Studia medyczne Kraków

Studia medyczne Kraków

Studia medyczne Kraków

Największy wybór studiów

medycznych w Krakowie

Odkryj kierunki medyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia medyczne Kraków | woj. małopolskie

Studia medyczne i praca w zawodzie lekarza to marzenie wielu osób. Marzenie trudne do osiągnięcia, ale nie niemożliwe. Tutaj przybliżymy wam nie tylko proces rekrutacji i pokażemy miejsca, gdzie możecie studiować medycynę w Krakowie, ale też podpowiemy, w jakich zawodach moglibyście się najlepiej odnaleźć. Jednak ad rem. Ci, którzy decydują się na studia medyczne muszą pamiętać, że to żmudny i wymagający kierunek.

Jest to spowodowane faktem, iż w pracy lekarza, jak w żadnej innej branży, należy brać odpowiedzialność za swoje decyzje, które mogą skutkować uratowaniem człowiekowi życia, ale również jego śmiercią. Również w medycynie, jak w żadnym innym zawodzie, za wielką siłą idzie wielka odpowiedzialność. Jednak ci, którym uda się z sukcesem dostać na studia medyczne w Krakowie i przetrwać kilkuletnie, trudne studia, mają szansę na wybitną karierę naukową i zawodową, prestiż i szacunek społeczny oraz - często - niemałe zarobki.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE SĄ STUDIA MEDYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MEDYCZNE W KRAKOWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI MEDYCZNE W KRAKOWIE

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia medyczne w Krakowie

Najprościej rzecz ujmując, aby dostać się na studia medyczne w Krakowie należy bardzo dobrze zdać maturę z kierunków ścisłych. Rekrutacja przebiega obecnie podobnie do rekrutacji na jakikolwiek inny kierunek studiów. Dlatego ci, którzy chcą być pewni, że znajdą swoje nazwisko na liście przyjętych na studia medyczne, już w liceum lub innej szkole ponadgimnazjalnej powinni jak najlepiej postarać się z nauką chemii, biologii, fizyki i matematyki.

Właśnie te cztery przedmioty, choć w różnych konfiguracjach przeliczeń punktowych, decydują o przyjęciu na studia medyczne lub odrzuceniu danego kandydata. Dodatkowo, liczba potencjalnych studentów na medycynę wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu osób na jedno miejsce na dany wydział, dlatego na medycynę dostaną się rzeczywiście tylko najlepsi z najlepszych, mogący pochwalić się punktacją z maturalnych przedmiotów na granicy dziewięćdziesięciu procent.

szczegółowe wymagania na uczelniach

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

POKAŻ WSZYSTKIE

Studia medyczne niestacjonarne w Krakowie

Studia medyczne w Krakowie to bogata historia kształcenia, a także ich ogromny prestiż. Czynniki te sprawiają, że każdego roku do stolicy Małopolski ściąga niezliczona rzesza kandydatów. Zrozumiałym jest, że oczekują oni nie tylko interesującej oferty dydaktycznej w kontekście ścieżek kształcenia, lecz także wyboru formy, w jakiej chcą się uczyć. Nie jest dla nikogo zaskoczeniem, że oferta studiów niestacjonarnych bywa uboższa od tej w stosunku do studiów stacjonarnych i tak też przedstawia się sytuacja w aspekcie studiów medycznych w Krakowie. Więcej dyscyplin realizowanych jest w formie dziennej, ale nie oznacza to, że nie da się wybrać interesującego kierunku prowadzonego również w formule niestacjonarnej.

Mówiąc o medycznych studiach niestacjonarnych należy podkreślić, aby dokładnie zaznajamiać się z opisami kierunków, ponieważ bardzo często studia niestacjonarne rozumiane są jako studia zaoczne. Zaoczne, czyli dokładnie jakie? Studia zaoczne można określić studiami weekendowymi, ponieważ zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, bądź w piątki, soboty i niedziele; ich układ uzależniony bywa zarówno od konkretnej uczelni, jak i kierunku kształcenia. Przeglądając oferty dydaktyczne kierunków medycznych w Krakowie łatwo dostrzec, że w formie niestacjonarnej realizowane są sztandarowe dyscypliny, na czele z Kierunkiem lekarskim, Kierunkiem lekarsko- dentystycznym, czy Farmacją. Cechą wspólną tych kierunków jest to, iż prowadzone są na jednolitych studiach magisterskich.

STUDIA MEDYCZNE W KRAKOWIE - PODYPLOMOWE

A
B
D
E
F
H
K
P
R
T
Z
Ż
Rozwiń

Praca po studiach medycznych

Jednak co robić po medycynie? Wybór jest bardzo szeroki, ponieważ studia medyczne pozwalają na pracę w wielu różnych zawodach. Wystarczy przejrzeć, głównie zagraniczne, oferty pracy, by odkryć, że poszukiwani są specjaliści w zawodach typowo medycznych, jak i osoby o wykształceniu bardziej interdyscyplinarnym. Warto choćby wspomnieć o takich branżach, jak anestezjologia i intensywna terapia, chirurgia ogólna, medycyna sądowa, otorynolaryngologia, radiologia i diagnostyka obrazowa, diagnostyka laboratoryjna, okulistyka czy też psychiatria, aż po zawody wspomagające medycynę: opiekuna medycznego, protetyka słuchu, technika sterylizacji, technika usług kosmetycznych, higienistę stomatologicznego czy rejestratora medycznego.

POZOSTAŁE UCZELNIE W KRAKOWIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA MEDYCZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI STUDIA MEDYCZNE

Najważniejszą i najbardziej prestiżową uczelnią krakowską, na której otwarte są między innymi studia medyczne jest Uniwersytet Jagielloński. Na Wydziale Lekarskim zorganizowane są jednolite studia magisterskie na kierunku Lekarskim. Takie same, jednolite studia magisterskie oferowane są na kierunku Lekarsko-Dentystycznym. Na Wydziale Lekarskim działa również kierunek Dietetyka. Wydział Farmaceutyczny organizuje magisterskie zajęcia przeddyplomowe na stacjonarnej i niestacjonarnej Farmacji oraz na Analityce medycznej (tylko studia stacjonarne). Dodatkowo, na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego można studiować uzupełniająco na dwuletnich studiach Kosmetologicznych. Trzecim wydziałem, na UJ, który oferuje kierunki medyczne jest Wydział Nauk o Zdrowiu, gdzie możecie studiować Elektroradiologię, Fizjoterapię, Położnictwo, Pielęgniarstwo, Ratownictwo Medyczne oraz Zdrowie publiczne.

dowiedz się więcej

 


POLITECHNIKA KRAKOWSKA STUDIA MEDYCZNE

Następną z uczelni w Krakowie, na której otwarte są studia medyczne jest Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki. Na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej otwarty jest kierunek Biotechnologii (na studiach I i II stopnia), natomiast na Wydziale Mechanicznym nauczana jest Inżynieria biomedyczna, łącząca nauki techniczne, medyczne i biologiczne (studia I stopnia).

dowiedz się więcej

 


UNIWERSYTET ROLNICZY STUDIA MEDYCZNE

Kolejną uczelnią jest Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Na Wydziale Technologii Żywności otwarty jest m.in. kierunek Dietetyka (studia I stopnia).

dowiedz się więcej

 


AKADEMIA GÓRNICZO HUTNICZA STUDIA MEDYCZNE

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica naucza Inżynierii biomedycznej, a także Mikroelektroniki w Technice i Medycynie na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej. Dodatkowo, na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej można studiować na kierunku Fizyka Medyczna.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)