Studia inżynierskie Wrocław

Studia inżynierskie Wrocław

Studia inżynierskie Wrocław

Największy wybór studiów

inżynierskich we Wrocławiu

Odkryj kierunki inżynierskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia inżynierskie Wrocław | woj. dolnośląskie

Dzięki studiom inżynierskim zdobędziecie wiedzę techniczną i umiejętności jej wykorzystania w praktyce. Inżynierowie to projektanci procesów technologicznych, innowacyjnych rozwiązań dla gospodarki, produkcji i dystrybucji. Inżynierowie obecni są w każdej dziedzinie naszego życia. Niezależnie, czy to farmakologia, medycyna, czy rolnictwo - będziecie potrzebni wszędzie tam, gdzie ludziom towarzyszą maszyny i systemy informatyczne. Inżynierowie zajmują się również rozwiązywaniem problemów i budowaniem nowych aparatur. Odpowiedzialni są za zarządzanie skomplikowanymi procesami, mającymi wpływ nie tylko na kwestie produkcji, ale i bezpieczeństwa.

Studia inżynierskie i techniczne we Wrocławiu pomogą Wam przygotować się do pracy zawodowej w roli specjalisty ds. telekomunikacji, budowy maszyn, inżynierii kwantowej, jak i bezpieczeństwa wewnętrznego. To studia techniczne, trudne z samej natury rzeczy, wymagające, ale i dające wymierne korzyści - konkretny fach w ręku i umiejętności, które nie każdy może posiąść. Nie wszyscy bowiem mogą zostać inżynierami. Do pełnienia roli inżynieria niezbędna jest osobowość perfekcjonisty i wizjonera w jednym. Nie może też Wam zabraknąć twórczego myślenia, które pomoże Wam w opracowywaniu nowoczesnych rozwiązań dla biznesu i dla środowiska. Jeśli realnie myślicie o podjęciu studiów inżynierskich, sprawdźcie, jaką ofertę przygotowały dla Was wrocławskie uczelnie.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA INŻYNIERSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

SORTOWANIE:
A
B
C
E
G
I
K
L
M
N
O
P
R
S
Ś
T
V
W
Z
Rozwiń

KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

elektronika
mechatronika
Rozwiń

Rekrutacja na studia inżynierskie we Wrocławiu

Jeśli chcesz dostać się na studia inżynierskie, solidnie przygotuj się do egzaminów dojrzałości - to one bezpośrednio wpływają na Twoje możliwości. Rekrutacja przebiega zgodnie z konkursem świadectw. Musicie wykazać się bardzo dobrymi wynikami, by dostać się na listę szczęśliwych studentów. Każdy kierunek stawia przed Wami innego rodzaju próg punktowy. Jeśli wiecie, w jakim kierunku chcecie się specjalizować, to sprawdźcie, przed podjęciem decyzji o zdawanym na maturze przedmiocie, w co warto zainwestować, by Wasza ścieżka kariery mogła rozwijać się zgodnie z Waszym planem.

szczegółowe wymagania na uczelniach

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

POKAŻ WSZYSTKIE

Studia inżynierskie niestacjonarne we Wrocławiu

Studia inżynierskie są marzeniem wielu młodych osób. Z kształceniem wiążą ciekawe plany i pomysły na przyszłe życie zawodowe. Wysokiej jakości oraz perspektywiczne wykształcenie można zdobyć na studiach inżynierskich we Wrocławiu, a każdy kandydat z takim założeniem uzyska je zarówno na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Inżynierskie studia niestacjonarne we Wrocławiu to szeroki wachlarz dyscyplin, które można zgłębić. Należy tylko wybrać. Kogoś interesuje Energetyka?

A może Mechanika i budowa maszyn? A może Technologia chemiczna? Te oraz inne dziedziny dostępne są w każdej formie kształcenia. Jak wygląda nauka na studiach niestacjonarnych? Na pewno każdy kandydat wie, że zajęcia odbywają się w weekendy, w ramach tzw. zjazdów. Dzięki temu możliwe jest podjęcie pracy w tygodniu, bądź realizowanie własnych pomysłów i przedsięwzięć. Niestacjonarne studia inżynierskie mają do siebie również to, że w pewnej mierze opierają się na samodzielności studenta i jego zaangażowaniu w naukę na własną rękę w celu przygotowania się do kolejnych zajęć.

Z racji skondensowania zajęć, w trakcie zjazdów może brakować czasu na powtórzenie, bądź dogłębne omówienie danego problemu, toteż warto wyrobić w sobie ciekawość i powiązaną z nią umiejętność wyszukiwania i selekcji informacji. Studia inżynierskie niestacjonarne to duży krok w dorosłość i odpowiedzialność. Takie rozwiązanie na pewno się przyda i zaprocentuje w przyszłości.

POPULARNE KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE NIESTACJONARNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

STUDIA INŻYNIERSKIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

E
I
M
P
S
T
Rozwiń

Praca po studiach inżynierskich

Studia inżynierskie, jak wspominaliśmy, przygotowują do praktycznej pracy zawodowej na wyspecjalizowanych stanowiskach. Podejmując na przykład studia z fizyki technicznej, będziecie mogli zostać specjalistą z zakresu fizyki medycznej i podjąć pracę w branży medycznej - w klinikach, szpitalach, centrach radioterapii czy laboratoriach różnego rodzaju. Jeśli zdecydujecie na się wybranie specjalizacji z zakresu stosowanej fizyki ciała stałego - zdobyte wykształcenie pozwoli Wam na podjęcie pracy przy projektowaniu procedur technologicznych, wprowadzaniu innowacji, czy na stanowisku kontrolera jakości.

Studia inżynierskie praktycznie gwarantują znalezienie pracy po zakończonej edukacji. To dzięki wszechstronności zapotrzebowania na wiedzę techniczną i ścisłą, a także stosunkowo małą liczbę absolwentów tego rodzaju studiów. To taki rodzaj nauki, który wymaga sporego poświęcenia i uruchomienia możliwości logicznego myślenia. Właśnie dlatego nie każdy jest w stanie ukończyć wybrane studia inżynierskie.

Jeśli Wam się to uda to czeka na Was praca w branżach rolniczej, ochrony środowiska, chemicznej, motoryzacyjnej. Specjaliści nowych technologii są dziś rozchwytywani - to oni tworzą nowe telewizory, lodówki, opracowują koncepty nowego budownictwa, opracowują ekologiczne wersje silników i projektują sprzęt medyczny. Jeśli praca techniczna nie sprawi Wam frajdy, to zawsze będziecie mogli pozostać na uczelni i prowadzić badania naukowe, rozwijając tym samym swoją karierę na uczelniach wyższych.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA WROCŁAWSKA STUDIA INŻYNIERSKIE

Studia inżynierskie i techniczne możecie podjąć oczywiście na Politechnice Wrocławskiej, na której to prowadzone są kierunki:

 • automatyka i robotyka - studia inżynierskie i magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne, na trzech różnych wydziałach: Wydziale Mechanicznym, Wydziale Elektroniki, Wydziale Elektrycznym
 • elektronika - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • elektronika i telekomunikacja - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki
 • elektrotechnika - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • energetyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • inżynieria biomedyczna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • inżynieria chemiczna i procesowa - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • inżynieria kwantowa - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • inżynieria materiałowa - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • inżynieria systemów - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • inżynieria środowiska - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • mechanika i budowa maszyn - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, studia prowadzone przez dwa wydziały: Wydział Mechaniczny i Wydział Mechaniczno-Energetyczny
 • mechatronika - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, studia prowadzone przez trzy wydziały: Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki, Wydział Elektryczny, Wydział Mechaniczny
 • telekomunikacja - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • zarządzanie i inżynieria produkcji - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

zobacz pełną ofertę kierunków >


UNIWERSYTET PRZYRODNICZY WE WROCŁAWIU STUDIA INŻYNIERSKIE

Studia inżynierskie realizować możecie na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w ramach kierunków:

 • zarządzanie i inżynieria produkcji - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • inżynieria środowiska - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • inżynieria i gospodarka wodna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • inżynieria bezpieczeństwa - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

zobacz pełną ofertę kierunków >


UNIWERSYTET WROCŁAWSKI STUDIA INŻYNIERSKIE

Uniwersytet Wrocławski prowadzi studia inżynierskie na kierunkach:

 • informatyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • fizyka techniczna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • informatyka stosowana i systemy pomiarowe - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

zobacz pełną ofertę kierunków >


WYŻSZA SZKOŁA OFICERSKA WOJSK LĄDOWYCH WE WROCŁAWIU STUDIA INŻYNIERSKIE

Również Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki zaprasza na studia inżynierskie na kierunek inżynieria bezpieczeństwa w ramach studiów cywilnych, jak i studiów wojskowych.

zobacz pełną ofertę kierunków >

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)