Zarządzanie i inżynieria produkcji - Wrocław

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Wrocław

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Wrocław

Studia we Wrocławiu na kierunku

zarządzanie i inżynieria produkcji

Odkryj kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia Wrocław | woj. dolnośląskie

Dla kogo ten kierunek

Jeszcze kilka lat temu studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji były zupełnie nieznane. Od jakiegoś czasu trend ten uległ zmianie, przyszli studenci wybierają bowiem ten kierunek bardzo często. Zarządzanie i inżynieria produkcji to dyscyplina, która łączy w sobie niezbędną wiedzę z zarządzania oraz specjalistyczne kwestie techniczne. Dzięki tym studiom otrzymasz zatem interdyscyplinarne wykształcenie, które – oprócz prestiżowego profilu ścisłego – da to, co współcześnie doceniane jest przez niemalże wszystkich pracodawców, czyli umiejętność świadomego zarządzania.

Oczywiście warto podkreślić, że studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji nie są stworzone dla każdego abiturienta szkoły średniej. By móc podjąć naukę na tym innowacyjnym kierunku, musisz posiadać konkretne predyspozycje i zainteresowania. Jeżeli jesteś zatem osobą, której nauka przedmiotów ścisłych nie stanowi żadnego problemu, a dodatkowo lubisz pracę w grupie i wyzwania, to studia na tym kierunku będą stworzone dla ciebie.

 

Program kształcenia i gdzie studiować

Obecnie studia inżynierskie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możesz rozpocząć w praktycznie każdym mieście akademickim. Uczelnie we Wrocławiu także przygotowały dla swoich przyszłych studentów ofertę kształcenia związaną z tym kierunkiem. Swoją przygodę z tą interdyscyplinarną dziedziną możesz zacząć na Uniwersytecie Ekonomicznym lub na Uniwersytecie Przyrodniczym. Oba te ośrodki kształcenia wyższego kształcą jedynie najlepszych specjalistów, jednak ich oferty dydaktyczne mogą się nieznacznie różnić. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się, która z tych ofert przemawia do ciebie najbardziej.

Osoby, które zdecydują się na kształcenie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, będą swoją wiedzę rozwijać dwupłaszczyznowo. Po pierwsze będą one poznawać wszystkie tajniki zarządzania i ekonomii, a po drugie będą zdobywać wykształcenie ścisłe. W praktyce przekłada się to na wzmożoną intensywność nauki, takie poświęcenie gwarantuje jednak stabilne zatrudnienie w przyszłości. Podstawy, które będą obowiązywać studentów, obowiązują oczywiście odwołania do bazowych przedmiotów ścisłych takich jak matematyka, fizyka i chemia, które wykorzystywać można w różnych typach zarządzania produkcją.

 

Praca po studiach

Absolwenci studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w ogóle nie powinni martwić się o zatrudnienie w przyszłości, ponieważ współcześnie wciąż potrzebni są wykwalifikowani specjaliści, którzy oprócz ścisłej i wąskiej wiedzy technicznej, będą także sprawnie zarządzać produkcją od strony ekonomicznej. To niezwykle ważne umiejętności, które doceniane są przez pracodawców na aktualnym rynku pracy.

Na abiturientów tego kierunku czeka przede wszystkim praca w różnych gałęziach przemysłu. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i zainteresowań osób, które kończą te studia, mogą one bowiem pracować zarówno w przemyśle spożywczym, jak i chemicznym, kosmetycznym, czy metalurgicznym. Absolwent zarządzania i inżynierii produkcji przygotowany jest do zarządzania procesem produkcyjnym, grupą pracowniczą oraz do wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych. To kierunek przyszłości, więc jego absolwentów czeka bardzo udana przyszłość zawodowa.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU JEST KIERUNEK ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Zarządzanie i inżynieria produkcji  stopień: (I)  (II)

Specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

Absolwenci szkół średnich, którzy skuszeni są atrakcyjnym profilem kształcenia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, powinni bardzo dobrze przygotować się do egzaminu dojrzałości. Jedynie bardzo dobre wyniki uzyskane na maturze sprawią, że przyszli studenci będą mieć szansę na rozpoczęcie kształcenia na tym kierunku. Zainteresowane osoby w swoich planach maturalnych szczególny nacisk powinny położyć przede wszystkim na przedmioty ścisłe – matematykę, fizykę oraz chemię. Warto także abyś swój czas poświęcił na doskonalenie umiejętności lingwistycznych, ponieważ w procedurze rekrutacyjnej zostanie poddany ocenie wynik, jaki uzyskasz na maturze z dowolnego języka obcego nowożytnego. Przed tobą dużo pracy, więc systematyczne przygotowania zacznij już dziś!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Politechnika Wrocławska Politechnika Wrocławska stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 15.05.2020
do 14.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 15.05.2020
do 22.09.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 25.09.2020
do 01.10.2020
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 15.05.2020
do 22.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 15.05.2020
do 22.09.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 18.05.2020
do 16.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 18.05.2020
do 05.07.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 18.05.2020
do 28.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 18.05.2020
do 28.09.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.05.2020
do 16.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.05.2020
do 16.08.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 25.09.2020
do 01.10.2020
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.08.2020
do 08.10.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.08.2020
do 08.10.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI W MIEŚCIE WROCŁAWIU

Harmonogram rekrutacji +

Osoby, które planują rozpocząć studia wyższe, muszą bardzo dokładnie zapoznać się z harmonogramem rekrutacji. Obowiązuje on na każdej uczelni, więc przestrzeganie najważniejszych terminów sprawi, że nic nie będzie dla ciebie zaskoczeniem. Warto pamiętać, że wszystkie terminy są do siebie zbliżone. Swoją przygodę z rekrutacją rozpoczniesz już na przełomie kwietnia oraz maja, ponieważ wtedy już możesz rejestrować się na wybrane przez siebie kierunki studiów.

Musisz pamiętać o tym, że nie liczy się jednak kolejność zgłoszeń, lecz liczba punktów uzyskanych przez maturzystów. To, czy dostali się oni na wymarzone studia, okaże się już w lipcu, tuż po ogłoszeniu wyników maturalnych. Dla przyszłych studentów będzie to czas także składania podstawowych dokumentów do dziekanatu. Studia w Wrocławiu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji cieszą się dużą popularnością, więc o kwestie formalne warto zadbać odpowiednio wcześniej.

Jeżeli na wybrane przez siebie studia nie dostałeś się w pierwszym terminie, to nic straconego, ponieważ uczelnie w Wrocławiu otwierają także dodatkowe etapy rekrutacji. Odbywają się one na ogół w sierpniu i we wrześniu, więc nie załamuj rąk – studia wciąż czekają na ciebie.

Dokumenty rekrutacyjne +

Jeżeli chcesz rozpocząć studia w Wrocławiu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, powinieneś odpowiednio wcześnie zadbać o złożenie do dziekanatu zestawu podstawowych dokumentów. Pamiętaj, że jeżeli spóźnisz się z tym krokiem rekrutacyjnym, zostaniesz skreślony z listy osób przyjętych na studia. Szczegółowe informacje na temat tego, jakie dokumenty dostarczyć najpierw, znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Pamiętaj jednak, że wśród nich powinny się znaleźć obowiązkowo:

 • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
 • jeżeli do szkoły średniej uczęszczałeś poza granicami polski – świadectwo lub inny dokument wydane poza polskim systemem oświaty;
 • aktualne fotografie do legitymacji studenckiej;
 • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
 • różnego rodzaju umowy.

Opłaty rekrutacyjne +

Opłaty rekrutacyjne obowiązują na wszystkich uczelniach w Polsce. W praktyce oznacza to, że jeżeli chcesz wziąć udział w rekrutacji, to będziesz musiał ją uiścić. W zależności od uczelni mogą się one wahać od 85 do 100 zł. Pamiętaj, żeby uiścić ją odpowiednio wcześnie, ponieważ liczy się czas księgowania przelewu. Opłaty rekrutacyjne wykonasz za pośrednictwem poczty polskiej, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych (PayU). Pamiętaj także, że część uczelni prywatnych oprócz takiej opłaty, wprowadza także wpisowe – czyli dodatkowe uiszczenie kosztów za zapisanie się na studia.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji mają charakter interdyscyplinarny i odnoszą się do wielu dziedzin zarówno ekonomicznych, jak i ścisłych. Wśród przedmiotów, które będą przez ciebie zdawane na maturze, powinny się znaleźć przede wszystkim matematyka oraz wybrany język obcy nowożytni.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Informacje o przeliczniku punktów kwalifikacyjnych znajdziesz na stronach internetowych wybranych przez siebie uczelni. Każdy ośrodek akademicki ustala go bowiem indywidualnie. Ważne, żeby przedmioty, które wybierzesz na maturze, były zgodne z wymogami rekrutacyjnymi. Znaczenie ma również poziom, na jakim zdawać będziesz te przedmioty. Masz do wyboru dwa poziomy: podstawowy oraz rozszerzony.

Olimpiady oraz konkursy +

Twoja wiedza znacznie wyróżnia się na tle wiadomości innych uczniów szkół średnich? Jeżeli tak, to śmiało możesz pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To bardzo ambitna propozycja, jest jednak o co walczyć – na laureatów oraz finalistów olimpiad stopnia centralnego, czekają miejsca na listach osób przyjętych na studia poza kolejnością. Jeżeli marzysz o tym, by rozpocząć studia w Wrocławiu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, pomyśl o olimpiadach takich jak:

 • Olimpiada Matematyczna;
 • Olimpiada Lingwistyki Matematycznej;
 • Olimpiada Chemiczna itd.

Pamiętaj jednak, że nawet jeżeli będziesz laureatem lub finalistą olimpiady, to i tak musisz podejść do obowiązkowych egzaminów maturalnych.

KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

elektronika
mechatronika
Rozwiń

POPULARNE KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE NIESTACJONARNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

Współcześnie większość absolwentów szkół średnich chciałaby kształcić się dalej na studiach wyższych. To w pełni zrozumiałe, ponieważ pracodawcy wybierają jedynie najlepiej przygotowanych kandydatów, najlepiej po studiach. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na kształcenie dzienne. Polskie ośrodki akademickie starają się sprostać tym wyzwaniom i przygotowują taką ofertę kształcenia, która będzie atrakcyjna dla większości zainteresowanych. Studia we Wrocławiu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możesz zatem rozpocząć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Tryb zaoczny ma forę spotkań podczas weekendowych zjazdów naukowych, należy jednak pamiętać, że część materiału teoretycznego studenci muszą opanowywać we własnym zakresie, a studia te są płatne.

 

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji jest interdyscyplinarny, ponieważ obejmuje zagadnienia z dwóch potężnych dziedzin. Studenci muszą liczyć się z tym, że czeka ich wiele intensywnych godzin nauki, więc można powiedzieć, że są to studia prestiżowe, kończą je bowiem jedynie najlepsi. Do bloku związanego z zarządzaniem możemy zaliczyć przedmioty takie jak:

 • mikro- i makroekonomia;
 • finanse i rachunkowość w rachunku dla inżynierów;
 • logistyka w przedsiębiorstwie itd.

 

Podstawę nauczania na tym kierunku stanowią przedmioty, które bardzo ściśle przylegają do królowej nauk, czyli matematyki. Oprócz tego cykl edukacyjny przygotowany jest tak, by studenci poszerzali nieustannie swoją wiedzę z zakresu fizyki oraz chemii. Przedmioty ściśle inżynieryjne, z którymi zetkną się studenci tego kierunku, to:

 • procesy produkcyjne;
 • wytrzymałość materiałów;
 • robotyzacja i automatyzacja procesów produkcyjnych;
 • elektrotechnika i wiele, wiele innych.

 

Jeżeli po przeczytaniu tych przykładowych zbiorów przedmiotów nie porzuciłeś jeszcze chęci do rozpoczęcia przygody ze studiami zarządzanie i inżynieria produkcji, to znaczy, że jest to profil kształcenia stworzony dla ciebie. Przyszli inżynierowie, którzy ukończą te studia, oprócz rozległej wiedzy, dysponować będą wachlarzem niezbędnych kompetencji takich jak umiejętność pracy w grupie, czy przede wszystkim przekuwania wiedzy w praktyczne zastosowania produkcyjne. Na studentów tego kierunku czeka także szereg specjalizacji, rozwijających bardzo wąskie umiejętności. Studenci mogą wybierać spośród specjalizacji takich jak:

 • inżynieria produktów żywnościowych;
 • inżynieria produktów chemicznych;
 • inżynieria bioproduktów itd.

 

Studia we Wrocławiu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji będą czasem niezwykłej przygody intelektualnej, która sprawi, że w przyszłości będziesz stanowić wyjątkowo atrakcyjnego profesjonalistę na rynku pracy.

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji?

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji?

Studia inżynierskie dzielą się na dwa cykle kształcenia. Pierwszy z nich obejmuje studia pierwszego stopnia, które trwają siedem semestrów. Studenci rozwijają podczas nich swoją podstawową wiedzę i kwalifikacje niezbędne do wykonywania tego zawodu. Na zakończenie nauki otrzymują oni prestiżowy tytuł inżyniera, który otwiera już wiele drzwi zawodowego rozwoju. Warto jednak pamiętać, że ukończenie studiów pierwszego stopnia nie daje jeszcze pełni wykształcenia.

Studenci otrzymują kompletną wiedzę dopiero po ukończeniu studiów drugiego stopnia. Trwają one trzy semestry, podczas których studenci znacznie poszerzają wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania i inżynierii produkcji. Przygotowują się także do obrony jednej z ważniejszych prac dyplomowych. Jeżeli wszystko powiedzie się pomyślnie, otrzymują tytuły magistrów i mogą dowolnie sterować swoją karierą zawodową.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak zarządzanie i inżynieria produkcji co roku przyciągają bardzo wiele osób chętnych. Nie każda z nich ma szansę jednak na znalezienie się na liście osób przyjętych, ponieważ podczas rekrutacji zostaną wybrani jedynie najlepsi kandydaci. Zastanów się, czy twoje predyspozycje, zdolności i wiedza pozwolą ci być jednym z nich. Odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych sprawia ci przyjemność?
 • Czy cechuje cię analityczne myślenie?
 • Czy jesteś osobą o dużej dozie uważności i dokładności?
 • Czy lubisz pracę w grupie i dostrzegasz w sobie zdolności przywódcze?

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to znaczy, że możesz śmiało pomyśleć o rozpoczęciu swojej przygody z kierunkiem zarządzanie i inżynieria produkcji. Nie zapominaj jednak, że studia we Wrocławiu kształcą jedynie najlepszych absolwentów szkół średnich, więc musisz bardzo dobrze przygotować się do procesu rekrutacji. W swoich planach maturalnych uwzględnij przedmioty takie jak: matematyka, chemia oraz fizyka. Ta ścisła triada nie tylko zapewni ci miejsce na listach osób przyjętych, lecz także znacznie poprawi komfort twojej nauki w przyszłości. Podczas matury zadbaj także o uzyskanie bardzo dobrego wyniku z dowolnie wybranego przedmiotu ścisłego.

Propozycją ambitną i wymagającą jest wzięcie udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Mogą wziąć w niej udział jedynie najlepsi, wygrana jednak jest bardzo kusząca – znalezienie się na listach osób przyjętych poza kolejnością. W przypadku kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji weź pod uwagę olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Matematyczna, Fizyczna, Chemiczna;
 • Olimpiada Lingwistyki Matematycznej;
 • czy Olimpiada Ekonomiczna.

 

Pamiętaj także o tym, by terminowo dokonać wszystkich niezbędnych opłat rekrutacyjnych. To one stanowią bowiem podstawę do rozpatrywania twojej kandydatury. Gdy już znajdziesz się na listach osób przyjętych, pamiętaj także o tym, by w odpowiednim czasie dostarczyć do dziekanatu niezbędne dokumenty jakie jak: świadectwo maturalne, skany dowodu oraz zdjęcia do legitymacji.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

Jaka praca po studiach na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

Wszyscy doskonale wiedzą, że wybór kierunków inżynieryjnych przekłada się w przyszłości na znalezienie stabilnego i atrakcyjnego zatrudnienia. Dodatkowym atutem jest także znajomość aspektów związanych z zarządzaniem i ekonomią. To taki obszar wiedzy, który doceniany jest przed pracodawców, powinna temu jednak towarzyszyć specjalistyczna wiedza i umiejętności. W praktyce oznacza to, że studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu łączą to, co najlepsze. Absolwenci tego kierunku nie powinni się zatem martwić o perspektywy zatrudnienia w przyszłości.

Osoby, kończące te studia, znajdą zatrudnienie przede wszystkim w różnorodnych gałęziach przemysłu:

 • spożywczym;
 • chemicznym;
 • metalurgicznym;
 • transportowym;
 • kosmetycznym;
 • rolniczym itd.

 

Wykształcenie abiturientów tego kierunku przygotowuje ich do biegłego zarządzania nie tylko procesem produkcyjnym, lecz także pracownikami. Mogą oni z powodzeniem szacować poniesione koszty, straty oraz zyski. Ich wiedza pozwala na wdrażanie rozwiązań, które nie tylko usprawnią produkcję, lecz także poprawią jej jakość na płaszczyźnie ekonomicznej.

Zarządzanie i inżynieria produkcji daje także możliwość pracy w ośrodkach badawczych i laboratoriach, gdzie konkretne rozwiązania produkcyjne przechodzić będą testy. Absolwenci tego kierunku to nie tylko świetni konstruktorzy, lecz przede wszystkim analitycy, którzy dowolnie mogą sterować swoją karierą.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji to propozycja jedynie dla najbardziej ambitnych i wytrwałych.

Monika, studentka drugiego roku, mówi:

Nauki jest naprawdę bardzo dużo, więc trzeba się przygotować na kilka nieprzespanych nocy. Ważne jest to, że można liczyć nieustannie na pomoc wykładowców, którzy nie pozostawiają nikogo bez pomocy. Za to bardzo lubię studia we Wrocławiu, to miasto bardzo przyjazne nauce!

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)