Zarządzanie i inżynieria produkcji - Wrocław

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Wrocław

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Wrocław

Studia we Wrocławiu na kierunku

zarządzanie i inżynieria produkcji

Odkryj kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra/magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Uniwerystecie Przyrodniczym we Wrocławiu, Politechnice Wrocławskiej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

W ramach nauczania na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji studenci nauczą się matematycznego i chemicznego opisu zjawisk fizycznych i zagadnień technicznych oraz projektowania technologii przemysłowych. Co więcej, poznają zasady zarządzania personelem, przedsiębiorstwem, finansami oraz inwestycjami. Dowiedzą się także, w jaki sposób wykorzystywać specjalistyczne programy komputerowe, wspomagające proces projektowania.

Absolwenci znajdą zatrudnienie na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich. Ponadto idealnie odnajdą się, jako pracownicy przedsiębiorstw produkcyjnych, biur projektowych i centrów logistycznych.

 

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie i inżynieria produkcji - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Politechnika Wrocławska

Jednostka prowadząca

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

Absolwenci szkół średnich, którzy skuszeni są atrakcyjnym profilem kształcenia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, powinni bardzo dobrze przygotować się do egzaminu dojrzałości. Jedynie bardzo dobre wyniki uzyskane na maturze sprawią, że przyszli studenci będą mieć szansę na rozpoczęcie kształcenia na tym kierunku.

Zainteresowane osoby w swoich planach maturalnych szczególny nacisk powinny położyć przede wszystkim na przedmioty ścisłe – matematykę, fizykę oraz chemię. Warto także abyś swój czas poświęcił na doskonalenie umiejętności lingwistycznych, ponieważ w procedurze rekrutacyjnej zostanie poddany ocenie wynik, jaki uzyskasz na maturze z dowolnego języka obcego nowożytnego. Przed tobą dużo pracy, więc systematyczne przygotowania zacznij już dziś!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie i inżynieria produkcji w mieście Wrocławiu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Mieście wrocławiu

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

1. Dla kogo ten kierunek

Jeszcze kilka lat temu studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji były zupełnie nieznane. Od jakiegoś czasu trend ten uległ zmianie, przyszli studenci wybierają bowiem ten kierunek bardzo często. Zarządzanie i inżynieria produkcji to dyscyplina, która łączy w sobie niezbędną wiedzę z zarządzania oraz specjalistyczne kwestie techniczne. Dzięki tym studiom otrzymasz zatem interdyscyplinarne wykształcenie, które – oprócz prestiżowego profilu ścisłego – da to, co współcześnie doceniane jest przez niemalże wszystkich pracodawców, czyli umiejętność świadomego zarządzania.

Oczywiście warto podkreślić, że studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji nie są stworzone dla każdego absolwenta szkoły średniej. By móc podjąć naukę na tym innowacyjnym kierunku, musisz posiadać konkretne predyspozycje i zainteresowania. Jeżeli jesteś zatem osobą, której nauka przedmiotów ścisłych nie stanowi żadnego problemu, a dodatkowo lubisz pracę w grupie i wyzwania, to studia na tym kierunku będą stworzone dla ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopna (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

3. Program kształcenia i gdzie studiować

Obecnie studia inżynierskie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możesz rozpocząć w praktycznie każdym mieście akademickim. Uczelnie we Wrocławiu także przygotowały dla swoich przyszłych studentów ofertę kształcenia związaną z tym kierunkiem. Swoją przygodę z tą interdyscyplinarną dziedziną możesz zacząć na Uniwersytecie Ekonomicznym lub na Uniwersytecie Przyrodniczym. Oba te ośrodki kształcenia wyższego kształcą jedynie najlepszych specjalistów, jednak ich oferty dydaktyczne mogą się nieznacznie różnić. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się, która z tych ofert przemawia do ciebie najbardziej.

Osoby, które zdecydują się na kształcenie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, będą swoją wiedzę rozwijać dwupłaszczyznowo. Po pierwsze będą one poznawać wszystkie tajniki zarządzania i ekonomii, a po drugie będą zdobywać wykształcenie ścisłe. W praktyce przekłada się to na wzmożoną intensywność nauki, takie poświęcenie gwarantuje jednak stabilne zatrudnienie w przyszłości. Podstawy, które będą obowiązywać studentów, obowiązują oczywiście odwołania do bazowych przedmiotów ścisłych takich jak matematyka, fizyka i chemia, które wykorzystywać można w różnych typach zarządzania produkcją.

 

4. Praca po studiach

Absolwenci studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w ogóle nie powinni martwić się o zatrudnienie w przyszłości, ponieważ współcześnie wciąż potrzebni są wykwalifikowani specjaliści, którzy oprócz ścisłej i wąskiej wiedzy technicznej, będą także sprawnie zarządzać produkcją od strony ekonomicznej. To niezwykle ważne umiejętności, które doceniane są przez pracodawców na aktualnym rynku pracy.

Na absolwentów tego kierunku czeka przede wszystkim praca w różnych gałęziach przemysłu. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i zainteresowań osób, które kończą te studia, mogą one bowiem pracować zarówno w przemyśle spożywczym, jak i chemicznym, kosmetycznym, czy metalurgicznym. Absolwent zarządzania i inżynierii produkcji przygotowany jest do zarządzania procesem produkcyjnym, grupą pracowniczą oraz do wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych. To kierunek przyszłości, więc jego absolwentów czeka bardzo udana przyszłość zawodowa.

Współcześnie większość absolwentów szkół średnich chciałaby kształcić się dalej na studiach wyższych. To w pełni zrozumiałe, ponieważ pracodawcy wybierają jedynie najlepiej przygotowanych kandydatów, najlepiej po studiach. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na kształcenie dzienne. Polskie ośrodki akademickie starają się sprostać tym wyzwaniom i przygotowują taką ofertę kształcenia, która będzie atrakcyjna dla większości zainteresowanych. Studia we Wrocławiu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możesz zatem rozpocząć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Tryb zaoczny ma forę spotkań podczas weekendowych zjazdów naukowych, należy jednak pamiętać, że część materiału teoretycznego studenci muszą opanowywać we własnym zakresie, a studia te są płatne.

 

5. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji jest interdyscyplinarny, ponieważ obejmuje zagadnienia z dwóch potężnych dziedzin. Studenci muszą liczyć się z tym, że czeka ich wiele intensywnych godzin nauki, więc można powiedzieć, że są to studia prestiżowe, kończą je bowiem jedynie najlepsi. Do bloku związanego z zarządzaniem możemy zaliczyć przedmioty takie jak:

 • mikro- i makroekonomia;
 • finanse i rachunkowość w rachunku dla inżynierów;
 • logistyka w przedsiębiorstwie itd.

 

Podstawę nauczania na tym kierunku stanowią przedmioty, które bardzo ściśle przylegają do królowej nauk, czyli matematyki. Oprócz tego cykl edukacyjny przygotowany jest tak, by studenci poszerzali nieustannie swoją wiedzę z zakresu fizyki oraz chemii. Przedmioty ściśle inżynieryjne, z którymi zetkną się studenci tego kierunku, to:

 • procesy produkcyjne;
 • wytrzymałość materiałów;
 • robotyzacja i automatyzacja procesów produkcyjnych;
 • elektrotechnika i wiele, wiele innych.

 

Jeżeli po przeczytaniu tych przykładowych zbiorów przedmiotów nie porzuciłeś jeszcze chęci do rozpoczęcia przygody ze studiami zarządzanie i inżynieria produkcji, to znaczy, że jest to profil kształcenia stworzony dla ciebie. Przyszli inżynierowie, którzy ukończą te studia, oprócz rozległej wiedzy, dysponować będą wachlarzem niezbędnych kompetencji takich jak umiejętność pracy w grupie, czy przede wszystkim przekuwania wiedzy w praktyczne zastosowania produkcyjne. Na studentów tego kierunku czeka także szereg specjalizacji, rozwijających bardzo wąskie umiejętności. Studenci mogą wybierać spośród specjalizacji takich jak:

 • inżynieria produktów żywnościowych;
 • inżynieria produktów chemicznych;
 • inżynieria bioproduktów itd.

 

Studia we Wrocławiu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji będą czasem niezwykłej przygody intelektualnej, która sprawi, że w przyszłości będziesz stanowić wyjątkowo atrakcyjnego profesjonalistę na rynku pracy.

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji?

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji?

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia inżynierskie dzielą się na dwa cykle kształcenia. Pierwszy z nich obejmuje studia pierwszego stopnia, które trwają siedem lub osiem semestrów. Studenci rozwijają podczas nich swoją podstawową wiedzę i kwalifikacje niezbędne do wykonywania tego zawodu. Na zakończenie nauki otrzymują oni prestiżowy dyplom inżyniera, który otwiera już wiele drzwi zawodowego rozwoju. Warto jednak pamiętać, że ukończenie studiów pierwszego stopnia nie daje jeszcze pełni wykształcenia.

Studenci otrzymują kompletną wiedzę dopiero po ukończeniu studiów drugiego stopnia. Trwają one trzy lub cztery semestry, podczas których studenci znacznie poszerzają wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania i inżynierii produkcji. Przygotowują się także do obrony jednej z ważniejszych prac dyplomowych. Jeżeli wszystko powiedzie się pomyślnie, otrzymują dyplomy magistrów i mogą dowolnie sterować swoją karierą zawodową.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak zarządzanie i inżynieria produkcji co roku przyciągają bardzo wiele osób chętnych. Nie każda z nich ma szansę jednak na znalezienie się na liście osób przyjętych, ponieważ podczas rekrutacji zostaną wybrani jedynie najlepsi kandydaci. Zastanów się, czy twoje predyspozycje, zdolności i wiedza pozwolą ci być jednym z nich. Odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych sprawia ci przyjemność?
 • Czy cechuje cię analityczne myślenie?
 • Czy jesteś osobą o dużej dozie uważności i dokładności?
 • Czy lubisz pracę w grupie i dostrzegasz w sobie zdolności przywódcze?

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to znaczy, że możesz śmiało pomyśleć o rozpoczęciu swojej przygody z kierunkiem zarządzanie i inżynieria produkcji. Nie zapominaj jednak, że studia we Wrocławiu kształcą jedynie najlepszych absolwentów szkół średnich, więc musisz bardzo dobrze przygotować się do procesu rekrutacji. W swoich planach maturalnych uwzględnij przedmioty takie jak: matematyka, chemia oraz fizyka. Ta ścisła triada nie tylko zapewni ci miejsce na listach osób przyjętych, lecz także znacznie poprawi komfort twojej nauki w przyszłości. Podczas matury zadbaj także o uzyskanie bardzo dobrego wyniku z dowolnie wybranego przedmiotu ścisłego.

Propozycją ambitną i wymagającą jest wzięcie udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Mogą wziąć w niej udział jedynie najlepsi, wygrana jednak jest bardzo kusząca – znalezienie się na listach osób przyjętych poza kolejnością. W przypadku kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji weź pod uwagę olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Matematyczna, Fizyczna, Chemiczna;
 • Olimpiada Lingwistyki Matematycznej;
 • czy Olimpiada Ekonomiczna.

 

Pamiętaj także o tym, by terminowo dokonać wszystkich niezbędnych opłat rekrutacyjnych. To one stanowią bowiem podstawę do rozpatrywania twojej kandydatury. Gdy już znajdziesz się na listach osób przyjętych, pamiętaj także o tym, by w odpowiednim czasie dostarczyć do dziekanatu niezbędne dokumenty jakie jak: świadectwo maturalne, skany dowodu oraz zdjęcia do legitymacji.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

Jaka praca po studiach na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

Wszyscy doskonale wiedzą, że wybór kierunków inżynieryjnych przekłada się w przyszłości na znalezienie stabilnego i atrakcyjnego zatrudnienia. Dodatkowym atutem jest także znajomość aspektów związanych z zarządzaniem i ekonomią. To taki obszar wiedzy, który doceniany jest przed pracodawców, powinna temu jednak towarzyszyć specjalistyczna wiedza i umiejętności. W praktyce oznacza to, że studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu łączą to, co najlepsze. Absolwenci tego kierunku nie powinni się zatem martwić o perspektywy zatrudnienia w przyszłości.

Osoby, kończące te studia, znajdą zatrudnienie przede wszystkim w różnorodnych gałęziach przemysłu:

 • spożywczym;
 • chemicznym;
 • metalurgicznym;
 • transportowym;
 • kosmetycznym;
 • rolniczym itd.

 

Wykształcenie absolwentów tego kierunku przygotowuje ich do biegłego zarządzania nie tylko procesem produkcyjnym, lecz także pracownikami. Mogą oni z powodzeniem szacować poniesione koszty, straty oraz zyski. Ich wiedza pozwala na wdrażanie rozwiązań, które nie tylko usprawnią produkcję, lecz także poprawią jej jakość na płaszczyźnie ekonomicznej.

Zarządzanie i inżynieria produkcji daje także możliwość pracy w ośrodkach badawczych i laboratoriach, gdzie konkretne rozwiązania produkcyjne przechodzić będą testy. Absolwenci tego kierunku to nie tylko świetni konstruktorzy, lecz przede wszystkim analitycy, którzy dowolnie mogą sterować swoją karierą.

Jakie opinie mają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we Wrocławiu?

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji to propozycja jedynie dla najbardziej ambitnych i wytrwałych.

Monika, studentka drugiego roku, mówi:

Nauki jest naprawdę bardzo dużo, więc trzeba się przygotować na kilka nieprzespanych nocy. Ważne jest to, że można liczyć nieustannie na pomoc wykładowców, którzy nie pozostawiają nikogo bez pomocy. Za to bardzo lubię studia we Wrocławiu, to miasto bardzo przyjazne nauce!

Kierunki inżynierskie i techniczne w mieście Wrocławiu

architektura
elektronika
mechatronika
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)