Kosmetologia - Kraków
Dodaj do ulubionych

13.02.2023

Kosmetologia studia Kraków 2023 | województwo małopolskie

Studia na kierunku Kosmetologia w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia na kierunku kosmetologia w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kosmetologia w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | Kosmetologia Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie kosmetologię możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznychAkademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie (Wydział Rehabilitacji Ruchowej AWF), Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Farmaceutyczny UJ) oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).
 
Opis kierunku
Kosmetologia to kierunek czerpiący z nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. Studenci kosmetologii zdobywają szczegółową wiedzę m.in.: o kosmetykach i substancjach używanych do wytwarzania kosmetyków, technologii produktów kosmetycznych, metabolizmie i skutkach działania kosmetyków, a także prawidłowym stosowaniu produktów kosmetycznych.
 
Specjalności
Współczesne studia z kosmetologii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku kosmetologia w Krakowie: marketing i zarządzanie w kosmetologiipodologiawellness & spa ... specjalności na kosmetologii w Krakowie >.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Krakowie na kierunku kosmetologia w roku akademickim 2023/2024 najczęściej brane pod uwagę są wyniki z egzaminów maturalnych.  szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku kosmetologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 6000 zł do 6500 zł za pierwszy rok studiów. Wykaz opłat za studia na kierunku kosmetologia w Krakowie >
 
Praca po studiach
Kosmetolog przygotowany jest do m.in.: współpracy z firmami produkującymi preparaty kosmetyczne, kierowania zespołami kosmetologów czy nadzorowania przebiegu sortowania kosmetyków i technik kosmetycznych. Absolwenci kosmetologii mogą szukać zatrudnia np. w placówkach, które zajmują się promocją zdrowia i urody (gabinet odnowy biologicznej, SPA i Wellness, gabinety kosmetyczne itp.) lub przemysłem kosmetycznym.

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek KOSMETOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Kosmetologia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia w Krakowie?

Rekrutacja na uczelnie publiczne w Polsce odbywa się na podstawie konkursu świadectw. Uczelnie niepubliczne w Krakowie przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

Kandydaci na kosmetologię powinni przygotować się w szczególności do obowiązkowych egzaminów maturalnych. Dobrze, by rozważyli oni także kilka przedmiotów dodatkowych – wśród nich powinny znaleźć się np. matematyka, biologia lub chemia.

 

Przykładowe przedmioty brane pod uwagę w rekrutacji 2023/2024 na kierunek kosmetologia w Krakowie:

 • matematyka
 • biologia
 • chemia


* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w Krakowie

 • Kosmetologia w Krakowie - terminy rekrutacji

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń


  Terminy rekrutacji na uczelniach 2023/2024

  I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
  Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie Termin rekrutacji I stopnia:
  Termin rekrutacji II stopnia:
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie Termin rekrutacji I stopnia:
  Termin rekrutacji II stopnia:
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia Termin rekrutacji I stopnia:
  Termin rekrutacji II stopnia:
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Uniwersytet Jagielloński w Krakowie stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
  od 01.06.2023
  do 07.07.2023
  Termin rekrutacji II stopnia:
  od 01.06.2023
  do 14.07.2023
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
  od 01.06.2023
  do 07.07.2023
  Termin rekrutacji II stopnia:
  od 01.06.2023
  do 14.07.2023
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej

  Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

  Harmonogram rekrutacji +

  Jeżeli myślisz o rozpoczęciu studiów na kierunku kosmetologia w Krakowie, to powinieneś bardzo dobrze zapoznać się z harmonogramem rekrutacji, który ustalany jest indywidualnie przez uczelnie. Szczegółowe informacje na jego temat znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Ogólny terminarz pozostaje na ogół zbliżony.

  Maturzyści na wybrane przez siebie kierunki mogą rejestrować się na ogół już na przełomie kwietnia i maja. Liczą się wyłącznie punkty, a nie kolejność zgłoszeń kandydatów. Studia na kierunku kosmetologia w Krakowie mają profil medyczny. Pierwszy etap rekrutacji zostaje na ogół zamknięty w połowie lipca, tuż po ogłoszeniu wyników z egzaminów maturalnych. To także czas składania dokumentów oraz oczekiwania na rozpoczęcie roku akademickiego w październiku.

