Kosmetologia - Kraków

Kosmetologia - Kraków

Kosmetologia - Kraków

Studia w Krakowie na kierunku

kosmetologia

Odkryj kierunek kosmetologia w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Kosmetologia studia Kraków | województwo małopolskie

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie można zaobserwować, że coraz częściej wyznajemy kult piękna – a jak wiadomo, ma ono bardzo wiele twarzy. Kanon obiektywnego piękna już dawno przestał obowiązywać, dziś może podobać się wszystko to, co skrajnie różne, czy nawet chwilami kontrowersyjne. Jednak nikt nie zaprzeczy jednej rzeczy – piękno oznacza przede wszystkim zdrowie. To podstawa estetyki, o której nie możemy zapominać. Kosmetologia to taka dyscyplina nauka, która zajmuje się właśnie pielęgnacją i leczeniem skóry, cery, włosów oraz paznokci. To od ich zdrowego wyglądu w dużej mierze zależy nasza ogólna prezencja.

Studia medyczne na kierunku kosmetologia zatem to idealny wybór dla wszystkich tych osób, które interesują się wizażem. Jednak niech to nie uśpi niczyjej czujności – to studia zaliczane do kierunków medycznych, więc samo zainteresowanie wizażem, czy pielęgnacją ciała nie wystarczy, by realizować się w tym zawodzie z sukcesami. Musisz dysponować wszechstronną wiedzą z biologii i chemii, która musi łączyć się z niezwykle wysublimowanym zmysłem estetycznym. Zatem studia kosmetologiczne pozwalają połączyć rzetelną wiedzę z pasją.
 

Program studiów i gdzie studiować

Oczywiście uczelnie w Krakowie mają w swojej ofercie studia na kierunku kosmetologia, ponieważ jest to kierunek, który co roku przyciąga wiele zainteresowanych osób. W takim razie, jaki ośrodek akademicki wybrać, by czerpać pełnię satysfakcji z nauki? Możliwości jest wiele – studia możesz podjąć oczywiście na prestiżowym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, jednak to nie wszystko. Oprócz tego możesz wybierać spośród uczelni takich jak: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla, czy Akademia Wychowania Fizycznego.

Programy każdej z tych uczelni mogą się nieznacznie od siebie różnić, jednak człon przedmiotów podstawowych pozostaje ten sam. Naczelną ideą każdego z tych ośrodków akademickich jest wykształcenie najwyższej klasy specjalistów z dziedziny kosmetologii. Dobry kosmetolog to ktoś, kto posiada rozbudowaną wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, potrafi trafnie rozpoznać różnego rodzaju patologie, czy zmiany chorobowe i wtłoczyć odpowiednie sposoby leczenia. Zatem zakres obowiązków profesjonalnego kosmetologa nie kończy się na wykonaniu poprawnego makijażu. Warto o tym pamiętać, decydując się na zabiegi kosmetyczne i współpracować z osobami, które skończyły studia na kierunku kosmetologia.
 

Praca po studiach

Dziś właściwie każdy może otworzyć gabinet kosmetyczny. Jednak, czy każdy ma odpowiednie kwalifikacje? Dobry kosmetolog to ktoś, kto zostaje obdarzony wyjątkowym zaufaniem społecznym. Na wysoki poziom tego zaufania wpływa wiedza i umiejętności pozyskane w trakcie wszystkich lat nauki. Po ukończeniu studiów w Krakowie będziesz prawdziwym profesjonalistą w tej dziedzinie.

Możesz ubiegać się o stabilne zatrudnienie w różnego rodzaju gabinetach kosmetycznych, salonach spa i wellness oraz ośrodkach odnowy biologicznej. Abiturienci studiów na kierunku kosmetologia przygotowani są do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, która pozwoli na realizację indywidualnych planów oraz marzeń. Dziś każdy marzy, by jego skóra, cera, włosy oraz paznokcie wyglądały dobrze. Profesjonalni kosmetolodzy mogą występować w roli ekspertów w mediach.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia w Krakowie?

By rozpocząć studia w Krakowie, najpierw musisz wziąć udział w procesie rekrutacji. Chętnych jest wielu, a liczba miejsc ograniczona. Zatem nie czekaj, przygotowania do egzaminu dojrzałości zacznij już dziś. Aby dostać się na studia na kierunku kosmetologia w swoich planach maturalnych musisz uwzględnić przedmioty takie jak biologia, chemia, czy matematyka. Dobre wyniki otrzymane z tych egzaminów nie są tylko twoim biletem wstępu na studia kosmetologiczne, ale ta wiedza może w przyszłości ułatwić ci naukę na studiach. Oczywiście musisz pamiętać, że im więcej przedmiotów zdasz na poziomie rozszerzonym, tym większa szansa, że znajdziesz się na listach osób przyjętych!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia w Krakowie?

Studia na kierunku kosmetologia przyciągają bardzo wielu zainteresowanych. Uczelnie w Krakowie starają się zatem tak dostosowywać swoje oferty, by były atrakcyjne dla większości osób chętnych. Oznacza to w praktyce, że studia na kierunku kosmetologia możesz rozpocząć zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Studia dzienne nie wiążą się na ogół z uiszczaniem dodatkowych opłat – jeżeli decydujesz się na kształcenie na państwowej uczelni – i mają charakter regularnych spotkań podczas tygodnia. Z kolei studia zaoczne to idealna propozycja dla wszystkich tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą studiować dziennie. Tryb niestacjonarny wiąże się z zjazdami naukowymi, organizowanymi podczas weekendów. Jednak należy pamiętać, że są to studia płatne, podczas których studenci część materiału teoretycznego muszą opanowywać we własnym zakresie.

 

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku kosmetologia ma wyjątkowo rozbudowany charakter. Przyszli kosmetolodzy muszą zgłębić wiele dziedzin nauki, tak by ich wiedza miała, jak najbardziej profesjonalny wymiar. Abiturienci tego kierunku muszą wzbudzać społeczne zaufanie, a ich wiedza powinna przekładać się na kompetencje i umiejętności. Zatem studenci w trakcie wszystkich lat nauki poznawać będą przedmioty ogólne takie jak:

 • biochemia;
 • mikrobiologia;
 • farmakologia w kosmetologii;
 • anatomia;
 • czy oczywiście kosmetologia.

Progamy krakowskich uczelni muszą uwzględniać oczywiście przedmioty kierunkowe, które będą kształcić podstawowe umiejętności wykorzystywane w przyszłym zawodzie kosmetologa. Nie są to jeszcze przedmioty specjalistyczne, które wybierane są od indywidualnych zainteresowań studentów. Każda z osób kształcących się będzie musiała zapoznać się z tym blokiem niezbędnych przedmiotów, do których przykładowo można zaliczyć:

 • dermatologię kliniczną oraz estetyczną;
 • estetykę;
 • fizykoterapię i masaż;
 • kosmetykę leczniczą, upiększającą, pielęgnacyjną;
 • recepturę kosmetyków itd.

Jak widzisz – studia kosmetologiczne w Krakowie wiążą się z czasem bardzo intensywnej nauki. Jednak to jeszcze nie wszystko, ponieważ osoby kształcące się na tym kierunku mają do wyboru szereg specjalizacji, które będą rozwijać już bardzo wąskie zdolności. Studenci mogą wybierać spośród wielu atrakcyjnych ofert:

 • kosmetologia stosowana i pielęgnacyjna;
 • kosmetologia w promocji zdrowia;
 • kosmetologia medyczna;
 • czy kosmetologia estetyczna.

Kosmetologia to studia, których podstawę stanowi rzetelna wiedza. To dzięki niej przyszli abiturienci tego kierunku będą mogli podejmować jakiekolwiek decyzje. Ingerencja w ciało klientów i pacjentów nie może mieć charakteru intuicyjnego, tylko musi być ona podparta odpowiednimi kwalifikacjami. Mogą być o nie spokojni wszyscy ci, którzy wybierają studia w Krakowie. Jednak zawód kosmetologa wymaga także wielu kompetencji miękkich. Musi on być otwarty, empatyczny i nastawiony na bardzo owocną współpracę z klientem. Jeżeli wszystkie te warunki zostają spełnione, to można z sukcesem realizować się w tym zawodzie.

 
Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KOSMETOLOGIA KRAKÓW STUDIA STACJONARNE

KOSMETOLOGIA KRAKÓW STUDIA ZAOCZNE

 

Kosmetologia studia Kraków


Ile trwają studia na kierunku kosmetologia w Krakowie?

Studia kosmetologiczne możemy zaliczyć do grona najbardziej popularnych kierunków dwustopniowych. Oznacza to w praktyce, że wszyscy studenci, którzy decydują sia na kształcenie na tym kierunku zaczynają od nauki na studiach pierwszego stopnia. Trwają one 3 lata i kończą się przystąpieniem do egzaminu licencjackiego. Jego pomyślna obrona sprawi, że można z powodzeniem rozpoczynać pierwsze aktywności zawodowe. Studia licencjackie dają stabilne podstawy wiedzy.

Osoby, które ukończyły studia pierwszego stopnia, mogą rozpocząć edukację na studiach magisterskich. Trwają one dwa lata i mają charakter uzupełniający. Wiedza otrzymana w trakcie studiów licencjackich zostaje także znacznie poszerzona i wzbogacona o zagadnienia związane ze sfery zarządzania. Po obronie pracy magisterskiej, który stanowi ostatni etap kształcenia, abiturienci gotowi są do pełnego rozwijania własnej kariery zawodowej.

 

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na kierunek kosmetologia w Krakowie?

Studia medyczne w Krakowie na kierunku kosmetologia mogą stanowić nęcącą propozycję dla wszystkich tych osób, które interesują się aktualnymi trendami związanymi z wizażem. Jednak nie należy zapominać, że to zbyt mało, by z sukcesami realizować się na studiach i także po ich zakończeniu. By uniknąć rozczarowań w przyszłości, już dziś odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań, które pomogą ci ułatwić decyzję o rozpoczęciu nauki na kierunku kosmetologia w Krakowie:

 • Czy nauka biologii i chemii nigdy nie stanowiła dla ciebie problemu?
 • Czy dostrzegasz potrzebę promocji i profilaktyki zdrowia w odniesieniu do obowiązujących kanonów piękna?
 • Czy interesują cię najnowsze trendy związane z wizażem?

 

Preces rekrutacji i przedmioty

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco (a zwłaszcza na pierwsze!) to studia na kierunku kosmetologia będą dla ciebie idealne. Jednak twoją podstawową bronią będzie jak najlepsze przygotowanie się do egzaminu maturalnego. Musisz uzyskać jak najlepsze wyniki z przedmiotów takich jak biologia, chemia, język obcy nowożytni, czy matematyka. Twoja wiedza stanowi jedyne oparcie w procedurze rekrutacyjnej. Nie czekaj, tylko już dziś zacznij naukę.

Jeżeli lubisz poszerzać swoją wiedzę, to możesz pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Bycie jej laureatem lub finalistą sprawi, że będziesz mieć niemalże zapewnione miejsce na listach osób przyjętych. W przypadku studiów kosmetologicznych w Krakowie weź pod uwagę olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Biologiczna lub Chemiczna;
 • Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Ostatni etap rekrutacji to czas terminowego składania dokumentów. Nie zaniedbaj go, by mieć pewność, że nie zostaniesz skreślony z listy osób przyjętych. W pierwszej kolejności musisz na ogół dostarczyć teczkę, w której znajdą skany dowodu osobistego, świadectwo maturalne oraz zdjęcia do legitymacji.

 

zasady rekrutacji na studia

 

kosmetologia Kraków studia


Jaka praca po studiach na kierunku kosmetologia w Krakowie?

Kto dzisiaj nie marzy o pięknej i promiennie wyglądającej cerze? Piękno to przede wszystkim zdrowie, to od niego powinien zaczynać się proces dbania o własne ciało i wygląd. Oznacza to, że kosmetolodzy wciąż mają ręce pełne pracy. Studia w Krakowie wiążą się z dużym prestiżem, a to może przełożyć się na znaczny rozwój perspektyw zawodowych w przyszłości.

Abiturienci studiów kosmetologicznych przygotowani są do rozpoczęcia pracy w różnego rodzaju gabinetach kosmetycznych, w których będą mogli zajmować się pielęgnacją, wizażem, poradnictwem, czy podstawowymi technikami wspomagającymi zdrowy wygląd klientów. Oprócz tego kosmetolodzy znajdą stabilne zatrudnienie w gabinetach spa i wellness oraz w ośrodkach profesjonalnej odnowy biologicznej. Absolwenci krakowskich uczelni mogą także z powodzeniem prowadzić własną działalność gospodarczą, która będzie zgodna z profilem ich wykształcenia.


Jakie opinie mają studia na kierunku kosmetologia w Krakowie?

Studia na kierunku kosmetologia to nęcąca propozycja dla osób, dla których estetyczny wygląda stanowi bardzo ważny aspekt życia.

 

Malwina, studentka trzeciego roku, mówi:

Uwielbiam makijaż, wizaż i wszystkie elementy, która są z nim związane. Cieszę się, że mogę studiować w Krakowie, bo wiem, że moja pasja opiera się na podstawie profesjonalnej wiedzy z zakresu medycyny. To bardzo ważne w przyszłej pracy z klientkami!

KIERUNKI MEDYCZNE W KRAKOWIE

Rozwiń

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)