Zarządzanie i inżynieria produkcji - Wrocław

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Wrocław

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Wrocław

Studia we Wrocławiu na kierunku

zarządzanie i inżynieria produkcji

Odkryj kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

26.01.2023

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia Wrocław 2023 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra/magistra inżyniera).

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Uczelnie

We Wrocławiu zarządzanie i inżynierię produkcji możesz studiować w ramach kierunku na 3 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (UPWR), Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu (UEW) oraz Politechnice Wrocławskiej (PWR) w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 

Opis kierunku

W ramach nauczania na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji studenci nauczą się matematycznego i chemicznego opisu zjawisk fizycznych i zagadnień technicznych oraz projektowania technologii przemysłowych. Co więcej, poznają zasady zarządzania personelem, przedsiębiorstwem, finansami oraz inwestycjami. Dowiedzą się także, w jaki sposób wykorzystywać specjalistyczne programy komputerowe, wspomagające proces projektowania.

Zarządzanie i inżynieria produkcji należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2022/2023 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrane było przez ponad 8,9 tys. kandydatów (o 356 więcej niż rok wcześniej).

Wśród wrocławskich uczelni publicznych zarządzanie i inżynieria produkcji znalazły się wśród najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu (ponad 500 zgłoszeń).

 

Specjalności

Współczesne studia z zarządzania i inżynierii produkcji charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu: przedsiębiorczość i innowatyka, zarządzanie jakością, zarządzanie procesami, zarządzanie produkcją i usługami.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia we Wrocławiu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Ceny

Zarządzanie i inżynieria produkcji należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2021/2022 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia wybrane było przez ponad 8,5 tys. kandydatów. We Wrocławiu najwięcej kandydatów (ponad 500 osób) chciało studiować zarządzanie i inżynierię produkcji w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Studia stacjonarne na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić.

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich. Ponadto idealnie odnajdą się, jako pracownicy przedsiębiorstw produkcyjnych, biur projektowych i centrów logistycznych.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie i inżynieria produkcji - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Politechnika Wrocławska

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

Absolwenci szkół średnich, którzy skuszeni są atrakcyjnym profilem kształcenia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, powinni bardzo dobrze przygotować się do egzaminu dojrzałości. Jedynie bardzo dobre wyniki uzyskane na maturze sprawią, że przyszli studenci będą mieć szansę na rozpoczęcie kształcenia na tym kierunku.

Zainteresowane osoby w swoich planach maturalnych szczególny nacisk powinny położyć przede wszystkim na przedmioty ścisłe – matematykę, fizykę oraz chemię. Warto także abyś swój czas poświęcił na doskonalenie umiejętności lingwistycznych, ponieważ w procedurze rekrutacyjnej zostanie poddany ocenie wynik, jaki uzyskasz na maturze z dowolnego języka obcego nowożytnego. Przed tobą dużo pracy, więc systematyczne przygotowania zacznij już dziś!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie i inżynieria produkcji w mieście Wrocławiu

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

1. Dla kogo ten kierunek

Jeszcze kilka lat temu studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji były zupełnie nieznane. Od jakiegoś czasu trend ten uległ zmianie, przyszli studenci wybierają bowiem ten kierunek bardzo często. Zarządzanie i inżynieria produkcji to dyscyplina, która łączy w sobie niezbędną wiedzę z zarządzania oraz specjalistyczne kwestie techniczne. Dzięki tym studiom otrzymasz zatem interdyscyplinarne wykształcenie, które – oprócz prestiżowego profilu ścisłego – da to, co współcześnie doceniane jest przez niemalże wszystkich pracodawców, czyli umiejętność świadomego zarządzania.

Oczywiście warto podkreślić, że studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji nie są stworzone dla każdego absolwenta szkoły średniej. By móc podjąć naukę na tym innowacyjnym kierunku, musisz posiadać konkretne predyspozycje i zainteresowania. Jeżeli jesteś zatem osobą, której nauka przedmiotów ścisłych nie stanowi żadnego problemu, a dodatkowo lubisz pracę w grupie i wyzwania, to studia na tym kierunku będą stworzone dla ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopna (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

3. Program kształcenia i gdzie studiować

Obecnie studia inżynierskie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możesz rozpocząć w praktycznie każdym mieście akademickim. Uczelnie we Wrocławiu także przygotowały dla swoich przyszłych studentów ofertę kształcenia związaną z tym kierunkiem. Swoją przygodę z tą interdyscyplinarną dziedziną możesz zacząć na Uniwersytecie Ekonomicznym lub na Uniwersytecie Przyrodniczym. Oba te ośrodki kształcenia wyższego kształcą jedynie najlepszych specjalistów, jednak ich oferty dydaktyczne mogą się nieznacznie różnić. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się, która z tych ofert przemawia do ciebie najbardziej.

Osoby, które zdecydują się na kształcenie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, będą swoją wiedzę rozwijać dwupłaszczyznowo. Po pierwsze będą one poznawać wszystkie tajniki zarządzania i ekonomii, a po drugie będą zdobywać wykształcenie ścisłe. W praktyce przekłada się to na wzmożoną intensywność nauki, takie poświęcenie gwarantuje jednak stabilne zatrudnienie w przyszłości. Podstawy, które będą obowiązywać studentów, obowiązują oczywiście odwołania do bazowych przedmiotów ścisłych takich jak matematyka, fizyka i chemia, które wykorzystywać można w różnych typach zarządzania produkcją.

 

4. Praca po studiach

Absolwenci studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w ogóle nie powinni martwić się o zatrudnienie w przyszłości, ponieważ współcześnie wciąż potrzebni są wykwalifikowani specjaliści, którzy oprócz ścisłej i wąskiej wiedzy technicznej, będą także sprawnie zarządzać produkcją od strony ekonomicznej. To niezwykle ważne umiejętności, które doceniane są przez pracodawców na aktualnym rynku pracy.

Na absolwentów tego kierunku czeka przede wszystkim praca w różnych gałęziach przemysłu. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i zainteresowań osób, które kończą te studia, mogą one bowiem pracować zarówno w przemyśle spożywczym, jak i chemicznym, kosmetycznym, czy metalurgicznym. Absolwent zarządzania i inżynierii produkcji przygotowany jest do zarządzania procesem produkcyjnym, grupą pracowniczą oraz do wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych. To kierunek przyszłości, więc jego absolwentów czeka bardzo udana przyszłość zawodowa.

Współcześnie większość absolwentów szkół średnich chciałaby kształcić się dalej na studiach wyższych. To w pełni zrozumiałe, ponieważ pracodawcy wybierają jedynie najlepiej przygotowanych kandydatów, najlepiej po studiach. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na kształcenie dzienne. Polskie ośrodki akademickie starają się sprostać tym wyzwaniom i przygotowują taką ofertę kształcenia, która będzie atrakcyjna dla większości zainteresowanych. Studia we Wrocławiu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możesz zatem rozpocząć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Tryb zaoczny ma forę spotkań podczas weekendowych zjazdów naukowych, należy jednak pamiętać, że część materiału teoretycznego studenci muszą opanowywać we własnym zakresie, a studia te są płatne.

 

5. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji jest interdyscyplinarny, ponieważ obejmuje zagadnienia z dwóch potężnych dziedzin. Studenci muszą liczyć się z tym, że czeka ich wiele intensywnych godzin nauki, więc można powiedzieć, że są to studia prestiżowe, kończą je bowiem jedynie najlepsi. Do bloku związanego z zarządzaniem możemy zaliczyć przedmioty takie jak:

 • mikro- i makroekonomia;
 • finanse i rachunkowość w rachunku dla inżynierów;
 • logistyka w przedsiębiorstwie itd.

 

Podstawę nauczania na tym kierunku stanowią przedmioty, które bardzo ściśle przylegają do królowej nauk, czyli matematyki. Oprócz tego cykl edukacyjny przygotowany jest tak, by studenci poszerzali nieustannie swoją wiedzę z zakresu fizyki oraz chemii. Przedmioty ściśle inżynieryjne, z którymi zetkną się studenci tego kierunku, to:

 • procesy produkcyjne;
 • wytrzymałość materiałów;
 • robotyzacja i automatyzacja procesów produkcyjnych;
 • elektrotechnika i wiele, wiele innych.

 

Jeżeli po przeczytaniu tych przykładowych zbiorów przedmiotów nie porzuciłeś jeszcze chęci do rozpoczęcia przygody ze studiami zarządzanie i inżynieria produkcji, to znaczy, że jest to profil kształcenia stworzony dla ciebie. Przyszli inżynierowie, którzy ukończą te studia, oprócz rozległej wiedzy, dysponować będą wachlarzem niezbędnych kompetencji takich jak umiejętność pracy w grupie, czy przede wszystkim przekuwania wiedzy w praktyczne zastosowania produkcyjne. Na studentów tego kierunku czeka także szereg specjalizacji, rozwijających bardzo wąskie umiejętności. Studenci mogą wybierać spośród specjalizacji takich jak:

 • inżynieria produktów żywnościowych;
 • inżynieria produktów chemicznych;
 • inżynieria bioproduktów itd.

 

Studia we Wrocławiu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji będą czasem niezwykłej przygody intelektualnej, która sprawi, że w przyszłości będziesz stanowić wyjątkowo atrakcyjnego profesjonalistę na rynku pracy.

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji?

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji?

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia inżynierskie dzielą się na dwa cykle kształcenia. Pierwszy z nich obejmuje studia pierwszego stopnia, które trwają siedem lub osiem semestrów. Studenci rozwijają podczas nich swoją podstawową wiedzę i kwalifikacje niezbędne do wykonywania tego zawodu. Na zakończenie nauki otrzymują oni prestiżowy dyplom inżyniera, który otwiera już wiele drzwi zawodowego rozwoju. Warto jednak pamiętać, że ukończenie studiów pierwszego stopnia nie daje jeszcze pełni wykształcenia.

Studenci otrzymują kompletną wiedzę dopiero po ukończeniu studiów drugiego stopnia. Trwają one trzy lub cztery semestry, podczas których studenci znacznie poszerzają wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania i inżynierii produkcji. Przygotowują się także do obrony jednej z ważniejszych prac dyplomowych. Jeżeli wszystko powiedzie się pomyślnie, otrzymują dyplomy magistrów i mogą dowolnie sterować swoją karierą zawodową.

Zarządzanie i inżynieria produkcji w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister / magister inżynier
Jaka praca po studiach na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

Jaka praca po studiach na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

Wszyscy doskonale wiedzą, że wybór kierunków inżynieryjnych przekłada się w przyszłości na znalezienie stabilnego i atrakcyjnego zatrudnienia. Dodatkowym atutem jest także znajomość aspektów związanych z zarządzaniem i ekonomią. To taki obszar wiedzy, który doceniany jest przed pracodawców, powinna temu jednak towarzyszyć specjalistyczna wiedza i umiejętności. W praktyce oznacza to, że studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu łączą to, co najlepsze. Absolwenci tego kierunku nie powinni się zatem martwić o perspektywy zatrudnienia w przyszłości.

Osoby, kończące te studia, znajdą zatrudnienie przede wszystkim w różnorodnych gałęziach przemysłu:

 • spożywczym;
 • chemicznym;
 • metalurgicznym;
 • transportowym;
 • kosmetycznym;
 • rolniczym itd.

 

Wykształcenie absolwentów tego kierunku przygotowuje ich do biegłego zarządzania nie tylko procesem produkcyjnym, lecz także pracownikami. Mogą oni z powodzeniem szacować poniesione koszty, straty oraz zyski. Ich wiedza pozwala na wdrażanie rozwiązań, które nie tylko usprawnią produkcję, lecz także poprawią jej jakość na płaszczyźnie ekonomicznej.

Zarządzanie i inżynieria produkcji daje także możliwość pracy w ośrodkach badawczych i laboratoriach, gdzie konkretne rozwiązania produkcyjne przechodzić będą testy. Absolwenci tego kierunku to nie tylko świetni konstruktorzy, lecz przede wszystkim analitycy, którzy dowolnie mogą sterować swoją karierą.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Zarządzanie i inżynieria produkcji?

Po uzyskaniu tytułu inżyniera lub magistra absolwenci decydują się na prace w różnych gałęziach przemysłu np. w transportowym, rolniczym, kosmetycznym lub metalurgicznym. Absolwenci bardzo często decydują się na pracę logistyka, kontrolera jakości oraz kierownika produkcji. Jakie obowiązki do nich należą i ile zarabiają miesięcznie?

 

Logistyk

Odpowiada on za organizację pracy nie tylko pracowników produkcji, ale także transport towarów i zamówień. Logistyk zajmuje się również pracą na magazynach, kontroluje ilość wysyłanych produktów oraz nadzoruje statystyki produkcji. Odpowiada także za szczegółową dokumentację. Może on podjąć pracę w np. w firmach transportowych. Mediana zarobków logistyka wynosi około 5000 zł brutto.

 

Kontroler jakości

Kontroler jakości może podjąć pracę w przedsiębiorstwach zajmującą się produkcją w różnych sektorach. Odpowiada on za kontrolę poszczególnych materiałów oraz za gotowe już produkty, które mają trafić do sprzedaży. Zajmuje się również dokumentacją i nadzorem czy wszystkie procedury odnośnie jakości są właściwie wypełnianie. Mediana zarobków kontrolera jakości wynosi około 4480 zł brutto miesięcznie.

 

Kierownik produkcji

Odpowiada za organizację produkcji oraz nadzór nad jej przebiegiem. Czuwa nad zaopatrzeniem produkcji i magazynów, a także pracownikami, aby wszystko było zgodne z obowiązującymi normami oraz grafikiem. Dopatruje również maszyn i ich przeglądów technicznych. Może on znaleźć zatrudnienie w szeroko pojętym przemyśle. Mediana zarobków kierownika produkcji wynosi około 8210 zł brutto.

Źródło: wynagrodzenia.pl (sierpień 2021)

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, Politechnice Wrocławskiej oraz Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

 

 

Limity miejsc

Liczba miejsc na poszczególnych kierunkach studiów jest ograniczona, a kandydaci przyjmowani są przez uczelnie na podstawie postępowania kwalifikacyjnego. Na studia kwalifikują się te osoby, które zdobyły wystarczający wynik i zajęły odpowiednio wysokie miejsce na liście rankingowej.

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Studia niestacjonarne w uczelniach publicznych oraz studia w prywatnych szkołach wyższych wymagają od kandydatów wniesienia dodatkowych opłat. Nie dotyczy to jednak studiów prowadzonych w trybie stacjonarnym w uczelni publicznej – taka nauka jest bezpłatna.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji udostępniane są przez uczelnie w indywidualnie ustalonym przez nie terminie. Kandydaci otrzymują najważniejsze informacje w sprawie rekrutacji za pośrednictwem systemu IRK lub ERK. Dzięki temu mogą oni dowiedzieć się, ile punktów zdobyli w postępowaniu rekrutacyjnym, a także które miejsce zajęli na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Politechnika Wrocławska – 11.07.2022
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – 13.07.2022
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – 12.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne dostarczać można osobiście, bezpośrednio do siedziby wybranej uczelni. Czasem niektóre szkoły wyższe decydują się na umożliwienie kandydatom dostarczenia kompletnego zestawu dokumentów za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Termin przeznaczony na etap dostarczania dokumentów rekrutacyjnych do wybranych uczelni może różnić się w zależności od decyzji danej szkoły wyższej – najczęściej dokumenty można składać zaraz po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Kandydaci mają na to zaledwie kilka dni, dlatego warto wcześniej przygotować wszystkie dokumenty, niezbędne do dopełnienia formalności związanych z rekrutacją. Spóźnienie lub dostarczenie niekompletnego zestawu może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób, które dostały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Politechnika Wrocławska – od 12.07.2022 do 16.07.2022
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – od 14.07.2022 do 19.07.2022
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – od 13.07.2022 do 15.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Wrocławska (Wydział Mechaniczny) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (Wydział Inżynierii Produkcji UE Wrocław) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (Wydział Przyrodniczo-Technologiczny) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak zarządzanie i inżynieria produkcji co roku przyciągają bardzo wiele osób chętnych. Nie każda z nich ma szansę jednak na znalezienie się na liście osób przyjętych, ponieważ podczas rekrutacji zostaną wybrani jedynie najlepsi kandydaci. Zastanów się, czy twoje predyspozycje, zdolności i wiedza pozwolą ci być jednym z nich. Odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych sprawia ci przyjemność?
 • Czy cechuje cię analityczne myślenie?
 • Czy jesteś osobą o dużej dozie uważności i dokładności?
 • Czy lubisz pracę w grupie i dostrzegasz w sobie zdolności przywódcze?

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to znaczy, że możesz śmiało pomyśleć o rozpoczęciu swojej przygody z kierunkiem zarządzanie i inżynieria produkcji. Nie zapominaj jednak, że studia we Wrocławiu kształcą jedynie najlepszych absolwentów szkół średnich, więc musisz bardzo dobrze przygotować się do procesu rekrutacji. W swoich planach maturalnych uwzględnij przedmioty takie jak: matematyka, chemia oraz fizyka. Ta ścisła triada nie tylko zapewni ci miejsce na listach osób przyjętych, lecz także znacznie poprawi komfort twojej nauki w przyszłości. Podczas matury zadbaj także o uzyskanie bardzo dobrego wyniku z dowolnie wybranego przedmiotu ścisłego.

Propozycją ambitną i wymagającą jest wzięcie udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Mogą wziąć w niej udział jedynie najlepsi, wygrana jednak jest bardzo kusząca – znalezienie się na listach osób przyjętych poza kolejnością. W przypadku kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji weź pod uwagę olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Matematyczna, Fizyczna, Chemiczna;
 • Olimpiada Lingwistyki Matematycznej;
 • czy Olimpiada Ekonomiczna.

 

Pamiętaj także o tym, by terminowo dokonać wszystkich niezbędnych opłat rekrutacyjnych. To one stanowią bowiem podstawę do rozpatrywania twojej kandydatury. Gdy już znajdziesz się na listach osób przyjętych, pamiętaj także o tym, by w odpowiednim czasie dostarczyć do dziekanatu niezbędne dokumenty jakie jak: świadectwo maturalne, skany dowodu oraz zdjęcia do legitymacji.

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

kierunki studiów we Wrocławiu

studia we Wrocławiu

 

ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI - ważne informacje

zarządzanie i inżynieria produkcji studia

studia inżynierskie i techniczne we Wrocławiu

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji to propozycja jedynie dla najbardziej ambitnych i wytrwałych.

Monika, studentka drugiego roku, mówi:

Nauki jest naprawdę bardzo dużo, więc trzeba się przygotować na kilka nieprzespanych nocy. Ważne jest to, że można liczyć nieustannie na pomoc wykładowców, którzy nie pozostawiają nikogo bez pomocy. Za to bardzo lubię studia we Wrocławiu, to miasto bardzo przyjazne nauce!

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Mieście wrocławiu

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w mieście Wrocławiu

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w mieście Wrocławiu

architektura
mechatronika
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJD6xJq5UTA0cRsS4Mgx-LGnc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/74719-kpsw-studia-bydgoszcz.jpg Akademia Kujawsko-Pomorska
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJbVsxiY8yGUcRqP5BezchYwU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a4be-vistula-warszawa.jpg Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpg Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie