Studia matematyczne Łódź

Studia matematyczne Łódź

Studia matematyczne Łódź

Największy wybór studiów

matematycznych w Łodzi

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia matematyczne w Łodzi | woj. łódzkie

Algebra liniowa z geometrią analityczną nie jest Wam obca? A może lubujecie się w probabilistyce i statystyce, teoriach miar i całek oraz funkcji zespolonych? Jeśli takie pojęcia nie są Wam straszne to Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego czy Instytut Matematyki Politechniki Łódzkiej czekają na Wasze sprytne umysły! Matematycy to królowie dryfujący wśród nauk, pojmując na czym polega życie tej jednej jedynej – królowej nauk. Matematyka to taka dziedzina wiedzy, która stwarza świat, ponoć wszystko jest matematyką i każdą rzecz, zjawisko można obliczyć, a jeśli tak się nie stanie – wtedy wszyscy mówią o cudzie i boskiej mocy – ale i na to mówi się, że po prostu potrzeba matematycznego geniusza, który rozgryzie zagadkę istnienia danych zjawisk.

Matematyka na Uniwersytecie cechuje się praktycznym podejściem, wykładowcy pokazują swoim studentom, gdzie mogą znaleźć dla siebie miejsce, posiadając szeroką wiedzę z tego zakresu. Na Wydziale możecie podjąć studia analizy danych, które to przygotują Was do pracy w branży finansowej i bankowej – tu nauczycie się nawet podstaw programowania i przygotowywania specjalistycznych arkuszy obliczeniowych. Po studiach matematycznych żadne algorytmy nie będą Wam straszne, a rachunki prawdopodobieństwa będziecie wykonywać w trakcie jazdy samochodem, a to z pewnością przełoży się na Wasz sukces zawodowy po ukończonych studiach matematycznych w Łodzi.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI SĄ STUDIA MATEMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MATEMATYCZNE W ŁODZI

SORTOWANIE:

KIERUNKI MATEMATYCZNE W ŁODZI

Rekrutacja i wymagania na studia matematyczne w Łodzi

Studia matematyczne to nie lada wyzwanie, które wciąga bez pytania. Jak już zdacie bardzo dobrze matematykę, informatykę czy fizykę, to śmiało składajcie dokumenty rekrutacyjne. Wysokie wyniki gwarantują dobre wieści o powodzeniu Waszych starań i możliwości spotkania z królową! Fizyka jest przedmiotem fakultatywnym, głównie pod uwagę brana jest matematyka i informatyka, bardzo duże znaczenie ma również język obcy, bez którego bodajże żadna specjalność Was nie wpuści!

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA MATEMATYCZNE W ŁODZI - PODYPLOMOWE

Praca po studiach matematycznych w Łodzi

Kończąc specjalizację nauczycielską sprawa jest jasna i oczywista – będziecie pracować w szkole, w świetlicy, czy prowadząc prywatne zajęcia. Jeśli tylko czujecie powołanie i macie sporą dawkę cierpliwości do dzieci, to jak najbardziej polecamy ukończenie tej specjalizacji. Jednak jeśli matematyka to dla Was nie tylko wciąż przypominane wzory rodem z programów nauczania, to polecamy przyjrzeć się pozostałym specjalnościom, opracowanym przez Politechnikę, jak i Uniwersytet, we współpracy z przedsiębiorcami.

Analitycy danych to stosunkowo nowi absolwenci – kierunek ten powstał w wyniku zapotrzebowania rynku pracy, po tych studiach znajdziecie zatrudnienie w instytucjach finansowych, administracji publicznej, jak i w ośrodkach naukowo-badawczych, ośrodkach badania opinii publicznej. Również analityków danych cenią firmy z branży IT oraz duże zakłady produkcyjne. Możecie ubiegać się o stanowisko eksperta ds. eksploracji danych czy też specjalisty analizy i rozwoju rynku.

Dzięki wiedzy i umiejętnościom staniecie się specjalistami do spraw rozwoju biznesu. Po specjalności aktuarialnej sprawa jest dość oczywista – firmy ubezpieczeniowe i banki czekają na absolwentów, którzy posiadając wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania ryzykiem, mogą uchronić niejedną firmę czy osobę przed upadkiem. Aktuariusze znajdują zatrudnienie w firmach konsultingowych, w których to parają się udzielaniem porad w zakresie podejmowana decyzji finansowych.

Wciąż w Polsce jest bardzo mało specjalistów tego typu, dlatego jest to zawód bardzo dobrze opłacany. Jeśli jednak ktoś z Was czuje, że zgłębianie tajemnic królowej nauk da mu w życiu szczęście, to kończąc kierunki takie jak matematyka teoretyczna, czy ogólna, na których spotkania ze specjalistycznymi technikami obliczeniowymi to codzienność, absolwent ma możliwość rozpoczęcia kariery szalonego naukowca, to również mocno doceniany kierunek, dzięki któremu świat tak prężnie się rozwija. 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ŁÓDZKI STUDIA MATEMATYCZNE

Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na studia na kierunku matematyka – koniecznie zapoznajcie się ze specjalnościami, jakie oferuje wydział, to ich ukończenie ma niezaprzeczalny wpływ na Wasze losy po studiach:

dowiedz się więcej>

 


POLITECHNIKA ŁÓDZKA STUDIA MATEMATYCZNE

Politechnika Łódzka również łączy studia matematyczne z informatycznymi, są one bowiem nierozerwalną nicią zszyte – wzajemnie się przenikają, co ma pozytywne skutki dla absolwentów studiów matematycznych, mogą oni szukać pracy w podobnych branżach, kierunki jakie oferuje Instytut Matematyki i Informatyki to:

dowiedz się więcej>

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)