Europeistyka - Kraków

Studia w Krakowie

europeistyka

Odkryj europeistykę w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Europeistyka studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku europeistyka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym  lub niestacjonarnym

Studia na kierunku europeistyka w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku europeistyka w Krakowie rozpocznie się 1 maja 2023 r. i potrwa do 17 września 2023 r. | Europeistyka Kraków - terminy rekrutacji >

W Krakowie europeistykę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa UEK).

 

Opis kierunku

Jak dokładnie funkcjonuje Unia Europejska? Jak w ramach tej organizacji wygląda współpraca międzynarodowa? Tego można dowiedzieć się, wybierając europeistykę. Warto zaznaczyć, że studia kładą szczególny nacisk na kwestie związane z ekonomią. Studenci mogą poznać szczegóły na temat m.in. integracji europejskiej, instytucji działających w ramach UE, czy wybranych polityk Unii Europejskiej.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku mogą podjąć pracę w administracji publicznej, instytucjach UE, czy placówkach, pozyskujących fundusze unijne. Swoją wiedzę mogą również wykorzystać, podejmując pracę w międzynarodowych przedsiębiorstwach.

czytaj dalej wszystko o Europeistyka - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek EUROPEISTYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Europeistyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek europeistyka w Krakowie?

Europeistyka jest kierunkiem, który cieszy się bardzo dużą popularnością. Wiele osób już na etapie nauki w szkole średniej wie, że poznawanie kultury poszczególnych państw świata, a także zgłębianie przemian ekonomicznych, mających wpływ na relacje w obrębie krajów będzie dla nich ciekawe.

Jeżeli i ty marzysz o ujrzeniu swojego nazwiska na liście przyjętych na europeistykę w Krakowie, zapoznaj się z wymaganiami rekrutacyjnymi oraz rozpocznij przygotowania do czekającego cię egzaminu maturalnego.

Jeśli chcesz aplikować na studia drugiego stopnia, zadbaj o wysokie oceny na dyplomie z poprzedniego etapu kształcenia. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Europeistyka w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku europeistyka w Krakowie?

Europeistyka jest kierunkiem, którego siatka programowa znajduje wspólny mianownik dla nauk ekonomicznych, prawnych, socjologii, historii, turystyki oraz geografii. Studenci tego niezwykle interesującego kierunku uczą się analizowania, opisywania i wyciągania wniosków na temat przemian politycznych i ekonomicznych na świecie, zgłębiają zasady funkcjonowania Unii Europejskiej, a także niektórych organizacji rządowych i samorządowych.

Interdyscyplinarna wiedza i umiejętność jej praktycznego wykorzystania docenia wielu współczesnych pracodawców nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku europeistyka możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Europeistykę w Krakowie możesz realizować zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia. Kształcenie licencjackie jest wybierane najczęściej przez świeżo upieczonych maturzystów oraz osoby nieposiadające dyplomu ukończenia studiów. Nauka na tym etapie trwa trzy lata. Następnie można uczyć się na magisterskich studiach drugiego stopnia. Dzięki czterem semestrom studenci ugruntują posiadaną już wiedzę, a także zdobędą całkiem nową. Nauka na studiach magisterskich trwa dwa lata.

Jako przyszły kandydat na europeistykę możesz mieć wpływ na organizację charakteru kształcenia.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Interdyscyplinarny charakter kształcenia, jaki wyróżnia studia na kierunku europeistyka w Krakowie, pozwala studentom na zdobycie szerokich kompetencji, które uczynią z nich elastycznych pracowników wielu sektorów zawodowych. Zanim jednak rozpoczniesz planowanie swojego zawodowego życia, poznasz przyczyny i przebieg procesu integracji europejskiej, dowiesz się o najważniejszych przemianach politycznych i gospodarczych, jakie miały miejsce na przestrzeni wieków.

Przyszli absolwenci europeistyki mogą liczyć również na ugruntowanie wiedzy i umiejętności ekonomicznych, które pozwolą im na korzystanie z narzędzi statystycznych i matematycznych w celu interpretacji zjawisk gospodarczych. Studia na kierunku europeistyka uczynią z ciebie cenionego specjalistę na współczesnej arenie zawodowej.

Ile trwają studia na kierunku europeistyka w Krakowie?

Studia na kierunku europeistyka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Europeistyka w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

Jaka praca po studiach na kierunku europeistyka w Krakowie?

Nie od dziś wiadomo, że osoby, które ukończyły europeistykę w Krakowie, bez trudu znajdują najodpowiedniejszą dla siebie pracę. Wszechstronna wiedza ogólna i umiejętności związane z analizami ekonomicznymi i statystycznymi pozwolą ci na zajęcie wysokich stanowisk w wybranych instytucjach administracyjnych na poziomie rządowym i samorządowym.

Absolwenci często decydują się na podjęcie pracy w placówkach kulturalnych, na przykład w roli przewodników. Zatrudnienie w ośrodkach związanych z kulturą pozwala na codzienne obcowanie ze sztuką, co jest istotne dla wielu osób.

Ponadto będziesz mógł rozpocząć zawodową współpracę z wydawnictwami, massmediami lub zdecydować się na pracę na stanowisku wykładowcy akademickiego.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku europeistyka:

 • Wybrane instytucje administracji rządowej i samorządowej,

 • Struktury Unii Europejskiej,

 • Ośrodki związane z kulturą,

 • Wydawnictwa prasowe,

 • Massmedia,

 • Biura turystyczne.

Gdzie studiować na kierunku europeistyka w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Uczelnia, na której można studiować kierunek europeistyka:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek europeistyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa UE w Krakowie) stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Europeistyka w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Europeistyka Kraków studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Europeistyka Kraków studia stacjonarne

Europeistyka Kraków studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku europeistyka w Krakowie

Kierunki ekonomiczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku