Studia informatyczne Kraków

Studia informatyczne Kraków

Studia informatyczne Kraków

Największy wybór studiów

informatycznych w Krakowie

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia informatyczne Kraków | woj. małopolskie

Informatyka to dziś jeden z najlepszych kierunków kształcenia, dający szerokie perspektywy działania, umożliwiający rozpoczęcie wspaniałej kariery zawodowej. Dlaczego? Bowiem dzisiejszy świat opiera się na rozwiązaniach technologicznych i informatycznych, które władają każdą dziedziną, niezależnie czy chodzi o działalność medyczną, farmakologiczną, czy prowadzenie kiosku Ruchu. Informatyka jest wszędzie, więc informatycy, znający nowe rozwiązania jak nikt inny, są nam po prostu niezbędni. Bez informatyka nie radzimy sobie z podstawowymi problemami komputerowymi.

Dlatego studia informatyczne w Krakowie, czy to w Warszawie, czy w Poznaniu to bardzo dobry wybór. To branża rozwijająca się, inwestująca w nowe rozwiązania i w nowe możliwości. To branża międzynarodowa. Otwierająca drogi do podboju całego świata. Jednymi z najlepszych informatyków na świecie są Polacy - to nasi rodacy wraz ze Stevem Jobsem opracowywali najnowsze rozwiązania dla Apple, w Microsoft także maczamy palce! Może to dlatego Bill Gates tak chętnie przyjeżdża do Polski. Informatycy z pewnością mają nie mały wpływ na kształt całego świata, zachowań ludzi, budowania sieci społecznościowych.

Potrzebni są w domach mediowych, agencjach marketingowych, jak i w przemyśle żywieniowym, zbrojeniowym, czy medycznym. Studia informatyczne w Krakowie prowadzone są na najbardziej obleganych kierunkach na bardzo wysokim poziomie, sprawdźcie sami, jakie dokładnie kierunki studiów możecie wybrać.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W KRAKOWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI INFORMATYCZNE W KRAKOWIE

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne w Krakowie

Aby dostać się na studia informatyczne w Krakowie należy przystąpić do znanego za pewne Wam konkursu świadectw, który polega na zdobyciu jak największej liczby punktów rekrutacyjnych za odpowiednie wyniki z egzaminów maturalnych. Tak więc, aby dostać się na studia musicie sumiennie przyłożyć się do matury i zdać ją na bardzo wysokim poziomie z przedmiotów ścisłych. W informatyce szczególnie cenionym językiem obcym (oprócz html oczywiście!) jest język angielski, który powinniście opanować na wysokim poziomie zanim przystąpicie do nauki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia informatyczne niestacjonarne w Krakowie

Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której kandydat na studia informatyczne posiada wątpliwości odnośnie swojego wyboru kształcenia. Kierunki z obszaru informatycznego są najbardziej oblegane, ale jest to efekt tego, że globalny rynek pracy nieprzerwanie poszukuje specjalistów w tym zakresie. Tendencja ta ma swoje odbicie także w ofertach dydaktycznych szkół wyższych, które niemal prześcigają się w otwieraniu nowych kierunków i specjalności.

Drugim efektem jest to, że niełatwo wyobrazić sobie, aby studia informatyczne nie były dostępne w formie niestacjonarnej. Studia informatyczne niestacjonarne w Krakowie to szereg kierunków, na czele których stoi Informatyka i Informatyka stosowana. W programach nauczania dochodzi do mieszania dyscyplin i zagadnień nie tylko po to, aby były jak najciekawsze dla kandydata, ale żeby najbardziej odpowiadały obecnym wymaganiom współczesnego rynku.

To, co łączy informatyczne studia stacjonarne i niestacjonarne to program i jego założenia. Na fundamencie kształcenia nie może dochodzić do różnic, ponieważ nauka prowadzić ma do osiągnięcia identycznych efektów. Różnice są bardziej banalne i wynikają z tego, że studenci stacjonarni uczęszczają na zajęcia od poniedziałku do piątku, a studenci niestacjonarni w soboty i niedziele. Z racji tego ta druga grupa rozwija umiejętności z nieco większym nasileniem i intensywnością. Na studiach niestacjonarnych nierzadko brakuje czasu, aby zagłębiać się w jedno zagadnienie, gdy obok czeka kolejne do omówienia. Dlatego studenci studiów informatycznych niestacjonarnych muszą wyróżniać się sporą samodzielnością i umiejętnością zarządzania: czasem, własną pracą i informacjami.

POPULARNE KIERUNKI INFORMATYCZNE NIESTACJONARNE W KRAKOWIE

STUDIA INFORMATYCZNE W KRAKOWIE - PODYPLOMOWE

A
B
C
D
F
I
M
N
P
S
T
Z
Rozwiń

Praca po studiach informatycznych

Informatycy pracują w bardzo różnych dziedzinach przez wzgląd na konieczność specjalizowania się w określonym kierunku.Tylko dzięki specjalizacji jesteśmy w stanie śledzić bieżące nowinki oraz poznać od podszewki dane zagadnienie. Informatyka jest zbyt szeroką dziedziną, by móc ją pojąć całą jako jedność i rozumieć bez problemu wszelkie jej zawiłości. Osoby, które zajmują się naprawianiem urządzeń i instalowaniem oprogramowania, czy sterowników, niekoniecznie będą w stanie zbudować duże seriwsy internetowe czy platformy.

Podobnie jest z programistami, którzy często nie potrafią rozłożyć i złożyć z powrotem wszystkich części komputera. Informatycy znajdą zatrudnienie praktycznie w każdej branży, w której pojawiają się komputery. Dziś nawet gospodarstwa rolne są tak scyfryzowane, że nie sposób nie zasięgnąć rady od informatyka w celu ustawienia odpowiedniego oprogramowania traktorów czy innych urządzeń rolnych. 

Informatycy zatrudniani są w dużych firmach międzynarodowych do zarządzania bazami danych, przetwarzaniu gromadzonych informacji, jak i do zarządzania sieciami komputerowymi, informatycznymi i teleinformatycznymi. Dzięki profesjonalnym informatykom świat korzystania z nowych technologii jest prosty i przyjemny, a pracownicy dużych firm w dużym stopniu mogą zautomatyzować swoją pracę. Informatycy są również zatrudniani w branży żywieniowej, gdzie pilnują oprogramowania do sterowania procesami produkcyjnymi. W medycynie wspierają personel medyczny w kwestii korzystania z dedykowanego oprogramowania. Na rynku działa mnóstwo firm komputerowych, które zajmują się projektowaniem i realizowaniem zleceń od firm dotyczących tworzenia strony internetowej i zarządzania nią.

Absolwenci studiów informatycznych często pracują jako freelancerzy, bądź zakładają własne firmy, świadczące usługi informatyczne. Najzdolniejsi studenci pozostają na uczelni prowadząc liczne projekty badawcze i zgłębiając tajniki wiedzy informatycznej, dzięki czemu pozostali informatycy-praktycy mogą swobodnie działać na rynku i świadczyć coraz to bardziej zaawansowaną pomoc z zakresu komputerów i innowacyjnych urządzeń. Studia informatyczne pod każdym względem są dobrym wyborem kariery zawodowej.

POZOSTAŁE UCZELNIE W KRAKOWIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI STUDIA INFORMATYCZNE

Uniwersytet Jagielloński, choć kojarzy się z naukami humanistycznymi i społecznymi najbardziej, prowadzi studia ścisłe na naprawdę wysokim poziomie, Wydział Matematyki i Informatyki zaprasza na kierunki takie jak:

Wydział Matematyki i Informatyki

 • matematyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • nauki matematyczne - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • informatyka analityczna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • informatyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne (także na Wydziale Fizyki i Matematyki)

 


AGH W KRAKOWIE STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji

 • informatyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • teleinformatyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • tworzenie gier komputerowych - studia podyplomowe
 • informatyka - projektowanie i eksploatacja systemów - studia podyplomowe
 • metody wytwarzania oprogramowania - studia podyplomowe
 • systemy baz danych - studia podyplomowe

Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej

 • informatyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • nowoczesna grafika komputerowa - studia podyplomowe
 • informatyka i zarządzanie - studia podyplomowe
 • programowanie aplikacji webowych - studia podyplomowe
 • zarządzanie projektami informatycznymi - studia podyplomowe

Wydział Zarządzania

 • informatyka i ekonometria - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej

 • informatyka stosowana - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • fizyka z elementami informatyki - studia podyplomowe
 • informatyka w szkole - studia podyplomowe
 • technika z elementami informatyki - studia podyplomowe

Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej

 • informatyka stosowana - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska

 • informatyka stosowana - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

 


POLITECHNIKA KRAKOWSKA STUDIA INFORMATYCZNE

Studia informatyczne w Krakowie prowadzi również znana i ceniona Politechnika Krakowska, która oferuje kształcenie na kierunkach:

Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej

 • informatyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

Wydział Fizyki, Matematyki i Informatyki

 • informatyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne​

Wydział Mechaniczny

 • informatyka stosowana - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne na 

 


UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY W KRAKOWIE STUDIA INFORMATYCZNE

Studia informatyczne w Krakowie możecie również podjąć na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej na Wydziale Matematyczno-Fizyczno-Technicznym. Uczelnia ta również oferuje możliwość kształcenia na kierunku bioinformatyka na Wydziale Geograficzno-Biologicznym.

Wydział Matematyczno-Fizyczno-Techniczny

 • informtyka
 • edukacja techniczno - informatyczna

Wydziale Geograficzno-Biologicznym

 • bioinformatyka

 


UNIWERSYTET EKONOMICZNY STUDIA INFORMATYCZNE

Informatyki stosowanej możecie również uczyć się na studiach na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na Wydziale Zarządzania.

Wydział Zarządzania

 • Informatyki stosowanej

 


SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK W KRAKOWIE STUDIA INFORMATYCZNE

 • Informatyka. 

dowiedz się więcej 

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

Jakie studia informatyczne wybrać

Jakie przedmioty zdawać na maturze

Studia na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Studia na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH w Krakowie

Studia na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH w Krakowie

Studia na Wydziale Zarządzania AGH w Krakowie

Studia na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH w Krakowie

Studia na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH w Krakowie

Studia na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH w Krakowie

Studia na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej PK

Studia na Wydziale Fizyki, Matematyki i Informatyki PK

Studia na Wydziale Mechanicznym PK

Studia na Wydziale Matematyczno-Fizyczno-Technicznym UP

Studia na Wydziale Wydziale Geograficzno-Biologicznym UP

Studia na Wydziale  Wydział Zarządzania UE

Studia informatyczne w Społecznej Akademii Nauk w Krakowie

 

 

Komentarze (0)