Zarządzanie zasobami ludzkimi - Kraków

Zarządzanie zasobami ludzkimi - Kraków

Zarządzanie zasobami ludzkimi - Kraków

Studia w Krakowie

zarządzanie zasobami ludzkimi

Odkryj zarządzanie zasobami ludzkimi w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Zarządzanie zasobami ludzkimi studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi w Krakowie rozpocznie się 1 maja 2023 r. i potrwa do 17 września 2023 r. | Zarządzanie zasobami ludzkimi Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie zarządzenie zasobami ludzkimi możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznychUniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości UEK), Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Akademii WSB w Krakowie.
 

Opis kierunku

Wielu przedsiębiorców mogłoby się zgodzić z tym, że zarządzanie pracownikami nie należy do najłatwiejszych zadań. Podczas studiów można zdobyć wiedzę i umiejętności związane m.in. z przeprowadzaniem rekrutacji, przygotowywaniem szkoleń, czy doradztwem personalnym. Studenci zgłębiają również takie zagadnienia, jak np. rozwój zawodowy i planowanie kariery. W programie zajęć można odnaleźć przedmioty związane m.in. z psychologią i socjologią.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku posiadają odpowiednie kompetencje do pracy w działach HR. Doskonale sprawdzą się zarówno w prywatnych, jak i publicznych przedsiębiorstwach, czy administracji publicznej. Mogą również pracować jako doradcy zawodowi, czy szkoleniowcy.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie zasobami ludzkimi - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Zarządzanie zasobami ludzkimi stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Zarządzanie zasobami ludzkimi stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie zarządzanie zasobami ludzkimi jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia WSB w Krakowie

Akademia WSB w Krakowie

Inżynieria zarządzania stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria zarządzania

Pokaż więcej

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie zasobami ludzkimi w Krakowie?

 Aby zwiększyć swoje szanse na możliwość rozpoczęcia kształcenia na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi, powinieneś dobrze przygotować się do czekającego cię egzaminu dojrzałości. Rozważ te przedmioty, z których czujesz się najlepiej. Zdawanie egzaminu na poziomie rozszerzonym może zwiększyć twoje szanse na realizację celu.

Odwiedź stronę internetową wybranej uczelni przed przystąpieniem do procesu rekrutacji, aby upewnić się w aktualności postanowień.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie zasobami ludzkimi w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi w Krakowie?

Zarządzanie zasobami ludzkimi to jeden z interdyscyplinarnych kierunków, dzięki którym studenci zdobywają szeroką wiedzę teoretyczną na temat funkcjonowania ludzi w społeczeństwie i środowisku zawodowym, zgłębiają tajniki podstaw psychologii, która umożliwia im lepsze zrozumienie drugiej osoby.

Ponadto istotnie pogłębiają posiadane kompetencje interpersonalne, które mogą przełożyć się na wysoką jakość obsługi przyszłych klientów. Przyszli absolwenci zdobędą dobrze ugruntowane umiejętności związane z odpowiednim kierowaniem pracy zespołów ludzkich.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi w Krakowie możesz realizować na pierwszym stopniu, jeżeli dopiero rozpoczniesz przygodę z tym kierunkiem lub na drugim stopniu, jeśli uprzednio ukończyłeś pierwszy etap kształcenia wyższego. Studia licencjackie składają się z sześciu semestrów, a więc twoja nauka będzie trwała trzy lata. Na uzyskanie tytułu magistra poświęcisz z kolei dwa lata.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Interdyscyplinarność kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi pozwala studentom na zdobycie wszechstronnych kompetencji, przydatnych zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Uczą się oni wdrażania skutecznych działań zmierzających do poprawienia wydajności działań zespołów ludzkich, posiadają wiedzę na temat motywacji pracowników i potrafią stosować ją w praktyce. Praktyczne zajęcia pozwalają na szlifowanie kompetencji pod okiem wykwalifikowanych wykładowców, co pozytywnie przekłada się na efekty pracy absolwentów.

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi w Krakowie?

Studia na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Zarządzanie zasobami ludzkimi w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi w Krakowie?

Absolwenci zarządzania zasobami ludzkimi znajdą zatrudnienie wszędzie tam, gdzie wszechstronne kompetencje zarządcze oraz umiejętności interpersonalne będą na wagę złota. Jeżeli ukończysz ten przyszłościowy kierunek, będziesz mógł podjąć pracę w agencjach pośrednictwa pracy i wybranych firmach konsultingowych, gdzie zaprezentujesz swoje umiejętności przyszłym klientom.

Z otwartymi ramionami przyjmą cię wybrane jednostki administracyjne oraz działy HR międzynarodowych przedsiębiorstw. Bez trudu założysz również własną działalność gospodarczą, o ile wyróżnia cię przedsiębiorczość i chęć osiągnięcia samodzielności zawodowej.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi:

 • Działy HR międzynarodowych przedsiębiorstw

 • Wybrane jednostki administracyjne

 • Urzędy pracy

 • Biura karier

 • Agencje pośrednictwa pracy

 • Firmy konsultingowe

 

Nie da się ukryć, że możliwości zawodowe, jakie oferują studia na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi, są bardzo korzystne. Zatem jeżeli marzysz o stabilnie ugruntowanej pozycji oraz wysokich zarobkach, bez wahania aplikuj na te studia!

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Uczelnie, na których można studiować kierunek zarządzanie zasobami ludzkimi:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek zarządzanie zasobami ludzkimi:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia WSB w Krakowie stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości UE w Krakowie) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ) stacjonarne, niestacjonarne studia II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Zarządzanie zasobami ludzkimi w Krakowie?

Poziom i tryb studiów


Kierunki zarządzanie i marketing w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie