Aktorstwo - Łódź

Studia w Łodzi na kierunku

aktorstwo

Odkryj kierunek aktorstwo w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

10.02.2023

Aktorstwo studia Łódź 2023 | woj. łódzkie

Studia na kierunku aktorstwo to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 4,5 roku (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku aktorstwo w Łodzi
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 4,5 roku (studia jednolite magisterskie)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. 

 

Uczelnie

W Łodzi aktorstwo możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (Wydział Aktorski).
 

Studia w Łodzi na kierunku aktorstwo to studia artystyczne skupiające się na przekazywaniu wiedzy oraz kształceniu z zakresu szeroko rozumianej sztuki aktorskiej czy teatralnej. Program studiów dostarcza studentom wiedzy między innymi z zakresu interpretacji prozy, podstawowego treningu aktorskiego, a także nauczą się ruchu scenicznego czy tańca. Studenci poszerzą również wiedzę z obszaru literatury czy dramatu oraz z zakresu wiedzy o teatrze i będą pracowali nad warsztatem aktorskim i tym, by mieć jak najlepszą dykcję i poprawną wymowę co jest niezwykle ważne w pracy aktora.

Absolwenci z zakresu aktorstwo dzięki zdobytej wiedzy oraz kompetencjom bez problemu znajdą pracę między innymi w rozgłośniach radiowych, studiach dubbingowych, a także na takich stanowiskach jak prowadzący, czy też konferansjer. Absolwenci będą mogli również znaleźć zatrudnienie w telewizji, wszelkiego rodzaju teatrach, kabarecie oraz na stanowisku specjalisty od wystąpień publicznych.

czytaj dalej wszystko o Aktorstwo - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek AKTORSTWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

Aktorstwo stopień: (Jednolite), czas trwania: 4,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania na kierunek Aktorstwo w Łodzi?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku aktorstwo, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

Podstawą kwalifikacji na studia na kierunku Aktorstwo są wyniki egzaminu wstępnego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Aktorstwo w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKTORSTWO W ŁODZI?

Studia w Łodzi na kierunku aktorstwo skupiają się przede wszystkim na wykształceniu cennych i potrzebnych umiejętności praktycznych, które przydadzą się i będą wykorzystywane w przyszłej pracy zawodowej. Jest to propozycja kształcenia dla osób, które pasjonują się aktorstwem i tych, których marzeniem jest stanąć na deskach teatru, czy też pracować przed kamerą.

Studenci kierunku aktorstwo zdobędą między innymi wiedzę dzięki, które będą mieli możliwość doskonalić i pracować nad swoim warsztatem aktorskim i poznają współczesną kulturę mediów oraz otrzymają przygotowanie do pracy aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego.

Dzięki możliwości uczestniczenia w ciekawych warsztatach, wykładach oraz zajęciach i ćwiczeniach studenci zdobędą praktyczną wiedzę, oraz pierwsze doświadczenie zawodowe jeszcze w trakcie trwania studiów.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku aktorstwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne


 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia w Łodzi na kierunku aktorstwo to studia skupiające się na wykształceniu praktycznych umiejętności, dzięki którym studenci zdobędą praktyczną wiedzę i kompetencje przede wszystkim z zakresu sztuki aktorskiej czy teatralnej.

Program studiów dostarcza między innymi wiedzę z zakresu analizy dramatu, historii sztuki, kostiumologii, techniki ruchu scenicznego, a także wiedzy muzycznego oraz zadań rytmicznych mających na celu umuzykalnienie studentów.

Studenci zgłębią również wiedzę opartą na zagadnieniach związanych z improwizacją aktorską, zadaniami aktorskimi, prozą, wierszem czy też sceną klasyczną i współczesną.

Studenci nauczą się również pracy warsztatem aktora filmowego, wiersza, emisji głosu, a także pracy nad ciałem, piosenką aktorską, teatrem współczesnym, sceną teatralną i dowiedzą się, jak wygląda współpraca aktora z reżyserem.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKTORSTWO W ŁODZI?

Studia na kierunku Aktorstwo trwają 4,5 roku (studia jednolite magisterskie).

Aktorstwo w Łodzi - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 4,5 roku magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AKTORSTWO W ŁODZI?

Uczelnie w Łodzi kładą nacisk na rozwijanie umiejętności oraz zdobywaniu kompetencji potrzebnych do rozpoczęcia pracy w zawodzie po ukończeniu studiów.

Absolwenci studiów na kierunku aktorstwo, posiadając szeroką wiedzę oraz umiejętności z obszaru sztuki aktorskiej, teatralnej, czy filmowej mogą rozpocząć pracę we wszelkiego rodzaju teatrach, a także telewizji czy produkcji filmowej.

Dzięki zdobytym umiejętnościom absolwenci mogą również wykonywać prace na stanowiskach konferansjerów oraz pracować w rozgłośniach radiowych czy też studiach dubbingowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku aktorstwo:

 • placówki kulturalne,
 • placówki wychowawcze,
 • teatr,
 • dom kultury,
 • media,
 • studia dubbingowe,
 • redakcje,
 • rozgłośnie radiowe,
 • kabaret,
 • telewizja,
 • jako konferansjerzy,
 • trenerzy występów publicznych.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Aktorstwo Łódź studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Aktorstwo Łódź studia stacjonarne

Kierunki artystyczne w Łodzi

taniec
Rozwiń

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia