Informatyka i systemy inteligentne - Kraków

Informatyka i systemy inteligentne - Kraków

Informatyka i systemy inteligentne - Kraków

Studia w Krakowie

informatyka i systemy inteligentne

Odkryj informatykę i systemy inteligentne w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Informatyka i systemy inteligentne studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku informatyka i systemy inteligentne to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Studia na kierunku informatyka i systemy inteligentne w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

W Krakowie informatykę i systemy inteligentne możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejAkademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH).
 
Opis kierunku

Wykorzystywanie sztucznej inteligencji to podstawa nowoczesnych technologii. Studia zapewniają zdobycie takich umiejętności jak np. projektowanie aplikacji i stron internetowych, czy zarządzanie systemami komputerowymi. Osoby, które ukończyły kierunek, nie powinny mieć problemu z programowaniem w różnych językach lub z opracowywaniem i wykorzystywaniem algorytmów.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Branża IT stale się rozwija, dlatego też absolwenci kierunku nie powinni mieć problemu ze znalezieniem pracy. Sprawdzą się jako programiści, inżynierowie oprogramowania, czy analitycy danych. Mogą ponadto pracować w bankowości lub w firmach telekomunikacyjnych.

czytaj dalej wszystko o Informatyka i systemy inteligentne - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek INFORMATYKA I SYSTEMY INTELIGENTNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Informatyka i systemy inteligentne stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka i systemy inteligentne w Krakowie?

Informatyka i systemy inteligentne to kierunek oparty w głównej mierze na dorobku naukowym takich nauk, jak matematyka, informatyka oraz fizyka. Osób starających się o przyjęcie na te studia może być wiele, dlatego jeżeli i tobie zależy na ujrzeniu swojego nazwiska na liście przyjętych, zadbaj o wysokie wyniki maturalne.

Na stronie internetowej wybranej uczelni wyższej znajdziesz niezbędne informacje o całym procesie rekrutacji. Zapoznanie się z nimi pozwoli ci uniknąć niedoinformowania w tak ważnych kwestiach.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Informatyka i systemy inteligentne w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku informatyka i systemy inteligentne w Krakowie?

Umiejętność praktycznego wykorzystania sztucznej inteligencji w branży informatycznej jest zazwyczaj bardzo doceniana przez pracodawców. Wybierając informatykę i systemy inteligentne w Krakowie, wybierasz naukę technik programowania, tworzenia stron internetowych i aplikacji oraz złożoności obliczeniowej i baz danych.

Informatyka jest twoją pasją? Z uwagą śledzisz wszystkie nowinki technologiczne? Posiadasz ponadprzeciętny talent do nauki matematyki i programowania? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z pytań, to najprawdopodobniej kierunek ten jest stworzony dla ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku informatyka i systemy inteligentne możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Informatykę i systemy inteligentne w Krakowie możesz realizować na studiach pierwszego oraz drugiego stopnia. Studia inżynierskie będą trwały trzy i pół roku, natomiast magisterskie drugiego stopnia półtora roku.

Studia stacjonarne na kierunku informatyka i systemy inteligentne pozwolą ci na realizowanie programu kształcenia od poniedziałku do piątku, zgodnie z harmonogramem nauki.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Osoby, które zdecydują się na studiowanie informatyki i systemów inteligentnych, mogą liczyć na zdobycie umiejętności cenionych w większości obszarów zawodowych, które zostaną uzupełnione o obszerną wiedzę teoretyczną.

Nauczysz się programowania w kilku wybranych językach, będziesz potrafił tworzyć strony internetowe, użyteczne oprogramowanie komputerowe i aplikacje multimedialne, zdobędziesz umiejętności pozwalające na zarządzanie systemami informatycznymi oraz tworzyć gry oparte na nowoczesnych bibliotekach.

Ponadto przyszli absolwenci zdobędą umiejętności związane z implementacją systemów inteligentnych, ich modyfikacją oraz projektowaniem. Jak sam widzisz, zakres zdobywanych kompetencji będzie na tyle szeroki, że pozwoli ci odnaleźć się na wymagającym rynku pracy.

Ile trwają studia na kierunku informatyka i systemy inteligentne w Krakowie?

Studia na kierunku informatyka i systemy inteligentne trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Informatyka i systemy inteligentne w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku informatyka i systemy inteligentne w Krakowie?

Nie od dziś wiadomo, że współczesny rozwój cywilizacyjny i gospodarczy jest związany z dynamiką branży informatycznej. Bez trudu możemy zaobserwować przejawy korzystania ze specjalistycznego oprogramowania oraz urządzeń w wielu przedsiębiorstwach, biurach i korporacjach. Dlatego absolwenci kierunku informatyka i systemy inteligentne będą mieli szanse na zdobycie zatrudnienia na arenie międzynarodowej.

Dzięki umiejętnościom programistycznym, jakie wyniesiesz ze studiów, będziesz mógł pomyśleć o podjęciu pracy w przedsiębiorstwach informatycznych i biurach projektowych, gdzie zajmiesz się tworzeniem użytecznego oprogramowania, projektowaniem stron internetowych oraz implementacją systemów inteligentnych.

Wszechstronność ukończonego przez ciebie kierunku pozwoli ci na nawiązanie efektywnej współpracy ze specjalistami z branż pokrewnych. Dzięki temu zyskasz szansę na bycie częścią światowych projektów.

Bez trudu podejmiesz pracę w bankowości i sektorach finansowych dzięki posiadaniu wiedzy i umiejętności matematycznych. Co więcej, absolwenci informatyki i systemów inteligentnych mogą postarać się o założenie własnej działalności, która pozwoli im realizować swoje cele. 

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku informatyka i systemy inteligentne:

 • Firmy informatyczne,

 • Przedsiębiorstwa telekomunikacyjne,

 • Biura projektowe,

 • Bankowość,

 • Przemysł elektroniczny,

 • Przemysł ciężki,

 • Lotnictwo,

 • Własna działalność gospodarcza.

Gdzie studiować na kierunku informatyka i systemy inteligentne w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Uczelnia, na której można studiować informatykę i systemy inteligentne:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek informatyka i systemy inteligentne:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Informatyka i systemy inteligentne w Krakowie?

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Informatyka i systemy inteligentne Kraków studia stacjonarne

Kierunki informatyczne w Krakowie

game design
Rozwiń

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie