz relacyjnych i nierelacyjnych, hurtowni danych i Big Data.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku analityka chemiczna:

 • banki
 • firmy ubezpieczeniowe
 • administracja państwowa
 • oświata
 • opieka zdrowotna
 • przedsiębiorstwa wykonujące przetwarzanie i analizę danych oraz modelowania
 • własna działalność gospodarcza

Możesz podjąć pracę jako programista, analityk danych, analityk finansowy, analityk biznesowy lub ekspert ds. eksploracji danych. Zawodowo bez problemu będziesz mógł/mogła korzystać z nowoczesnych narzędzi programistycznych w procesie tworzenia oprogramowania komputerowego, projektować, tworzyć i zarządzać relacyjnymi oraz przestrzennymi bazami danych zgodnie z obowiązującymi wzorcami.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Analiza danych w Łodzi?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Analiza danych Łódź studia i stopnia

Analiza danych Łódź studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Analiza danych Łódź studia stacjonarne

Analiza danych Łódź studia niestacjonarne

Kierunki matematyczne i statystyczne w Łodzi

Popularne kierunki matematyczne i statystyczne niestacjonarne w Łodzi

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia