Bałkanistyka - Poznań

Studia w Poznaniu na kierunku

bałkanistyka

Odkryj kierunek bałkanistyka w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

17.02.2023

Bałkanistyka studia Poznań - 2023 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku bałkanistyka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. 

Studia na kierunku bałkanistyka w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

W Poznaniu bałkanistykę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM).
 

Opis kierunku

Studia w Poznaniu na kierunku bałkanistyka to studia skupiające się na przekazywaniu wiedzy między innymi z zakresu takich języków jak język albański, język turecki, język macedoński oraz język rumuński. Program studiów dostarcza studentom także wiedzy między innymi z zakresu kultury, historii oraz sztuki tego kręgu kulturowego.

 

Praca po studiach

Absolwenci bałkanistyki dzięki zdobytej wiedzy oraz kompetencjom bez problemu znajdą pracę między innymi w biurach tłumaczeniowych, organach adinistracji państwowej, samorządach lokalnych, mediach, muzeach, polskich placówkach dyplomatycznych na Bałkanach, a także w innych firmach i przedsiębiorstwach, które potrzebują osób posiadających znajomość któregoś z języków bałkańskich. Studia z zakresu bałkanistyki dają studentom szerokie możliwości rozwijania kariery, dzięki czemu po studiach każdy znajdzie swoją ścieżkę zawodową, w której będzie odnajdował i czuł się najlepiej.

czytaj dalej wszystko o Bałkanistyka - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek BAŁKANISTYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Bałkanistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek bałkanistyka w Poznaniu?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku Bałkanistyka, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

Przedmioty maturalne, które są najczęściej wymaganymi w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Bałkanistyka:

 • język obcy,
 • język polski.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Bałkanistyka w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BAŁKANISTYKA W POZNANIU?

Studia w Poznaniu na kierunku Bałkanistyka to studia skupiające się przede wszystkim na wykształceniu cennych i potrzebnych umiejętności praktycznych, które przydadzą się i będą wykorzystywane w przyszłej pracy zawodowej.

Program studiów pozwala studentom rozwinąć umiejętności oraz zdobyć wiedzę między innymi z zakresu szeroko rozumianej kultury, literatury oraz historii krajów bałkańskich.

Dzięki możliwości uczestniczenia w ciekawych warsztatach, wykładach oraz zajęciach i ćwiczeniach studenci zdobędą praktyczną wiedzę, oraz pierwsze doświadczenie zawodowe jeszcze w trakcie trwania studiów.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bałkanistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne


 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Bałkanistyka to studia skupiające się na wykształceniu praktycznych umiejętności, dzięki którym studenci zdobędą praktyczną wiedzę i kompetencje między innymi z zakresu komunikacji międzykulturowej dla translatorów, wydawniczych oraz medialnych kontekstów pracy tłumacza, a także współczesnych dyskursów naukowych oraz publicznych.

Studenci rozwiną również swoje kompetencje językowe z zakresu takich języków jak język albański, język turecki, język macedoński oraz język rumuński.

Program studiów dostarcza studentom również specjalistycznej wiedzy z obszaru historii oraz kultury Bałkanów, poznają najwybitniejsze dzieła literackie tego kręgu kulturowego oraz zapoznają się z gramatyką i kulturą języów bałkańskich.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BAŁKANISTYKA W POZNANIU?

Studia na kierunku bałkanistyka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

 

Bałkanistyka w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BAŁKANISTYKA?

Uczelnie w Poznaniu kładą nacisk na rozwijanie umiejętności oraz zdobywaniu kompetencji potrzebnych do rozpoczęcia pracy w zawodzie po ukończeniu studiów.

Absolwenci studiów na kierunku Bałkanistyka, posiadając szeroką wiedzę oraz umiejętności zarówno z obszaru jeżyków bałkańskich, jak i wiedzy o historii i kulturze tych krajów mają szerokie możliwości zawodowe.

Absolwenci z zakresu bałkanistyki mogą znaleźć pracę między innymi w biurach tłumaczeniowych, organach administracji państwowej, samorządach lokalnych, mediach, muzeach, polskich placówkach dyplomatycznych na Bałkanach, a także w innych firmach i przedsiębiorstwach, które potrzebują osób posiadających znajomość któregoś z języków bałkańskich.

 Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Bałkanistyka:

 • instytucjach kulturalnych, oświatowych i turystycznych,
 • w  mediach i muzeach,
 • organach administracji państwowej i samorządu lokalnego,
 • w biurach tłumaczeniowych,
 • w polskich placówkach dyplomatycznych na Bałkanach.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Bałkanistyka Poznań studia i stopnia

Bałkanistyka Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Bałkanistyka Poznań studia stacjonarne

Kierunki filologiczne w Poznaniu

Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 -908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie