Informatyka i systemy inteligentne - Kraków

Informatyka i systemy inteligentne - Kraków

Informatyka i systemy inteligentne - Kraków

Studia w Krakowie

informatyka i systemy inteligentne

Odkryj informatykę i systemy inteligentne w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Informatyka i systemy inteligentne studia Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku informatyka i systemy inteligentne to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Informatyka i systemy inteligentne - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek informatyka i systemy inteligentne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Jednostka prowadząca

Informatyka i systemy inteligentne stopień: (I)  (II), czas trwania: 1,5 roku • 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka i systemy inteligentne w Krakowie?

Informatyka i systemy inteligentne to kierunek oparty w głównej mierze na dorobku naukowym takich nauk, jak matematyka, informatyka oraz fizyka. Osób starających się o przyjęcie na te studia może być wiele, dlatego jeżeli i tobie zależy na ujrzeniu swojego nazwiska na liście przyjętych, zadbaj o wysokie wyniki maturalne.

Na stronie internetowej wybranej uczelni wyższej znajdziesz niezbędne informacje o całym procesie rekrutacji. Zapoznanie się z nimi pozwoli ci uniknąć niedoinformowania w tak ważnych kwestiach.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2021
do 12.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 21.06.2021
do 21.07.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 21.07.2021
do 27.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 23.08.2021
do 15.09.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Czas trwania studiów na kierunku informatyka i systemy inteligentne na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac. I stopnia:
3,5 roku
(inżynier)
II stopnia:
1,5 roku
(magister inżynier)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek informatyka i systemy inteligentne na poszczególnych uczelniach

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Przedmioty:

fizyka, informatyka, matematyka

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INFORMATYKA I SYSTEMY INTELIGENTNE KRAKÓW STUDIA STACJONARNE

Orientacyjne limity miejsc na kierunku informatyka i systemy inteligentne na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac. I stopnia:
105
II stopnia:
100
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek informatyka i systemy inteligentne na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac. I stopnia:
900-1000
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Gdzie studiować na kierunku informatyka i systemy inteligentne w Krakowie?

Uczelnia, na której można studiować informatykę i systemy inteligentne:

 • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Kierunki informatyczne w Krakowie

game design
Rozwiń

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku informatyka i systemy inteligentne w Krakowie?

Umiejętność praktycznego wykorzystania sztucznej inteligencji w branży informatycznej jest zazwyczaj bardzo doceniana przez pracodawców. Wybierając informatykę i systemy inteligentne w Krakowie, wybierasz naukę technik programowania, tworzenia stron internetowych i aplikacji oraz złożoności obliczeniowej i baz danych.

Informatyka jest twoją pasją? Z uwagą śledzisz wszystkie nowinki technologiczne? Posiadasz ponadprzeciętny talent do nauki matematyki i programowania? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z pytań, to najprawdopodobniej kierunek ten jest stworzony dla ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku informatyka i systemy inteligentne możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Informatykę i systemy inteligentne w Krakowie możesz realizować na studiach pierwszego oraz drugiego stopnia. Studia inżynierskie będą trwały trzy i pół roku, natomiast magisterskie drugiego stopnia półtora roku.

Studia stacjonarne na kierunku informatyka i systemy inteligentne pozwolą ci na realizowanie programu kształcenia od poniedziałku do piątku, zgodnie z harmonogramem nauki.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Osoby, które zdecydują się na studiowanie informatyki i systemów inteligentnych, mogą liczyć na zdobycie umiejętności cenionych w większości obszarów zawodowych, które zostaną uzupełnione o obszerną wiedzę teoretyczną.

Nauczysz się programowania w kilku wybranych językach, będziesz potrafił tworzyć strony internetowe, użyteczne oprogramowanie komputerowe i aplikacje multimedialne, zdobędziesz umiejętności pozwalające na zarządzanie systemami informatycznymi oraz tworzyć gry oparte na nowoczesnych bibliotekach.

Ponadto przyszli absolwenci zdobędą umiejętności związane z implementacją systemów inteligentnych, ich modyfikacją oraz projektowaniem. Jak sam widzisz, zakres zdobywanych kompetencji będzie na tyle szeroki, że pozwoli ci odnaleźć się na wymagającym rynku pracy.

Ile trwają studia na kierunku informatyka i systemy inteligentne w Krakowie?

Studia na kierunku informatyka i systemy inteligentne trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Jaka praca po studiach na kierunku informatyka i systemy inteligentne w Krakowie?

Nie od dziś wiadomo, że współczesny rozwój cywilizacyjny i gospodarczy jest związany z dynamiką branży informatycznej. Bez trudu możemy zaobserwować przejawy korzystania ze specjalistycznego oprogramowania oraz urządzeń w wielu przedsiębiorstwach, biurach i korporacjach. Dlatego absolwenci kierunku informatyka i systemy inteligentne będą mieli szanse na zdobycie zatrudnienia na arenie międzynarodowej.

Dzięki umiejętnościom programistycznym, jakie wyniesiesz ze studiów, będziesz mógł pomyśleć o podjęciu pracy w przedsiębiorstwach informatycznych i biurach projektowych, gdzie zajmiesz się tworzeniem użytecznego oprogramowania, projektowaniem stron internetowych oraz implementacją systemów inteligentnych.

Wszechstronność ukończonego przez ciebie kierunku pozwoli ci na nawiązanie efektywnej współpracy ze specjalistami z branż pokrewnych. Dzięki temu zyskasz szansę na bycie częścią światowych projektów.

Bez trudu podejmiesz pracę w bankowości i sektorach finansowych dzięki posiadaniu wiedzy i umiejętności matematycznych. Co więcej, absolwenci informatyki i systemów inteligentnych mogą postarać się o założenie własnej działalności, która pozwoli im realizować swoje cele. 

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku informatyka i systemy inteligentne:

 • Firmy informatyczne,

 • Przedsiębiorstwa telekomunikacyjne,

 • Biura projektowe,

 • Bankowość,

 • Przemysł elektroniczny,

 • Przemysł ciężki,

 • Lotnictwo,

 • Własna działalność gospodarcza.

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)