  Uczelnie w Krakowie otwierają także dodatkowe etapy w sierpniu oraz wrześniu na te kierunki studiów, na które nie wypełniły się listy podczas pierwszego etapu rekrutacji. Jeżeli twoja kandydatura została odrzucona początkowo, nie zrażaj się, ponieważ być może szansę na rozpoczęcie wymarzonych studiów dostaniesz podczas kolejnych etapów rekrutacji.

  Dokumenty rekrutacyjne +

  Osoby zakwalifikowane na studia muszą dostarczyć do dziekanatu zestaw podstawowych dokumentów. Pamiętaj, by nie zaniedbać tego etapu rekrutacji, ponieważ dzięki temu nie że zostaniesz skreślony z list osób przyjętych na studia. Każda z uczelni zestaw dokumentów ustala indywidualnie – szczegółowych wytycznych zawsze musisz szukać na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Powinny się znaleźć wśród nich na pewno:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
  • aktualna fotografia;
  • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • różnego rodzaju podpisane umowy.

  Dokumenty rekrutacyjne na ogół musisz dostarczyć w papierowej teczce, która opisana będzie twoim imieniem i nazwiskiem.

  Opłaty rekrutacyjne +

  Każda osoba, która chce wziąć udział w rekrutacji, musi uiścić odpowiednią opłatę rekrutacyjną. Jeżeli ten etap rekrutacji zostanie przez ciebie zaniedbany, to twoja kandydatura w ogóle nie zostanie wzięta pod uwagę. Uczelnie w Krakowie ustalają indywidualne opłaty rekrutacyjne, więc odpowiednio wcześnie zapoznaj się z tymi wytycznymi. Na ogół koszt takiej opłaty waha się od 85 do 150 zł w zależności od kierunku. Możesz jej dokonać za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych (PayU). Pamiętaj, że liczy się czas księgowania przelewu, a nie data jego wykonania, więc zrób go wcześnie, a jego potwierdzenie okaż w dziekanacie uczelni.

  Przedmioty kwalifikacyjne +

  Studia na kierunku kosmetologia mają profil medyczny, więc przedmioty, które powinieneś zdawać podczas egzaminów maturalnych, muszą obejmować dyscypliny ścisłe. Pośród nich powinny się znaleźć przede wszystkim biologia, chemia, czy matematyka. Dodatkowym atutem będzie także doskonała znajomość dowolnie wybranego przez siebie języka obcego nowożytnego. Pamiętaj, że szansę na prestiżowe studia kosmetologiczne mają wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich!

  Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

  Przelicznik punktów kwalifikacyjnych uwzględnia, czy zdawane na maturze przedmioty znajdują się wśród rekrutacyjnych wytycznych. Kolejnym ważnym aspektem jest to, na jakim poziomie zdawany był dany przedmiot. Maturzyści mają do wyboru zawsze dwa poziomy – podstawowy oraz rozszerzony. Odpowiednio wcześnie prześledź, jak wygląda przelicznik punktów kwalifikacyjnych na różnych uczelniach. To pozwoli ci przygotować się jak najlepiej do procedury rekrutacyjnej!

  Olimpiady oraz konkursy +

  Prawdziwi pasjonaci nauk ścisłych, którzy w przyszłości chcieliby rozpocząć studia na kierunku kosmetologia w Krakowie, mogą pomyśleć o wzięciu udziału w prestiżowych olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych. Szansę na sukces da jedynie wiedza, która znacznie wykracza poza ramy szkoły średniej. Warto podkreślić, że jest o co walczyć, ponieważ laureaci oraz finaliści stopnia centralnego znajdą się na listach osób przyjętych poza kolejnością. W przypadku studiów medycznych rozważ olimpiady takie jak:

  • Olimpiada Biologiczna;
  • Olimpiada Chemiczna;
  • czy Olimpiada Matematyczna.

  Pamiętaj, że bycie finalistą olimpiady nie zwalnia cię z obowiązku przystąpienia do egzaminów maturalnych.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować kosmetologię w Krakowie

Kosmetologię jako kierunek oferują dwie uczelnie publiczne – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (stacjonarne, niestacjonarne) oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie (stacjonarne).

Ponadto kosmetologię można studiować w dwóch prywatnych szkołach prywatnych w Krakowie – zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym:

 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

 

Gdzie studiować kosmetologię bezpłatnie w Krakowie

Kosmetologię w ramach studiów bezpłatnych w Krakowie można studiować stacjonarnie w dwóch krakowskich uczelniach publicznych – Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie.

Gdzie studiować kosmetologię niestacjonarnie w Krakowie

Niestacjonarne studia na kierunku kosmetologia w Krakowie oferuje jedna uczelnia publiczna (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie) oraz dwie prywatne szkoły wyższe (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie oraz Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia).

Dowiedz się więcej kosmetologia w Krakowie studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na kosmetologii w Krakowie

Studia niestacjonarne w Krakowie są zazwyczaj płatne zarówno w uczelniach publicznych, jak i prywatnych. Cena za jeden rok akademicki na kierunku kosmetologia w tym mieście waha się od 6000 zł do 6500 zł. ceny - kosmetologia Kraków >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety w Krakowie żadna ze szkół wyższych nie oferuje kandydatom możliwości podjęcia bezpłatnych studiów niestacjonarnych na kierunku kosmetologia. Osoby, którym zależy na rozpoczęciu takiej nauki, mogą zdecydować się na studia stacjonarne.

Pokaż wszystkie

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia w Krakowie?

 

Kosmetologia należy do dziedzin dermatologicznych – specjaliści kosmetologii zajmują się m.in. poprawianiem i przywracaniem urody. Uczestnicy zajęć szkolą się w zakresie takich działań jak np.: planowanie zabiegów pielęgnacyjnych i regeneracyjnych skóry, a także analizowanie i interpretowanie receptur kosmetycznych.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

 

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku kosmetologia w Krakowie realizowane są w ramach studiów I stopnia (licencjackich) lub studiów II stopnia (magisterskich).

Studia I stopnia na tym kierunku trwają 3 lata. Program studiów magisterskich przewiduje 2 lata nauki.
Studenci mogą rozpocząć studia na tym kierunku zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.


 

Studia stacjonarne

Zajęcia stacjonarne na studiach dziennych najczęściej odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych i popołudniowych.

Stacjonarna nauka pozwala studentom aktywnie uczestniczyć w życiu uczelnianym. Studenci stacjonarni nie tylko pracują pod opieką doświadczonych specjalistów różnorodnych dziedzin, ale także mają okazję rozwijać swoje zainteresowania w kołach naukowych oraz organizacjach studenckich.

Stacjonarne studiowanie na uczelniach publicznych zazwyczaj jest darmowe – za prywatną naukę należy najczęściej zapłacić. Tryb stacjonarny może znacząco utrudnić lub nawet uniemożliwić studentom pracę na pełnym etacie. Dobrze więc, by kandydaci na studia stacjonarne byli przygotowani do poświęcenia dużej ilości czasu na naukę na terenie uczelni.

 

Studia niestacjonarne

Zajęcia niestacjonarne mogą odbywać się wieczorowo lub zaocznie. Studenci wieczorowi spotykają się na terenie uczelni od poniedziałku do piątku w godzinach wieczornych. Studenci zaoczni pojawiają się tam w weekendy średnio co dwa tygodnie, a ich spotkania przyjmują formę tzw. zjazdów.

Niestacjonarne studia pozwalają studentom pogodzić życie zawodowe lub prywatne ze studiowaniem. Dzięki wieczornym lub weekendowym zajęciom młodzi specjaliści mogą bez problemu podjąć pracę na pełnym etacie czy zająć się rozwojem własnych zainteresowań. Kandydaci na studia niestacjonarne powinni jednak potrafić działać samodzielnie i systematycznie uzupełniać swoją wiedzę.

Studia niestacjonarne zazwyczaj są płatne – zarówno na uczelniach publicznych, jak i niepublicznych.

 

Program studiów i przedmioty

Kosmetologia przewiduje realizację programu nauczania zarówno w aspekcie teoretycznym, jak i praktycznym. W toku kształcenia przewidywane są liczne zajęcia poświęcone zagadnieniom z zakresu nauk o zdrowiu i nauk o kulturze fizycznej. Studenci tego kierunku zmagać się będą z kierunkowymi przedmiotami, które pozwolą im poznać podstawowe założenia i definicje z zakresu kosmetologii.

 

W programie studiów na kierunku kosmetologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • biochemia;
 • mikrobiologia;
 • farmakologia w kosmetologii;
 • anatomia;
 • kosmetologia.

 

Studenci kosmetologii zdobywają także specjalistyczne umiejętności oraz wiedzę z zakresu określonych aspektów współczesnej kosmetologii.

 

Przykładowe przedmioty poświęcone kosmetologii:



Ponadto uczestnicy zajęć mają szansę rozwinąć wyjątkowe zdolności, które niezbędne są m.in. do wykonywania specyficznych zabiegów kosmetologicznych lub prowadzenia działań na rzecz promocji zdrowia i urody. W tym celu studenci mogą wybrać jedną z licznych specjalizacji na kierunku kosmetologia

 

Przykładowe specjalizacje na kierunku kosmetologia w Krakowie:

 

 • kosmetologia stosowana i pielęgnacyjna;
 • kosmetologia w promocji zdrowia;
 • kosmetologia medyczna;
 • czy kosmetologia estetyczna.

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Studenci kosmetologii muszą być przygotowani do prowadzenia współpracy z klientami i pacjentami, którzy zmagają się z różnorodnymi problemami natury kosmetologicznej. Kandydaci na ten kierunek powinni być zatem otwarci, cierpliwi, komunikatywni i empatyczni. Niezbędna w tym zawodzie będzie umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji zawodowych zarówno z pacjentami, jak i innymi członkami zespołu leczniczego.

Kandydaci na kierunek kosmetologia powinni mieć zdolności manualne oraz zmysł artystyczny. Dobrze też, by interesowali się tematyką kosmetyczną. Przyszli studenci kosmetologii powinni znać podstawowe założenia biologiczne i chemiczne. W zawodzie kosmetologa niezbędne jest wyczucie estetyczne.


 

Predyspozycje kandydatów na studia na kierunek kosmetologia w Krakowie:

 • empatia, cierpliwość
 • komunikatywność, otwartość
 • umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji zawodowych
 • zdolności manualne
 • zmysł artystyczny
 • wyczucie estetyczne
 • zainteresowanie ludzkim ciałem
 • znajomość zagadnień biologicznych i chemicznych

 

Wiedza i umiejętności

Absolwenci kosmetologii poprawnie wykonują zabiegi kosmetologiczne, upiększające i lecznicze, uwzględniając indywidualne wskazania i przeciwwskazania pacjentów i klientów. Studenci tego kierunku zdobywają wiedzę z zakresu m.in. nauk o zdrowiu, estetyki i makijażu czy wizażu.

 

Wiedza

Studenci kosmetologii znają budowę anatomiczną poszczególnych układów organizmu ludzkiego, a także znają zjawiska fizykochemiczne i biologiczne, które zachodzą w ustroju człowieka – rozumieją fizjologiczne i biochemiczne skutki bezczynności oraz adaptacji do wysiłku fizycznego.

Absolwenci tego kierunku mają wiedzę dotyczącą m.in. budowy i funkcji białek, węglowodanów, tłuszczów czy kwasów nukleinowych, a także wpływu mikro- i makroelementów na ustrój i wydolność fizyczną człowieka. Uczestnicy zajęć poznają zasady promocji zdrowia i racjonalnego żywienia oraz podstawowe pojęcia związane ze zdrowym stylem życia i aktywnością ruchową.

Ponadto analizują oni prawne, organizacyjne i etyczne uwarunkowania zawodowe w ramach kosmetologii potrafią korzystać z zasobów informacji patentowej. Absolwenci kosmetologii mają wiedzę w zakresie m.in. działania i klasyfikacji substancji kosmetycznych oraz możliwości ich zastosowania w pielęgnacji ciała i odnowie biologicznej.

 

Wiedza, którą nabywają studenci kosmetologii:

 • znają budowę anatomiczną układów organizmu ludzkiego
 • znają zjawiska fizykochemiczne i biologiczne zachodzące w ustroju człowieka
 • rozumieją fizjologiczne i biochemiczne skutki bezczynności i adaptacji do wysiłku fizycznego
 • rozumieją budowę oraz funkcję m.in.: białek, węglowodanów, tłuszczów czy kwasów nukleinowych
 • rozumieją wpływ mikro- i makroelementów na ustrój i wydolność fizyczną człowieka
 • stosują się do zasad promocji zdrowia i racjonalnego żywienia
 • stosują podstawowe pojęcia związane ze zdrowym stylem życia i aktywnością ruchową
 • znają prawne, organizacyjne i etyczne uwarunkowania zawodowe w ramach kosmetologii
 • korzystają z zasobów informacji patentowej
 • znają działanie, nazewnictwo i zastosowanie substancji kosmetycznych

 


Umiejętności

Kosmetologia pozwala studentom zdobyć umiejętności z zakresu m.in.: poprawnego wykonywania zabiegów z zakresu kosmetologii i odnowy biologicznej z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań do zabiegów. Absolwenci tego kierunku identyfikują problemy klienta lub pacjenta gabinetu na podstawie przeprowadzonej diagnostyki kosmetologicznej i właściwie wykorzystuje podstawową aparaturę stosowaną w diagnostyce i kosmetologii.

Kosmetolog umie doradzić wybór zabiegów oraz aktywności fizycznej dostosowanej do indywidualnych wskazań i potrzeb klienta. Studenci poprawnie interpretują skład kosmetyków oraz uczą się doboru odpowiednich preparatów, z uwzględnieniem oczekiwanego efektu.

Absolwenci tego kierunku posługują się specjalistycznymi technikami pracy i aparaturą stosowaną w kształceniu i modelowaniu sylwetki, a także stosują różne techniki masażu, które mają wpływ zarówno na kondycję fizyczną pacjentów, jak i ich samopoczucie.

 

Umiejętności, które nabywają studenci kosmetologii:

 • wykonują zabiegi z zakresu kosmetologii i odnowy biologicznej
 • identyfikują problemy klienta/pacjenta na podstawie przeprowadzonej diagnostyki kosmetologicznej
 • właściwie wykorzystują podstawową aparaturę stosowaną w diagnostyce i kosmetologii
 • potrafi doradzić wybór zabiegów, aktywności fizycznej oraz preparatów dostosowanych do indywidualnych potrzeb i wskazań klienta/pacjenta
 • kształtują i modelują sylwetkę klienta/pacjenta
 • stosują różne techniki masażu
Ile trwają studia na kierunku kosmetologia w Krakowie?

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia w Krakowie?

Studia I stopnia na kierunku kosmetologia w Krakowie trwają 3 lata (studia licencjackie). Studia II stopnia trwają 2 lata (studia magisterskie).

Studia I stopnia poświęcone są podstawowym i kierunkowym zagadnieniom z zakresu kosmetologii. Studenci przez 6 semestrów zdobywają szczegółową wiedzę na temat m.in. składu i zastosowania różnorodnych preparatów kosmetycznych, a także zdobywają najważniejsze umiejętności związane z wykonywaniem określonych zabiegów kosmetologicznych, pielęgnacyjnych czy leczniczych. Po tym czasie absolwenci mają szansę zawalczyć o tytuł licencjata.

Swoją ścieżkę kosmetologa mogą oni kontynuować w zawodzie (np. w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczonych usług czy we współpracy z lekarzem dermatologiem) lub na studiach II stopnia.
Studia magisterskie pozwalają studentom kosmetologii poszerzać zdobyte wcześniej umiejętności oraz wiedzę z zakresu specjalistycznych zagadnień kosmetologicznych.

Po 4 semestrach absolwenci studiów II stopnia mogą otrzymać dyplom magistra, by później rozpocząć pracę w zawodzie kosmetologa. Niektórzy specjaliści decydują się na otworzenie własnej działalności gospodarczej.

Kosmetologia w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister
Jaka praca po studiach na kierunku kosmetologia w Krakowie?

Jaka praca po studiach na kierunku kosmetologia w Krakowie?

Wykształceni kosmetolodzy mogą podjąć pracę w takich miejscach jak np.: centra odnowy biologicznej, salony SPA i Wellness czy gabinety kosmetyczne. Ponadto swoje kompetencje mogą oni wykorzystać także w przemyśle kosmetycznym oraz środowisku badawczym.

 

Miejsca, w których absolwenci kosmetologii mogą znaleźć zatrudnienie:

 • salony kosmetyczne,
 • centra Wellness i SPA,
 • gabinety odnowy biologicznej,
 • firmy kosmetyczne,
 • kosmetyczne działy aptek,
 • laboratoria kosmetyczne,
 • szkoły kosmetyczne,
 • redakcje pism i portali branżowych.

 

Absolwenci tego kierunku bez problemu odnajdą się na stanowiskach, których zadaniem jest wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających czy leczniczych z zakresu kosmetologii. Studenci w trakcie nauki rozwijają swoje zdolności kierownicze i organizacyjne, a także te, które niezbędne są do prowadzenia działań na rzecz promocji zdrowia i urody. Część absolwentów kosmetologii może zdecydować się na działalność artystyczną jako wizażyści lub makijażyści.

 

Przykładowe stanowiska po studiach na kierunku Kosmetologia:

 • kosmetolog
 • masażysta
 • wizażysta
 • konsultant
 • dziennikarz
 • specjalista ds. kontroli jakości
 • doradca konsumenta
 • trener/szkoleniowiec

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Krakowskiej Akademii im. Adnrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia oraz Małopolskiej Wyższej Szkole im. Józefa Dietla w Krakowie.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia, w roku akademickim 2022/2023, Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie oferuje 150 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Bezpłatne nauczanie oferuje również Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UJ oraz uczelniach prywatnych. Ceny wahają się od 6600 zł do 6800 zł za pierwszy rok studiów.

 

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia w Krakowie

 

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

 

Kosmetologia studia stacjonarne - uczelnie w Krakowie

 

Kosmetologia studia niestacjonarne - uczelnie w Krakowie
 
Kosmetologia studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Krakowie
 
Kosmetologia studia - uczelnie niepubliczne (prywante) w Krakowie

 

Limity miejsc

Liczba miejsc na określonych kierunkach studiów jest ograniczona, a uczelnie przyjmują kandydatów w oparciu o utworzoną w trakcie postępowania kwalifikacyjnego listę rankingową. Zakwalifikowani zostają ci kandydaci, którzy zdobyli największą liczbę punktów w procesie rekrutacji.

Limity miejsc na kierunku kosmetologia w Krakowie:

 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie: 150

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Studia stacjonarne w publicznych szkołach wyższych są bezpłatne. Za naukę w prywatnej szkole wyższej, a także za studia niestacjonarne w uczelni publicznej należy najczęściej zapłacić.

 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie – 6600 zł
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia – 6800 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Informacje na temat wyników rekrutacji publikowane są w prywatnych profilach kandydatów w systemie IRK lub ERK. Uczelnie przekazują te dane w indywidualnie wyznaczonym przez siebie terminie. W ten sposób kandydaci mogą poznać swoje miejsce na liście rankingowej oraz liczbę punktów zdobytych w postępowaniu kwalifikacyjnym.

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Uczelnie zazwyczaj przyjmują dokumenty rekrutacyjne, które zostały dostarczone przez kandydata osobiście do siedziby szkoły wyższej lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej czy elektronicznej. Termin doręczenia kompletu dokumentów może różnić się w poszczególnych uczelniach – jest on ustalany indywidualnie przez każdą placówkę.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Tuż po ogłoszeniu wyników rekrutacji oraz opublikowaniu informacji dotyczących listy rankingowej na określone kierunki studiów, zakwalifikowani kandydaci mogą dostarczać dokumenty rekrutacyjne do wybranych uczelni. Zazwyczaj mają oni na to kilka dni – należy doręczyć kompletny zestaw dokumentów w określonym przez uczelnię terminie, gdyż spóźnienie może skutkować skreśleniem z listy osób, które zostały przyjęte na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Uczelnie w Krakowie - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie (Wydział Rehabilitacji Ruchowej AWF w Krakowie) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Farmaceutyczny UJ) stacjonarne, niestacjonarne studia II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na kierunek kosmetologia w Krakowie?

Studia medyczne w Krakowie na kierunku kosmetologia mogą stanowić nęcącą propozycję dla wszystkich tych osób, które interesują się aktualnymi trendami związanymi z wizażem. Jednak nie należy zapominać, że to zbyt mało, by z sukcesami realizować się na studiach i także po ich zakończeniu. By uniknąć rozczarowań w przyszłości, już dziś odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań, które pomogą ci ułatwić decyzję o rozpoczęciu nauki na kierunku kosmetologia w Krakowie:

 • Czy nauka biologii i chemii nigdy nie stanowiła dla ciebie problemu?
 • Czy dostrzegasz potrzebę promocji i profilaktyki zdrowia w odniesieniu do obowiązujących kanonów piękna?
 • Czy interesują cię najnowsze trendy związane z wizażem?

 

Preces rekrutacji i przedmioty

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco (a zwłaszcza na pierwsze!) to studia na kierunku kosmetologia będą dla ciebie idealne. Jednak twoją podstawową bronią będzie jak najlepsze przygotowanie się do egzaminu maturalnego. Musisz uzyskać jak najlepsze wyniki z przedmiotów takich jak biologia, chemia, język obcy nowożytni, czy matematyka. Twoja wiedza stanowi jedyne oparcie w procedurze rekrutacyjnej. Nie czekaj, tylko już dziś zacznij naukę.

Jeżeli lubisz poszerzać swoją wiedzę, to możesz pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Bycie jej laureatem lub finalistą sprawi, że będziesz mieć niemalże zapewnione miejsce na listach osób przyjętych. W przypadku studiów kosmetologicznych w Krakowie weź pod uwagę olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Biologiczna lub Chemiczna;
 • Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Ostatni etap rekrutacji to czas terminowego składania dokumentów. Nie zaniedbaj go, by mieć pewność, że nie zostaniesz skreślony z listy osób przyjętych. W pierwszej kolejności musisz na ogół dostarczyć teczkę, w której znajdą skany dowodu osobistego, świadectwo maturalne oraz zdjęcia do legitymacji.

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Krakowie

studia w Krakowie

 

KOSMETOLOGIA - ważne informacje

kosmetologia studia

kosmetologia studia online

studia medyczne w Krakowie

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Studia na kierunku kosmetologia Kraków – zaoczne (niestacjonarne)

Studia w Krakowie można realizować w dwóch trybach: stacjonarnym i niestacjonarnym. Podobnie jest w przypadku kosmetologii. Studia zaoczne przeznaczone są dla studentów, którzy z dowolnych powodów nie mogą sobie pozwolić na studiowanie dzienne, a kwestie finansowe nie są dla nich przeszkodą. W tym przypadku zajęcie odbywają się w wybrane weekendy semestru.

Program studiów medycznych w Krakowie jest niezwykle interdyscyplinarny i dopasowany do potrzeb współczesnego rynku pracy, dzięki czemu ich absolwenci mają wiele możliwości rozwoju zawodowego. Jako student będziesz miał szanse uczęszczać na wiele ciekawych i rozwijających zajęć, wykładów i warsztatów praktycznych dzięki, którym zdobędziesz cenną wiedzę teoretyczną oraz kompetencje praktyczne.

dowiedz się więcej na temat kierunku kosmetologia studia zaoczne w Krakowie

Jakie są ceny studiów na kierunku kosmetologia w Krakowie?

Studia w Krakowie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studenci, którzy zdecydują się na wybór studiów zaocznych, muszą liczyć się z koniecznością zapłaty czesnego. Wysokość opłat jest indywidualnie ustalana przez władze konkretnej uczelni i jest zależna od różnorodnych czynników wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Dlatego niezwykle ważne jest, abyś przed przystąpieniem do procesu rekrutacji dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat oraz wszystkimi aktualnymi informacjami powiązanymi z tym zagadnieniem. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni. Studenci często mogą liczyć także na szeroki wachlarz różnorodnych zniżek, promocji i możliwości płatności ratalnej.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku KOSMETOLOGIA - ceny w Krakowie

Jakie opinie mają studia na kierunku kosmetologia w Krakowie?

Studia na kierunku kosmetologia to nęcąca propozycja dla osób, dla których estetyczny wygląda stanowi bardzo ważny aspekt życia.

 

Malwina, studentka trzeciego roku, mówi:

Uwielbiam makijaż, wizaż i wszystkie elementy, która są z nim związane. Cieszę się, że mogę studiować w Krakowie, bo wiem, że moja pasja opiera się na podstawie profesjonalnej wiedzy z zakresu medycyny. To bardzo ważne w przyszłej pracy z klientkami!

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Kraków studia i stopnia

Kosmetologia Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Kraków studia stacjonarne

Kosmetologia Kraków studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Krakowie

Kierunki medyczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KRAKOWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski